Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Siła wyższa
Autor Wiadomość
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 17:57   

A biedny alkoholik jak zablokuje ruch bo nie da rady isc ze zmeczenia przyjezdza granatowym mercedesem pod domowy adres i nie placi za taksowke choc bywa ze placi za co innego. I jeszcze samovhody go omijaja.....

Fakt niektorym to wiele rzeczy uchodzi plazem.....
_________________
[*] [*] [*]
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:09   

rejek napisał/a:
Rzymsko-pedofilski na pudle bo ma 30 % -a ile nie ujawnionych/zamkniętych wiernym ust ,w imię wiary?

Niema 30% bo pan Moderator twierdził że sobie wymyśliłeś :mgreen:

Whiplash napisał/a:
staaw napisał/a:
Rejku, możesz mi wskazać gdzie w rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych jest kościół rzymsko-pedofilski?

Zmyślony jakiś pewnie :beba: żeby przypadkiem żadnego prawdziwego nie obrazić :mgreen:


Dobra, wiem że rżnął głupa, jak zwykle zresztą, i za ChRL nie przyzna się że błędnie obsłużył zgłoszenie... :beba:

O ile jestem przeciwny nagonce na księży, o tyle bardzo mi zależy na oczyszczeniu mojego kościoła.
Dzisiaj na nabożeństwie pierwszej soboty widziałem kościół pełen ludzi którzy zamiast oglądać telewizor, przyszli wynagrodzić zniewagi Matce Bożej.
To bardzo budujące było...
rejek napisał/a:

Reszta profesji/koligacji z tyłu-nomen omen.
To choroba tego kraju -ksiądz pedał-na oficjalu,sędzia kradnący w markecie,poseł jeżdżacy po pijaku itd.
I wszystkie kolory bezkarnośći

Niestety, tu przyznaję Tobie rację...
A tak przy okazji, za ujawnienie preferencji seksualnych sprawców części przestępstw przeciwko nieletnim ks.Oko został w Niemczech surowo ukarany, więc to chyba choroba nie tylko naszego kraju...


_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:18   

staaw napisał/a:
przyszli wynagrodzić zniewagi Matce Bożej.

Czy człowiek ma taką moc żeby znieważyć Pana Boga? Czy może raczej chodzi o to, że ktoś poczuł się obrażony....... :mysli:
_________________
:ptero:
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:22   

W naszej religii jest napisane, ze Bog umarl za wszystkich ludzi i niosl wszystkie grzechy swiata , wspolczesnego tez. Ludzie ciagle obrazaja Boga , zniewazaja np. koscioly, obrazy swiete, szydza z Boga , z drugiego czkowieka w ktorym mieszka Bog. Moze Stas lepiej wytlumaczy.
_________________
[*] [*] [*]
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:23   

pterodaktyll napisał/a:
staaw napisał/a:
przyszli wynagrodzić zniewagi Matce Bożej.

Czy człowiek ma taką moc żeby znieważyć Pana Boga? Czy może raczej chodzi o to, że ktoś poczuł się obrażony.......

A czy jeżeli bardzo kochasz swoje dziecko a ono robi idiotyczne rzeczy bo ma już 18 lat i mu wolno to nie jest Tobie przykro?
Nie cierpisz że ma w... nosie Twoje dobre rady?
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:30   

Maciejka napisał/a:
Moze Stas lepiej wytlumaczy.

Nie wytłumaczy, szatan zna Pismo i nienawidzi Matki Bożej...
Rdz. 3:15 napisał/a:

Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. (BT)
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:32   

staaw napisał/a:
jeżeli bardzo kochasz swoje dziecko a ono robi idiotyczne rzeczy bo ma już 18 lat i mu wolno to nie jest Tobie przykro?

Mnie tak, ale.......ja nie jestem Panem Bogiem, a czy Jemu jest przykro, czy to tylko takie rodzicielskie gadanie. Nie rób tego czy tamtego , bo Panu Bogu to się nie spodoba...........niezły kawałek pychy......... nie sądzisz. :milczek:
_________________
:ptero:
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:46   

pterodaktyll napisał/a:
staaw napisał/a:
jeżeli bardzo kochasz swoje dziecko a ono robi idiotyczne rzeczy bo ma już 18 lat i mu wolno to nie jest Tobie przykro?

Mnie tak, ale.......ja nie jestem Panem Bogiem, a czy Jemu jest przykro, czy to tylko takie rodzicielskie gadanie.

To pomyśl sobie że Bóg Cię kocha miliardy razy bardziej niż Ty swoje dzieci, a jednocześnie tak szanuje Twoją wolną wolę że pozwoli Ci pójść na potępienie jeżeli będziesz sobie tego życzył.
Pamiętasz przypowieść o synu marnotrawnym? Tam ojciec tak kochał syna że dał mu spadek przed swoją śmiercią i pozwolił pójść w świat wiedząc że nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Jedak kochał i czekał aż wróci do rozumu i się nawróci, co w patriarchalnej rodzinie żydowskiej było nie do pomyślenia.
pterodaktyll napisał/a:

Nie rób tego czy tamtego , bo Panu Bogu to się nie spodoba...........niezły kawałek pychy......... nie sądzisz.

