Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KLER wg Kiwi
Autor Wiadomość
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Nie 02 Maj, 2021 20:03   

Tajga napisał/a:
staaw napisał/a:

Żadnych zboków, normalnie dziecko szczęścia jestem :mgreen:

No, miałeś szczęście. Nie byłeś w ich typie, albo byłeś za cwany i nie dawałeś sie podejść .

Miałem rodziców którym mogłem powiedzieć wszystko, a oni by plebanowi urządzili taką jesień średniowiecza że na kolanach do Rzymu by musiał uciekać... :pala:
Jedyny plus z nadopiekuńczej mamy...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Tajga 
(konto nieaktywne)


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 1585
Wysłany: Nie 02 Maj, 2021 20:22   

staaw napisał/a:
Miałem rodziców którym mogłem powiedzieć wszystko, a oni by plebanowi urządzili taką jesień średniowiecza że na kolanach do Rzymu by musiał uciekać...
Jedyny plus z nadopiekuńczej mamy...


:okok: :okok: :okok:
_________________
Na końcu wszystko będzie dobrze.
Jeżeli nie jest dobrze, znaczy że to jeszcze nie koniec.
J.Lennon
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 09:30   

Swietnie napisalas to Tajgo :Problem w tym, że nie odróżnisz księdza zboka, ponieważ ONI wszyscy wyglądają TAK SAMO.
Gładkie buźki ( czym starsi tym bardziej wypasione), miły uśmiech i czyściutkie białe łapki nie skalane pracą.
Po czym poznasz które łapki przed chwilą siedziały w majtkach ministranta?????
Oni w swoich na szczęście ostatnich podrygach nawet złapani z tymi łapkami w tych majtkach powiedzą że to nie ich łapy, a biskup swoim majestatem to potwierdzi.

Ale przeciez tyle o tych zbereznych rzeczach sie mowi ....to i tak wiekszosc Polakow w to nie wierzy .....ale dlaczego ?!

Ktory z kaplanow czy ksiezy ma dzieci .....od razu z hukiem wylatuje i jeszcze musi wyplacone na dziecko pieniadze zwrocic panstwu .....
Ktory z kaplanow czy ksiezy czy biskupow ......jest pederasta .....z hukiem wylatuje .....to bedzie gdzies z 80 % ....razem z tymi co maja dzieci to bedzie gdzies 95 % ( to moje obliczenia ) .....tak ze zastaje 5 % z calosci .....wierzyc czy nie wierzyc ze te 5 % to ci dobrzy ......no, nie wiem .....mozliwe ?????!!!!!......tak u siebie namieszali , ze nie mozna byc pewnym nikogo .......

Teraz cos napisze , o czym ja prywatnie dla siebie mysle .
Ogolnie jest mi przykro , ze taka potezna religia dzis na moich oczach pada . Ale juz od bardzo dawna , latami czy wiekami ....pracowali wszyscy w od najmniejszego ksiedza do najwyzszego papieza .....zeby to sie rozpadlo. I byli bezwzgledni , wojny i palenie czarownic i inkwizycja i inne okropnosci ......co ma to wspolnego z dobrym Bogiem opisanym w Biblii.

Jakos tak mi nawet smutno ze to wszystko oszukany matrix ......zagalopowali sie sami w uliczke bez wyjscia .....i to musi sie rozpasc .......sa zli i to wszystko nie pasuje do naszych czasow ......

Ja odkad zyje zawsze byla religia katolicka , o innych malo sie mowilo , kiedys juz pisalam ze ksiadz na religii , wtedy chodzilo sie jeszcze po szkole na plebanie na nauki ......pieknie malowal swiadectwa religijne.....zabrano mi mieszkanie i wszystko zostalo w piecu spalone ......

W domu rodzinnym jak i ja potem u siebie w domu ....z religia bylo na spokojnie ....zadnych postow i.t.d.......a tu w Niemczech od 1981 roku .....zawsze mialam niemieckich partnerow a oni sa ewangielicy i w wigilie zesmy kielbaske i salatke z kartofli jedli .....i nigdy nie myslalam ze to jest cos zlego .....a po drugie co ma jedzenie z religia ????!!!!

