Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia i wszelkie jej nauki pomocnicze
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Wto 12 Paź, 2021 14:03   

Sowieckie plany likwidacji narodu polskiego

https://www.youtube.com/watch?v=WAg8zkGs6YA

Zdrada mniejszości

https://www.youtube.com/watch?v=T6WDN2bbCxw

Dlaczego nie rozliczono zbrodni PRL

https://www.youtube.com/watch?v=_7SliX2MZSQ

Polityk, który dzieli Polaków

https://www.youtube.com/watch?v=-5jmCOxsBGY

Ostatni rejs ofiar

https://www.youtube.com/watch?v=GcRFOGayQ7s

Służby specjalne w Polsce

https://www.youtube.com/watch?v=n7-iTWg20Lo

Fałszywi zwycięzcy II wojny światowej

https://www.youtube.com/watch?v=s6cEgRiE8OU

Ja bardzo lubie zakazane historie ....ktore opowiada Dr.Leszek Pietrzak

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 06:31   

Albo rząd francuski idzie w ślady polskiego, albo plotką jest że to rząd ustala ceny... :mysli:

Cytat:
Rekordowo wysoka cena oleju napędowego na stacjach we Francji
Przekraczając 1,53 euro za litr, cena paliwa do pojazdów z silnikiem Diesla we Francji pobiła historyczny rekord.
Według ostatnich danych, podanych przez Ministerstwo Transformacji Ekologicznej 8 października, ceny oleju napędowego we Francji wzrosły do 1,5354 euro za litr. To rekordowo wysoka cena. Ceny oleju napędowego w ciągu roku wzrosły o 28 proc.

źródło

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 09:46   

To samo jest w Niemczech....

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 12:46   

kiwi napisał/a:
Tylko ile wynosi minimalna pensja w Niemczech a ile u nas ?

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 13:58   

Minimalna pensja dla kobiet ....wynosi ....na calym etacie ....netto ....800....900....1000 do 1100 euro....sprzataczka, fryzjerka na kasie w sklepie i.t.p.

za tanie mieszkanie z ogrzewaniem ....place 500 euro miesiecznie za wynajm od spoldzielni mieszkaniowej

Dzis 1 euro ...4,58 zlotych ....500 X 4,58 = 2.290 zlotych miesiecznie

Bylam przed paru dniami w Gdansku ....zaplacilam za caly bak benzyny w jej aucie ma fiata .....prawie 200 zlotych .....200 : 4,58 =43,67 euro

Ja zarabiam ca 1400 euro miesiecznie ....co tydzien musze kupic za 50 euro benzyny diesel mam .....bo duzo jezdrze ....to jest ponad 200 euro w miesiacu ......

Bylam nie dawno w Sopocie .....i mozna zyc ....skromnie z glowa i olowkiem w reku ....jak i ja tu robie .....samemu jest ciezej ....jak jest dwoje i razem wszystko do jednej kupki ..... i pozniej rozliczanie ....co na co ....to i sie na koniec miesiaca cos odlozy .....ale jak kazdy sobie rzepke skrobie ....to wiadomo .....ze nic nie bedzie.
No i w Polsce ....czesto i gesto ....na raty ....tu najpierw odloze i wtedy kupie i moje .

U fryzjera zaplacilam za dwie glowy ze wszystkim ....50 euro z napiwkiem .....tu place za moja glowe .....100 euro....i patrza jeszcze za napiwkiem ....

Ja uwazam ...ze .....wszedzie dobrze gdzie nas nie ma .....

Klara 

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 14:13   

Jarosław Kaczyński o cenach paliwa

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 15:00   

kiwi, byłam w tym roku w Grecji i na Węgrzech nad Polskim morzem i w górach. Najdroższy był pobyt nad Bałtykiem , rybka w smażalni na tekturowych talerzach w przeliczeniu ok .25 euro na dwie osoby , w Grecji za 25 euro można było zjeść obiad w tawernie z deserem, podobnie na Węgrzech. W Polsce mieszkałam w pensjonacie pokój z łazienką w Grecji za ta sama cenę hotel z basenem. Paliwo kosztowało na Węgrzech i w Grecji w przeliczeniu ponad 7 zł za litr. Wszystkie te miejsca były chętnie odwiedzane przez turystów więc ceny zdecydowanie wyższe niż normalnie. Lubię Bałtyk ale mnie zwyczajnie nie stać na urlop w sezonie nad naszym zimnym morzem.

