Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Whiplash
Czw 24 Wrz, 2015 09:13
Mój plan/brak planu
Autor Wiadomość
Mała 
Trajkotka



Pomogła: 34 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 1017
Skąd: Moja Wiocha :D
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 13:51   

A może tym razem będzie inaczej?...
ja na pierwszym al-anon, znienawidziłam pewną kobietę za jej wymądrzanie się, ze względu na wiek. Na drugim - zmieniłam o niej zdanie o 180 stopni. Mimo wszystko, na swoim przykładzie - pokazała mi co znaczy pokora. I tym zdobyła sobie mój szacunek. Teraz, często o niej myślę i kieruję się tym, co wtedy powiedziała.
Dziś wiem, że za pierwszym razem - po prostu byłam zbyt wystraszona wyjściem do zupełnie mi obcych ludzi... :bezradny:
_________________
"Nigdy się nie nie bój" - Krudowie <3
 
     
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 14:06   

Tiffka napisał/a:
to szukam dzisiaj wymówek żeby tam nie iść

Ty to wiesz i my to wiemy :dokuczacz: Uwierz , że nikt tam nie będzie oceniał Twojego ostatniego zachowania . Nie takie "perełki" AA widziało ;) Zaciśnij zęby i idź ...tylko tam Cię zrozumieją i przygarną . Nie będziesz sama :pocieszacz:
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:14   

zołza napisał/a:
) Zaciśnij zęby i idź ...tylko tam Cię zrozumieją i przygarną . Nie będziesz sama :pocieszacz:


No właśnie nie jestem do tego przekonana...Na pierwszym mitingu często zabierał głos facet, kiedy mówił część grupy się podśmiewała....;/
 
     
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:19   

Szukasz dziury w całym ...Może ktoś z naszych mieszka w pobliżu? Nie napisalaś skąd pochodzisz . Tu chyba Yuraa byłby pomocny może znalazł by inne adresy mitingów w Twojej okolicy :prosi:
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:25   

zołza napisał/a:
Może ktoś z naszych mieszka w pobliżu? Nie napisalaś skąd pochodzisz . Tu chyba Yuraa byłby pomocny może znalazł by inne adresy mitingów w Twojej okolicy



Z Łodzi jestem:) Znaleźć adres to nie problem-dostałam książeczkę z wykazem mitingów, ale samemu to strach iść a osoba z którą chodzę chodzi akurat tam :(
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:27   

Janioł napisał/a:
moze to był one man show ?


Moja trzeźwiejąca głupia główka nie ogarnęła tej wypowiedzi :>
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4548
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:35   

jeśli chodzi o występu typu one man show to nie bardzo bo humor mi sia skiepścił , a co do mityngu to bardzo chętnie w przyszłym tygodniu (tylko nie wiem co na to żona , ale zapytam ) ;-) Tiffka ze znajomości mityngów łódzkich nie polecam wtorków I czwartków na Niciarce , zajrzyj we srode na Piotrkowską do "U siebie"
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:41   

Powiedz żonie, że jestem dwa razy od Ciebie młodsza to nie powinna być zazdrosna :lol2: Dzisiaj jest środa kurcze :(
 
     
Ann 
Upierdliwiec



Pomogła: 22 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Lip 2013
Posty: 2074
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:45   

Tiffka, ja powiem Ci na swoim przykładzie.
Zaczęłam od mityngów. 7 miesięcy chodziłam tylko na jedną grupę, zakleszczyłam się w tym i za boga nie chciałam iść w żadne inne miejsce. Na tamten czas był to mój azyl, moja cisza, mój spokój. Później się odważyłam i mając do wyboru iść w długą do chlania lub iść na terapię, pobiegłam po pomoc. Strachy na lachy ;) . A wiedza, którą otrzymałam na terapii jest dziś moim fundamentem, mityngi zaś wsparciem.
Gdybym miała podjąć decyzję o terapii raz jeszcze, podjęłabym ją wcześniej :) , oszczędziłabym sobie samej 7 miesięcy budowania na piasku ;) , bo cholernie trudno się tak budowało.

