Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koronawirus
Autor Wiadomość
Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Sob 10 Paź, 2020 22:46   

A co Ty tu nam za wyzwalacze aplikujesz? :amasz:
:tupie:

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Pon 12 Paź, 2020 09:39   

Ja tymczasem - jeszcze przed zakończeniem norweskiej kwarantanny - wróciłam do Polski.
Trochę się obawiałam, czy mnie wpuszczą do samolotu, ale nie było żadnych problemów.
W Polsce, mimo ostatnio zaostrzonych restrykcji, nikt mnie na kwarantannę nie wysłał... :drapie:

...mój mąż już mnie zaprasza ponownie na listopad.
Nawet bilet mi kupił na norweskie linie, ale po dwóch dniach lot odwołano :oczy:
Może znowu LOT-em...? :roll:

pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....

Wysłany: Pon 12 Paź, 2020 19:39   

Wiedźma napisał/a:
A co Ty tu nam za wyzwalacze aplikujesz?

to nie ja, to przedruk z Wikinga :p

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Pon 12 Paź, 2020 21:10   

pterodaktyll napisał/a:
to przedruk z Wikinga

:zemdlala:

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Wto 13 Paź, 2020 23:01   

Ludziom zaczyna odbijać przez ten covid i maseczki. Poszłam sobie do osiedlowego sklepu, przede mną pani z dwójką dzieci czeka do kasy, dzieciaki jako dzieciaki znudzone kręcą się i przeszkadzają, ale w pewnym momencie kobieta rzuca się i robi awanturę, że za bardzo się do niej zbliżam. Ok fakt nie było między nami bezpieczniej odległości. Wycofałam się grzecznie, a ta dalej jaka ze mnie ...., w tym czasie uruchamiają drugą kasę i pani prosi kolejną osobę ( kasy blisko ) nie można zachować odległości dwóch metrów. Mówię grzecznie, że poczekam by nie przeszkadzać tej pani. Ta dopiero zaczęła wrzeszczeć, w tym czasie jej dzieciaki biegają po sklepie. Kasjerka poprosiła ją by lepiej pilnowała swoich dzieci, bo mogą coś uszkodzić i dopiero zaczęła się awantura. Szybko zapłaciłam i wyszłam. Baba wyraźnie miała ochotę komuś :plask: . Wyszła ze sklepu zaczęła wrzeszczeć na dzieci, a chwilę później wlazła na czerwonym na przejściu dla pieszych. Na szczęście samochody dopiero ruszały ze świateł i nikomu nic się nie stało, oprócz tego , że kierowca zaczął wrzeszczeć na nią jak .... łazisz.

Po raz pierwszy spotkałam się z taką agresją i zupełnie bez powodu, owszem mogła mi zwrócić uwagę, ale urządzać awanturę na cały sklep i pouczać innych , by za chwilę wleźć pod koła z dwójką przedszkolaków to już lekka przesada. Nie wiem może była pijana , albo naćpana bo nikt normalny nie zachowuje się w taki sposób. Jak nas dalej będą izolować to pewnie takich akcji będzie więcej, człowiek, człowiekowi wilkiem ( covidem) . Pracy ludzie omijają się z daleka, w rodzinie człowiek boi się przywitać :szok:

yuraa 
Moderator

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 08:59   

rzeczywiście dziwne.
z opisu wnoszę że pani z dziećmi w wieku przedszkolnym czyli miała ok 35-40lat.
a przecież wszyscy wiedzą że na czerwonym można wchodzić śmiało po siedemdziesiątce.
dziwne

Kami 
Gaduła
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 13:00   

Wiedźma napisał/a:
Ja tymczasem - jeszcze przed zakończeniem norweskiej kwarantanny - wróciłam do Polski.
Trochę się obawiałam, czy mnie wpuszczą do samolotu, ale nie było żadnych problemów.

Chyba generalnie na lotniskach spokojnie. Ja też w niedzielę wróciłam do Rzymu z Polski. Przed wylotem na komórkę poprzychodziły mi informacje, że mam ściągnąć z maila jakieś kwity do wypełnienia z informacjami po co lecę, skąd wracam, gdzie byłam i dlaczego?! Po przylocie na Fiumicino spokój, nikt nikogo nie sprawdzał i nie zaczepiał i nikomu nie oddawaliśmy autodeklaracji.

