Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego stalem sie alkoholikiem?
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pią 01 Paź, 2021 19:16   

Tak dokladnie to nie wiem dlaczego stalam sie alkoholiczka .....ale teraz dokladnie wiem ....dlaczego nie pije alkoholu !!!!!

deratyzator 
Towarzyski

Wysłany: Pią 01 Paź, 2021 21:34   

Uff jakie szczęście że nie trafiłem na terapię :lol2: :lol2: :lol2: Dlaczego stałem się alkoholikiem? Jakie to ma znaczenie? Dlaczego urodziłem się facetem? A dlaczego po sobocie jest niedziela? Ważne by wiedzieć co zrobić by wyzdrowieć z alkoholizmu. :lol2: :lol2:

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Sob 02 Paź, 2021 07:38   

deratyzator napisał/a:
Uff jakie szczęście że nie trafiłem na terapię :lol2: :lol2: :lol2

A ja się cieszę że trafiłem na różne formy terapii... na mitingi uczęszczam nadal.

kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Śro 06 Paź, 2021 14:20   

Ja bylam na terapii dochodzacej ....i chwale ja sobie do dzisiaj .

Dzis uwarzam ....po co samemu ....jak sa specjalisci od choroby alkoholowej .....i skorzystac z ich wiedzy ......

deratyzator 
Towarzyski

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 15:59   

Dlaczego Bill napisał w Wielkiej Książce że w AA -,, nie będzie nigdy profesjonalnej terapii" ? Bo stwierdził, na podstawie swoich doświadczeń i doświadczeń innych alkoholików ,że to alkoholik może pomóc innemu alkoholikowi" Natomiast jeżeli ktoś wyzdrowiał z alkoholizmu dzięki pomocy terapeuty, to bardzo dobrze. :radocha: Chylę przed takim rozwiązaniem beret :lol2: Szacunek. :lol2:

Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 16:02   

deratyzator napisał/a:
Bo stwierdził, na podstawie swoich doświadczeń i doświadczeń innych alkoholików ,
To chyba trudne musiało być bo w ich czasach profesjonalna terapia oznaczała podłączanie pacjenta pod prąd i obserwacja jak się wychyla :rotfl:

deratyzator 
Towarzyski

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 16:10   

W czasach Bila W alkoholicy trafiali do szpitala z powodu następstw jakie powodowało nadmierne spożywanie alkoholu. Dotyczyło ono zarówno objawów psychicznych, delirium, depresje, psychozy poalkoholowe wszelkiego inne zaburzenia psychiczne oraz zaburzenia fizyczne - niedożywienie, marskość wątroby choroby trzustki itp. Choroba alkoholowa jest śmiertelna. Czy Ty masz inne wiadomości na temat leczenia choroby alkoholowej w czasach Billa W? Czy tak tylko lubisz sobie po konfabulować ? :szok: :szok:

Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 16:17   

deratyzator napisał/a:
zy Ty masz inne wiadomości na temat leczenia choroby alkoholowej w czasach Billa W?
Mam i na pewno nie była to profesjonalna terapia i z tego co wiem Bill również nie mial widzen proroczych więc nie pisz Waść głupot

deratyzator 
Towarzyski

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 07:33   

Janioł nie masz pojęcia o AA, nie przeczytałeś Wielkiej Książki AA dlatego wypisujesz kompletne bzdury ,,tego co wiem Bill również nie mial widzen proroczych" WK str 17 Czułem się jakby uniósł mnie wielki, czysty wiatr wiejący od górskich szczytów. Do większości ludzi Bóg przychodzi stopniowo. Jego wpływ na mnie był nagły i głęboki." ,, byłem zaniepokojony, wezwałem mego przyjaciela lekarza, by się upewnić, że nadal jestem normalny" Więcej widzeń proroczych Billa W znajdziesz w WK
,,na pewno nie była to profesjonalna terapia". taaa z ,,Opili lekarza" Wielka Księga str XXIV ,, I chociaż liczba wyzdrowień, będąca wynikiem wysiłków psychiatrii jest niemała, my, lekarze musimy przyznać, że w odniesieniu do całościowego problemu postęp jest niewielki" Czy leczenie psychiatryczne to nie profesjonalna terapia??? dalej z ,,Opinii Lekarza ,,przywieziono do naszego szpitala nałogowego alkoholika odratowanego niedawno z krwotoku do jamy brzusznej...Po okresie detoksykacji okazało się, że jego mózg nie został jeszcze uszkodzony przez alkohol" Psychiatria i chirurgia to nie jest profesjonalne leczenie???
Janioł nie opowiadam jakichś bzdur tylko opieram swoje informacje na konkretnym tekści dotyczącym tego okresu czyli Wielkiej Książce. Ty Janioł jesteś w prostocie zwykłym kłamcą, wprowadzasz ludzi w błąd. Choroba alkoholowa jest śmiertelna ty pisząc te bzdury oszukujesz. Zastanów się następnym razem co wypisujesz :evil2" :evil2"

Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 08:48   

Synek jak ja pracowałem na krokach ze sponsorem w AA to były lata 90 - te ubiegłego wieku, więc jakbyś chciał coś wiedzieć wal śmiało, zwłaszcza w temacie pokory

Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 14:28   

Waść o profesjonalnej terapii alkoholowej możemy mówić od momentu wprowadzenia programu Minesota opartemu min. na 12 krokach a to stało się w latach 50,60 poprzedniego wieku. WKAA została opublikowana po raz pierwszy w 1939 roku więc siłą rzeczy ( chyba że Bill był prorokiem) nie mogła pisać o profesjonalnej terapii tylko o jej mniej lub bardziej udanych próbach bardziej opartych na otumanieniu lekami i leczeniem prądem. Ale żeby o tym wiedzieć to trzeba przeczytać coś więcej niż WK. Tego kłamcę wybaczam bo rozumiem że to z braku wiedzy szerszej niż kroki i tradycje.

pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 14:38   

:mysli:
To w końcu które święta są ważniejsze? Wielkanoc czy Boże Narodzenie :bezradny:

Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 14:40   

Zielone Świątki :wysmiewacz: i nie targuje się, wszystko co służy lepszemu jest ok. Durnota i klapki na oczach ino mnie drażnią z lekka
Ostatnio zmieniony przez Janioł Czw 14 Paź, 2021 14:42, w całości zmieniany 2 razy  

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Pomogła: 65 razy
Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 14:41   

Boże Ciało :mgreen:

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 14:44   

Janioł napisał/a:
Synek jak ja pracowałem na krokach ze sponsorem w AA to były lata 90

Janioł?
Ty chcesz się władować w alimenty, czy żeby to Twoja osobista droga do świętości przeczytała? :mysli:

Odpowiedz do tematu