Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Smugi chemiczne czyli Chemtrails...
Autor Wiadomość
szymon 
Uzależniony od netu



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 4907
Wysłany: Śro 08 Lut, 2017 10:05   

przewróciłem siem g45g21 g45g21 g45g21
 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Śro 08 Lut, 2017 11:11   

A nie zrobiłeś sobie aby krzywdy, Synku? :mama:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
rufio 
Uzależniony od netu
rozkojarzony



Wiek: 60
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3387
Skąd: Wyższy Śląsk
Wysłany: Śro 08 Lut, 2017 11:58   

Jemu juz to ( krzywda ) nie grozi . :plotki:
_________________
I tak wszyscy skończymy w zupie .
 
     
szymon 
Uzależniony od netu



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 4907
Wysłany: Śro 08 Lut, 2017 17:03   

mało brakło, i by gil wyciekł, ale wciągłem :wysmiewacz:
 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017 13:51   

https://www.youtube.com/w...ym5pL3ayxs&t=8s

dzień dobry..

wklejam linka do pierwszej czesci trylogii na temat raka..
choroba nowotworowa jest tu coprawda głównym bohaterem aczkolwiek film traktuje o wielu aspektach naszego zdrowia czy może raczej "niezdrowia"...

chemtrails się tu nie pojawia jednakże jest tu mowa o szczepieniach..
bardzo ciekawe - polecam ciekawym i szukającym...

dawno nie pisałam... melduje posłusznie, że "siedzę" w klimatach zdrowia, dbania o siebie, generalnie health and beauty :)
pozdrawiam :)


ps. a sypać sypią nadal namietnie i twórczo, w kratkę, w paski a nawet już widziałam esy floresy, fale i zawijasy.. maja fantazję chłopaki :p
_________________

Ostatnio zmieniony przez szika Czw 12 Paź, 2017 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017 14:13   

szika napisał/a:
ps. a sypać sypią nadal namietnie i twórczo, w kratkę, w paski a nawet już widziałam esy floresy, fale i zawijasy.. maja fantazję chłopaki


Mają rozmach sk...syny :mgreen:

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017 15:19   

Whiplash napisał/a:
Mają rozmach sk...syny


a no mają ;) zdjęc nie wklejam, bo w obecnych czasach to świętem jest nie zobaczyć tego świństwa na niebie.. wystarczy głowę podnieść...

Ewa widziałaś tę trylogię? Koniecznie obejrzyj :) dużo tu jest Jerzego Zięby ale nie tylko...

nie zdawałam sobie sprawy, że tak wielu lekarzy, polityków itd o tym wszystkim wie i głośno mówi.. miałam okazję poznac osobiście posła na sejm.. przewodniczacego komisji rolnictwa czy coś w tym rodzaju.. najpierw się najeżyłam, że zaraz bedzie tu znowu pociskał farmazony jak oni wszyscy.. jakież moje zdziwienie gdy gościu podchodzi do mikrofonu i zaczyna mówic "ludzkim głosem"! o glifosacie, o gnębieniu rolników, o nawozach i ich szkodliwości, o GMO i jego skutkach itd itp... okazuje się, że oni tam w tym sejmie wszystko wiedzą, tylko zdecydowana większość udaje, ze nie wie :(
_________________

 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017 19:02   

szika napisał/a:
Ewa widziałaś tę trylogię?

Jasne! :tak:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Czw 19 Paź, 2017 22:30   

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
Cienkibolek 
Małomówny



Dołączyła: 30 Wrz 2016
Posty: 14
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017 12:55   

Whiplash napisał/a:
szika napisał/a:
ps. a sypać sypią nadal namietnie i twórczo, w kratkę, w paski a nawet już widziałam esy floresy, fale i zawijasy.. maja fantazję chłopaki


Mają rozmach sk...syny :mgreen:

Obrazek

Nic nie sypią to wylewają ten ruski skonfuskiwany spirytus.
Niewyleczeni alkoholicy powinni wtedy się chronić w domach lub przynajmniej OP1 plus parasolka i maska p gaz.
Potem kąpiel we wodzie święconej z toruńskiej geotermy najlepiej.
AVE grzybek
 
     
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Czw 04 Lip, 2019 13:36   Przeniesione z wątku "Siem odchudzajcie"

ze składu soli "himalajskiej":
Cytat:
100% czysta sól - zawiera 84 "naturalne" pierwiastki niezbędne dla naszego organizmu: wodór, lit, beryl, bor, węgiel, azot, tlen, fluor, sód, magnez, aluminium, krzem, fosfor, siarka, chlorek, wapno, skand, tytan, wanad, chrom, mangan, żelazo, kobalt, nikiel, miedź, cynk, gal, german, arsen, selen, brom, rubid, stront, itr, cyrkon, niob, molibden, ruten, pallad, rod, srebro, kadm, ind, cyna, antymon, tellur, jod, cez, bar, lantan, cer, prazeodym, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb, lutet, hafn, tantal, wolfram, ren, osm, iryd, platyna, złoto, rtęć, tal, ołów, bizmut, polon, astat, frans, rad, aktyn, tor, protaktyn, uran, neptun i pluton.

