Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeźwość i samotność
Autor Wiadomość
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 07:27   

Prima a wiesz jak funkcjonuje mózg introwertyka?
Introwertyk jest jak żólw funkcjonuje powoli ale wiecej widzi, zauważa.
Ekstrawertyk jest jak zajac, on szybko zaiwania, szybciej reaguje.
Jak dośc dlugo myslalam , ze jestem powolna, nie rozumiałam dlaczego pewne rzeczy przychodza mi trudniej , w jaki sposob ładuję energie. Inni się dziwili, ze po kilku dniach nagle wracam do czegoś co oni juz dawno zapomnieli, że mcniej przęzywam, analizuję.
Ja tez miałam do siebie pretensje , ze nie umiem jak inni.
Potem był czas jak potrzebowałam uporzadkowania, poukładania, popakowania na pólki, szufladki i...dostawałam czasem kręćka. Były rzeczy które ze soba sie zazębiały, nakładaly na siebie i moje szufladki mogłam wsadzic w ....
Potem jeszcze uczyłam sie jak sobie radzic z nadwrażliwoscią, co mi przeszkadza, czego na pewno nei zniosę, z czym da sie poradzić i co moge zrobic żeby łatwiej mi się żylo.
Potem jakoś tak samo przyszło, ze przestałam szufladkowac, na półki patrzałam, wybieralam, machałam ręką i wywaliłam w ...te moje wymagania , nierealne, oczekiwania, zaakceptowalam, ze mam tak a nie inaczej, nie jestem wcale powolna i slamazarna. jak brakuje mi odpowiedniego słowa to zastapie je innym albo wytłumacze niewerbalnie, nauczyłam się doceniać i rozumiec mowe ciała, zeby sie nei wgapiać w rozmóce, dyskretnie obserwowac, wylapywać szczegóły, doceniac swój temperament, wrażliwość taką jaką mam. Czasem wychodzi to w rozmowie i rozmówca jest zdziwiony, ze ja zoabczyłama on nie zwrócił na to uwagi. Zaczęłam docenaić swój dar sluchania zeby slyszeć choc czasem zdarza się ze slucham i nei slysze. Nie wpadam w dół tylko naspenym razem zwróce na to uwagę a jak nie zwróce to swiat się nie zawali. Mi jest dobrze w swojej skórze, w swoim sposobie przezywania, reagowania.
A teraz to mi zadne zwierzątko nie przychodzi do glowy, mam duzo z żólwia, jakąs częśc z zajaca ale blizej mi do srodka skali.
Ładuję energie w ciszy, najchętniej w ciemnym pokoju, jak jestem sama, przebywanie wśród ludzi przestało mnie meczyć. Mało mnie obchodza opinie na mój temat chyba, ze są konstruktywne, oparte na faktach a nie na wyobrażeniach i osobistej mapie kogoś.
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 799
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 07:46   

Z natury jestem introwertykiem... ale o tym dowiedziałem się dopiero po wielu latach bycia za wszelką cenę ekstrawertykiem - po przejściu testów 98/100.

Teraz mam świadomość szczególnego pojmowania świata,ludzi i siebie, nie krzywdząc siebie nadmiernymi wyrzutami sumienia za pozorną bierność.

Introwertycy wszystkich krajów łączcie się ! :)
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 07:50   

Przybij piątkę :lol2: introwertyzm to zaleta a nie wada, tego nie trzeba zwalczać, pracować nad tym zeby pewne rzeczy nie bolały dotkliwie i alkoholik cos o tym wie a pewne rzeczy rozwijać , wzamcniać, doceniać, cieszyć sie soba , swiatem.
Kobieta nigdy nie bezie facetem a introwertyk ekstrawertykiem. Nie nauczysz kota szczekać.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 08:13   

A tak mi sie przypomniało ze świat. Grałyśmy w grę z liczbami i każde z nas pokładało sobie klocki po swojemu. Dziewczyny lubiły zagladać w moje klocki bo ja jestem dobra w skrable a to tak średnio. Moje ekstrawertyczne dziecko mówi; Jak Ty możesz sie połapać w tym bałaganie z takim zniesmaczeniem.
Na co ja odpowiadam;
Ja ie rozumiem jak Ty w swoim.
Wszyscy wybuchnęli śmiechem. :rotfl:
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 08:43   

jal napisał/a:
Introwertycy wszystkich krajów łączcie się !

:buahaha:

Maciejka napisał/a:
Kobieta nigdy nie bezie facetem

...też tak zawsze myślałam, ale ostatnio słyszałam, że podobnież już może... :oczy:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 799
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 09:18   

Maciejka napisał/a:
Nie nauczysz kota szczekać.


A próbują nauczyć kota skakać na nartach, do niedawna uczył go kruczek.. ale efekt marny :)
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 09:21   

Ewa a ten facet a teraz kobieta może rodzić dzieci albo kobieta facet może zrobić spłodzić dziecko?
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020 09:22   

[quote="jal"]
Maciejka napisał/a:
Nie nauczysz kota szczekać.


