Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak czyscic ...przykladowo pralke , lodowke, zmywarke i.t.d.
Autor Wiadomość
OSSA 
Upierdliwiec

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Sob 06 Lut, 2021 12:26   

Klara napisał/a:

jal napisał/a:
pralkę Elektrolux ładowaną od góry

Myślę, że to niezły wybór. Mam taką pralkę już chyba z 15 lat.

Mam nadzieje, że to dobry wybór, kupiłam dwa tygodnie temu pralkę Elekrolux ładowaną od przodu w wersji slim , bo tylko taka mieści mi się w mojej małej łazience. Wygląda bardzo ładnie, jest cicha nawet na najwyższych obrotach, z tym że 1200 pranie jest dość wymięte, dlatego na przyszłość będę bardziej ostrożna. Producent daje 10 lat gwarancji na silnik, jak wytrzyma dłużej niż jej poprzedniczki (średnio 5 lat) to będzie sukces.

Poza tym jak na tak małą pralkę ma 7 kg wsadu i dość duży właz co pozwala bez problemu wyprać kołdrę , czy duży koc.
Ostatnio zmieniony przez OSSA Sob 06 Lut, 2021 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 15:57   

Pralka Elektrolux już podłączona i jak na razie pranie początkowe wg instrukcji: bawełna 90*C,1200obr/min,czas 2 godziny.

Przeraża mnie ilość programów w porównaniu ze staruszką,praliśmy na dwóch krótki ok 35 min i długi do pościeli - a tu głowa boli.
Długość prania jest jak dla mnie znaczna... ma wprawdzie możliwość skracania itp...

Mam pytanie do Pań,na jakich programach pierzecie najczęściej ?

Linka 
Moderator

Pomogła: 47 razy
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 16:09   

40* kolory i 60*ręczniki i pościel. Pierwszy trwa 1,09 a drugi 1,15 . Innych raczej nie używam, czasem 60+wstępne.

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 16:40   

jal napisał/a:
Pralka Elektrolux
nie przejmuj się długością prania , można je samodzielnie skrócić , w zalezności od programu , ewentualnie wydłużyć jeśli dołożysz np. dodatkowe płukanie.

Moja ma funkcję antyalergiczną z funkcją pary , ale program trwa ok 4 godzin i jeszcze z niego nie korzystałam. Poza tym w mojej przy 1200 obrotów pranie jest prawie suche, ale wymięte , będę go stosować do ręczników , bo pościel jest dość wygnieciona i musiałabym ją prasować, ale mi się nie chcę, Kolejny raz wirowałam na 1000 i było okay.
Jeśli chodzi o temperaturę to przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na zalecenia producenta odzieży,

Poza tym pralka ma bardzo czytelny wyświetlacz, fajnie programy np. do wełny , dżinsu itd. mam ją dwa tygodnie i jestem zakochana , ubrania są czyściutkie , ładnie pachą , jest tak funkcja dodatkowego dozowania płynu do zmiękczania, mniej zagnieceń .
Ostatnio zmieniony przez OSSA Pon 08 Lut, 2021 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 17:32   

Linka napisał/a:
40* kolory i 60*ręczniki i pościel. Pierwszy trwa 1,09 a drugi 1,15 . Innych raczej nie używam, czasem 60+wstępne.

Dokładnie tyle potrzeba w pralce :lol2:
Warto raz w miesiącu włączyć to najdłuższe pranie 90* dla zdrowotności... pralki...

Klara 

Pomogła: 264 razy
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 18:39   

Linka napisał/a:
40* kolory i 60*ręczniki i pościel. Pierwszy trwa 1,09 a drugi 1,15

Mam dokładnie tak samo tyle, że moja jako starsza nie posiada dozowania płynu do płukania.

Dla zdrowotności pralki mój majster jako zagorzały przeciwnik preparatów takich jak np. "Calgon" poleca co jakiś czas "wyprać" w niej litr octu (bez butelki rg5th67j ) przy 90°.

olga 
Uzależniony od netu

Pomogła: 77 razy
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 18:49   

60° do wszystkiego co można prać w takiej temperaturze (skracam pranie do 1 godziny, 6 minut), delikatne pranie w 30° i 15 minut prania

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 19:39   

staaw napisał/a:
Dokładnie tyle potrzeba w pralce

Oj tam , oj tam , moim zdaniem fajnie, że jest tyle programów dedykowanych do odpowiednich rodzajów tkanin, np. dzięki temu wełniany sweterek się nie filcuje, a jedwabna apaszka zawsze wygląda jak nowa. Poza tym te nowoczesne pralki pobierają mało wody i prądu więc niech sobie piorą nawet ciut dłużej.

jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.

