Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlopy Kiwi
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pon 11 Lis, 2019 01:38   

Nie moge spac ......

dzis pozytywna wiadomosc .....nareszcie renty tu w Niemczech podniesli .......bo to co robili z ludzmi po przepracowaniu 35 czy nawet 40 lat .....to bylo straszne .....dostawalo sie emerytury 400 czy 500 czy 600 euro .....a mieszkania najtansze kosztuja juz z woda i ogrzewaniem .....zalezy tez gdzie mieszkasz .....300czy 400 czy 500 euro .....a gdzie swiatlo a gdzie zycie i jedzenie ???!!!!

Makabra !!!!

I te wszystkie partie zaczely przegrywac .....bo ludzie i ja tez glosowalam na AFD ......i w tylu okregach przegrali .......ale glupio im bylo i dobrze !!!!!

To chociaz teraz wzieli sie za to co od dawna wiedzieli i widzieli .......ze ludzie co pracuja i maja male stawki .....za prace sa pokrzywdzeni ......a darmozjadow popieraja ......i innch przybyszow .......

Praca wogle przestala miec wartosc ......straszne to.

https://www.polsatnews.pl...lku-socjalnego/

Komentarz do artykulu :

Marek Kotarski
A ile socjalu dostaje uchodźca z Syrii?
Jak się teraz czuje niemiecki emeryt, który pracował na to państwo?

Dopisek .....Ci uchodzcy maja oczywiscie wiecej jak ten emeryt ......i ludzie zaczeli sie buntowac.....i racja .....

Od 2021 ....to i ja chyba???!!!! moze ???!!!!....pod to sie podlacze ......

Taka emerytura ( tu sie mowi renta ) .....co wyczytalam 1221 euro dla jednej osoby .....to nikt nie bedzie milionerem ale spokojnie mozna zyc .....jak ktos umiejetnie z pieniedzmi sie obraca .....
A dla dwoch osob 1991 euro na miesiac .......z kartka zyc .....to sie przezyje .....i na teatr i kino od czasu do czasu wystarczy .....

Dlatego ja juz chyba .....zostane na tym mieszkaniu .......tanio mieszkam .....chociaz ja bym chciala ....duzo i gdzie indziej.......ale .....mierz sily na zamiary .......

Na ta partie AFD ....roznie mowia ......a najbardziej to krytykuja .....bo sie boja ......ale bez tej partii to by nic te partyjniaki niemieckie nie robili ......a tak to i w resorcie opieki ludzi starszych podniesli stawki na godzine , bo byly na granicy nedzy .....az z zadowoleniem to uslyszalam .....bo to ciezka praca ....

No a teraz te emerytury ......nareszcie !!!!!

A za pare lat ja bede emerytka .....jak nie podniosa poprzeczki emerytalnej do 69 roku ......bo juz o tym mowia ......to chyba za zycia emerytury nie dostane ......a po smierci .....to po co mi ????!!!!

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Pon 11 Lis, 2019 06:31   

kiwi, faktycznie dobra wiadomość,dasz radę aby zdrowie było - powodzenia .

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 13 Lis, 2019 13:23   

Witaj Jal ....no i oczywiscie Wszyscy Inni co tu zagladaja !!!!

Ja euforycznie sie podniecilam z ta emerytura ....Hi...Hi...Hi....i Roland sprowadzil mnie na ziemie i to bolesnie .......
To jeszcze zupelnie nie jest zatwierdzone .....smutno mi .....
A jak bedzie moze zatwierdzone , to bedzie tyle podlacznikow pisanych maciupenkimi literami i oczywiscie na drugiej stronie ......ze akuratnie ja .....pod to nie podlegam .....smutno mi ......

I tu powiedzial ....bardzo brzydkie slowo .....o tych partyjniakach niemieckich ......bo im sie pali grund pod nogami .....i to wszystko za sprawa AFD .....i tym razem wiedza ze jezeli oni tej emerytury nie zatwierdza ......to prawie nikt na nich nie bedzie glosowal .......

Latami ....nic nie robili ......tez budownictwo socjalne ( dla normalnego pracownika ) .....od lat .....nic nie buduja .....jezeli juz to dla bogatych ......teraz wszedzie brakuje mieszkan ......

Ja tu mieszkam .....i sie tym interesuje .....bo to dotyczy mnie i mojej kochanej Rodzinki !

Ja juz od dawna mam male rozwiazanie tego problemu emerytalnego .......zeby wszyscy co pracuja w Niemczech placili procentowo do kasy emerytalnej .....zaczynajac od partyjniakow , nauczycieli ,wojska , milicji i poczty i innych . Kiedys to byla taka nagroda i motywacja .....wyuczysz sie tego zawodu .....to mniejsze potracenia z wyplaty bedziesz mial .....i to jest tez docenianie tego zawodu ......ale oni nie wplacajac , na koniec pobieraja najwieksze emerytury .....
Ale to bylo dawno .....dzis sa inne czasy i kasy emerytalne sa puste ........

Ale trzymaja sie tego .....politycy widza i wiedza ze tak by bylo dobrze ......ale nie popuszcza ......

