Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dorosłe Dziecko Alkoholików
Autor Wiadomość
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 22:46   

No bo wiesz po mimo tego jaka ona najgorsza jest to wciąż matka bo nas wychowała, bo ojciec nasz przecież nas zostawił, to ona pracowała ciężko i nami się zajmowała , itp. Tak ludzie twierdzą ale nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć jaka jest prawda …. Teść mój przyszły bardzo mi zwracał uwagę że kupowałam markowe ubrania po kilka stów zamiast z targu, że kupuje jedzenie którego on by nie kupił …. A zarabia dużo więcej ode mnie to mu tłumaczyłam że nigdy mnie na takie rzeczy nie było stać, to czemu miałabym sobie odmówić tym bardziej jak dzieci nie mam i nie żyje od wypłaty do wypłaty ….. nic nie zrozumie … albo mówię do niego tekstem a daje mi Pan pieniądze na to wszytko ? Przecież to ja zarabiam i wydaje …..
Maciejka,
_________________
Black
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 22:50   

Ona jest taka nie obliczalna że jej powiedziałam że chodzę do Pani Psycholog to wiesz co zrobiła ? Odszukała ją i zadzwoniła że to ona mi daje na wizyty do niej , że ja nadużywam alkoholu, i co najgorsze że biorę narkotyki. Pani psycholog nie uwierzyła bo ja zaczęłam nagrywać od kilku lat jak moja mama mnie wyzywa pod wpływem alkoholu itp. To już była przesada, z tego co wiem co rodzinka mojej mamy mi powiedziała że matka notorycznie do innych osób mówi że jestem najgorsza, zła , i mnie wyzywa . A co Ja jej takiego zrobiłam ? Kilka krotnie jej wspomniałam że mogła mnie oddać do domu dziecka albo usunąć …… Janioł,
_________________
Black
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 22:55   

Dała nam te pieniądze z 3 lata temu, od 2 lat wypomina prawie codziennie ale nie wspomni ile ja jej pomogłam …. Rodzice pomagają dzieciom, cały czas, a moja matka już dawno przestała mi pomagać, jak zaczęłam mieszkać z narzeczonym mając 15 lat to mi pomógł psychicznie i finansowo bo na książki przecież moja mama mi nie dawała już nie wspomnę jej tekst ale wspomnę (Masz Chłopaka mieszkasz z nim jesteś na jego utrzymaniu ) Janioł,
_________________
Black
 
     
Black 
Towarzyski
Black



Wiek: 25
Dołączyła: 20 Wrz 2021
Posty: 131
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 23:39   

Też sobie nie radziłam ze wszystkim ale nie piłam tylko sięgałam po żyletkę i się cięłam, każda moja porażka, albo coś nie zrobiłam, a co mogłam zrobić , problemy z rodzinną, ale skończyłam, było tak że nawet codziennie sięgałam po nią nawet nikt nie zauważał. Inni twierdzą że problemy rozwiąże tylko alkohol, ale tak nie jest no bo jest gorzej. Jak zaczęłam się ciąć w bardzo młodym wieku , + nie udana próba samobójcza skończyłam do nie tak dawna w sumie…. I teraz każdy problem staram się sama rozwiązać albo za pomocą narzeczonego albo przyjaciółki . Śmieje się z przyjaciółką bo po mimo tego że jest starsza ode mnie o 15 lat i ma dzieci nazywam ją mamą a ona moją córeczką, No ale cóż rodzinny się nie wybiera, z rodzinną tylko się najfajniej na zdjęciach wychodzi. Janioł,
_________________
Black
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 803
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 06:55   

Black - niby dużo wiesz... pięknie się oszukujesz.
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3825
Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 07:02   

Black napisał/a:
No bo wiesz po mimo tego jaka ona najgorsza jest to wciąż matka bo nas wychowała, bo ojciec nasz przecież nas zostawił, to ona pracowała ciężko i nami się zajmowała , itp. Tak ludzie twierdzą ale nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć jaka jest prawda …. Teść mój przyszły bardzo mi zwracał uwagę że kupowałam markowe ubrania po kilka stów zamiast z targu, że kupuje jedzenie którego on by nie kupił …. A zarabia dużo więcej ode mnie to mu tłumaczyłam że nigdy mnie na takie rzeczy nie było stać, to czemu miałabym sobie odmówić tym bardziej jak dzieci nie mam i nie żyje od wypłaty do wypłaty ….. nic nie zrozumie … albo mówię do niego tekstem a daje mi Pan pieniądze na to wszytko ? Przecież to ja zarabiam i wydaje …..
Maciejka,


A gdzie Twoje granice? A asertywnosc? A obrona Twoich praw? Ludzie bardzo chetnie oceniaja, osadzaja,ucza unnych rozumu, mowia jak inni maja zyc.... Dlaxzego im na to pozwalasz?
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4548
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 09:28   

Black napisał/a:
No ale cóż rodzinny się nie wybiera, z rodzinną tylko się najfajniej na zdjęciach wychodzi. Janioł,
I to najlepiej osobno..... uwierz mi. Jestem DDA i o większości rzeczach o których piszesz mam pojęcie bo po prostu je przeżyłem jak dzieciak i nastolatek i wiem z doświadczenia że dopóty oni nie zaczną trzeźwieć ( znaczy nie tylko " nie pić" ) to jedynym rozwiązaniem jest metoda spalonych mostów. Mój Śp. ojciec odkąd przestałem pić nie przyjeżdżał do mnie na żadne imprezy rodzinne bo jak mówił po co ma jechać jak mu syn nawet ćwiartki nie postawi ano nie stawiał i bolało ale było dla mnie dobre i dla mojej rodziny
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
szymon 
Uzależniony od netu



Pomógł: 112 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 4907
Wysłany: Pią 12 Lis, 2021 14:33   

czy mamy jakieś postępy? :roll:
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 12 Lis, 2021 18:59   

:niewiem:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
szymon 
Uzależniony od netu



Pomógł: 112 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 4907
Wysłany: Sob 13 Lis, 2021 19:46   

oooo, widze trening :mgreen:

właśnie, dobry temat... jak tam u Was z wysiłkiem u skromnych ludzi 30+, 40+, 50+, ... 1500+ i u Ptera ? :wysmiewacz:
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3825
Wysłany: Sob 13 Lis, 2021 20:05   

Ja mam sie oszczędzać :mgreen:
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 803
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021 00:19   

Jest dobrze ale nie beznadziejnie... :)
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021 04:58   

szymon napisał/a:
jak tam u Was z wysiłkiem u skromnych ludzi

Zezłomowałem samochód, wróciłem do roweru i wcale tego kroku nie żałuję :wysmiewacz:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021 09:03   

A ja śmigam kilometrówki - 10 000 kroków dziennie.
:idzie:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9024
Wysłany: Nie 14 Lis, 2021 14:46   

Wiedźma napisał/a:
10 000 kroków dziennie

Tyle nie dam rady :zmeczony:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 11