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 13:13   

OSSA napisał/a:
Jak nas dalej będą izolować to pewnie takich akcji będzie więcej, człowiek, człowiekowi wilkiem ( covidem) . Pracy ludzie omijają się z daleka, w rodzinie człowiek boi się przywitać

To już wiesz po co wymyślili covida.
Cyklonem nie wyszło, pomysł niemieckiej europoseł z zagłodzeniem raczej nie przejdzie, ostatnia szansa na depopulację że się sami pozabijamy.
Albo zmądrzejemy...

Linka 
Moderator

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 16:28   

Chorują dość ciężko moi sąsiedzi, koleżanka, syn dziewczyny z pracy i pewnie jeszcze sporo osób, o których nie wiem.
Ale popis bezmyślności dała nauczycielka, która ucząc w dwóch szkołach przychodziła chora do pracy. Nie dała sobie przetłumaczyć, ze powinna zostać w domu, bo jeszcze to, jeszcze tamto .....Myślała, ze przeziębienie.
Wiecie ile teraz dzieci wraz z całymi rodzinami jest uziemionych ?

staaw 

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 20:08   

I tu jest pole do zadbania o zdrowie publiczne:
Zamiast traktować całe społeczeństwo jak chorych bezobjawowo, eliminować z przestrzeni publicznej chorych z objawami.
Obojętnie czy to przeziębienie, katar czy sraczka, ma siedzieć w domu i się leczyć. :nerwus:

Dobra, najpierw walę się we własne piersi: nie zliczę ile razy sam szedłem do pracy chory albo posyłałem chore dzieci do szkoły, bo praca ważniejsza a za L4 zabiorą premię... :wstyd:

olga 

Wysłany: Śro 14 Paź, 2020 20:49   

Tak wszyscy rzeczywiście uziemieni?
Pisałam wcześniej, że chora jest moja przyjaciółka kielecka... Najpierw nie mogła doprosić się o wynik testu... Sanepid nie zainteresował się resztą rodziny, mąż nie został objęty obowiązkiem kwarantanny, ona nie ma obowiązku powtórzenia testu ( w poniedziałek wraca do pracy...pracuje w przedszkolu, gromada dzieci i ich rodzice do ewentualnego zarażenia...pewnie tak się nie stanie ale w dobie tego krwiożerczego, śmiertelnego wirusa powinni dmuchać na zimne...)

Ja "poodlubiałam" wszystkie strony na fb, na których jest choćby wzmianka na temat śmiertelnego wirusa, przestałam słuchać radia...bo rzygam już tym wszystkim dalej niż widzę...

Kami 
Gaduła

Wysłany: Czw 15 Paź, 2020 15:20   

We Włoszech pomału zaczynają się ponownie ograniczenia. Wesela max 30 osób, nie można spotykać się w domach więcej niż 6 osób.... mam nadzieję, że nie dojdzie do ponownego zamknięcia wszystkiego.

olga 

Wysłany: Czw 15 Paź, 2020 17:59   

Ja to jestem ciekawa jak oni egzekwują te 6 osób w domu :rotfl: chodzą po chałupach z papierem z urzędu meldunkowego i liczą domowników i ewentualnych gości?
I kogo wy***rdalają w pierwszej kolejnościjesli jest nadmiar?...

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Czw 15 Paź, 2020 18:06   

olga napisał/a:
I kogo wy***rdalają w pierwszej kolejnościjesli jest nadmiar?...

To jestem w czerwonej strefie cxvcv54g cxvcv54g , nie będę mogła zaprosić obu synów z rodzinami na raz :shock: . Nie wiem jak dojadę do pracy połowa ludzi w autobusach i tramwajach.

Kami 
Gaduła

Wysłany: Pią 16 Paź, 2020 09:31   

olga napisał/a:
Ja to jestem ciekawa jak oni egzekwują te 6 osób w domu :rotfl:

liczą na donosy sąsiedzkie :rotfl: (piszę zupełnie poważnie).......
OSSA napisał/a:
nie będę mogła zaprosić obu synów z rodzinami na raz :shock:

zapraszaj naprzemiennie, będziesz w ten sposób częściej miała gości :milczek:
W domach maksymalnie 6 osób (szkoda, że nie podali ile ma przypadać na metr kwadratowy) a w metrze i autobusach jeden stoi na drugim, chore to wszystko.
Wieczorami trzeba pilnować sąsiadów czyli z okiem w judaszu :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez Kami Pią 16 Paź, 2020 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu