Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozytywne strony trzeźwego zycia wg Kiwi
Autor Wiadomość
kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Pon 23 Maj, 2016 11:04   

Picie nie jest recepta na zycie !!!!!!

Wypijmy za błędy - brzmią piosenki słowa
Tego picia można później żałować :
Jeśli tak będziesz rozwiązywać problemy ,
Nabawisz się trwale życiowej egzemy .
Błędy trzeba naprawiać zawsze działając
Nie stale alkoholem się upijając .

To też chyba znamy : alkohol jest lekiem
Tak sądząc jesteś naiwnym człowiekiem ,
Na nic nie pomaga ta krystaliczna ciecz ,
Do pomocy są lekarstwa i nimi się lecz .
Picie alkoholu przynosi choroby
Jedna z bardziej znanych - marskość wątroby .

Zły jest , dobry trunek na frasunek ,
Gdzie w tym wszystkim pomyślunek .
Alkohol nie jest receptą na smutki
Jeśli nie wierzysz , pij - zobaczysz skutki .
Na różne złe emocje jest wiele sposobów
Ten związany z piciem wpędzi Cię do grobu .
25.02.2007 Zenek13

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 22 Cze, 2016 18:16   

Kabaret Moralnego Niepokoju - Jerzyk dzisiaj nie pije

https://www.youtube.com/w...s&nohtml5=False

Moja pozytywna strona trzezwego zycia ......ja jak ta pani Marzenka ....na urodziny czy imieniny przychodze przykladowo z ksiazka .....i prosze o kubek ziolonej herbaty ......i trzezwo odjezdrzam ......i naprawde mozna sie tak bawic .....Hi....hi...hi....

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016 13:26   

plusultra napisal :9 października 2011 22:39

Fakt, wyłamał się. W Polsce, w ogóle często osoba, która nie pije wcale, bądź ogranicza picie (np. na imprezie wypija 1 piwo) jest przedmiotem żartów i docinek towarzystwa. To czy w ogóle i ile ktoś pije, nie powinno całej szanownej reszty interesować. Proszę, nigdy nie namawiajcie do spożywania alkoholu ludzi, którzy nie chcą pić. To straszna, źle pojęta gościnność. Wiele osób też częstuje, polewa, nie z gościnności a z chęci napicia się samemu, tak maskuje swoją łapczywość na alkohol. No i oczywiście, kiedy ktoś z tzw. ekipy, popadnie w uzależnienie, wszyscy ci koledzy z gestem stawiania odsuwają się. Zostaje sam, wyśmieją go, obmówią. Nie mówiąc już o bawieniu się nieprzytomnie pijanym kolesiem i wrzucaniu swoich poczynań do sieci. Dla "jaj".

Dlaczego nie piję alkoholu ???!!!( Znalezione w Computerze )

Nie piję alkoholu. Ma to bardzo wiele zalet. Abstynent bowiem ma większą szansę:

Doskonalić się w sztuce upajania się rzeczywistością na trzeźwo, sztuce patrzenia na świat przytomnym umysłem, z uwagą i wrażliwością, sztuce bezalkoholowego zachwytu życiem.

W sobotę i niedzielę rano wstawać wcześnie, bez kaca i bólu głowy, w pełni sił, by czytać, uczyć się, spacerować i rozmawiać.

Szukać lepszych fundamentów przyjaźni niż etanol.

Być sprawniejszy fizycznie i intelektualnie.

Zaoszczędzić pieniądze, zachować zdrowie i siły.

Rozwiązywać problemy, a nie je zagłuszać, nawet za cenę niewygód i trudu. Ćwiczyć się w znoszeniu bólu życia bez znieczulenia.

Nie zasilić grona kilku milionów alkoholików w Polsce.

Nie popierać ani rozpowszechniać mody, poprzez którą jest na świecie więcej przemocy, rozbitych rodzin, wypadków samochodowych, nędzy życia, mody, która miała swój udział w upadkach państwa polskiego w przeszłości, obyczaju, co jest plagą społeczną w niejednym kraju.

Dodatkowo abstynent nie musi się obawiać, że pod wpływem alkoholu zrobi lub powie coś głupiego, czego będzie żałować, być może do końca życia.

Nie będzie musiał kupować specjalnych półek na wino, barku na alkohol, większej lodówki na chłodzenie piwa i wódki. Będzie miał więcej miejsca w mieszkaniu i mniej gratów.

