Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie umiem się uporać z tym wszystkim
Autor Wiadomość
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 09 Lip, 2014 17:37   

Właśnie sobie powiedziałam, ze koniec mówienia robię swoje i tyle mam już dość tego. Wiem ze żyje psychicznie odpoczywam wychodzę z domu spotykam się z ludźmi nawet chodzę po knajpkach :> Wiem co straciłam przez ten czas kiedy się zastanawiałam co zrobić czy odejść? Najbardziej ciesze się z tego, ze moja córka mówi mi ze wreszcie widzi mnie uśmiechnięta taka jak kiedyś
_________________
jowita
 
 
     
milutka 
Trajkotka



Pomogła: 49 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 1705
Wysłany: Śro 09 Lip, 2014 17:50   

jowis napisał/a:
Najbardziej ciesze się z tego, ze moja córka mówi mi ze wreszcie widzi mnie uśmiechnięta taka jak kiedyś
c4fscs ...zobaczysz jak się będzie cieszyć jak spotkamy się razem a ja wezmę Piotrka :rotfl:
Jowitko wreszcie ruszyłaś "tyłek"i działasz zamiast marudzić :buziak:
A mężuś ...stracił swoje pięć minut ...jego strata :buzki: ...
 
 
     
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Śro 09 Lip, 2014 17:58   

Oj tak wreszcie :radocha: ruszyłam ten tyłek za długo czekałam żeby się zmienił ale cóż mnie teraz jest dobrze a on niech sobie radzi :cwaniak: Tak weź wreszcie Piotra będzie fajnie czekam i czekam ergr
_________________
jowita
 
 
     
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014 22:52   

Witam chciałam wam bardzo podziękować Wszystkim ponieważ dzięki Wam zrozumiałam co mogę zrobić aby żyło mi sie lepiej pierszy raz od dłuższego czasu poczułam ze jestem silna i potrafię powiedzieć mojemu M co czyje do niego tak sie stało dzisiaj wygarnęłam wszystko co siedziało we mnie od tak dawna jak potrafił mi obrzydzić siebie, jak zmarnował to co kiedyś było miedzy nami. Dzis to ja mu pokazałam jak potrafię zyc uśmiechać sie, ze chodze zadbana umalowana i nie plącze już to najważniejsze dzięki Wam dzięki :kwiatek: :]
_________________
jowita
 
 
     
Jacek 
Uzależniony od Dekadencji
...jestem alkoholikiem...


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 7326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014 22:59   

jowis napisał/a:
Dzis to ja mu pokazałam jak potrafię zyc uśmiechać sie

pamiętaj - jutro też będzie "dziś" :okok:
_________________
"Boże pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.."
... (Janusz L Wiśniewski )
:skromny: :pies:
 
     
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014 23:22   

Na pewno będę pamiętać :] Chce sie tego trzymać
_________________
jowita
 
 
     
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 00:28   

Nie mam już sil walczyć z alk mężem od dwóch tygodni wydzwania straszy ze zabije jak spotka mnie z innym facetem. Z głosiłam wszystko na policji pokazałam nagrania i cóż nic nie robią powtarzają zmienić numer, ale co to mi da jak on jest wszędzie pod praca pod domem. Zaczynam się bać Cały czas żyje w nerwach do tego stopnia ze zendlalam w pracy pogotowie zabralo mnie do szpitala Przez cala ta sytuacje nie moge normalnie zyc. A juz myslalam ze bedzie wrescie dobrze wyprowadzilam sie od niego podalam o alimety, rozwod. Zaczelam funkcjonowac usmiechac sie wychodzic z domu, myslalam ze juz dalam sobie rade ze dal mi spokuj i...... Nie nie dal zaczol znow pic teraz wlasnie dzwoni jest ktora godzina a ja mimo ze mam wyciszony tel to slysze doprowadza :uoee: svkl Co mam jeszcze zrobic aby ten czlowiek dal mi swiety spokuj????? :beczy:
_________________
jowita
 
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 05:24   

Zabkolowac numer albo zmienić numer a napstowanie pod praca zgosic na policji, iśc do prawnika i zobaczyc czy faktycznie nie ma na to rady.
_________________
[*] [*] [*]
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 06:09   

To jest stalking. Od pewnego czasu w Polsce jest uznany za stwarzający zagrożenie dla zdrowia i życia osoby prześladowanej, ścigany przez policje. Możesz to zgłosić i domagać sie działań ze strony policji. Jeśli będą Cie zbywać to nie uginaj sie. Proś o numer służbowy policjanta i domagaj sie ewentualnie rozmowy z komendantem.
 
