Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koronawirus
Autor Wiadomość
Tajga 
Trajkotka

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 12:26   

Jras4 napisał/a:
tak i z wirusem jedni sie stosują do zalecenn ale i oni sie zaraża bo jeden człowiek na miliony ludzi powie a co mi tam

Zgadza się.
Co prawda mam wolne, ale codzienne obowiązki nie wiedzą o wirusie.
Ubrałam gumowe rękawiczki, wziełam śmieci, guzik, winda, guzik w windzie, jedne drzwi, drugie drzwi, jestem na dole.
Obowiązek wypełniłam, idę do śmietnika, wyrzuciłam, więc obok do warzywniaka weszłąm.
Pusto, kupiłam i pytam się Pani czy się nie obawia tak gołymi rękami obsługiwać.
A Ona mi na to " nie boję się, mama dopiero co z Biedronki dzwoniła , a wie Pani jaki tam przerób ludzi,i kasjerka też nie ma rękawiczek".
Sie nie odezwałam, bo co tu mówić :bezradny:
Płaciłam już ( czywiście kartą) i weszła kobieta, starsza sporo odemnie i pcha się na mnie z lewej strony bo bułeczki musi obejrzeć.
Uciekłam.
I o czym tu mówić? Gdzie to świadome społeczeństwo?
Skoro Pani nie ma rękawiczek w sklepie, to czy przyjdzie jej do głowy wytrzeć uchwyty w drzwiach po kilku klientach?
Drugi warzywniak daleko, ale przynajmniej stoi się na zewnątrz. 8|

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 15:08   

Nie wszędzie tak jest jak piszesz, Tajgo.
Na przykład w Lewiatanie koszyki są dezynfekowane po każdym kliencie,
a na drzwiach wisi ogłoszenie, że dla nieletnich zakaz wstępu,
bo mają kwarantannę i muszą siedzieć w domu, a nie łazić między ludźmi.

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 15:31   

pietruszka napisał/a:
u nas to Widzialna Ręka poznań

U nas też działa Widzialna ręka, poza tym mamy Agrafki pomagające seniorom w zakupach i porządkach w domu.
I jeszcze coś: Lek z Pabianic wspomaga leczenie koronawirusa.

olga 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 17:47   

Kiedy się ta paranoja skonczy.?... Umyslilam sobie obiad, poszłam do Lidla, a tam ku*wa pusto....kawałka mięsa nie uświadczysz....miał być sos ze świeżego szpinaku....rzuciłam szpinak na warzywa z kur*ami na ustach. Zamiast papieru toaletowego kupiłam pudełko chusteczek. Natomiast na internecie jakiś smagły ogłasza się, że sprzedaje zgrzewke papieru za 14 euro.

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 17:57   

olga napisał/a:
Kiedy się ta paranoja skonczy.?.

Nasz rząd ogłosił "tarcze antykryzysową " oczywiście pomoc pracownikom , przedsiębiorcom w tej sytuacji jest potrzebna , ale już gadanie prezesa NBP o nieograniczonej ilości pieniędzy jakim Polska dysponuje brzmi jak ponury żart. Euro, dolar franek idą w górę z minuty na minutę.

Niemcy sobie poradzą oni w czasach prosperity oszczędzali , a nasi rozdawali kolejne ++++

pietruszka 
Moderator

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:12   

olga napisał/a:
Kiedy się ta paranoja skonczy.?...

Dzisiaj byliśmy w Lidlu uzupełnić zapasy. Już z powrotem pełne zamrażarki. papier toaletowy jest. Znaczy się Pietruch był, ja siedziałam grzecznie w samochodzie. Co trzecia osoba zakłada rękawiczki przed wzięciem koszyka. W sklepie niewiele ludzi, grzecznie czekają w odpowiednim dystansie od siebie. Płynów dezynfekujących na Orlenie brak. Ponoć szybko ludzie wykupili. Mają być w kolejnej dostawie także po 1 litrze.

Dzisiejsza pogoda wielu skosiło do wyjścia z domu. Na ulicach sporo starszych ludzi. na placu zabaw też trochę dzieci. Po południo pojawiła się policja, chyba pouczali młodzież, a może ktoś tu jest na kwarantannie?

Mlodzi sąsiedzi z góry zaproponowali nam zrobienie zakupów. Chyba łapiemy się już na grupę zagrożoną :beczy:

pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:30   

pietruszka napisał/a:
Mlodzi sąsiedzi z góry zaproponowali nam zrobienie zakupów. Chyba łapiemy się już na grupę zagrożoną

:buahaha:

pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:31   

olga napisał/a:
Kiedy się ta paranoja skonczy.?..

Jak wszyscy padniemy ofiarą tego wirusa koronnego :rotfl:

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:47   

pterodaktyll napisał/a:
olga napisał/a:
Kiedy się ta paranoja skonczy.?..

Jak wszyscy padniemy ofiarą tego wirusa koronnego :rotfl:

zvrrv zvrrv poradzmy sobie z tym świrusem cczxc cczxc
Ludzie już zaczęli wariować w mediach piszą o pacjencie , który wyskoczył przez okno z I pietra jak się dowiedział, że prawdopodobnie jest chory na Covid 19
Ostatnio zmieniony przez OSSA Śro 18 Mar, 2020 18:56, w całości zmieniany 1 raz  

Kami 
Gaduła
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:49   

Wiedźma napisał/a:
Na przykład w Lewiatanie koszyki są dezynfekowane po każdym kliencie,
a na drzwiach wisi ogłoszenie, że dla nieletnich zakaz wstępu,
bo mają kwarantannę i muszą siedzieć w domu, a nie łazić między ludźmi.