Alkohol szkodzi zdrowiu, rzekome korzyści zdrowotne wynikające ze spożycia małych ilości wina można wynieść poprzez m. in. zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne.

Picie może blokować rozwijanie uważnego słuchania, sztuki rozmowy, zainteresowań, może powstrzymywać od czytania książek i pracy nad charakterem. Jeżeli wystarczy się napić, by się dobrze czuć, to po co się starać?

Alkohol może też utrudniać poszukiwanie odpowiedniego towarzystwa, które dobrze się ze sobą bawi bez używek, oraz cementować niedopasowane znajomości, na przykład dlatego, że alkohol potrafi zabić nudę, która nieraz jest cenną wskazówką, by opuścić niewłaściwe towarzystwo.

W dialogu Platona „Protagoras”, jest napisane, że gdy prawdziwi dżentelmeni, ludzie dobrze wykształceni zbiorą się razem, to nie potrzebują muzyki, tańców ani różnych gier. Są zadowoleni ze wspólnej rozmowy, która jest dla nich wystarczająca do tego, by się nie nudzić. Uważam, że to samo można powiedzieć o alkoholu.

Pół żartem, pół serio – gdy ktoś przy nas zamawia napój alkoholowy, czyż nie powinniśmy się obrażać, za to że nie chce być z nami na trzeźwo? Może jesteśmy dla niego nudziarzami, przy których jedynym sposobem na przetrwanie jest upojenie się?

Pamiętam, że był czas, kiedy codziennie kusiło mnie, by napić się wieczorem wina, lecz wizja tego, że mniej wtedy przeczytam z powodu zamroczonego umysłu, za każdym razem powstrzymywała mnie. Podobnie można myśleć o innych sferach życia, które są dla nas ważne, a w których alkohol przeszkadza.

http://drogaminimalisty.b...04/alkohol.html

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016 20:06   

Pozytywne strony zycia .....oczywiscie bez alkoholu .....

"Kocham siebie właśnie teraz dokładnie taką, jaka jestem. Uświadamiając to sobie, czuję, jak mija ucisk w żołądku, a mięśnie karku i pleców łagodnie się odprężają. Dotąd odmawiałam sobie miłości i akceptacji, gdyż byłam przekonana, że muszę czekać, aż stracę na wadze, zdobędę pracę, kochanka, pieniądze lub coś jeszcze innego. Tymczasem kiedy już schudłam i zdobyłam pieniądze, ciągle nie kochałam siebie i sporządzałam następną listę oczekiwań. Dzisiaj ją porzuciłam! Siła oddziaływania tej decyzji jest wprost niewiarygodna. Rozkoszuję się uczuciem, które pozwala mi pozostać po prostu tym, kim jestem. "

Louise L. Hay "Medytacje leczące duszę i ciało".

"Wypowiadanie zdania: “Ja akceptuję siebie” to gwarantowany sposób na wydobycie tego wszystkiego, co zostało utrwalone w twojej świadomości i jest jego przeciwieństwem. Jeśli złapiesz się na negatywnej myśli typu; “Jak mogę siebie akceptować, skoro jestem gruby?” lub:”Głupio jest myśleć, że wyniknie z tego coś pozytywnego”, lub:” Wcale nie jestem dobry” albo cokolwiek jeszcze negatywnego myśleć, to jest moment na włączenie kontroli psychicznej. Nie przywiązuj do jej treści żadnej wagi. Przyjrzyj się, czym jest ta myśl – jeszcze jednym sposobem zatrzymywania się w przeszłości. Łagodnie jej powiedz: “Odejdź. Ja akceptuję siebie”.

- Louise Hay

"Czy jesteś przekonany, że zasługujesz na to, czego pragniesz? Jeśli nie, to nie pozwolisz sobie na spełnienie pragnień. Okoliczności, na które nie masz wpływu, będą stale stawały Ci na przeszkodzie."

- Louise Hay

"Nigdy nie ma wystarczającej ilości czasu, by zrobić wszystko, ale zawsze jest wystarczająca ilość, by zrobić to, co najważniejsze."

- Brian Tracy

"Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój. Wybór należy do Ciebie."

- Wayne Dyer

"I liczy się też to, co sama o sobie myślisz, twój własny rachunek sumienia, a nie tylko ocena innych. Oni mogą się mylić."

- Dorota Terakowska

"Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem."

- Anthony de Mello

"Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo – nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe – ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością. "

-Anthony de Mello » Przebudzenie

"- Dlaczego wszyscy tutaj są tak szczęśliwi, a ja nie?