Jras4 
Docent

Wysłany: Śro 13 Paź, 2021 18:14   

komu zle w Polsce ,nikt go nie zatrzymuje ,

Linka 
Moderator

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 00:03   

Jras4 napisał/a:

Tomek, dawno cię nikt nie opieprzyl ? To ja to zrobię.
Jest coraz gorzej. Ślepy jesteś, czy udajesz ?

staaw 

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 05:51   

Linka napisał/a:
Jras4 napisał/a:

Tomek, dawno cię nikt nie opieprzyl ? To ja to zrobię.
Jest coraz gorzej. Ślepy jesteś, czy udajesz ?

A co Ty tu zabraniasz wolności wypowiedzi? :pala: :rotfl:

A swoją drogą jak ma być dobrze jeżeli jedyną dotrzymaną obietnicą Partii Opozycyjnej jest to że będą destabilizować państwo i sabotować działania rządu?
Przecież gdyby Prawo i Sprawiedliwość procedowało nad ogłoszeniem pana Tuska królem Polski, Partia Opozycyjna zagłosuje przeciwko :glupek: :rotfl:

staaw 

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 05:54   

OSSA napisał/a:
kiwi napisał/a:
Tylko ile wynosi minimalna pensja w Niemczech a ile u nas ?

Toż to guru ekonomii kapitalistycznej, prof Balcerowicz, zarządził że ceny mają być wolnorynkowe a płace zależne od wielkości żołądka.
Prole mają mniejszy...

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 07:14   

staaw napisał/a:
A swoją drogą jak ma być dobrze jeżeli jedyną dotrzymaną obietnicą Partii Opozycyjnej jest to że będą destabilizować państwo i sabotować działania rządu?
Przecież gdyby Prawo i Sprawiedliwość procedowało nad ogłoszeniem pana Tuska królem Polski, Partia Opozycyjna zagłosuje przeciwko

W tym masz całkowitą rację, opozycja pomaga PiSowi wygrać kolejne wybory :bezradny: jedyne co ma do zaproponowania to obalić rząd i dorwać sie do koryta. Zadnego programu ja przynajmniej nic nie słyszałam , choć oglądałam programy informacyjne " wolnych mediów" , teraz dla swojego zdrowia psychicznego nic nie oglądam . Bo ile można słuchać tego samego , obalić PiS albo wina Tuska

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 14 Paź, 2021 12:12   

To napisala do mnie kuzynka z Gdanska .

" W niedziele bylam na protescie w Gdansku pod Neptunem przeciwko Polexitowi , bo ten cholerny rzad chce nas z Unii Europejskiej wyprowadzic i zrobic znowu rzady PRLu. Ja komune juz przezylam i nie chce do niej wracac, cala Polska protestowala , oczywiscie oprocz wyznawcow kaczora.

Unia powiedziala ze dopoki w Polsce nie bedzie praworzadnosci to nie da Polsce ani jednego euro.
ja sie z tym zgadzam i tak powinno byc, najpierw praworzadnosc i poszanowanie Traktatow ,albo zero kasy.

Dosc juz pisiory nagrabily. Zniszczyli ,zdewastowali,i rozkradli kraj ,gnoje.
Dlatego trzymam kciuki za Unia."

Powoli zasoby planety Ziemi nam sie koncza ....tu u nas Unia zabrania rybakom lowic dorsza i tez inne ryby sa pod ochrona .....a mamy tu wody morza pod dostatkiem .....piekny i ciezki zawod rybak .....od dziada pradziada cale rodziny byly w tym zawodzie .....a tu ....koniec .

Dlatego ryba ....jest taka droga .....
Jak bylam mloda i piekna ....to mieszkajac w Trojmiescie ....bardzo duzo ryby rzesmy jedli .....byla tansza od miesa .....

Ja bym bardzo chciala zeby w Polsce wprowadzono Euro ....wtedy byscie tak nie zazdroscili .....ze tu u niemniaszkow tak dobrze jest ......Hi.....Hi....Hi.....