to samo tutaj, ale ludzie i tak chodzą. Po niedzielnym spacerze nad morzem, (tam gdzie mieszkają moje dzieci) jest już dziś kolejnych 11 przypadków. 27 lutego w Santa Maria Capua Vetere miejscowość koło Neapolu po wyjściu z teatru (jeszcze mogliśmy się przemieszczać) zaraziło się 70 osób tym wirusem, czyli kolejne ogniwo. Do pomocy mamy już ponad stu lekarzy z Chin i dziś przyleciał kolejny samolot z pomocą tak w środki sanitarne jak i kolejni lekarze. Mają dolecieć lekarze z USA. Na północy sytuacja jest tragiczna. Nie ma już miejsc na cmentarzach, zmarli w oczekiwaniu na pochówek leżą w trumnach w Kościołach.
Też w Neapolu jest testowany lek 3 pacjentom poprawiło się dzięki testowi leku stworzonego na zupełnie inną chorobę, zaczya się na T, przeciwciało monoklonalne stosowane w reumatoidalnym zapaleniu stawów, znanej marki, która w razie skuteczności odda bezpłatnie dostęp do tego leku. Testy rozpoczęły się w Chinach, a Włochy dołączyły do szpitala Cotugno w Neapolu. Teraz Aifa ocenia wyniki, aby dać zielone światło próbie. Wyniki zostały określone jako bardzo zachęcające, a także te do zastosowania przeciwwirusowego na R, który uzyskał zezwolenie na przetestowanie na wstępie, w 5 ośrodkach referencyjnych do walki z koronawirusem.
W końcu jakaś nadzieja.
Tak wygląda sytuacja w Bergamo.

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:50   

Dzisiaj z żoną wybraliśmy się na spacer nad zalew w Wąchocku (to nie żart,takie miasteczko istnieje i ma wójta a nie sołtysa...)
Pstryknęliśmy ponad 500 fotek na dwa aparaty,kilka jest nawet fajnych... był piękny wiosenny dzień.

Kami 
Gaduła

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 18:51   

pietruszka napisał/a:
Co trzecia osoba zakłada rękawiczki przed wzięciem koszyka.

Tu Cię do sklepu nie wpuszczą jak nie masz rękawiczek.

Kami 
Gaduła

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 19:00   

Państwo staje na wysokości zadania z pomocą, zawiesił kredyty mieszkaniowe, pożyczki i opłaty za mieszkania, póki co już na pomoc przekazano 25 miliardów euro. Tu nic nie podrożało a sklepy są bardzo dobrze zaopatrzone. Brakuje oczywiście środków dezynfekujących ale wczoraj udało mi się kupić rękawiczki lateksowe i płyn dezynfekujący do rąk.

evita 
[*][*][*]

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 19:12   

A ja wklejam takie małe co nieco z fejsa

UWAGA! To jest DUŻO Dobrych wiadomości 😍🔥↙️↙️↙️

"Otrzymałem tę wiadomość z różnych źródeł (Virgin Galactic i Tony Robbins, więc nie jestem pewien, kto jest oryginalnym źródłem uznania, ale kimkolwiek jest, DZIĘKUJĘ!)

Pozytywne wiadomości dotyczące korona-wirusa. W świecie, w którym ludzie wciąż konsumują problem, miło jest skupić się na postępach i rozwiązaniach. Co powiesz na dobre wieści?

- Chiny zamknęły swój ostatni szpital korona-wirusowy. Za mało nowych przypadków, aby je utrzymywać.

- Lekarze w Indiach odnieśli sukces w leczeniu korona-wirusa. Połączenie stosowanych leków: lopinawir, retonowir, oseltamiwir wraz z chlorfenaminą. Będą sugerować ten sam lek na całym świecie.

- Naukowcy z Erasmus Medical Center twierdzą, że znaleźli przeciwciało przeciw korona-wirusowi.

- 103-letnia chińska babcia całkowicie wyzdrowiała z COVID-19 po 6 dniach leczenia w Wuhan w Chinach.

- Apple ponownie otwiera wszystkie 42 sklepy w Chinach,

- Klinika Cleveland opracowała test COVID-19, który daje wyniki w godzinach, a nie dniach.

- Dobre wieści z Korei Południowej, gdzie liczba nowych spraw spada.

- Eksperci twierdzą, że Włochy mocno ucierpiały tylko dlatego, że mają najstarszą populację w Europie.

- Naukowcy w Izraelu prawdopodobnie ogłoszą opracowanie szczepionki korona-wirusowej.

- 3 pacjentów z korona-wirusem Maryland w pełni wyzdrowiało; w stanie wrócić do codziennego życia.

- Sieć kanadyjskich naukowców robi doskonałe postępy w badaniach Covid-19.

- Firma biotechnologiczna z San Diego opracowuje szczepionkę Covid-19 we współpracy z Duke University i National University of Singapore.

- Pierwsza pozytywna sprawa COVID-19 w hrabstwie Tulsa powróciła. Ta osoba przeszła dwa negatywne testy, które są wskaźnikiem powrotu do zdrowia.

- Wszystkich 7 pacjentów leczonych w szpitalu Safdarjung w New Delhi wyzdrowiało.

- Osocze od nowo odzyskanych pacjentów z Covid-19 może leczyć inne osoby zakażone Covid-19.

https://www.facebook.com/...219972430793690

evita 
[*][*][*]

Wysłany: Śro 18 Mar, 2020 19:15   

Kami napisał/a:
Państwo staje na wysokości zadania z pomocą

Norwegia również bardzo pomaga ale też ich stać na to. Marzeniem moim jest żeby i Polska stanęła na wysokości zadania i mądrze rozdysponowała dotację unijną jaką otrzymają.

Odpowiedz do tematu