Ale dzis .....katolicka religia sie rozpada na moich oczach .....i dobrze ......

Roland i tak nie wierzy w nic ......rodzimy sie .....zyjemy......umieramy ......i spalic i rozsypac .....i wszystko ......proste.....
 
     
Linka 
Moderator


Pomogła: 47 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 2201
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 09:37   

Cytat:

Ale dzis .....katolicka religia sie rozpada na moich oczach

Otóż Kiwi nic się nie rozpada. Rozpada się tylko taki kościół , jaki ty znałaś.

Ani Polska, ani Niemcy, ani nawet Europa nie są pępkiem świata.
_________________
Na moim niebie zawsze świeci słońce :)
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 09:57   

Linka napisał/a:
Kiwi napisał/a:

Ale dzis .....katolicka religia sie rozpada na moich oczach

Otóż Kiwi nic się nie rozpada. Rozpada się tylko taki kościół , jaki ty znałaś.

Ani Polska, ani Niemcy, ani nawet Europa nie są pępkiem świata.

Dokładnie tak jest :okok:

Dwa tysiące lat temu Jezus wypowiedział znamienne słowa:
Biblia Tysiąclecia napisał/a:

Ewangelia wg św. Mateusza

Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie
Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
[...]
Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.


Po dwóch tysiącach lat nadal aktualne...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 09:59   

Linko .....napisalas .....rozpada sie tylko taki kosciol , jaki ja znalam ......i bardzo dobrze i zeby jak najszybciej ....

Ciemna noc kosciola napisal Tomasz Terlikowski .....bardzo dobry artykul .......prosze przeczytac w calosci .....napisany w 2020 roku ......ale wszyscy wszystko wiedza i malo jest zrobione .....czekaja .....temat przyschnie i bedzie jak bylo ?????!!!!!!!

https://www.rp.pl/Plus-Mi...c-Kosciola.html

Wizerunek Kościoła, jaki znaliśmy, potężnego, przesłoniętego mgiełką mistycyzmu, moralnie wzniosłego, rozpada się na naszych oczach. To jest i będzie bolesny proces, ale bez niego nie ma mowy o rozliczeniu sięz przeszłością i otwarciu na przyszłość.

Gdyby jakiś scenarzysta szukał pomysłu na serial akcji lub thriller, to uważna lektura włoskich, amerykańskich i polskich informacji o Kościele katolickim – i to tylko z ostatnich kilku tygodni – zapewniłaby materiał na trzymające w napięciu kilka sezonów. Jeszcze nie przebrzmiały echa skandalu związanego z kardynałem Angelem Becciu, który nie tylko finansował z budżetu watykańskiego swoją „damę", ale też opłacał fałszywe zeznania przeciwko kard. George'owi Pellowi, a już okazało się, że jego następca w sekretariacie stanu, arcybiskup Edgar Pena, też ma niepokojącą przeszłość. Nie jest wykluczone, że on także pożegna się ze swoim stanowiskiem.

Niemal w tym samym czasie papież odebrał sekretariatowi stanu możliwość zarządzania pieniędzmi, a także zapowiedział publikację raportu w sprawie byłego już kardynała i księdza Theodore'a McCarricka. Może on pogrążyć wiele kościelnych karier i położyć się cieniem na życiorysach wielu zasłużonych postaci katolickiego świata. Jeśli komuś tego mało, to można do tego dodać niedawne skazanie indyjskiego biskupa za wielokrotne gwałty na zakonnicy. Nie wydarzyło się to co prawda w Stolicy Apostolskiej, ale uświadamia, że Watykan może niedługo mierzyć się także z problemem wykorzystania seksualnego sióstr zakonnych, bezbronnych dorosłych i dzieci w krajach, które dotąd uchodziły za wolne od tego problemu.

