Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KLER wg Kiwi
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:49   

Dobrowolne datki ....to sie nie liczy !

Jak ide do kosciola na msze ....pomimo ze placilam podatek dawalam na tace .....

Naprawde byla bym ciekawa jak by w Polsce kazdy pracujacy 9 procent z wyplaty oddawal na kosciol ....im wiecej zarabiasz tym wiecej placisz ....ilu by sie od razu wypisalo ?

Ojej, musze jechac zbadac sie czy mam kowida .....bo do prycy mnie przez granice nie puszcza .....musze nowy papier miec
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 10:56   

kiwi napisał/a:
Moim zdaniem w kosciele katolickim powinna byc przprowadzona bolesna ale prawdziwa reforma od podstaw do papieza wlacznie , i to jak najszybciej !!!!

Maciejko ....zmieniac nie ....po prostu wygonic i tych innych zboczencow do wiezienia i tych co ich bronia do wiezienia i ciezkiej produktywnej pracy .

Ja bym widziala reforme z gory ....Papiez sprzedaje swoje zloto ( dzis ma dobry kurs ) i pieniadze rozdaje biednym i w potrzebie ....zdjal by z siebie te szaty zlotem wyszywane i zwakly worek lniany i sznurek i nie czerwone buty z najlepszej skory robione na zamowienie tylko zwykle sandalki .....tak jak w biblii pisze ....pokora idzie od nich .....a wogle to po co katolikom papiez ? ta cala hierarchia jest zrobiona aby dostac sie do zloba ....i tak zycie im spokojnie przeleci .....ilu jest tych biskupow ? nawet nie wiem .....ale to trzeba wszystko wykarmic .....kto na to ma placic ? ....do roboty panowie ......ale by sie zdziwili ......Hi.....Hi.....Hi.....

To jest takie wszystko okropasno straszne ......ze az smieszne .....i po tylu tysiacach lat .....dalismy sie wszyscy nabrac ........

Po drugie ....ksiadz to zawod ....tak jak i Ewangielikow ......zarabiaja placa podatki ....moga sie zenic .....moga sie rozwodzic .....calkowite zdjecie celibatu ......

I jeszcze pare innych pomyslow mam ......


Nie tylko w kosviele tak jest, np. sluzba zdrowia, zus, krus, us i inne urzedy,instytucje.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 11:21   

Moim zdaniem to nawet w klerze potrzebny jest ktos kto by tym zarzadzal, zeby jakis szef byl. Co by bylo gdyby kazdy oroboszcz robil co chcial na swoim podworku....
 
     
Linka 
Moderator


Pomogła: 47 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 2200
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 13:28   

Cytat:
ze jak sie w czyms nie zgadzasz Linko .....to probujesz ugryzc,

Kiwi, z tobą się nie da dyskutować.
Jesteś tak zapiekła w swojej nienawiści i nieomylności, ze nie tylko mały piesek, ale nawet lew nic by nie wskórał.
Jeszcze się nie nauczyłaś, ze zmienić możesz tylko siebie ?
A ty chciałabyś cały świat wg. swojego widzimisie zmieniać.
Wszystko jest be, wszystko nie tak.....noż może wygraj w jakichś wyborach i zamiast narzekać, zacznij coś robić.
_________________
Na moim niebie zawsze świeci słońce :)
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Pon 03 Maj, 2021 23:33   

:aha:
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Wto 04 Maj, 2021 11:32   

Linko ....ja bym powiedziala, ze to z Toba nie mozna dyskutowac .

I chyba masz problem ( ja tak uwazam ) boisz sie zmian ?!

Ja bardzo sie ciesze ze zyje w czasie gdzie mozna glosno mowic na rozne tematy i o kosciele katolickim. W innym czasie by mnie po prostu kosciol spalil na stosie i po dyskusji .
Tym bardziej ze wyszly na jaw ogromne zboczenia co dzialy sie za drzwiami kosciola.
Ja odkad pamietam ( a to juz jest troche czasu ) ....to bylam jeszcze mala ....ale sie ogolnie mowilo ....ze ksiadz ma pania do pomocy i dodawalo sie cichym glosem i w innych sprawach.
Niby bylo wiadomo ze to jest zle , ale sie tolerowalo . Dzis napisze ze nie wiem dlaczego ? przeciez religia byla od poczatku taka sama ???!!!!.....albo rozna ????!!!!

