Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiedźma
Śro 23 Sty, 2019 09:13
jakie głośniki
Autor Wiadomość
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 05:58   jakie głośniki

Chciałabym sobie kupić głośniki do telewizora. Chodzi mi o słuchanie muzyki z yt. Chcę żeby były dobrej jakości czyli żeby dźwięk był dobry nie tylko jak rozgłosze ale i gdy będę słuchać cicho. (Mam stare kino domowe...gdy włączę głośno jest super, słychać poszczególne instrumenty, dźwięk jest głęboki...ale gdy jest cicho staje się płaski). Chętnie nie wydalabym więcej jak 100 euro...chociaż znając siebie to dam i 200...
Chodzi mi o sprzęt 2.1
Poradzcie na jakie parametry zwrócić uwagę bo dla mnie to czarna magia...znalazłam cos takiego na internecie i nic z tego nie rozumiem.

.Przeglądając karty produktowe poszczególnych głośników oraz zestawów głośnikowych, natkniecie się
Państwo w opisach lub tabelach na zestawienie najważniejszych parametrów, jakimi się one
charakteryzują. Dla ułatwienia, poniżej wyjaśniamy prostym językiem jak należy je rozumieć.
Pasmo przenoszenia [Hz] – informuje o zakresie częstotliwości, jakie dany głośnik jest w stanie
wyemitować. Zazwyczaj, pasmo to jest mierzone z uwzględnieniem 3dB spadku od średniej wartości
głośności. Dla porównania, zakłada się, że pełne pasmo słyszalne przez człowieka wynosi
od 20 do 20 000Hz, natomiast pasmo mowy to zakres mniej więcej od 300 do 4 000Hz.
Zdolność mocowa [W] – w zależności od rodzaju głośnika, jest to moc znamionowa (rms) podawana
dla pracy w systemie 100V lub niskoimpedancyjnym (4Ω lub 8Ω). W przypadku głośników 100V
podawana jest moc uzyskiwana przy wyborze poszczególnych odczepów na transformatorze
lub różnych ustawieniach pokrętła.
Moc rms lub moc znamionowa [W] – jest to najbardziej miarodajny parametr, określający rzeczywistą
moc głośnika. Jest to moc elektryczna, jaką można w sposób ciągły obciążyć głośnik, bez ryzyka jego
uszkodzenia. Podczas konfiguracji systemu audio, dobierając wzmacniacze o odpowiedniej mocy,
należy kierować się właśnie tym parametrem. Nie zawsze przekłada się on bezpośrednio na poziom
uzyskiwanej głośności (patrz SPL).
Moc max lub moc muzyczna [W] – teoretycznie jest to maksymalna moc, jaką można obciążyć głośnik
przez krótki czas, bez ryzyka jego uszkodzenia. Ze względu na możliwość absurdalnego skracania tego
czasu i uzyskiwane w ten sposób niebotycznych wartości, jest to parametr zupełnie niemiarodajny.
W większości przypadków, moc muzyczna jest podwojoną mocą znamionową.
Impedancja [Ω] – parametr mający kluczowe znaczenie przy doborze ilości głośników oraz sposobie
ich podłączenia do wzmacniacza. Standardowe wartości impedancji głośników to 4Ω lub 8Ω, rzadziej
6Ω lub 16Ω.
Typ głośnika – określa średnicę przetwornika (głośnika) pracującego w obudowie, np. 130 (130mm),
160 (160mm) itd.
SPL (1W/1m) [dB] – parametr mówiący o efektywności danego głośnika. Określa poziom dźwięku
(głośność) w odległości 1m uzyskiwanego przy zasileniu głośnika mocą 1W. Pozwala na szybkie
porównanie głośności jaką można uzyskać z różnych głośników. W zależności od rodzaju i konstrukcji,
głośnik o niższej mocy (np. tubowy) może osiągać wyższy poziom dźwięku niż ten, który ma wyższą
moc (np. ścienny). Warto pamiętać, że dla ludzkiego ucha, różnica 3dB odbierana jest jako dwukrotna
zmiana poziomu głośności. Podobnie, ustawiając dwa jednakowe zestawy głośnikowe, wypadkowy
poziom głośności wzrośnie o 3dB.
Max SPL – podobnie, jak w przypadku mocy max lub muzycznej, teoretyczny maksymalny poziom
głośności jaki można uzyskać z danego głośnika.
Moc wzmacniacza – podawana w przypadku głośników aktywnych – moc wbudowanego modułu
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 799
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 07:41   