Niemcy są zszokowani. Coraz więcej osób żyje poniżej granicy ubóstwa

https://swiatrolnika.info/publicystyka/6647-niemcy-sa-zszokowani-coraz-wiecej-osob-zyje-ponizej-granicy-ubostwa

Kiedy nie stać cię na kawę i ciastko. Bieda emerytów w RFN

https://www.dw.com/pl/kie...-rfn/a-51216306

Niemiecka prasa o porozumieniu koalicji rządowej ws. emerytury podstawowej

https://www.dw.com/pl/nie...owej/a-51195172

678 tys. osób w Niemczech bez dachu nad głową

https://www.dw.com/pl/678...4%85/a-51205757

Kryzys mieszkaniowy w Berlinie

https://www.osw.waw.pl/pl...iowy-w-berlinie

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 14 Lis, 2019 12:13   

Wczoraj przed praca zanioslam paczke na poczte , nie umiem zbytnio pakowac paczek ,ale obkleilam juz papierem swiatecznym i klajaca tasma.....

I troche wiecej zaplacilam i mam numer ze moge ta paczke sledzic komputerem .....dzisiaj zagladnelam i ostatnia wiadomosc byla ze o 29godz i 19 min dotarla do Neumünster ....i jest przygotowana do dalszego transportu .....
mam nadzieje ze wszystko dojdzie w calosci i szybko .

Zycze dnia pelnego zyczliwych slow i gestow i oczywiscie dnia trzezwego ,bo to jest podstawa wszystkiego .

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Czw 14 Lis, 2019 12:42   

o 29.19 to dość późno... :)

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 14 Lis, 2019 14:42   

Jal ...dziekuje .....ale sie nasmialam .....oczywiscie ze zla godzina .....Hi....Hi...Hi....

Jeszcze raz spojrze na kartke z poczty

Sroda o 15.39 godz zanioslam na poczte
o 20.19 godz paczka dojechala do Neumünster

i przed sekunda zagladnelam .....i nic sie chwilowo z paczka nie dzieje .....jest dalej w Neumüster....

Jak sie juz wlaczylam , to o jeszcze jednej sprawie napisze .

Kolo mojej corki .....buduja nowe bloki mieszkaniowe .....ojej......takie nowiutkie i pachnace i wszystko nowoczesne .....chca za metr kwadratowy 11 euro ( nawet nie drogo ) .....i 3 pokoje 75 metrow ......i ogromny balkon ( tak bym sobie zyczyla ) .....Ale podliczyc cala cene tego mieszkania to co miesiac okolo 1000 euro trzeba placic za wynajm .......dla mnie drogo ......nie dla psa kielbasa .....Hi....Hi....Hi....

I tez nie wiem czy tak blisko corki chcialabym mieszkac ?! ......nasza odleglosc .....dzis jest .....blisko ale nie na kupie .....i to mi sie podoba ......

I ten moj wierzowiec , prawie rok czasu robili remont i ocieplali .....i wczoraj ze skrzynki wyjmuje list ze spoldzielni mieszkaniowej .....i jaka mila niespodzianka .....za ten miesiac musimy tylko 20 euro czynszu zaplacic ...480 euro mamy pozytywnie przez rok zaoszczedzone ......
Gdzie tansze mieszkanie znalesc ?! ....ludzie mi zazdroszcza ......a ja lubie bardzo jak mi zazdroszcza i ogromna chwalipieta jestem .....i dobrze mi z tym .....Hi....Hi....Hi.....

W przyszlym roku na Zlot nie przyjade .....bo .....w 10 osob na poczatku lipca jedziemy do Krakowa .....z corka i wnuczkami i jeszcze inni .....oj ......juz sie od teraz ciesze ......Marta latami mowila zeby tam chciala ......ale mala wnusia Amy i kuzynka Celina ......beda mialy ponad 14 lat .....to wtedy mozna z nimi oboz koncentracyjny zwiedzic i Wieliczke i na dzien do Zakopanego ......caly tydzien w Krakowie bedziemy .

A ze to ponad 1000 km wiec robimy sobie przerwe ,po przejechaniu polowy drogi na 1 noc gdzies hotel znajdziemy .....i spowrotem tak samo .

W krakowie juz hotel zamowiony ....B&B Hotel Krakow Centrum ......

Aby tylko Helga dala mi urlop w tym czasie .....i na tydzien w maju potrzebujemy ....

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pią 15 Lis, 2019 12:47   

Dopiero sie obudzilam ....pospalam sobie.....i pierwsze co zrobilam to kawe i troche mleka wypilam ( jakos sama kawa mi nie podchodzi).....no i sprawdzilam co z paczka ....

Droga paczki jest podzielona na 5 etapow, dzisiaj jest juz w trzecim etapie.

Piatek 5:02 rano jest paczka zagraniczna wyslana w region odbiorcy , to ma dzis daleka droge do przejechania ......Hi....Hi....Hi.....

Ja zaraz do pracy jade , dzis wczesniej zaczynam i pozno wracam , a jutro juz o 5 ( jak paczka dzis ...Hi...) musze wstac .....bo o 6 rano musze juz w samochodzie siedziec i jechac .....maraton pracowniczy .....