A próbują nauczyć kota skakać na nartach, do niedawna uczył go kruczek.. ale efekt marny :) [/quote
A Majka jeździ na rowerze i to chyba zawodowo.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020 06:23   

jal napisał/a:
po przejściu testów 98/100.

Ja też robiłam sobie taki test i też coś koło tego wyszło, mało co nie pasowało do mnie.
Jak moje dziecko było w szpitalu to mało się nie pozarłam nie pamietam czy z psycholożką czy z psychiatrą bo oni mnie pytali o jakieś zachowania introwertyczne i ja mowiłam , ze to temperament a one , ze to zaburzenie ze spektrum autyzmu i trzeba to leczyć bo pani się w tym specjalizuje i jej pasują pewne zwroty do zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Potem okazało, ze ja miałam rację a nie one i była złosc i po mojej stronei i mojego dziecka że próbują wmówic cos czego nie ma a mi kazali wstrzymac sie z takimi opiniami bo mozna skrzydzić człowieka. Roozumiem, ze specjalista " z bożej łaski" po studiach moze krzywdzic ludzi i tak mówić ale jak zwykły człowiek tak powie to już jest afera. Takie to było niejasne, raz mówili tak a raz inaczej. Potem jakaś znana psychiatra wyśmiałą tą diagnoze i specjalistów, raczej tpo podchodziło pod dda i nakładały się te zaburzenia an temperament i ciezko było rozróznic co do leczenia a co do zaakceptowania i zostawienia w spokoju.

Zmierzam troche do tego, ze jak nie ma sie wiedzy to bywa, zę ekstrawertykowi ciezko zrozumieć introwertyka. Bywa, ze w ekstrawertycznym świecie introwertycy sa odrzucania przez innych nawet introwertyków za temeperament właśnie.
 
     
Prima 
Małomówny
Prima


Wiek: 63
Dołączyła: 15 Gru 2019
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 12:40   

"Mówią, że prostota polega na odkładaniu na bok tego, co widoczne, by zostało
tylko to, co znaczące. Ten pogląd, ta koncepcja jest rzeczą, która jak
najbardziej charakteryzuje introwertyków.
Nie lubią różnych sztuczek, rozmawiają tylko sensownie, zwracają uwagę
lub inwestują swój czas i energię w rzeczy, które w sumie nie pasują do ich
natury, duszy i osobowości(...)Błędnym stwierdzeniem jest, że introwertyk nienawidzi towarzystwa i nie ma
umiejętności społecznych. Wręcz przeciwnie. Mówimy o kimś, kto uzyskał
własną wolność.
W warunkach hiperaktywnego społeczeństwa, które ogranicza i uzależnia nas
od zewnętrznych źródeł informacji, introwertyk znalazł schronienie w samym
sobie, aby zostać bardziej kreatywnym, czułym, oryginalnym, analitycznym i
wielkim w zarządzaniu własnymi emocjami.
Czasami naprawdę nie ma potrzeby iść na imprezę i szukać sobie partnera. Ta
osobowość wie, jak się poruszać i jak się nawiązuje kontakt. Są to szybcy
uwodziciele, mistrzowie rozmów sam na sam, prostych momentów i
magicznej intymności"/znalezione w sieci/
Nie odzywałam się bo......bardzo dużo miałam do powiedzenia i odkładałam to na potem.Dzieki Tobie Maciejko i tym,którzy odwiedzaja mój wątek, poświęciłam sobie troche czasu,poczytałam itd po to by stwierdzic to co wiem od dawna,że jestem klasycznym przykładem introwertyka.Nie jest to moim zmartwieniem ale jak wiadomo,każda osobowość wywołuje różne reakcje otoczenia jak i to,że to otoczenie działa na samego introwertyka.Moja samotność,kiedy tak dobrze pomysleć, nie jest dla mnie problemem.Problemem jest to,że ze swoja natura bywam nieakceptowana tam gdzie bym chciała.Gdy musze robic cos wbrew swojej naturze wtedy czuję jakis ukryty żal,że pozostaje z tym problemem sama.
Zacytowałąm fragment z sieci ,który od dawna mam na pulpicie swojego laptopa.Wziełąm dwa fragmenty,które przemawiają do mnie i wtedy czuję sie lepiej.Temat - studnia.Życie jakie jest każdy z nas wie.Trzeba o siebie zadbać,zachować higienę ducha, by pozostać sobą i jednoczesnie nie być uciążliwym dla innych.To tak na razie o sobie...Pozdrawiam i dziekuję za Wasze wpisy - bardzo mi pomagają :buzki:
_________________
Mierząc się z przeszkodą, człowiek poznaje siebie.
Antoin de Saint Exuoery
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 12:58   

