Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dorosłe Dziecko Alkoholików
Autor Wiadomość
Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:10   

ja akurat nie nawidzę matematyki i raczej z nią się nie polubię :blee: to i tak sporo ci zajęło aby się polubić Maciejka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:11   

hahaha raczej tak nie powiem :radocha: ale Dziękuję za poprawę humoru :lol2: Maciejka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:13   

A no może tak właśnie jest że nie zasługuje na drugie danie staaw,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:22   

Krytyka to moje drugie imię . Poczucie wartości jak mam siebie zaakceptować skoro własna matka mnie nie potrafiła dowartościować czy nawet być szczęśliwa razem ze mną że mi się udało zdobyć fajną ocenę, pracę ... zastanawiałam się czy by na moim pogrzebie kiedyś by płakała i tu było by z powodu że córkę straciła czy raczej straciła bankomat bo nie dostanie pieniążków . Maciejka,

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Pomogła: 65 razy
Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:22   

Black napisał/a:
ja akurat nie nawidzę matematyki i raczej z nią się nie polubię :blee: to i tak sporo ci zajęło aby się polubić Maciejka,
. Widzisz dziewczę, mowię Ci tu trzeba pracy nad sobą czasem na dlugie lata. Chciec to môc i jak bedziesz pracowac nad poczuciem wlasnej wartosci to nadejdzie ten dzien i polubisz siebie. Akceptacja siebie to proces to czesc pracy nad poczuciem wlasnej wartosci. Poczytaj sobie o filarach poczucia wlasnej wartosci.
Stas pisal o glosie w glowie , kazdy go ma . Ja mialam takiego wrednego krytyka jak moi rodzice ale tak mu dopieklam ze zmienil sie we wspierajacego przyjaciela, takiego rodzica ktorego nigdy nie mialam a chcialam miec

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:28   

Black napisał/a:
Krytyka to moje drugie imię . Poczucie wartości jak mam siebie zaakceptować skoro własna matka mnie nie potrafiła dowartościować czy nawet być szczęśliwa razem ze mną że mi się udało zdobyć fajną ocenę, pracę ... zastanawiałam się czy by na moim pogrzebie kiedyś by płakała i tu było by z powodu że córkę straciła czy raczej straciła bankomat bo nie dostanie pieniążków . Maciejka,

Ja niedawno stracilam corke. Odpowiedzialam Ci juz w poscie. To , ze matka Cie nie akceptuje nie znaczy , ze sama suebie nie zaakceptujesz pomimo postawy matki i tego czego Ci nie dala .
Kiedys myslam tak jak Ty, ze oni mnie nie kochali. Bylam w bledzie kochali i kochaja tylko na swoj chory sposob. Nadszedl taki moment, taki czas , ze zobaczylam ta ich milosc. Wiem jacy sa moi rodzice w moich oczach i kocham ich pomimo tego , dali mi to co sami mieli. Jestem wdzieczna , ze jeszcze zyja, moge ich uslyszec, zobaczyc , ze mam na to szanse , sa juz w podeszlym wieku i wiecznie tak nie będzie.

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:35   

Moje radio w głowie raczej namawia mnie do złych decyzji , w momencie kiedy zrobię coś nie tak mam ochotę wręcz zniknąć, moje radio nigdy do przodu mnie nie pchało tylko raczej na same dno mnie ciągnie . To tylko wasza wymiana zdań ja się nie boję nawet jeśli mnie będziecie krytykować . :D Maciejka,

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:37   

Black napisał/a:
Moje radio w głowie raczej namawia mnie do złych decyzji , w momencie kiedy zrobię coś nie tak mam ochotę wręcz zniknąć, moje radio nigdy do przodu mnie nie pchało tylko raczej na same dno mnie ciągnie . To tylko wasza wymiana zdań ja się nie boję nawet jeśli mnie będziecie krytykować . :D Maciejka,

Tez takie radio mialam i zmienilam stacje nadawcza, teraz gra tak ze zyc się chce. Zmien stacje a potanczysz i pospiewasz.

