Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dorosłe Dziecko Alkoholików
Autor Wiadomość
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021 20:43   

Mnie tez kiedys ciagnelo do meskich zawodow. W koncu wynuje kobiecy raczej choviaz coraz wiecej w tej branży pracuje :rotfl:

Lubilam kiedys podpatrywac ojca jak majsterkowal, naprawial rozne rzeczy. Sama potem tez naprawialam. Jak mi naprawil piec kaflowy to dym wychodxil miedzy kaflami. W koncu po milej rozmowie typu; kiego wuja ona znow chce. Piec naprawilam sama a tata zerwalam kontakt na kilka lat. Porzadki robic i ustawiac innym zycie to on moze w swoim domu robic a nie w moim. Tatus to zdolna bestia , sam postawil chlew dla zwierzat na wsi.
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021 17:20   

Może dlatego że prawie bez taty się wychowywałam i mam trochę fachu męskiego 😂😂😂 rozmawiałam z mamą brat był u lekarza ma jechać do psychiatryka i się pytać kiedy go przyjmią, mama była w Opiece społecznej o pomoc i jej pomogą opłacić rachunki i dostanie rentę , Pani przyjdzie za 2 tygodnie ich sprawdzić i tyle się dowiedziałam Maciejka,
_________________
Black
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021 17:24   

Widzisz, zawsze cos. Panuje zasada ograniczonego zaufania. Mniej oczekiwac, mniej rozczarowan.
Mowiac prosto, pozyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzymaj sie dziewczyno. :buziak:
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021 17:30   

Troche wyzsza szkola jazdy ale te ciagotki do meskiego to czasem nie ida w rownowadze z energia meska i zenska w nas.
Ja tak mialam. Naxywali na mnie baba- chlop. Umialam rozne rzeczy niby meskie ale energia byla zablokowana. Nie umialam z tego czerpac/ brac.
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021 22:10   

Dzwoniła do mnie mama oczywiście już pijana ……. Dobrze że się nie nastawiałam że przestanie pić… powiedziałam jej że już jej nie pomogę, bo już zaczęła swoje farmazony mówić że trzymam sztamę z ojcem kryminalistą , odnośnie taty dowiedziałam się że właściwe nie musiał iść do więzienia tylko odpracować godziny ale wolał iść siedzieć bo chciał odpocząć psychicznie od matki, na dodatek jestem w szoku bo sąsiad mi powiedział za co poszedł siedzieć i mi się nie chce wierzyć że za molestowanie rodzinny ….. na dodatek jeszcze mówił że tata by nigdy na nas ręki nie podniósł , że to matka wszystkimi manipuluje że ojciec był i że jest zły. I jak tata wrócił z więzienia był u nas około rok czasu u nie pił tylko matka go skłoniła do picia . Kurde teraz tak sobie myśle że mam jakieś dziury w pamięci bo wydawało mi się że tata był po więzieniu z nami 3 miesiące . I w sumie tata jak narazie nie pije 2 tyg on maksymalnie nie pije z 3 tygodnie i potem na nowo ale wole ojca niż matkę, strasznie mi brakuje. Najgorsze jest to że matka mu opowiedziała że nie jesteśmy jego dziećmi i po tej akcji mówił mi cały czas że nie jestem jego córką to się wkurzyłam i pojechałam do niego po pracy 300 km i tłumaczyłam mu że matka próbuje nas skłócić i że jak chce to mogę zrobić testy na Dna ale się uspokoił i minęło pół roku jak mi o tym nie wypomina . Ogólnie w sumie nie jestem w stanie powiedzieć do matki że ją kocham tym bardziej ją przytulić już do taty czasem wspomnę że go Kocham ale do niej raczej coś mnie powstrzymuje, tym bardziej że mam złe wspomnienia z nią. Z jednej strony cieszyłabym się jakby jej już nie było ale z drugiej mam jakieś Ale …. Najgorsze jej to że strasznie wypomina nam swoim dzieciom że dała nam pieniądze bo sprzedała działkę i nie powiedziała za ile nam się wydaje że dostała około 80 tys zł zrobiła mały remont w domu , po 5 tys dostaliśmy na łebka a resztę przepiła i rozdała….. ona ciagle myślała że zrobiłam prawko za te pieniądze plus samochód kupiłam gdzie prawo jazdy mnie wyniosło z dodatkowymi jazdami 3 tys i samochód 9 tys ale ona jest przekona że za jej pieniądze, już nie wspomnę że raz dała w życiu to na dodatek ode mnie ile pożyczyła, ile jej umorzyłam dług, ile jej nakupiłam zakupów , telefon , telewizor ….. ale ona tego nie pamięta już . Mnie zastanawia jak ona mogła tyle pieniędzy przepić …zamiast kupić sobie coś , albo założyć lokatę w banku. To było z 3 lata temu a ona wciąż wypomina …. Co zrobić aby nie wypominała ? Już nie wspomnę że jej powiedziałam że na nią więcej ja wydałam niż ona na mnie chyba przez te 15 lat co mieszkałam tam ….„Maciejka,
_________________
Black
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021 22:16   