W moim pokoleniu rodzice też stosowali tą manipulację. Obrzydliwa...
Ale już nie łamanie przykazań? Uważam że z pewnością zasmuca Boga.
Wszystko co zrobił było dobre, jak głosi Genesis, jednak nie chcąc mieć tresowanych małpek dał wolną wolę i pewne ramy w jakich ludzie mogą się poruszać by nie zrobić SOBIE krzywdy.
Ewa jednak stwierdziła że ramki są za ciasne a Adam siedział w krzakach i patrzył jak szatan robi wodę z mózgu jego kobiecie. Dalsza historia trwa do dzisiaj...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
rejek 
Towarzyski
Wyleczony przez NFZ-Alko nie nawiedzony-bez misji



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 478
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 18:50   

staaw napisał/a:

Dobra, wiem że rżnął głupa, jak zwykle zresztą, i za ChRL nie przyzna się że błędnie obsłużył zgłoszenie... :beba:

https://tvn24.pl/polska/panstwowa-komisja-ds-pedofilii-przedstawila-drugi-raport-6023690
Nie wnikam czy to prawda czy nie - w końcu jak powiedział jeden czarny ,że to dzieci kuszą kapłana i on w końcu ulega -więc może ten raport łże
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 19:00   

rejek napisał/a:

https://tvn24.pl/polska/panstwowa-komisja-ds-pedofilii-przedstawila-drugi-raport-6023690
Nie wnikam czy to prawda czy nie - w końcu jak powiedział jeden czarny ,że to dzieci kuszą kapłana i on w końcu ulega -więc może ten raport łże


Ja tam nie wiem czy raport łże, najprawdopodobniej jest jednostronny...

Coś jak wiadomość w różnych mediach:

Cytat:
Czterdziestolatek zakatował psa w centrum miasta.

Cytat:

Pies zaatakował dziecko, życie uratował mu przechodzący czterdziestolatek.


Niestety, tak działają dzisiejsze media byśmy się nienawidzili i sami pozabijali :bezradny:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 06 Sie, 2022 19:10   

Tu ciekawy życiorys jednego księdza:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Turowski
Na jutubie jest film o nim, gdzie beszczelnie chwali się do kamery swoimi osiągnięciami.
Ilu takich jest jeszcze?

Przez okres PRLu prymas mógł mianować biskupów których akceptowała bezpieka. Prosty system, mamy na kogoś haka, i doputy odrzucamy propozycje prymasa aż będzie kandydatura protegowanego, wtedy popieramy.
No i wiadomo ze taki biskup to wiele warty nie będzie, chyba że dla bezpieki.
Jeżeli ocenia się sytuację to warto poznać okoliczności towarzyszące wydarzeniu...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Nie 07 Sie, 2022 05:13   

Słowo na dziś...

Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?»
Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas wydzielił jej żywność? Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: „Mój pan ociąga się z powrotem”, i zacznie bić sługi i służebnice, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce.
Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przyrządził i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą».

https://www.biblijni.pl/c...go_lukasza.html
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Nie 07 Sie, 2022 05:29   

Po co ja to przeczytalam..... 8| te ostatnie zdanie. Piszesz jak ksiadz tylko sutanny Ci brakuje. :mgreen:


To nic do Ciebie te pierwsze zdanie, po prostu widze tecmoje zadania i to co sie dzieje od kilku miesiecy i naplynela faka smutku i przytloczenia, zmeczenia i bolu. Przejdzie mi.
_________________
[*] [*] [*]
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Nie 07 Sie, 2022 05:51   

Maciejka napisał/a:
Piszesz jak ksiadz tylko sutanny Ci brakuje.

To nie ja, to św Łukasz przed dwoma tysiącami lat napisał. :janie:
Nie miał sutanny...
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Nie 07 Sie, 2022 05:58   

Big tez powiedzial ,ze rozne drogi prowadza do Raju, kazdy ma inne zadania, ma odkrywac, szukac Boga, szukac swojej scuezki, ze nie lepszych i gorszych wyznan, religii, ludzi, ze u niego wszyscy sa rowni nawet ateisci. Zeby nie byc sedzia innych, byc pokornym, nie przechodzic obojetnie obok zla, zeby jak ktos upadnie to wstac, poprosic o pomoc, nie potepiac, zeby kierowac sie miloscia, nauczyc sie kochac , przebaczac, nie trzymac urazy. Zeby sadzili ludzi Ci co sa do tego przeznaczeni vzyli wymiar sprawiedliwosci. Powiedzial tez, ze czlowiek to swietosc, ma czastke Boga w sobie ,kazdy czlowiek nawet muzulmanin, arab , murzyn, itp, zeby modlic sue za nieprzyjaciol, wrogow. Bog tez dal czlowiekowi pomocnikow w tej drodze, daje szanse, wolny wybor i te ramy czyli dekalog, przykazanie milosci, wyciaga reke do czlowieka. Czesto trudno to dojrzec, chwycic te reke, zauwazyc szanse i korzystac z niej. Czesto otworzyc sue na pomoc, wyjsc zza murka, spodcszczelnego ochronnego nie przepuszczajecego swiatla parasola , zdjac opaske z oczu i wyjac wate z uszu i oczyscic jezyk czy go powstrzymac


Ps. Zareagowalam przed chwile emocjonalnie. Nie, jest tak , ze nic nie mozna przy mnie mowic . Pisac bo poczuje sie zraniona, otworzy sie rana. Potrzebuje takich wpisow, slow, zwrotow chocby po to zeby zobaczyc bolace miejsce albo skontaktowac sie z bolem i nabrac sily.
_________________
[*] [*] [*]
Ostatnio zmieniony przez Maciejka Nie 07 Sie, 2022 05:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12