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:42   

Sama nie wiem jak chce żyć 8| pietruszka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 21:50   

Bardzo Ci współczuje jeśli chodzi o męża i o córkę. Jeśli chodzi o głos w mojej głowie narazie się z nim nie mogę dogadać. Rozumiem że trzeba dużo pracy włożyć ale nie obiecuję że się uda mi tak jak Tobie . Maciejka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 22:01   

Skoro tyle lat się nie lubię, i zanim się polubię to minie kilka lat, tak naprawdę będę szczęśliwa jak moja matka umrze z moim bratem , będę miała spokój i nie będzie mnie dręczyć czy oni dają radę żyć :p Maciejka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 22:20   

tańczyć i śpiewać nie umiem :blee: Maciejka,

Black 
Towarzyski
Black

Wysłany: Sob 19 Lut, 2022 22:53   

Myśle że matki nie pokocham nigdy. Tatę Kocham ale nigdy tego nie usłyszał ode mnie czekam na moment w którym go znowu zobaczę i przytulę i powiem że go Kocham, wie że mi i go bardzo brakuje z racji że mieszka tak daleko widzę się z nim 2/3 razy w roku tylko na jeden dzień nie cały czy mi się opłaca jechać 300 km do niego żeby go zobaczyć na kilka godzin oczywiście że tak zobaczyć jaki jest szczęśliwy że przyjechałam do niego. Jak napisałam kiedyś tata o wszystko się mnie pyta a matka a może byś wpadła pod pretekstem pożyczyć pieniądze . i z tatą ma kontakt telefoniczny wiem już po kim mam gadanie bo z nim potrafię rozmawiać ponad godzinkę. Matka dla mnie jest nikim może tyle zrobiła że mnie urodziła wychować raczej nie wychowała bo to siostra zrobiła a nie ona. Jeśli tatę kiedyś stracę to będzie dla mnie duży cios największy niż matkę, jako jedyna z rodzeństwa ma najlepszy kontakt z tatą , oprócz mnie już ma tylko siostra kontakt bo mój brat nie ten alkoholik powiedział że go denerwowało że tata pijany do niego dzwonił i go zablokował i że nie chce mnie z nim kontaktu , chociaż mógł mu to powiedzieć . Nie wiem dlaczego Mój brat wybrał matkę zamiast ojca jak obydwoje piją a tata mu żadnej krzywdy nie zrobił . Mój tata pomimo tego ze jest alkoholikiem tak jak matka to bardzo mi go brakuje, naprawdę jest dobrym człowiekiem po mimo tego że go z pracy wyrzucili za alkohol dali mu szansę wiadomość że wrócił do pracy z powrotem to mnie uszczęśliwiło . Najgorsze to ja się boję że pewnego dnia dostanę informację że tata nie żyję ja wiem on ma dopiero 60 lat ale jak pomyślę że go kiedyś stracę .... jak moja matka umrze może się przykro zrobi ale nie aż tak bardzo jak po tacie . raczej wątpię że docenię że mam czy miałam matkę . Na obecną chwilę mam dwie Mamusie przyszywane jest to moja przyszła teściowa po mimo tego że już nie pracujemy ponad 3 lata ze sobą straciliśmy najlepszy kontakt ale mamy jakiś dobry oraz moja najlepsza przyjaciółka w pracy która , mnie wspiera również jak teściowa . Maciejka,

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Nie 20 Lut, 2022 05:39   

Black napisał/a:
Skoro tyle lat się nie lubię, i zanim się polubię to minie kilka lat, tak naprawdę będę szczęśliwa jak moja matka umrze z moim bratem , będę miała spokój i nie będzie mnie dręczyć czy oni dają radę żyć :p Maciejka,
. Jestes mloda , nadejdzie taki czas ze polubisz i zaakceptujesz siebie i bedziesz kochac siebie.

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Nie 20 Lut, 2022 05:47   

Black napisał/a:
Bardzo Ci współczuje jeśli chodzi o męża i o córkę. Jeśli chodzi o głos w mojej głowie narazie się z nim nie mogę dogadać. Rozumiem że trzeba dużo pracy włożyć ale nie obiecuję że się uda mi tak jak Tobie . Maciejka,

Mąz sie zapil kiedys i wcale nie czulam ulgi jak zmarl. Bylo z niego kawal drania ale byl chory i mogl z tego wyjsc , jednak stalo sie inaczej. Corka zmarla, przezywam zalobe, jest czasem bardzo trudno i ciezko . Napisalam o tym bo napisalas , ze masz mysli co powie lub pomysli matka nadcTwoim grobem. Strata dziecka to zawsze trauma dla rodzica. Wiem , ze jestes rozzalona, masz poczucie krxywdy, czujesz sie niekochana i odrzucona przez nia, ale trzeba byc bez zadnych uczuc zeby nie czuc bolu i rozpaczy jsk odejdzie dziecko. Tego nie dopisalam wczoraj .

Glos w glowie da sie ujarzmic a ja podalam przyklad na swiezo. Pojawil sie taki komunikat i odpowiedz w glowie a ja aurat jestem w takim stanie a nie innych to napisalam zeby pokazac ze mozna , ze jest moxliwa zmiana.

Odpowiedz do tematu