Uczciwie napisze ze biblii nigdy nie przeczytalam ....kocham ksiazki .....ale nie ciagnelo mnie w ta strone ......

Ale troche wiem .....co tam jest napisane .....i poczatek naszej religii byl skromy .....a wiekami obrosla w zloto i bogactwo .....i wierni na to pozwolili .....co ma to wspolnego z biblia ......nic !!!!!!

Bardzo bym chciala jeszcze ( od lat mysle ) wycieczke sladami miejsc biblijnych ....moze kiedys dolece



Kiwi!!! To nie jest miejsce na reklamowanie wycieczek i biur podróży!!! :nono:
Ostatnio zmieniony przez pterodaktyll Wto 04 Maj, 2021 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Wto 04 Maj, 2021 13:25   

A ja przeczytalam. Ciekawa lektura, nigdy sie nudzi i zawsze jest cos nowego do okrycia. Oczywiscie uwazam ,ze kazdy moze to zinterpretowac na swoj spodob.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Śro 05 Maj, 2021 10:40   

Nie myslalam pod wzgledem wycieczki , raczej pod wzgledem zwiedzania tych miejsc co so opisane w Biblii .....ulatwilam sobie skopiowaniem .....

Bo te miejsca sa realne ....i ja naprawde chetnie bym je zobaczyla .....
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Śro 05 Maj, 2021 11:21   

kiwi napisał/a:
te miejsca sa realne ....i ja naprawde chetnie bym je zobaczyla .....

Jak to mawiają starożytni Duńczycy......Bon Voyage :mgreen:
_________________
:ptero:
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Śro 05 Maj, 2021 12:20   

Spowiedź byłego księdza

https://www.youtube.com/watch?v=2cliV0NsdR4



Takie rzeczy mogą się zdarzyć w Irlandii, Niemczech, Austrii albo gdzieś za oceanem. U nas, w religijnej Polsce, to niemożliwe!

Ta książka to oparta na faktach historia zgwałconego chłopca, który wykorzystany seksualnie w dzieciństwie przez księdza proboszcza trzyma tę straszną tajemnicę pod skorupą milczenia tak długo, aż jako dorosły mężczyzna ostatecznie zmierzy się z nią i ją wyjawi.

Książka niesie nadzieję tym, którzy w dzieciństwie byli wykorzystywani seksualnie i do dzisiaj noszą w sobie ból, winę, wstyd i rozpacz. Autor chce każdemu z nich powiedzieć: „To nie twoja wina. Masz swoją godność, nikt nie ma prawa ci jej zabrać. Masz prawo krzyczeć o swojej krzywdzie. Masz prawo cieszyć się życiem. Masz prawo żyć!”. Książka pokazuje też, że można zwyciężyć w walce o prawo do wolności i godności, nawet z taką instytucją jak Kościół katolicki.

Książka zawiera prawdę o molestowanych i poniżanych dzieciach. Autor obnaża sposób działania pedofila w sutannie. Pokazuje, w jaki sposób potrafi on omotać rodzinę, dziecko, jakim wspaniałym i gorliwym potrafi być kapłanem, a jednocześnie zwykłym przestępcą. „Pod skorupą milczenia” to sposób, aby dotrzeć do rodziców, pokazując, jakie zagrożenia czyhają na ich dzieci: „Nie ufajcie ludziom tylko dlatego, że piastują ważne stanowiska społeczne. Pedofil w sutannie jest tak samo groźny jak ten w garniturze! Jest tym groźniejszy, że piastuje urząd zaufania publicznego. Dlatego uważnie słuchajcie tego, co mówią wasze dzieci. One mówią prawdę! One żyją w realnym zagrożeniu”.

Autorowi nie chodzi o skandal. Nie chodzi o atak na Kościół rzymskokatolicki. Chodzi o prawdę i o tych, którzy boją się ją wypowiedzieć. Chodzi o dzieci i o ich ochronę. Chodzi o dorosłych, którzy żyją w rozpaczy i niezrozumieniu.

Takich historii jak ta są tysiące w tym kraju, ale skorupa milczenia jest tak gruba, że przebijają się przez nią tylko nieliczni. Autor podjął decyzję: „Będę ich głosem, będę mówił za nich!”

