Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
intelektualiści i ortodoksi
Autor Wiadomość
Marc-elus 
Uzależniony od netu


Pomógł: 69 razy
Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 3665
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:25   

Tomoe napisał/a:
Czytałeś ostatnio moje wspomnienia z Węgier?
Czy ja tam pisałam o alkoholu?

A czy sądzisz że każdy jest taki "wspaniały" jak Ty? Że każdy musi być takim ortodoksem?
Dla mnie naturalnym jest że jak piszę na forum "alkoholowym" a imprezie to nadmieniam jak tam było ze względów alkoholowych.
Jak na moim forum motoryzacyjnym opisuje wycieczkę samochodem do Gracji to mówię jaka była trasa, trudności na niej, a nie zaczynam od jadłospisu w przydrożnej knajpie czy przepisu na tzatziki.
 
     
Gonzo.pl 
(banita)


Pomógł: 37 razy
Wiek: 63
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 3629
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:28   

Jenu napisał/a:
Niesamowite możliwości ma umysł ludzki. Jak to pisał Milton w "Raju Utraconym": "Umysł jest swoim własnym panem i jako jedyny potrafi zmienić niebo w piekło, a z piekła zrobić niebo".

To też ma nazwę - intelektualizowanie. :rety:
_________________
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe zajmuje tylko więcej czasu.
 
     
Jenu 
Towarzyski
Jenu



Dołączyła: 20 Cze 2011
Posty: 247
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:32   

Gonzo.pl napisał/a:
To też ma nazwę - intelektualizowanie. :rety:


Tak, występuje u intelektualistów, nagminnie, bezwstydnie i bez żadnego zahamowania :D
_________________
"The mind is its own place, and in itself can make a Heaven of Hell, a Hell of Heaven.."
J.Milton, Raj Utracony
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:33   

Gonzo.pl napisał/a:
To też ma nazwę - intelektualizowanie.

Hehe, no tak :wysmiewacz:
Mechanizm iluzji i zaprzeczeń ma bardzo szeroki wachlarz mamień :?
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 13:52   

Marc-elus napisał/a:

A czy sądzisz że każdy jest taki "wspaniały" jak Ty? Że każdy musi być takim ortodoksem?


A czy ty kiedykolwiek będziesz w stanie zapanować nad sobą do tego stopnia, aby z wypowiedzi kierowanych pod adresem innych ludzi wyeliminować - również ze swoich żartów- napastliwy ton, złośliwości i uszczypliwości?
Czy też być może jesteś do tego stopnia uzależniony od tego sposobu komunikowania się z ludźmi, że rezygnacja z niego jest ponad twoje siły?
 
 
     
Gonzo.pl 
(banita)


Pomógł: 37 razy
Wiek: 63
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 3629
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 14:02   

Nikt nie musi być ortodoxem, nikt nie musi stosować się do zasad, nikt nie musi trzezwieć, nikt nie musi abstynować. Nikt nikogo nie zmusza. Ktoś mnie zmusi?
Kazdy ma wybór. Ale, by mieć wybór, trzeba trochę wiedzieć.
Niektórzy lubią poznawać, lubią wiedzieć.
Inni reagują atakiem, by bronić swej wątłej racji.
_________________
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe zajmuje tylko więcej czasu.
 
     
Marc-elus 
Uzależniony od netu


Pomógł: 69 razy
Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 3665
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 16:38   

Tomoe napisał/a:

Czy też być może jesteś do tego stopnia uzależniony od tego sposobu komunikowania się z ludźmi, że rezygnacja z niego jest ponad twoje siły?

Ciekawa koncepcja, warta zastanowienia.
Tomoe napisał/a:
A czy ty kiedykolwiek będziesz w stanie zapanować nad sobą do tego stopnia, aby z wypowiedzi kierowanych pod adresem innych ludzi wyeliminować - również ze swoich żartów- napastliwy ton, złośliwości i uszczypliwości?

Zrobie to, jak Ty będziesz w stanie patrzeć na życie normalnie, a nie wszędzie widzieć zapicie i nawroty. :)
Gonzo.pl napisał/a:
Nikt nie musi być ortodoxem, nikt nie musi stosować się do zasad, nikt nie musi trzezwieć, nikt nie musi abstynować.

Nikt nie musi trzeźwieć w ortodoksyjnym stylu. Nie bycie alkoholowym ortodoksem nie oznacza że się nie trzeźwieje. Sadzę że wręcz czasem jest odwrotnie, bo jeżeli trzeźwienie to zmiana swojego życia na lepsze, to maksymalna "ortodoksyjność" odbiera część normalnego życia.
 