Listę problemów i skandali, z jakimi zmagają się teraz Watykan i Kościół na świecie, można ciągnąć jeszcze długo, ale przejdźmy na moment do Polski. I tak okazuje się, że biskup Edward Janiak, który miał kryć przestępców seksualnych, sam oskarżony był w liście księży do nuncjatury o to, że zachowywał się niewłaściwie wobec kleryków, gdy jeszcze był biskupem pomocniczym we Wrocławiu. List jednak, jak to bywało za czasów nuncjatury arcybiskupa Józefa Kowalczyka, nie dotarł do adresata. Przepadł. Potem odwołany zostaje biskup kaliski, a jednocześnie rozwiązane zostaje seminarium tej diecezji. Dlaczego? Oficjalnie nic nie wiadomo, a nawet można odnieść wrażenie, że powodu nie było, bo – jak wyjaśnia później nuncjusz – nikt nie ma zarzutów ani do kleryków, ani do wykładowców. Jest to jednak decyzja bez precedensu – albo zatem jakiś powód był, albo w samym Watykanie nikt już niczego nie kontroluje.
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:03   

kiwi napisał/a:

Ktory z kaplanow czy ksiezy ma dzieci .....od razu z hukiem wylatuje i jeszcze musi wyplacone na dziecko pieniadze zwrocic panstwu .....
Ktory z kaplanow czy ksiezy czy biskupow ......jest pederasta .....z hukiem wylatuje .....to bedzie gdzies z 80 % ....razem z tymi co maja dzieci to bedzie gdzies 95 % ( to moje obliczenia ) .....tak ze zastaje 5 % z calosci .....wierzyc czy nie wierzyc ze te 5 % to ci dobrzy ......no, nie wiem .....mozliwe ?????!!!!!.....

Masz jakieś wyniki badań na poparcie tych wyliczeń?
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Linka 
Moderator


Pomogła: 47 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 2201
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:04   

Kiwi, tak się zastanawiam.....co Cię to w ogóle obchodzi ?
Ani nie mieszkasz w Polsce, ani nie czujesz się katoliczką .....
Bo chyba nie wypływa to z troski o nas, którzy tu żyją.
_________________
Na moim niebie zawsze świeci słońce :)
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:53   

Linko ....bardzo duzo rzeczy mnie obchodzi !

Bardzo dlugie lata placilam tu w niemczech ze swojej wyplaty procentowo na kosciol katolicki .....przyjechalam tu i bylam politycznie zmuszona do zostania ....pytano sie mnie jaka mam religie ....odpowiedzialam katolicka ....i latami placilam ....
Dopiero jak zaczelam pracowac w Danii .....oni z wyplaty nie pobieraja na kosciol .....to zaprzestalam placic .....

Dlatego tu w Nimczech ....katolickie koscioly i ksieza ....bardzo narzekaja ze ogromna liczba ludzi zatrzymuje placenie ......odchodzi od kosciola katolickiego -oni nie za bardzo martwia sie o ludzi , bardziej o skladki .

Staww.....to sa moje prywatne obliczenia ....uwazam ze dobre jak wszystkie inne obliczenia ( bo jak te inne mozesz sprawdzic ze sa wlasciwe ?!)

Ale masz racje ....zawyzylam ....to nie 5 % .....to za duzo !!!! .....wychodzi mi po moich nowych obliczeniach gdzies okolo 3 % .....tych dobrych ? ....w kosciele ......ale tego tez bym nie byla pewna .

To zauwazylam ....ze jak sie w czyms nie zgadzasz Linko .....to probujesz ugryzc, podbiegasz jak maly piesek i lap za nogawke ......Hi.....Hi....Hi.....ale nie ma problemu , ja lubie male pieski !!!!! .....dla przypomnienia ....katolicka religia nie jest tylko w Polsce , jest w calej Europie i jeszcze dalej ......ja od siebie stwierdzam .....ze im bardziej zacofani ludzie w danym kraju tam bardziej popieraja i bronia katolicyzmu .