     
Estera 
Gaduła



Pomogła: 69 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 632
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 06:22   

On Ci nie da spokoju, bo to syndrom Otella się rozbujał na dobre. To nie przelewki. Idź na policję, domagaj sie spisania i podjęcia działań, powtarzaj jak mantrę, ze czujesz sie zagrożona. Takie dzialania są karane więzieniem! Absolutnie i koniecznie złóż doniesienie na policji i składaj za każdym razem i tak jak mówi Olga bierz prawnika. A przede wszystkim staraj sie nie dać zastraszyć.

p.s. Jest na to rada. Są na to paragrafy i policja MA OBOWIĄZEK takie zgłoszenia przyjmować i działać. Ostatnio nawet jakiś prawnik się o tym wypowiadał w mediach.
_________________
mija jedna godzina, potem następna, aż w końcu mija tyle godzin ile trzeba
Ostatnio zmieniony przez Estera Nie 27 Lip, 2014 06:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Słoneczko 
Gaduła
Alko/Współ.../DDA/



Pomogła: 18 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 735
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 07:42   

jowis napisał/a:
Nie mam już sil walczyć z alk mężem od dwóch tygodni wydzwania straszy ze zabije jak spotka mnie z innym facetem. Z głosiłam wszystko na policji pokazałam nagrania i cóż nic nie robią powtarzają zmienić numer, ale co to mi da jak on jest wszędzie pod praca pod domem.

Cytat:
Zawiadom o popełnieniu przestępstwa prokuraturę lub policję. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że popełniono przestępstwo prokuratura wspólnie z policją ma obowiązek:

wszcząć postępowanie przygotowawcze w celu sprawdzenia, czy faktycznie popełniono przestępstwo,
wyjaśnienia okoliczności czynu,
zebrania i zabezpieczenia dowodów,
ujęcia sprawcy,
w uzasadnionym przypadku zastosować środek zapobiegawczy wobec sprawcy przemocy w postaci dozoru policyjnego lub tymczasowego aresztowania.

Założenie sprawy karnej jest bezpłatne. Przy zakładaniu sprawy karnej bardzo istotne są następujące dowody:

zaświadczenia lekarskie (obdukcje oraz wizyty u lekarza w Rejonowej Przychodni Zdrowia),
lista świadków – zeznawać w sprawie mogą osoby obce i członkowie rodziny (wystarczy podać dane świadków, nie trzeba pytać o ich zgodę),
interwencje policji,
sprawozdanie z kasety z nagraniami awantury domowej. W zależności od oceny zebranego materiału dowodowego postępowanie może zakończyć się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu, umorzeniem dochodzenia lub warunkowym umorzeniem.
Ja miałam taki epizod raz i zrobiłam to. Zgłosiłam do prokuratury po uprzednich wezwaniach policji do siebie i założeniu mi niebieskiej karty, nagrywałam się dzielnicowemu, często był u mnie i spisywał okoliczności zdarzeń. Miałam nagrania głosowe, sms-y, świadków.

To działa
_________________
"Alkohol może zmienić makijaż rzeczywistości, ale nie ją samą."
 
     
wampirkowa 
(konto nieaktywne)


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 545
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 07:57   

To się nazywa nękanie, poszłabym do prokuratury, i zgłosiła przestępstwo, ot co a potem sprawa w sądzie naprawdę można z tym walczyć,
a policji bym się zapytała czy zareagują jak mnie zabije???
_________________
"Pamięć to raj, z którego nikt nie może nas wygnać, lub piekło, z którego nie możemy uciec...
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 09:33   

Podpisuję się pod tym, co napisały dziewczyny, a prócz tego, radzę Ci, żebyś dokładnie przeczytała informacje o przemocy i jej zapobieganiu: http://komudzwonia.pl/viewtopic.php?t=3026
Tam są też podane akty prawne.
Jeśli szeregowy policjant Cię zbywa, to tak jak napisała Olga, zażądaj numeru służbowego, a następnie NAPISZ skargę (w dwóch egzemplarzach - drugi będzie jako podkładka dla Ciebie - zażądaj pieczątki z datą) i idź do komendanta posterunku.
Sprawdzone na własnej skórze - działa piorunująco :tak:
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
jowis 
Towarzyski
jowis



Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 136
Skąd: kielce
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 13:06   

Dziewczyny bardzo dziekuje za rade wrocilam z policji odsylali mnie z komisariatu na komisariat. Zglosilam nekanie juz prawie tydzien temu ale poki co powiedzieli mi ze wezwia go na komisariat a mnie oczywiscie kazali zmienic numer telefonu. Wczoraj jak bylam na policjii powiedzialam ze mnie obserwuje to pan policjant mi powiedzial ze jak sie nie zbliza to nic nie moga zrobic bo to nie przestepstwo jestem u kresu wytrzymalosci Dlaczego taki czlowiek ma wiecej praw niz ja. Ile jeszcze to potrwa zanim ten czlowiek zrozumie ze nie chce go znac Caly czas telefony moja corka odebrala dzis telefon bo juz miala chyba dosc powiedziala mu co mysli o nim i stwierdzila ze do niego nic nie dociera bo on mnie kocha i chce abym wrocila Mam dosc naprawde rozsypuje sie juz pomalu :zmeczony:
_________________
jowita
 
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014 13:08   

Zmien numer telefonu :pocieszacz:
_________________
[*] [*] [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13