Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miting
Autor Wiadomość
Wiedźma 
Administrator

Pomogła: 182 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 10:27   

Tajga napisał/a:
Bill się w grobie przekręca, chociaż z drugiej strony patrząc... Polacy zdolni, wszystko potrafią..... spieprzyć.

Mnie to już właściwie przestało cokolwiek dziwić odkąd się dowiedziałam,
że PARPA uczy... picia kontrolowanego :zdziwko:
Tajga napisał/a:
picia czego?
Alkoholu?
Tak, alkoholu. No może (jeszcze :roll: ) nie picia w ośrodku podczas zajęć,
ale jednak włączyli to do programu.

Skoro zatem PARPA rozwinęła się w takim kierunku, to może i AA zmutowało? :drapie:

Tajga 
Trajkotka

Pomogła: 19 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 14:24   

Program ograniczania picia – oddziaływania indywidualne i/lub grupowe nakierowane na wypracowanie zdyscyplinowanego wzoru konsumpcji alkoholu, zgodnego z ustalonym wspólnie z terapeutą planem picia, zawierającym zestaw zasad dotyczących używania alkoholu (ilość, częstość, kontekst, czas i miejsce)1.

Grupy odbiorców:

- osoby pijące alkohol szkodliwie,
- osoby uzależnione od alkoholu
, szczególnie:
bez przeciwwskazań zdrowotnych dla używania alkoholu,
nie akceptujące trwałej abstynencji jako celu terapii,
w początkowej fazie uzależnienia,
z mniejszym nasileniem objawów uzależnienia,
doświadczające mniejszej ilości problemów związanych z piciem,
lepiej funkcjonujące społecznie,
młodsze.
Podczas konsultacji i sesji terapeutycznych pacjenci nie mogą być pod wpływem alkoholu.

źródło
https://www.parpa.pl/inde...aniczania-picia

Poczytałam sobie i jestem w SZOKU!
To miał być żart że Polacy wszedzie coś pomajstrują, niby ulepszą, a zawsz popieprzą.
Z pięciu zalecanych zrobią sześć dla oszczędności.
Ale żeby grzebać w ludzkim mózgu i obiecywać że przy odpowiednim stosowaniu się do zaleceń można będzie pić kontrolowanie?????

W jakim celu takie chore bzdury wydłubane z ( .....) lub przepaści chorych mózgów
są przekazywane ludziom chorym, po co dawać nadzieję na picie kontrolowane???

Niby jakie są te zalecenia do których ma sie stosować pacjent?
Trzy piwka, paciorek i grzecznie lulu?
I ten On tak zrobi, bo wspólnie z terapeutą ustalili zestaw zasad?
Ustalili, że można pić u kumpla na imieninach, ale po powrocie do domu samemu już nie wolno kontynuować?

Wiecie może co to jest ten kontekst picia? :roll: Za głupia na to jestem, zdecydowanie za głupia.

Takie *p****ły wymyślać, takie gruszki na wierzbie obiecywać, czy Ci ludzie z tej
PARPY widzieli chociaż na oczy alkoholika w ciągu, lub w zespole odstawienia?
Smutne jest to że są ludzie którzy w to wierzą, pewnie się trzymają kurczowo tego co im obiecują, we wszystko uwierzą byle nie przyznać się sobie / innym do faktu bycia alkoholikiem.
STRASZNĄ krzywdę wyrządza się ludziom młodym którzy nie znają z pewnościa innej drogi do wyjścia ze swojej beznadziei.

Jednak ludzie to łykną, łykną te bzdety jak pelikan rybkę, a później łykną alkohol.
Parę lat temu dosłownie bym dostała lanie w przerwie mitingu za to zabrałam głos i powiedziałam mniej więcej te słowa : " Chyba musiałabym być w tej chwili nieźle narąbana
żeby chwalić się tak jak X, że się w życiu nie napiję"
I ten X złapał mnie za kołnierz i nie wiem jak by to się skończyło gdyby nie koledzy... moi, bo jego tacy sami oczadzeni byli.

Ja , Tajga , alkoholiczka dla której kieliszek jest za dużo, bo potem wiadro za mało
oświadczam że to całe PARPA to *p****ły wymyslsone z braku nnego zajęcia przez kogoś kto chciał się utrzymać na posadzie na pewno nieźle płatnej.

Na serio tak jak Wiedźma myślałam, że mnie już nie zdziwi na tym świecie.
A jednak.

kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 26 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 14:55   

Nauka panowania nad piciem zamiast abstynencji? Taka terapia jest już dostępna

https://portal.abczdrowie.pl/nauka-panowania-nad-piciem-zamiast-abstynencji-taka-terapia-jest-juz-dostepna

To kawalek z artykulu :
"2. Na czym polegają polskie Programy Ograniczania Picia?