Roland pojedzie na targ po wedzona rybe .....tam z takich chlodni samochodow sprzedaja , troche tansza jak w sklepie .....i taka swierzutka i pachnaca ......i do tego pomidory i czarny chleb z maslem ......proste a jakie smaczne jedzonko .....

A w niedziele Roland gotuje Grünkol - Jarmuz .....najlepiej smakuje teraz ....pozna jesienia i zima ....to tu we Flensburgu nauczylam sie tego jesc , w domu w Polsce nigdy o tym nie slaszalam wtedy ....

Składniki:
Grünkohl-czyli jarmuz

1kg mrozonego jarmuzu
ok.500 gram karkowki wedzonej
5 kabanosy
3 duze cebule
bulion w proszku
vegeta
pieprz
maggi
2 listki bobkowe
kilka ziarenek ziela angielskiego
8 srednich ziemniakow
3 lyzki smalcu

https://gotujmy.pl/grnkohl-czyli-jarmuz,przepisy-dania-przepis,56937.html

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pon 18 Lis, 2019 11:42   

Dzis zajrzalam co z paczka ......no i ruszyla sie juz o 7.31 byla zaladowana na pojazd dostawczy , juz rozwozacy paczki ......to mysle sobie ze juz dzis dostana ....

Jak by tak bylo , to ja zostane poinformowana kiedy odbiorca ja otrzymal .

Naprawde fajne te sledzenie .....

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pon 18 Lis, 2019 15:16   

O godz.13:41 paczke dostarczono !!!!!

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 20 Lis, 2019 13:09   

Przekładaniec mięsny na kapuście w pomidorach ....zrobilam .....pychotka ....( mialam mieso mielone mieszane )

https://www.youtube.com/watch?v=YaDD4ryoiow

Dla cioci na swieta ....Roland prosil zebym wyslala jej na konto pieniadze , zeby kupila sobie radio z cd .....bo jej to starutkie juz nie dziala .....chciala reperowac , ale to juz sie nie da .....bo ona kocha Semino Rossi ....i kupie jej nowe pare miesiecy temu wydane CD.....niech sie cieszy .
Ciocia Rolanda zaskoczyla goscinnoscia i gotowaniem .....aj, dogadzala mu ....

Semino Rossi So Ist Das Leben (Neuer Song Aus Dem Album)

https://www.youtube.com/watch?v=8WhlSNduuiQ

Semino Rossi - Hola, Hola - Hast Du heute Abend Zeit für mich

https://www.youtube.com/watch?v=lGUKi66-YMU

Semino Rossi - Arriba,Arriba

https://www.youtube.com/watch?v=r9NScQo9sxg

A dzisiaj z kolezanka idzie do kina ( mowila ze ponad 20 lat nie byla w kinie ) na film o aborcji .
Ogolnie u niej idzie dobrze , jedynie Rafal bardzo cierpi ....i nie moze jesc .....co za straszna choroba sie do niego przyczepila .....tak bardzo bym mu zyczyla aby chociaz troche zaleczyc ta chorobe .....

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 21 Lis, 2019 22:51   

Rafal zmarl dzisiaj . Smutno mi !

Ciocia rozpacza !!!!

Borus 
Trajkotka
uzależniony

Wysłany: Pią 22 Lis, 2019 07:46   

:pocieszacz:

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Pią 22 Lis, 2019 08:07   

Wspieram ciepło...

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Nie 24 Lis, 2019 18:14   

Rafal ....we wtorek pogrzeb, bedzie spalony ....

A najgorsze , ze sepy juz sie zlecialy ....i jakie smutne .....a gdzie byly jak chorowal ?! ....tygodniami czy miesiacami siedzal w domu i nikt na kawe nie przyszedl ........jakie to wszystko zaklamanie i obluda .....na cmentarz przyjda .....jestem ciekawa po co ??!!
Pobyc jeszcze z zyjacym ale bardzo chorym czlowiekiem ......to jest nagroda !!!!! .....i zadowolenie .....

Mysmy caly tydzien byli razem .....a ile pieknych zdjec ....i rozmowy i smiechy .....nie raz musial sie pojsc polozyc na godzinke czy dwie .....ale wracal ......i wycieczki zesmy robili .....ciocia mi mowila ze przez ten tydzien , zapomniala ze on jest chory .......

W srode mowil do cioci ....ze jemu sie wydaje ze umiera , ale wydaje bo nigdy jeszcze nie byl w takim stanie ........umieramy tylko raz .......
Pytalam sie cioci .....skad w czwartek wiedzialas ze on umiera ???!!!.....ciocia mowi to widac !!!!.....

Ciocia spi przy zapalonym swietle .....niby sie nie boi .....a boi .....

Dlaczego ludzie umierają?

https://www.youtube.com/watch?v=qLA1eRUXil8

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 27 Lis, 2019 13:21   

Moje autko i ja trobilismy 200000 tys. kilometrow ......jechalam w nocy wolno i patrzylam jak sie cyferki przesuwaja ......

Male a cieszy !

Odpowiedz do tematu