Życie po odejściu z Kościoła. Jola Szymańska

https://www.youtube.com/watch?v=49nfJSg7sfg

Jola Szymańska rok temu opowiedziała historię molestowania przez księdza katolickiego. Jak wygląda proces, sąd biskupi? Jak czuje się ofiara? Dlaczego była blisko kościoła przez wiele lat? Pojawia się też wątek ojca Szustaka. Czy film braci Sekielskich coś zmienił? No i co wiedział Dziwisz?
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Śro 05 Maj, 2021 12:25   



Prezentowana książka nie ma odpowiednika w skali światowej. Nigdy do tej pory nie przedstawiono w jednym miejscu tak wielu przypadków specyficznych stosunków Kościoła i jego przedstawicieli do spraw seksu.



Księża to ludzie z krwi i kości. Odczuwają głód, pragnienie, zmęczenie. I popęd seksualny. Ani sutanna, ani głęboka wiara, ani nawet święcenie kapłańskie tego nie zmienią. Marcin Wójcik w swoich reportażach opowiada nie tylko ich historie, ale także historie ich byłych i obecnych partnerów, partnerek, teściowych, a nawet wnuczek. Robi to z reporterską wirtuozerią, uczciwością i jednocześnie z ogromną wrażliwością.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021 12:10   

1500-letnia księga sprzeczna z Biblią. Najbardziej niezwykłe odkrycia

https://www.youtube.com/watch?v=SiHJMiQePZE

Terlikowski: cnoty i grzechy kościoła.

https://www.youtube.com/watch?v=KF_GgL3tpWI
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Nie 09 Maj, 2021 10:17   



Zmienia się świat, zmienia się Polska. Zmieniają się ludzie i ich problemy. Zmienia się Kościół. Na zmiany trzeba reagować, trzeba się im przyjrzeć. Przemyśleć. Wyciągnąć wnioski.
W felietonach pisanych do prasy codziennej ksiądz biskup Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 1998-2004, nie ucieka od żadnego tematu. Pisze o ludziach, polityce, Kościele a nawet… sporcie.



Bp Tadeusz Pieronek jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych postaci polskiego Kościoła. Szanowany za precyzję wypowiedzi, za stanowczość i odwagę, z jaką formułuje niepopularne często sądy, stał się bp Pieronek symbolem Kościoła szukającego swego miejsca w demokratycznym państwie. Lubiany przez dziennikarzy, w ciągu ostatnich kilku lat udzielił blisko 250 wywiadów! Opublikował aż kilkadziesiąt krótszych i dłuższych artykułów o sytuacji Kościoła w Polsce i na świecie, których wybór znajdzie się w przygotowywanym tomie. Uzupełni go aktualny wywiad przeprowadzony z księdzem biskupem przez Jarosława Gowina i Wojciecha Bonowicza.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Czw 20 Maj, 2021 12:53   



„Dlaczego krytykuję Kościół? Przez długie lata, co przyznaje się ręką na sercu i pewnym zawstydzeniem, byłem niewolnikiem myślenia, że [...] «Kościoła się nie krytykuje, bo jest jak matka». Ale później zrozumiałem, że to jest rodzaj szantażu, który ma zmusić nas, katolików, do przymykania oczu na nieprawości, jakie dzieją się w Kościele. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie: «Jeśli zależy Ci na Kościele, to go krytykujesz». Tym samym bierzesz za kościelne instytucje odpowiedzialność w tym sensie, że nie milczysz, gdy widzisz nieprawości. Dlatego też powstała ta książka, którą oddaję pod osąd Czytelników” – Jarosław Makowski

„Jarosław Makowski precyzyjnie i zajmująco dokumentuje postępujący kryzys polskiego – i nie tylko polskiego – Kościoła. Ale pokazuje także, że inny katolicyzm jest możliwy. Katolicyzm, w którym radykalne ewangeliczne przesłanie nie stanowi wyłącznie alibi dla politycznej władzy i doraźnych interesów, lecz jest żywe i autentyczne. Świetna książka” – Tomasz Stawiszyński

„To pełna goryczy książka, napisana przez autora związanego z Kościołem, ale wypychanego zeń przez obskurantyzm zblatowanych z władzą hierarchów. Diagnoza kryzysu Polskiego Kościoła, który zdaje się porzucać „Dobrą Nowinę” dla tzw. „dobrej zmiany”. Poszukiwanie sposobu ocalenia ponad tysiącletniej tradycji dla nowych czasów. Zaangażowany wyraz gniewu i rozczarowania” – Jarosław Gugała