Dla mnie też jest to czarna magia... ale wydaje mi się,że ze zmianą głośników na wysokiej klasy winna iść wymiana tunera - ale mogą się mylić.
Miłego odsłuchu.
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 07:48   

Dla mnie czarną magią jest pytanie "które głośniki są dobre?", moja odpowiedź to te co głośno grają...
Mam tak dobry słuch że zawsze usłyszę gdy grają za cicho...

Elektrycznie najważniejsze jest by miały moc conajmniej 20% większą niż wzmacniacz i impendancję większą lub równą napisanej koło gniazda głośnikowego na tylnej ściance. Np 4 Ω (omy)
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 16:15   

Stasiu, mają właśnie dobrze cicho grać bo głośno to nie sztuka. Ma być cicho a ja mam cykanie glosnika basowego słyszeć, każdy instrument z osobna, uderzenie w każdą gitarowa strune....
W takim razie kupię za 400, na pewno będą dobre...
Jal, ja chcę je do telewizora z wifi podłączyć więc chyba żaden tuner mi niepotrzebny :drapie:
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 16:44   

olga napisał/a:
Ma być cicho a ja mam cykanie glosnika basowego słyszeć, każdy instrument z osobna, uderzenie w każdą gitarowa strune....


Obawiam się, że często jakość muzyki oferowanej na YT jest na tyle słaba, że nawet przy najlepszych głośnikach się tego nie usłyszy. Polecam słuchanie raczej ze spotify ;) niewielki abonament, można podzielić na kilka osób z rodziny i słuchać dobrej jakości muzyki :D jeśli chodzi o głośniki to ja mam do TV mam taki subufer:

https://allegro.pl/oferta/jamo-sub-210-subwoofer-black-jmsystem-olkusz-6688725598?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+audio+dla+domu&gclid=EAIaIQobChMImpbhi5-E4AIVw4ayCh2LBQgWEAQYASABEgKQx_D_BwE&gclsrc=aw.ds

i taki glosnik jak ten po lewej razem z aplitunerem

https://archiwum.allegro.pl/oferta/denon-d-m40-dab-zestaw-audio-wieza-amplituner-i6313942538.html
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 16:54   

Dzięki Margo, zaraz zobaczę co masz.
Z yt zależy co się słucha...mam dobre słuchawki i jakość dźwięku jest za***ista
Chyba, że stare kawałki no to jest kiepsko...
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019 17:05   

olga napisał/a:
Z yt zależy co się słucha


no wiadomo, zależy jak się trafi :bezradny:
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Pią 25 Sty, 2019 17:09   

No i za 400 kupiłam :mgreen:

Sony Sound Bar HT-XF9000

Teraz potrzebuje mądrego co by to uruchomił :mgreen: na razie pokój zdobi
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Pią 25 Sty, 2019 17:50   

A gdzie :beba: w domu... ale on taki "techniczny" jak i ja...kabelek w gniazdko wetknac i ma grać a jak nie gra to się nie da
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Pon 04 Lut, 2019 16:03   

Chciałam sobie te nowe głośniki do starego kina domowego podłączyć...ale w tym gerecie od kina wejścia HDMI nie ma tylko jakieś EURO... Kupi się taki kabel żeby z jednej strony było wejscie HDMI a z drugiej EURO i żeby to zadziałało?
Bo zem se wymyśliła, że kupie odtwarzacz płyt CD żeby dobrą jakość mieć (Staś radził adapter, że jeszcze lepiej będzie) a ja żeby nie wydawać to stwierdziłam, że skoro odtwarzacz mam to po co mi drugi...

Z tą jakością z internetu to rzeczywiście jest różnie...raz super a raz tak sobie...
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Pon 04 Lut, 2019 16:15   

Do kina euro do wzmacniacza chinch. Da się...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Pon 04 Lut, 2019 16:20   

Stasiu ja Ci wyśle zdjęcia na Messenger jak to musiałoby być połączone
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13