To znaczy, ze dobrze odczytałam Twój temperament? A ja pomyślałam, ze zalałam Ciebie czymś dziwnym i niezrozumialym.
Prima teraz lepiej podawać żrodło tego co sie cytuje bo ochrona praw autorskich, i odpowiedzialnosc tego co cytuje.
Lubię siedzieć w tych temperamentach. Introwertyk introwertykowi nierówny. Introwertyk to osoba, która ładuje energię bez tłumu, bywa, że jak dłuzej poprzebywa wśród ludzi, tłumu to jest padniety. Ja czasem jestem padnieta nic nierobieniem. :rotfl:
Jestem tym introwertykiem z końca skali, w tej małej grupie ludzi mieszzącej sie w 15- 20 %. Inaczej funkcjonuje introwertyk z tzw, środka skali, blizej środka ogólnie.
Mam 4 dzieci i każde jest inne, jak czytałam i pracowałam z ksiażką ; Dzieci sa z nieba- Autor Kobiety sa z wenus a męzczyźni z Marsa; to jest tam 4 typy temperamentu. Rzecz jasna nie wiem czy sa to czyste typy a nie mieszane ale mi znacznie ułatwiły rodzicielstwo i rozeznanie się w potrzebach, indywisualnosciach dzieci. Te typy to ;
1- aktywny . 2- wrażliwy, 3 responsywny i 4, receptywny.
Ja to ten receptywny jako dziecko, teraz to już mało kiedy potrzebuję ; teraz jest czas na to a potem na tamto :rotfl:
Jak pracowałam nad dda to pomagało mi to.
Niedawno jeszcze jedno z moich dzieci z taką pretensja wyskoczyło, ze ja to przeczytałm glupią ksiazkę i poszufladkowałam swoje dzieci a one wcale takie nie sa.
Ciekawa teoria bo jak zaczęłam sie stosować do rad w tej ksiazce to jakos tak łatwiejsze relacje miedzy rodzeńśtwem sie zrobiły. :rotfl: Jeszce uczyłam się 4 róznych sposobów komunikacji i do każdej inaczej.
To dziecko nawet mnie pochwaliło, ze pomogłam jej dostrzec jej talenty i zrobiłam co trzeba zeby nie była zazdrosna o utalentowaną siostrę. :rotfl:
Brawo mamuśka jednym słowem....
Fakt, nie mam problemow z nawiazywaniem kontaktów, aczkolwiek bywają problemy z podtrzymywaniem rozmowy. Kiedyś strasznie nie lubiłam tych gadek o niczym a teraz traktuje jako rozrywkę, realizuję potrzebę kontaktu....
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 13:00   

Milczący introwertyk kużwa.
Prima oj, nie pisałaś bo nie pisałaś i tyle , kropka. Winni się tłumaczą a Ty nie zrobiłas nic złego. Fajnie ,ze czujesz się rozumiana... :rotfl:
 
     
Prima 
Małomówny
Prima


Wiek: 63
Dołączyła: 15 Gru 2019
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 13:32   

Próbowałam znaleźć autora cytowanego tekstu ale niestety był tylko tytuł."Introwertycy a miłość – jak oni kochają?" - Piękno umysłu - Psychologia. Myslę,ze to wystarczy.Wiem,ze cytaty nalezy opatrywać autorstwem.Pozdrawiam :)
_________________
Mierząc się z przeszkodą, człowiek poznaje siebie.
Antoin de Saint Exuoery
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 15:18   

Prima napisał/a:
Nie odzywałam się bo...


Tak sobie pomyśłałam ; Po co alkoholikowi i niealkoholikowi jest poczucie winy?
Jesli kurde zrobię coś zle i schranię to mam poczucie winy i staram sie naprawić. A emocjonalnie ; po co mi potrzebne i do czego jest poczucie winy?
Najniżej jest wstyd, ma najniższy poziom energii, toszke wyzej z niskim poziomem energii jest poczucie winy. Cięzko funkcjonować z pozycji osoby przepraszajacej za to że żyje.

Prima napisał/a:
bardzo dużo miałam do powiedzenia i odkładałam to na potem


Maciejka podłapała temat i nie daje dojśc Ci do słowa jak ekstrawertyk w akcji. :rotfl:
Dobra na poważnie; Ja podchodze do tego tak ze jakby bylo cos waznego to i tak powiem a jak niekoniecznie to dramatu wielkiego nie ma. Skoro coś tam się przejasniło, coś zaskoczyło to ok.
Jak będę miala wiecej roboty to tez tyle nie bede pisać :mgreen:
 
     
Prima 
Małomówny
Prima


Wiek: 63
Dołączyła: 15 Gru 2019
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020 16:50   

Ja póki co mam jeszcze "przydomek" małomówna co jest oczywistą nieprawdą ale na kolejny stopień awansu na forum trzeba sobie zapracować.Z tym moim tłumaczeniem to jak z odpisywaniem na listy /dawne dzieje/; jeśli ktoś do mnie kieruje post to wypada odpowiedzieć.Tym bardziej jeśli to życzliwa dusza.To tak na marginesie.Miałam anginę.Już jest dobrze więc wylazłam z łóżka...i dorwałam się do laptopa ;) .Jestem więc usprawiedliwiona.
Lubie to forum bo bije od Was dobra energia,której często mi brakuje.A Ty Maciejko bijesz tu rekordy :buzki:
_________________
Mierząc się z przeszkodą, człowiek poznaje siebie.
Antoin de Saint Exuoery
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12