Wysłany: Pon 08 Lut, 2021 20:03   

Dziękuję za informacje z Waszego doświadczenia pralniczego... znacznie mi lepiej - żona wertuje instrukcję.

kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021 11:45   

Esenato ....dziekuje za motywacje !!!!....kwiatki dla Ciebie .....

ja bardzo lubie lilie , moja corka nie lubi ....ten mocny zapach ja drazni .....a ja uwielbiam ....

Bardzo jestem zadowolona z suszarki .....sama nie wiem czemu ja tak dlugo zwlekalam z kupnem ???!!!...
no ale mam i sie ciesze ....

P.S.

Moja ciocia miala teraz 83 urodziny ....to juz 3 lata minely jak jechalam do niej na tydzien poswietowac z nia .....
Bardzo zyczyla sobie na te 83 urodziny , kanarka w klatce ...i dostala .....piekna duza nowoczesna klatka i mlody ptaszek ....teraz musi go uczyc spiewac .....na telefonie ma nagranego spiewajacego kanarka i mlodemu czesto puszcza ....kiedys trzeba bylo gwizdac ....Hi...Hi....Hi....

Troche zmartwiona jestem , ja juz sie powoli sypie , starosc nie radosc ......w boku przestalo bolec , to nadgarstek mi spuchl i boli....smaruje mascia i zakladam usztywniajacy opatrunek ....jak nie urok to sraczka .....Hi....Hi....Hi....

Ciocia ze zmywarki dalej bardzo zadowolona .....ciagle powtarza ....ze przed laty powinna juz ja miec ......no ale lepiej pozno jak wcale .....

kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021 11:33   

Ja dalej jestem bardzo zadowolona z suszarki .....ale teraz ubieram ciagle te same rzeczy ....bo sa wyprane i od razu wysuszone ....Hi...Hi...Hi...

Kiedys wisialy do suszenia na wieszaczkach ....i nie raz dosc dlugo trwalo zeby wyschly .....to sie bralo z szafy cos innego .....

Jak pozbyć się, zwalczyć ziemiórkę? Sposoby na małe, czarne muszki latające koło roślin domowych

https://www.youtube.com/watch?v=1nGIGTyTC3Q

Kiedys ....w mieszkaniu od malutkiego wychodowalam bardzo dekoracyjny kwiat ....bardzo dumna bylam z siebie i kwiata ....i postanowilam go przesadzic do wiekszej doniczki z wieksza iloscia ziemi ......i sie zaczelo .....te muszki byly takie obrzydliwe .....ze z ciezkim sercem caly kwat razem z doniczka wywalilam w smietnik......

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Pią 26 Lut, 2021 17:27   

kiwi napisał/a:
Kiedys ....w mieszkaniu od malutkiego wychodowalam bardzo dekoracyjny kwiat ....bardzo dumna bylam z siebie i kwiata ....i postanowilam go przesadzic do wiekszej doniczki z wieksza iloscia ziemi ......i sie zaczelo .....te muszki byly takie obrzydliwe .....ze z ciezkim sercem caly kwat razem z doniczka wywalilam w smietnik......

Przyniosłam te wstrętne muszki razem z gwiazdą betlejemską, nie zauważyłam od razu po kilku dniach były wszędzie , atakowały po włączeniu światła, leciały do ekranu monitora jak ćmy. Kupiłam na allegro takie specjalne żółte lepy dwustronne, pozawieszałam w domu przy lampkach, obok doniczek, początkowo przylepiało ich dużo, ale z czasem udało się je wszystkie wyłapać.

Lepy nie są toksyczne , nie mają zapachu , nie niszczą roślin , jak inne środki chemiczne ,

Kami 
Gaduła
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.

Pomogła: 38 razy
Wysłany: Sob 27 Lut, 2021 13:47   

OSSA, kiedyś takie widziałam wisiały u kogoś nad stołem oblepione muchami :rotfl: :milczek:
fajny efekt specjalny przy rodzinnym obiedzie :rotfl: :rotfl:

OSSA 
Upierdliwiec

Wysłany: Sob 27 Lut, 2021 20:04   

Kami napisał/a:
OSSA, kiedyś takie widziałam wisiały u kogoś nad stołem oblepione muchami :rotfl: :milczek:
fajny efekt specjalny przy rodzinnym obiedzie :rotfl: :rotfl:

Oj tam , oj czepiasz się . Mieszkam sama jak rodzina przyszła na obiad to much już dawno nie było. :luzik:
Tak poważnie trzeba uważać co się ze sklepu przyniesie, te ziemiórki są wielkości muszek owocówek, tyle że rozmnażają się w ziemni, małe ale wredne.

staaw 

Wysłany: Sob 27 Lut, 2021 21:13   

OSSA napisał/a:

Tak poważnie trzeba uważać co się ze sklepu przyniesie, te ziemiórki są wielkości muszek owocówek, tyle że rozmnażają się w ziemni, małe ale wredne.

Ty się ciesz że Ciebie ochrona nie przydybała jak wynosiłaś te ziemiórki bez paragonu... :rotfl:

Odpowiedz do tematu