Pacjent, który wchodzi w program uczy się jak monitorować swoje picie. Centralnym punktem procesu jest kontrakt terapeutyczny, tzw. plan picia. W najczęściej realizowanych w Polsce programach, w których celem jest całkowite zaprzestanie picia, najważniejsza jest abstynencja. W Programach Ograniczania Picia takim centralnym punktem są ustalone z terapeuta limity spożycia alkoholu. Klient umawia się na konkretną ilość alkoholu jaką może wypić w ciągu dnia i na to, ile dni będzie pił w ciągu tygodnia. Musi być też co najmniej dwa lub trzy dni w tygodniu, kiedy musi się wstrzymać od spożywania alkoholu. Podczas terapii określane są też sytuacje, które w dotychczasowym modelu picia klienta były szczególnie destrukcyjne i ryzykowne. W kontrakcie zaznacza się, że w tych sytuacjach osoba wchodząca w program nie będzie już pić, spożywać alkoholu lub będzie piła produkty o niższej zawartości czystego alkoholu. Każdy program jest indywidualnie dostosowywany do klienta i możliwie jak najściślej ustalany.

Podczas procesu terapeuta uczy klienta przeliczania zawartości alkoholu w napojach i technik, dzięki którym może on ograniczyć swoje picie w różnych sytuacjach np. odstawiania szklanki z drinkiem na stół po każdym łyku czy picie napojów zawierających alkohol na przemian choćby z wodą. Sama relacja terapeuty z klientem opiera się na bardziej nowoczesnym podejściu. To podążanie za ograniczającym, czy też uczącym się kontroli. Terapeuta niejako oddaje klientowi kontrolę nad piciem a w efekcie, co jest niezwykle ważne, odpowiedzialność za swoje życie. W ten sposób uzależniony uczy się nie tylko panować nad swoim postępowaniem, ale odzyskuje wiarę w siebie i powodzenie terapii.
3. Czy Programy Ograniczania Picia są dla wszystkich?

Nie, to nie są programy skierowane do wszystkich uzależnionych od alkoholu. Komu specjalista będzie odradzał i namawiał do pracy nad abstynencją? Przede wszystkim nie zaleca się ich osobom ze zniszczonym przez alkohol zdrowiem, znajdującym się w zaawansowanej fazie uzależnienia. Dla nich zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie abstynencja. Ze statystyk wynika, że wiele osób wchodzących w Programy Ograniczania Picia w ich trakcie uznaje, że właśnie zaprzestanie picia jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, bo powrót do jego kontrolowania jest dla nich zbyt trudny lub też niemożliwy do osiągnięcia. Jednym z kryteriów badanych podczas przyjmowania do Programu Ograniczania Picia są przeciwwskazania medyczne."

Wiedźma 
Administrator

Pomogła: 182 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 16:09   

Kiwi zacytowałaś portal ABC Zdrowie? :drapie:
O ile dobrze pamiętam, to coś podobnie, albo tak samo brzmiącego chciało kiedyś kupić Dekadencję...
Ja miałam ją nadal administrować, ale już pod ich dyktando.
...no, nieźle byśmy na tym wyszli! 8|
:flacha:

PS
Znalazłam, w 2011 roku to było: https://komudzwonia.pl/viewtopic.php?p=246791#246791

pietruszka 
Moderator

Pomogła: 227 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 18:11   

Tajga napisał/a:
czy Ci ludzie z tej
PARPY widzieli chociaż na oczy alkoholika w ciągu, lub w zespole odstawienia?

w lustrze? :lustro:
Odnoszę wrażenie, że... to taki program pod czyjeś potrzeby.
-Państwa, bo jak taki przez kilka miesięcy pokontroluje, to będą i pieniążki z akcyzy, podatki z pracy, bo jakoś tam, ale dojdzie na kacu do roboty i będzie za...l
-Może współuzależnionej żony, bo niby coś robią z tym alkoholikiem, a i pójść na wesele można, a
nie że wstyd, że alkoholik-abstynent
- pracodawcy, bo jednak przylezie do roboty (też do czasu imienin szefa)
- kiepskich terapeutów... bo zawsze można wytłumaczyć, że oni chcieli dobrze, a TO on się TYLKO zasad nie trzymał...
- najmniej w tym interesu samego alkoholika... no chyba, że sam załapie, że w JEGO konkretnym przypadku, po 15 terapiach kontrolowanego picia, to jednak musi wejść na trwałą abstynencję... ale obawiam się, że... wielu nie zdąży :bezradny:

A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo KASA na nowe programy, terapie, szkolenia... Tylko ludzie muszą przyjść listę odhaczyć... na zwykłą terapię to mniej pewnie chętnych...

Odpowiedz do tematu