Smacznego...
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
Ostatnio zmieniony przez Wiedźma Nie 07 Lip, 2019 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 07:31   

Wiedźma napisał/a:
...zapomniałeś wytłuścić aluminium, Wypłoszu.

Niie zapomniałem, po prostu nie zwróciłem na mniej drastyczne przypadki uwagi. Ogólnie z tą solą to taki chłyt maketindody, że luziowa to fajniejsza, droższa, to fajniejsza, mniej NaCl - czyli tego "be" chlorku sodu (nota bene właśnie mniej soli w soli)...
A fa efekt tego jest taki, że himalajska jest mniej słona. Przez to używa się jej więcej, dla uzyskania tego samego smaku. A skoro więcej (objętościowo) soli to i więcej rzeczonych zanieczyszczeń.
Lepiej więc dla naszego zdrowia używać mniej soli ale czystszej.
Jeśli chodzi o jodowanie soli, to tutaj kwestia nie jest tak oczywista. Ale pamiętając o tym, aby zużycie soli było możliwie niewielkie (wg. WHO dzienna dawka to 5g. wg mnie to nawet za dużo), jodowana sól ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Jod zawarty w soli jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Trzeba jednak pamiętać, jak dużo soli (co do której nie mamy pewności ani jakiego jest pochodzenia, ani jakiej jakości) zawierają wszystkie codziennie spożywane przez nas produkty.
Z mojego doświadczenia - z soli w postaci białego proszku zrezygnowałem niemal w 100%. nie zdarza mi się solić nic prócz gotowanych ziemniaków i makaronu, frytek i popcornu (tego ostatniego poza kinem nie jem więc jakieś raz na 1-2 miesiące). Wolę przyprawy organiczne, nadające smaku pikantnego, stąd niesolone potrawy nadal mają dla mnie dobry smak.
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 08:28   

Whiplash napisał/a:
jodowana sól ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Jod zawarty w soli jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Tak, ale forma jodu, w jakiej jest dodawany do soli (nie pamiętam jaka to forma, Pietruszka będzie wiedziała)
niszczy naszą florę jelitową, co powoduje wiele szkód na zdrowiu.
Podobnie jak niszczy bakterie powodujące fermentację przy robieniu kiszonek -
słyszałeś zapewne, że sól jodowana nie nadaje się do kiszenia ogórków czy kapusty, bo te zamiast się ukisić - gniją.
Na opakowaniu soli niejodowanej zwykle jest napisane, że można ją używać do kiszenia.
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 09:57   

Wiedźma napisał/a:
Tak, ale forma jodu, w jakiej jest dodawany do soli (nie pamiętam jaka to forma, Pietruszka będzie wiedziała)
niszczy naszą florę jelitową, co powoduje wiele szkód na zdrowiu.


Pozwolisz, że zacytuję Paracelsusa:
Cytat:
Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum.

Co wolnym tłumaczeniu oznacza:
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę.

Skoro więc wprowadzono OBOWIĄZEK (patrz niżej) jodowania soli spożywczej, to myślę, że ktoś zastanowił się, czy więcej jest zalet czy wad tego zabiegu. Problemem jednak jest zużycie samej soli, tak jak pisałem zalecana dawka to 5g, tymczasem średnio w polsce spożywa się ponad 13g (wg wikipedii). Dlatego prowadzone są prace mające na celu wprowadzenie innej metody dostarczania jodu niż przez sól.

Wikipedia napisał/a:
Starania idą w kierunku znalezienia alternatywnego źródła jodu, które umożliwi spożywanie mniejszej ilości soli, a przy tym zapobiegnie negatywnym skutkom niedoboru jodu. Niewykluczone, że wprowadzone zostanie jodowanie takich produktów, jak chleb, mleko czy woda[35],[36]. W ostatnich latach trwają też prace nad stworzeniem soli ze stabilnym związkiem jodu, który umożliwi lepsze efekty przy mniejszej ilości spożytej soli. Rozważane jest też zastosowanie soli niesodowej wzbogaconej o minerały oraz dodawanie jodu do paszy zwierzęcej



ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)z dnia 16 września 2010 r.w sprawie substancji wzbogacających dodawanych do żywności napisał/a:
§ 2. Do następujących środków spożywczych dodawane są witaminy i składniki mineralne:
2) sól przeznaczona do spożycia przez ludzi — jodek potasu lub jodan potasu, tak aby 100 g soli kuchennej zawierało 2,3 (± 0,77) mg jodu, co odpowiada 30 (± 10) mg jodku potasu lub 39 (± 13) mg jodanu potasu w 1 kg soli kuchennej— w celu zapobiegania i wyrównywania stwierdzonego niedoboru jednego lub więcej składników odżywczych w całych populacjach lub określonych grupach ludności.
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 14:47   

Whiplash napisał/a:
myślę, że ktoś zastanowił się

34dd
Naprawdę w to wierzysz?
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14