Dobrze, że jesteś, działaj, Twój los w Twoich rękach! :) Bądź dobra dla siebie, pytaj nawet jeśli coś wydaje Ci się mało istotne, szukaj odpowiedzi, szukaj swojej dalszej drogi, bo kurs obrałaś już dobry. c4fscs
_________________
Być może jest tak, że każda istota musi podlegać jakiemuś uzależnieniu. Że człowiek zupełnie wyzbyty uzależnień jest niekompletny. Że to naturalne jak oddychanie.

Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4548
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 16:48   

Tiffka napisał/a:
Powiedz żonie, że jestem dwa razy od Ciebie młodsza to nie powinna być zazdrosna Dzisiaj jest środa kurcze
tym bardziej będzie .....albo polecam Agape na Wólczańskiej ale tam bardziej po katolicku bo u Dominikanów, ja niestety nie mogę w tym tygodniu bo II zmiana I siędzę w robocie ale na przyszły tydzień to nie widze przeszkód , jeśli byś potrzebowała pomocy przy przyjęciu na terapię na Niciarce to też służę pomocą robię tam czasami za wolontariusza pracuje w grupie wsparcia
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 17:02   

Ann napisał/a:

Gdybym miała podjąć decyzję o terapii raz jeszcze, podjęłabym ją wcześniej :) ,


To to muszę sobie jeszcze mocno przemyśleć.Nie jestem przekonana co do tego bo tak jak na mityngu nie muszę nić mówić, tam musiałabym się otworzyć przed większa ilością ludzi
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 17:04   

Janioł napisał/a:
polecam Agape na Wólczańskiej ale tam bardziej po katolicku bo u Dominikanów, ja niestety nie mogę w tym tygodniu bo II zmiana I siędzę w robocie ale na przyszły tydzień to nie widze przeszkód , jeśli byś potrzebowała pomocy przy przyjęciu na terapię na Niciarce to też służę pomocą robię tam czasami za wolontariusza pracuje w grupie wsparcia


Po katolicku buuu :( Mnie i tak już ta modlitwa na początku spotkania odstrasza trochę :uoee: Przyszły tydzień brzmi ok :)
 
     
Ann 
Upierdliwiec



Pomogła: 22 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Lip 2013
Posty: 2074
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 17:14   

Tiffka napisał/a:
Mnie i tak już ta modlitwa na początku spotkania odstrasza trochę
komu przeszkadza słowo Bóg może je pominąć lub zastąpić innym.. ja bardzo długo omijałam ;) a dziś to mój Bóg, jakkolwiek go pojmuję ;)

Tiffka napisał/a:
Nie jestem przekonana co do tego bo tak jak na mityngu nie muszę nić mówić, tam musiałabym się otworzyć przed większa ilością ludzi
tam przede wszystkim poznasz chorobę i mechanizmy jej działania ;) a to jest najważniejsze ;)
_________________
Być może jest tak, że każda istota musi podlegać jakiemuś uzależnieniu. Że człowiek zupełnie wyzbyty uzależnień jest niekompletny. Że to naturalne jak oddychanie.

Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł
 
     
Tiffka 
Towarzyski



Wiek: 33
Dołączyła: 14 Wrz 2015
Posty: 264
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 17:19   

Ann napisał/a:
tam przede wszystkim poznasz chorobę i mechanizmy jej działania a to jest najważniejsze


No to chyba muszę się jakoś do tego przekonać
 
     
smokooka 
Uzależniony od netu


Pomogła: 100 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 4059
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015 17:21   

Tiffka, cześć :)

Na grupach terapeutycznych na które chodziłam zawsze uczestnicy ustalali zasady - jedną z nich była dobrowolność - dzięki niej nie było przymusu mówienia o sobie, była wolna wola. Dodam, że nawet najbardziej skryte i nieśmiałe osoby jednak coś tam mówiły. Taka forma terapii to bardziej grupa wsparcia, rozumiejąca się, wymieniająca się doświadczeniami. To po prostu działa.
_________________
Nie mąć tego co przejrzyste. (by Kami)
:smok: :oczyska: ka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12