Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak czyscic ...przykladowo pralke , lodowke, zmywarke i.t.d.
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pią 22 Sty, 2021 12:58   

Prosty sposób na zaparowane szyby w samochodzie, czyli wiedza must-know dla każdego kierowcy!

https://www.youtube.com/watch?v=btyvNXSPSGU

OSSA 
Upierdliwiec

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Pią 22 Sty, 2021 15:28   

jal napisał/a:
A kilku sklepach już była zdecydowana tylko jaki model... po konsultacji z kilkoma sprzedawcami (mało zresztą kompetentnymi...) padło na Bosch.
Zaproponowałem abyśmy się z tym tematem przespali... na razie cicho ale wszystko wskazuje że TAK.

Zanim kupisz polecam obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=AK9IAc79zp8

https://www.youtube.com/watch?v=sgA4uRiSOK4

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Sob 23 Sty, 2021 09:24   

Z reporterskiego obowiązku... tylko poinformuję: żona po obudzeniu następnego dnia stwierdziła stanowczo "Nie zgadzam się na zakup suszarki - jest mi niepotrzebna !"

Szanując jej wolną nieprzymuszoną wolę odstąpiłem od nalegania...

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Sob 23 Sty, 2021 09:50   

jal napisał/a:
żona po obudzeniu następnego dnia stwierdziła stanowczo "Nie zgadzam się na zakup suszarki - jest mi niepotrzebna !"

Moja powiedziała "zgłupiałeś, jest piąta rano"... :rotfl:

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Sob 23 Sty, 2021 10:27   

jal napisał/a:
"Nie zgadzam się na zakup suszarki - jest mi niepotrzebna !"

Lubię urządzenia ułatwiające życie w domu, ale jeśli suszarka nie może stać obok pralki i musiałabym z praniem chodzić po mieszkaniu by umieścić w suszarce. To średnio mi się to uśmiecha tyle samo zachodu co wywiesić pranie tradycyjnie. Poza tym jak zaczęłam oglądać filmiki to, owszem suszarka może stać poza łazienką, ale wówczas i tak trzeba skropliny wylewać, czyścić filtry. Oczywiście przy większej ilości użytkowników ma to sens , pamiętam jak mieszkali synowie, najgorzej było w okresie przejściowym jak jeszcze nie grzali lub już nie grzali. Pranie nie chciało wyschnąć, dziś jak mieszkam sama suszarka nie jest mi potrzebna.

Przez chwilę rozważałam zakup pralko-suszarki , ale wujek google mi to odradził jak ktoś jest zainteresowany to na youtube jest fajny kanał "pani AGD" w prosty sposób pani pokazuje za i przeciw różnych sprzętów.
Ostatnio zmieniony przez OSSA Sob 23 Sty, 2021 10:28, w całości zmieniany 1 raz  

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Nie 24 Sty, 2021 09:50   

To bylo tak : wczoraj juz przed 6 rano pojechalam do pracy .....wrocilam kolo 14 tej i suszarka juz pracowala .
Roland sam postawil ja na pralce ( najpierw myslal ze poprosi kolege do pomocy ), i dobrze ze z tej samej formy Beko , bo one nie sa na bocznych stronach proste , maja takie dekoracyjne wklesniecia , obie sa biale. Dodatkowo od razu dokupil taki specjalny wozek na kolkach zeby mozna bylo je przesuwac i dodatkowo mozna dobrze wypoziomowac , bo w tym miejscu co stoja kolo wanny jest wejscie do rury , i dodatkowo bialym pasem sciagajacym obie polaczyl .

Zupelnie zmienil sie wyglad lazienki , trzeba sie przyzwyczaic ....tez dwie polki trzeba bylo zdjac ....te klamotki co tam staly trzeba inaczej rozplanowac .

Ja po taki maratonie pracy , jestem tak padnieta ze tylko spac mi sie chce , i jeszcze obudzilam sie rano z bolem na dole na plecach ( nerka ?)....tak ze wykonczenie organizmu zupelnie ....to nawet mi sie nie chcialo porzydnie tej suszarki ogladnac. Roland wypral wczoraj sam i wysuszyl.
Posmarowalam sobie mascia bolace miejsce i wielam tabletke i od razu usnelam .
Dzisiaj mniej boli , siedze w domu i zmienie posciel i sama wypiore i pierwszy raz sama w suszarce wysusze ......to bedzie u mnie premiera !!!!!

Tak ze moja biala toaletka .....to bedzie nastepny zakup .....z czego ja sie ciesze ...

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Nie 24 Sty, 2021 10:08   

kiwi, jeśli urządzenia są tej samej marki to można kupić specjalny łącznik do pralki i suszarki , niektóre mają wysuwaną szufladkę co ułatwia wyjmowanie prania.