Jest to zbiór ponad dwudziestu rozmów przeprowadzonych przez księdza, który pewnego dnia poczuł, że nie może zamykać oczu na losy ludzi odsądzanych przez jego własne środowisko od czci i wiary: byłych księży i zakonników. Z trudem docierał do kolejnych mężczyzn, których życie niejednokrotnie okazywało się przedziwną drogą w poszukiwaniu własnego powołania, drogą krętą, czasem mroczną i rzadko kończącą się wyjściem na otwartą przestrzeń, nie zawsze prowadzącą do spełnienia. Wywiady z nimi nie miały na celu zdobycia materiału do sensacyjnej książki, lecz zwrócenie uwagi na miejsce, jakie w społeczeństwie i Kościele zajmują ci, którzy porzucili kapłaństwo. Te poruszające, czasem wręcz wstrząsające historie pokazują, że większość takich osób nie odnajduje się w życiu, nie odnosi sukcesu, z trudem wraca do życia w świeckim społeczeństwie. Są jednak także przykłady krzepiące, będące dowodem na to, że także po odejściu z kapłaństwa życie w zgodzie z Bogiem, samym sobą, Kościołem i bezpośrednim otoczeniem jest możliwe.



Dobra jest dużo więcej niż myślisz
Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, wspominając swoje kapłaństwo, opowiada o trudnych ostatnio relacjach między księżmi a świeckimi. Nie stroniąc od ciętych i błyskotliwych uwag, uczy nas, jak w każdej sytuacji samemu odkrywać, gdzie leży prawda. Dostrzegać dobro – nie tylko tam, gdzie jest ono oczywiste.
Polscy księża jeżdżą odlotowymi bmw czy może raczej trzymają w garażach wysłużone golfy? Czas wolny spędzają na „branżowych” zabawach czy przeżywając własną samotność w czterech ścianach plebanii? A co, jeśli są i tacy, i tacy? Czy postawa księdza mówi nam wszystko o tym, jaki jest Bóg? Czy żeby dziś chodzić w sutannie, trzeba być bohaterem? Czy fajny i życiowy ksiądz to naprawdę najlepszy kapłan, na jakiego możemy trafić? Czy antyklerykalizm jest zły? I jak powinien odnaleźć się w tym wszystkim katolik?

W ostatniej książce, nad jaką pracował, ks. Piotr mówi: „W Kościele nie istnieją tematy, o których nie warto mówić. Jeśli ktoś je porusza, to znaczy, że trzeba je wytłumaczyć. Nie możemy nabierać wody w usta”.



Ludziom potrzebny jest kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa: kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim ? a w szczególności najbardziej potrzebującym. Kapłan żyje dla ludzi świeckich: ożywia ich i umacnia w wykonywaniu powszechnego kapłaństwa wiernych ? tak bardzo uwydatnionego przez sobór Watykański II ? które polega na składaniu duchowej ofiary z życia, na dawaniu świadectwa zasadom chrześcijańskim w rodzinie, na podejmowaniu zadań w świecie i na uczestnictwie w ewangelizacji braci. Jednakże posługa kapłana ma inny charakter.



Listy Thomasa Mertona, amerykańskiego trapisty, i Jeana Leclercqa, francuskiego benedyktyna, to praktycznie historia odnowy monastycznej z połowy XX wieku ujęta w mikroskali. W centrum tej korespondencji, obejmującej 18 lat, stoją pytania: kim jest — powinien być — w dzisiejszym świecie mnich? Jakie jest jego powołanie? Czy w życiu zakonnym i w obrębie mniszej reguły można znaleźć wolność?
Przetrwanie czy proroctwo? Thomas Merton, Jean Leclercoc
 
     
kiwi 
Trajkotka



Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Śro 09 Cze, 2021 09:38   

tahur


https://vod.tvp.pl/website/tahur,4287047


bazylika grobu panskiego

https://vod.tvp.pl/website/bazylika-grobu-panskiego,10581105

Po cud

https://vod.tvp.pl/website/po-cud,4290386

Ksiadz

https://vod.tvp.pl/website/ksiadz,24520694#
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12