Na mnie na szczęście tak nie mówią na mnie, mam więcej siły i energii od wielu mężczyzn, jak sprzątałam budowę i musiałam całe worki z cementem nosić to w szoku bo przecież jak to kobieta i podniesie ? Ja chodzę na budowę i sprzątam oczywiście nie mam pomocy od mojego nie chce bo nie ma siły 😛 i zdrowia, a reszta domu albo połowa domu mówi że przecież wy tam będziecie mieszkać to sobie sprzątajcie , najgorsze są pustaki Ceramiczne zwane Maxy bo przy większej ilości siły nie mam, tym bardziej że przeważnie idę na budowę po pracy , albo jak coś mam do roboty w domu Maciejka,
_________________
Black
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 02:35   

Duzo masz przykrych przezyc Black,
Nami tez ojciec manipulowal, matka byla zlem przez ktore bylo pieklo w domu a ojciec piekny i krystaliczny. Bardzo bolalo jak odkrylam prawde. Ja poradzilam sobie z ta zdrada, z tymi emocjami ktore byly zablokowane, zamrozone,z bolem.
Co Ty z tym robisz?
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 08:18   

I jest tego więcej … mną akurat tata nie manipuluje tylko denerwuje mnie to jak jedno na drugie nadaje aczkolwiek tata już przestał na mamę nadawać bo go o to poprosiłam a mama cały czas nadaje na niego …. Starałam się nie myśleć o tym… Ale jak mi matka kolejny raz nawija tak z niczego że mogę dostać nerwice i wylądować w psychiatryku to mnie to tak wkurza, bo nie tak dawno miałam problemy z emocjami gdzie się wkurzałam nom stop czasami o jakaś pierdółkę a już nie wspomnę jak mieszkałam z nimi to brat mnie oskarżał o branie narkotyków bo byłam agresywna ^^ a ja tylko krzyczałam do nich aby się ogarnęli w dzień dzień …. Już wiem że matka się nie zmieni, nawet liczyłabym na to że jak ta Pani z opieki by przyszła to oby matka pod wpływem była bo by ją zabrali na odwyk albo by jej nie pomogli może by zrozumiała. Ogólnie nie wiem dlaczego u mamy jest tyle złej energi… Jak rozmawia ze mną przez telefon to zamiast normalnie to wręcz krzyczy …. Nie wiem co zrobię ale wiem jedno idę kawkę sobie zrobić :D Maciejka,
_________________
Black
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 08:39   

To dzialaj jak uwazasz :lol:
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 11:51   

Słuchaj tego brat do mnie dzwoni podjarany i mówi Siostra słuchaj byłem u lekarza mam nowe skierowanie na oddział psychiatryczny bo takie skierowania mają termin 2 tygodnie , jadę w tym tygodniu tam może mnie przyjmaą , także nie Martw się wszystko będzie okey . Ja tam się nie nastawiam bo pewnie będzie tak samo jak z matką. Rozmawiałam dzisiaj z babcią narzeczonego która twierdzi że to matka jest alkoholiczką a brat nie 😂😂😂 już mnie to rozwaliło bo przecież ona zawsze była po stronie mojej mamy i mi nie wierzyła i nie wierzy co ja przeszłam …. Maciejka,
_________________
Black
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 12:03   

Black, beda opowiadacrozne rzeczy, bzdury, beda mieli roxnych pomocnikow, sojusznikow. Po prostu taka specyfika tej choroby. Zdobadz jak najwiecej informacjina ten temat, zadbaj o siebie, zastosuj twarda milosc, taka madra i ....nie sluchaj glupot.
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 16:54   

Black napisał/a:
gólnie nie wiem dlaczego u mamy jest tyle złej energi… Jak rozmawia ze mną przez telefon to zamiast normalnie to wręcz krzyczy …
to akurat jest proste, krzyczy bo nie radzi sobie z emocjami, życiem, poczuciem winy, bólem i nie ma na to innego sposobu niż picie alkoholu.
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 16:57   

Black napisał/a:
Co zrobić aby nie wypominała ?
Nc nie zrobisz bo to ona wypomina, Ty jedynie możesz nauczyć się nie mieć z tego powodu poczucia winy.
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 17:11   

Nie mam poczucia winy ale mnie to wkurza …..Janioł,
_________________
Black
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 17:35   

Black napisał/a:
Nie mam poczucia winy ale mnie to wkurza …..Janioł,
znaczy irytuje, złości ? a jak tak to dlaczego ?
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11