     
JaKaJA 
Trajkotka
Niespodzianka!-ja czuję!! ;)



Pomogła: 53 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 1650
Skąd: Moje miasto
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 16:39   

"To co najbardziej drażni Nas w innych jest odbiciem naszych własnych cech i zachowań"...dlatego złośliwość Tomoe mnie osbiście już nie wzrusza ;) :mgreen:
_________________
Cała jestem z miłości :)
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 20:46   

Marc-elus napisał/a:

Zrobie to, jak Ty będziesz w stanie patrzeć na życie normalnie, a nie wszędzie widzieć zapicie i nawroty. :)
(...)
Nikt nie musi trzeźwieć w ortodoksyjnym stylu. Nie bycie alkoholowym ortodoksem nie oznacza że się nie trzeźwieje. Sadzę że wręcz czasem jest odwrotnie, bo jeżeli trzeźwienie to zmiana swojego życia na lepsze, to maksymalna "ortodoksyjność" odbiera część normalnego życia.


Wiesz co ja widzę?
Ja widzę wypowiedź alkoholika, który ani nie chodzi na żadne spotkania AA, ani nie uczestniczy w żadnej terapii uzależnień.
Uważam, że dawno temu zrezygnowałeś z terapii, tylko nie miałeś odwagi otwarcie napisać o tym na forum. Jestem o tym głęboko przekonana.
A czy to twoje "nieortodoksyjne trzeźwienie" doprowadzi cię do nawrotu, do zapicia, czy do szczęśliwego trzeźwego życia - czas pokaże. :bezradny:
 
 
     
Marc-elus 
Uzależniony od netu


Pomógł: 69 razy
Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 3665
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 20:52   

Cytat:
Uważam, że dawno temu zrezygnowałeś z terapii, tylko nie miałeś odwagi otwarcie napisać o tym na forum. Jestem o tym głęboko przekonana.

Tak jak na początku nie wierzyłaś że trafię na terapie, co? Byłaś o tym głęboko przekonana.

Na szczęście chodzę na terapie, do AA nie, nie wstydzę się tego.
Jak zechcesz to poproszę o zaświadczenie, zeskanuje i przekonasz się że "głębokie przekonanie" jest bzdurą. :D
Już znam odpowiedź: a co mnie to obchodzi... lub: chodzisz ale duchem tam nie jesteś, nie słuchasz....
W ostateczności będziesz wpierać że to jakaś dziwna terapia, jak próbowałaś w przypadku wit C... słowa Woronowicza też są dziwne jak się kłócą z tym co piszesz, prawda?

Oprzytomnij....
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 20:55   

Marc-elus napisał/a:

Tak jak na początku nie wierzyłaś że trafię na terapie, co? Byłaś o tym głęboko przekonana.


Oprzytomnij...
 
 
     
Marc-elus 
Uzależniony od netu


Pomógł: 69 razy
Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 3665
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 21:02   

Tomoe napisał/a:
Oprzytomnij...

Dobra, nie spierajmy się, ja Ciebie nie zmienię, a Ty w mojej sprawie już wystarczająco dużo zrobiłaś, więcej chyba nie zdołasz... no ale kto wie ;)
Jak będziesz chciała to zaświadczenie to daj mail w PW. Nie zamierzam wystawiać własnego nazwiska na forum.
 
     
Flandria 
Uzależniony od netu
DDA (Dzielna, Dobra, Aktywna)



Pomogła: 69 razy
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 3233
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 21:05   

Tomoe napisał/a:
A czy to twoje "nieortodoksyjne trzeźwienie" doprowadzi cię do nawrotu, do zapicia, czy do szczęśliwego trzeźwego życia - czas pokaże.


a tam od razu do zapicia
jak nie będzie żył trzeźwo i szczęśliwie to zawsze można brać antydepresanty :mgreen:
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 21:11   

Marc-elus napisał/a:
ja Ciebie nie zmienię


No i chwała Bogu... :roll:


Flandro, daruj sobie... :roll: Ten docinek o antydepresantach był po prostu obrzydliwy. Podły. :uoee:
Brzydzę się ludźmi, którzy walą bez pardonu poniżej pasa... FUJ!!! :uoee:
Ostatnio zmieniony przez Tomoe Pią 24 Cze, 2011 21:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Marc-elus 
Uzależniony od netu


Pomógł: 69 razy
Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 3665
Wysłany: Pią 24 Cze, 2011 21:14   

Cytat:
No i chwała Bogu...

Wiem, pasuje Ci rola "wielkiej trzeźwej inkwizycji", widzisz w tym sens. Ja mam inne rzeczy do roboty, z mojego punku widzenia ciekawsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12