Nawet nie wiem , wiec sie zapytam ....placi sie w Polsce z wyplaty procentowo na przykladowo religie katolicka ?
Ostatnio zmieniony przez kiwi Pon 03 Maj, 2021 10:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:59   

kiwi napisał/a:

Staww.....to sa moje prywatne obliczenia ....uwazam ze dobre jak wszystkie inne obliczenia ( bo jak te inne mozesz sprawdzic ze sa wlasciwe ?!)

Ale masz racje ....zawyzylam ....to nie 5 % .....to za duzo !!!! .....wychodzi mi po moich nowych obliczeniach gdzies okolo 3 % .....tych dobrych ? ....w kosciele ......ale tego tez bym nie byla pewna .


Jeżeli nie opierasz się na rzetelnych badaniach i nie podajesz sygnatur akt osób skazanych prawomocnym wyrokiem to nie są wyliczenia a oszczerstwa...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:13   

To mi sie podoba ....na reszcie zaczynasz byc nerwowy, nareszcie pokazujesz ze cos cie rusza .....ale idziesz w zlym kierunku , bo moim .....denerwuj sie i krzycz i lamentuj ze to katolicki kosciol i ci w sutannach czy czarnych czy czerwonych i jak uwazasz moje "oszczerstwo "to pestka w porownaniu z tym co tam sie dzieje !!!!

Odpowiedz .....to mnie naprawde ciekawi ....placisz z wyplaty na kosciol ....to jest w niemczech automatycznie potracane jak wpiszesz ze jestes katolik.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3825
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:15   

Placisz na kosciol i dlatego chcesz zeby byl tam porzadek? Tylko wedlug kogo i jaki to ma byc porzadek? Kosciol to ludzie, Uporzadkojuszes? Zmienisz ich?
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:24   

Jak wygląda cennik niemieckich Kościołów....naprawde bardzo dobry artykul ....prosze w calosci przeczytac .......

"Kirchensteuer" czyli podatek kościelny, płaci każdy obywatel, który przy zameldowaniu zadeklaruje swoją przynależność m.in. do Kościoła katolickiego, ewangelickiego czy gminy żydowskiej. Na tej podstawie, co miesiąc od wynagrodzenia pracodawca odprowadza na Kościół podatek w wysokości 9 procent podatku dochodowego.

https://www.dw.com/pl/jak...%B3w/a-17117860
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:38   

kiwi napisał/a:
To mi sie podoba ....na reszcie zaczynasz byc nerwowy, .

Mylisz się Kiwi, spokojnie siedzę w lesie i czatuję na zwierzynę.
Tak, płacę na utrzymanie Kościoła dobrowolne datki...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1488
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:42   

Moim zdaniem w kosciele katolickim powinna byc przprowadzona bolesna ale prawdziwa reforma od podstaw do papieza wlacznie , i to jak najszybciej !!!!

Maciejko ....zmieniac nie ....po prostu wygonic i tych innych zboczencow do wiezienia i tych co ich bronia do wiezienia i ciezkiej produktywnej pracy .

Ja bym widziala reforme z gory ....Papiez sprzedaje swoje zloto ( dzis ma dobry kurs ) i pieniadze rozdaje biednym i w potrzebie ....zdjal by z siebie te szaty zlotem wyszywane i zwakly worek lniany i sznurek i nie czerwone buty z najlepszej skory robione na zamowienie tylko zwykle sandalki .....tak jak w biblii pisze ....pokora idzie od nich .....a wogle to po co katolikom papiez ? ta cala hierarchia jest zrobiona aby dostac sie do zloba ....i tak zycie im spokojnie przeleci .....ilu jest tych biskupow ? nawet nie wiem .....ale to trzeba wszystko wykarmic .....kto na to ma placic ? ....do roboty panowie ......ale by sie zdziwili ......Hi.....Hi.....Hi.....

To jest takie wszystko okropasno straszne ......ze az smieszne .....i po tylu tysiacach lat .....dalismy sie wszyscy nabrac ........

Po drugie ....ksiadz to zawod ....tak jak i Ewangielikow ......zarabiaja placa podatki ....moga sie zenic .....moga sie rozwodzic .....calkowite zdjecie celibatu ......

I jeszcze pare innych pomyslow mam ......
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12