U nas inflacja rate jest juz 5 %.chociaz politycy mowia 4,1%......ale kiedy oni powiedzieli prawde....

Inflacja

https://www.money.pl/gosp...497222816a.html

Jakie czynniki wpływają na inflację?

Szybki wzrost inflacji nie jest zjawiskiem jednorodnym, mającym zawsze te same przyczyny. Co wymienia się wśród klasycznych powodów rosnącej inflacji? Do czynników sprzyjających osłabieniu siły nabywczej pieniądza należy:

drukowanie pieniędzy (czyli zwiększanie podaży przez emisję banku centralnego lub kreowanie pieniędzy przez banki komercyjne),
wzrost cen surowców kluczowych dla produkcji towarów i świadczenia usług,
nagły wzrost popytu na produkty i usługi, za którym nie nadąża ich podaż,
zbyt duży napływ kapitału inwestycyjnego lub konsumpcyjnego w stosunku do możliwości gospodarki,
nieproporcjonalny wzrost płac w stosunku do wydajności,
polityka monetarna oraz budżetowa państwa.

Przyczyny inflacji każdorazowo należy oceniać w odniesieniu do aktualnej sytuacji na rynku. Wśród czynników wpływających na obecny wzrost cen konsumpcyjnych ekonomiści wymieniają przede wszystkim rosnące ceny paliw, energii oraz żywności. We wrześniu 2021 roku za baryłkę ropy na światowych rynkach trzeba było zapłacić najwięcej od trzech lat. Kryzys klimatyczny przekłada się z kolei na wyższy koszt żywności, do czego dokłada się zapaść na rynkach nawozów sztucznych.
Zobacz także:
Inflacja i wzrosty cen uderzają w firmy. Prezes Maspeksu: na końcu zapłacą za nie klienci

Co z pozostałymi czynnikami? Dużo zależy do tego, jak pesymistycznie na przyszłość patrzy analityk ekonomiczny. O ile podaż wielu produktów i usług powinna zacząć wracać do normy po odbudowaniu łańcuchów dostaw zerwanych przez koronawirusowe lockdowny, można mieć wiele wątpliwości względem niekontrolowanej spirali płacowo-cenowej oraz polityki budżetowej i monetarnej państwa. Są jednak instrumenty, którymi inflację można zwalczać.
Walka z inflacją zaczyna się od stóp procentowych

Podstawową metodą zwalczania inflacji jest podnoszenie stóp procentowych. Ogranicza to do pewnego stopnia chęć pożyczania pieniędzy, zarówno na cele konsumpcyjne, jak i inwestycyjne. Przy wyższych stopach procentowych wzrasta też oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat, co również blokuje dopływ nowych pieniędzy na rynek. Jest to także wyraźny sygnał dla rynku, że państwu zależy na walce z inflacją znacznie bardziej, niż na pobudzaniu inwestycji i konsumpcji.

RPP nie podnosi jednak drastycznie stóp procentowych. Ich obniżanie wiązało się w ostatnim czasie z chęcią pobudzenia gospodarki po pandemicznej recesji. Trwałość ożywienia na tym polu nie jest zaś pewna, jako że ekonomiści Narodowego Banku Polskiego nie są w stanie przewidzieć reperkusji kolejnych fal koronawirusa. Stąd gołębia retoryka prezesa banku centralnego, który od miesięcy zapowiada delikatne podejście do tematu. Podniesienie stóp procentowych z 0,1 do 0,5 proc. to i tak znaczący postęp względem wcześniejszych zapowiedzi, ale propozycje niektórych członków RPP zakładały błyskawiczny wzrost nawet do 2 proc.

Wielu ekonomistów przekonuje, że potrzebne są zdecydowane decyzje. W apelu byłych prezesów NBP padły słowa o konstytucyjnej odpowiedzialności za stabilność pieniądza. Nie zabrakło jednak miejsca także na argumenty ekonomiczne, wśród których chęć krótkoterminowej walki z kroczącą inflacją oraz strach przed spiralą płacowo-cenową przeważają nad obawami o ewentualne spowolnienie inwestycji.

Odpowiedz do tematu