Cytat:
Pralka i suszarka tej samej marki
Najrozsądniejsze rozwiązanie to wybór pralki i suszarki tego samego producenta. Czyli bierzemy pralkę Boscha to i szukamy suszarki Boscha. Bierzemy suszarkę LG to i pralkę szukamy z LG. Czemu takie rozwiązanie jest zalecane?

Najważniejsze – nie będzie problemów z doborem odpowiedniego łącznika. Wtedy połączenie pralki i suszarki w słupku będzie proste i bezproblemowe. Każdy producent ma swojej ofercie dedykowane łączniki do swoich sprzętów o odpowiednich wymiarach i w różnych wersjach np. z wysuwaną szufladą na pranie.

Druga sprawa – wygląd. Kupując sprzęt jednej marki mamy taki komfort, że spokojnie możemy dobrać modele, które będą pasować do siebie pod względem designu. Nie dla każdego jest to istotne, ale czasami warto zwrócić na to uwagę 😉

https://panagd.pl/pralka-i-suszarka-jedno-na-drugim-jaki-lacznik/

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Nie 24 Sty, 2021 10:38   

Specjalny lacznik miedzy pralka i suszarka tez mamy z wysuwanym blatem

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pią 29 Sty, 2021 12:41   

Moja toaletka.....jeszcze nie zlozona jest juz w domu i bialy hocker .....

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pon 01 Lut, 2021 11:56   

Wczoraj pierwszy raz ja sama suszylam w suszarce .....po kazdym suszeniu trzeba wode wylac i wyczyscic sitko .....u mnie wlaczylam ....tak suche i nie pogniecione aby wlozyc do szafy paskladane ubrania .....program lecial 3 godziny .....i naprawde ubranie i reszta klamotkow byla dobrze wysuszona , nie pognieciona i taka przyjemnie mieciutka.....
Mialam dwie pelne pralki , jedna ciemne i czarne ....druga reszta i reczniki .....tak ze suszarka pracowala 2 razy po 3 godziny ....
Normalnie rozkladalam 3 wieszaczki w calym mieszkaniu .....a teraz nic ...wyjelam z suszarki i pranie poukladalam .

Moja toaletka jest juz zlozona , Roland mowil ze opis byl bardzo nie wyrazny , ale on ma rozeznanie ....taki samouczek.....
No i jaka radocha dla mnie , Nigdy wczesniej bym nie pomyslala ze jak aktorka ....Hi....Hi...Hi....bede miala oswietlone lustro ....i te zarowki maja az cztery mozliwosci swiecenia ....od bardzo jasnego do cieplo przyjemnego .....o tym przy zamawianiu wcale nie myslalam ....a jest !

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Pon 01 Lut, 2021 17:06   

kiwi napisał/a:
Moja toaletka jest juz zlozona
Kiwi to ty trzy toaletki na raz zamówiłaś . :mysli: Na każdym obrazku jest inna.

staaw 

Wysłany: Pon 01 Lut, 2021 18:37   

kiwi napisał/a:
te zarowki maja az cztery mozliwosci swiecenia ....od bardzo jasnego do cieplo przyjemnego .....o tym przy zamawianiu wcale nie myslalam ....a jest !

Kiwi, tylko przed wyjściem z domu nie zapomnij ocenić makijażu przy normalnym oświetleniu... :rotfl:

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Wto 02 Lut, 2021 13:16   

Kupiona ma tylko jedna toaletke , ale przed paru miesiacami nawet nie wiedzialam ze taka roznorodnosc w tych toaletkach jest.

To miejsce w mieszkaniu bylo trzymane wolne , bo po praniu trzeba bylo duzy wiedzak tam postawic . Kupiona suszarka ....i miejsce wolne ......z ta toaletka to byl taki blysk pomysl .....moglo byc na stale wolne , tez by bylo fajnie .....ale tak szybko powiedzialam ....toaletka z krzeselkiem .....i jest !!!!!

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Sob 06 Lut, 2021 06:57   

Wczoraj nabyliśmy tytułem kupna pralkę Elektrolux ładowaną od góry... ma być w poniedziałek u furtki,zabiorą też wysłużoną poprzedniczkę.

Mam nadzieję,że to już ostatni zakup z serii przymusowej modernizacji.

Klara 

Pomogła: 264 razy
Wysłany: Sob 06 Lut, 2021 10:10   

jal napisał/a:
pralkę Elektrolux ładowaną od góry

Myślę, że to niezły wybór. Mam taką pralkę już chyba z 15 lat. Gdy chyba ze 2 lata temu wysiadły łożyska, nie kupiłam nowej, lecz ściągnęłam mojego sprawdzonego majstra.
Wymienił uszkodzone części i zostawił mi wskazówkę, żeby nigdy nie prać, gdy bęben nie jest wystarczająco wypełniony i z umiarem stosować wirowanie na najwyższych obrotach i np. latem używać tylko najniższych.
Wydaje mi się, że te zalecenia warto jest stosować również w pralkach innych firm.

Odpowiedz do tematu