- Dlatego, że nauczyli się widzieć dobro i piękno wszędzie - odrzekł Mistrz.
- Dlaczego więc ja nie widzę wszędzie dobra i piękna?
- Dlatego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie.

- Anthony de Mello

"Zacznij od robienia tego, co konieczne. Potem rób to, co możliwe i nagle okaże się, że robisz rzeczy niemożliwe."

- Franciszek z Asyżu

"Jeden dzień i nic pond to. Nie oglądaj
się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością,
bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro,
bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości
i uczyń ją tak piękną, żeby była warta
zapamiętania"

-Ida Scott Taylor

"Nie wymażę niczego z mojego życia. Każda rzecz, każda najmniejsza rzecz doprowadziła mnie do tego, kim jestem teraz. Rzeczy piękne nauczyły mnie kochać życie. Rzeczy złe nauczyły mnie jak żyć."
-Bob Marley
źródło: http://pozytywna-strona-z...wne-cytaty.html
Ostatnio zmieniony przez Linka Pią 09 Wrz, 2016 14:11, w całości zmieniany 1 raz  

Klara 
Uzależniony od Dekadencji

Pomogła: 264 razy
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016 20:12   

Kiwi! Podaj źródło, czyli linka do strony, z której to skopiowałaś.

szymon 
Uzależniony od netu

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016 21:54   

czepiasz się miła Pani :mgreen:
podała Kiwi przecież autorów, tak jak Ty podałaś to:

Cytat:
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/

nich sie chyba o to nie czepia ;) ;)

Klara 

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 07:50   

szymon napisał/a:
czepiasz się miła Pani :mgreen:

Nie czepiam się :nie:
Ktoś te cytaty wyszukał, poświęcił na to czas, umieścił na swojej stronie w takiej, a nie innej kolejności, czyli stał się autorem tego wyboru cytatów.
Wszystkich pisujących w internecie obowiązuje Ustawa o ochronie praw autorskich, a nam już kiedyś właściciel strony zwracał uwagę na to, że cytat z jego strony który ktoś tu skopiował, nie został opatrzony linkiem.

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 16:06   

Szymon ....dziekuje .....to samo myslalam ,ale byles szybszy .
Klaro .....to co zalaczylam to znalazlam w komputerze .......nawet nie zdazylam odpowiedziec .....ale Ty juz masz przygotowana cala odpowiedz ......
Jako moderatorka i ze az tu zagladnelas do tematu - Pozytywne strony trzezwego zycia .....no i przeczytalas ......jedyne co masz do powiedzenia ......nie ma przykladowo Kropki ......malo .....bardzo malo .....rozczarowalas mnie !!!!!!!

Chociaz sie nie znamy .....to bardzo przypominasz mi moja ciocie ......bardzo dobrze gotuje ,palce lizac ,niebo w gebie ......ale nikt do niej nie lubi chodzic .......
To jej zachowanie jest takie meczace ......jeszcze okruszek od chleba nie upadl na podloge .....jest w powietrzu ......a ona juz leci z miotelka ......i tak jest caly czas .....

A teraz Klaro , zapytam sie teraz Ciebie wprost .....jakie masz pozytywne strony trzezwego zycia ?!

Moja ciocia .....moim zdaniem bardzo duzo ......wujek pil sporo przez cale zycie .....a ona zrzedzila i czepiala sie wszystkiego i wszystkich przez cale zycie ......umarl ze starosci w wieku 85 lat .....dostala po nim bardzo dobra rente .....piekne wlasnosciowe mieszkanie i bardzo ladnie urzadzone .....i pare groszy w banku .....i teraz cala Rodzinka mowi ze nie dziwi sie wujkowi ze popijal sobie ......charakter ciocia ma okropny .......

Milo pozdrawiam
Kiwi

Klara 

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 16:31   

kiwi napisał/a:
Jako moderatorka i ze az tu zagladnelas do tematu

Zawsze czytam to, co tu zamieszczasz.
Odpowiedziałam nie Tobie, lecz Szymonowi i podałam przyczynę, dla której się "uczepiłam".
Mało tego! Bez trudu znalazłam też stronę, z której to żywcem skopiowałaś, ale to Ty powinnaś umieścić link, a nie ja, więc nie będę Cię wyręczała.
kiwi napisał/a:
rozczarowalas mnie !!!!!!!

Wcale nie jest mi przykro bo nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem.
kiwi napisał/a:
A teraz Klaro , zapytam sie teraz Ciebie wprost .....jakie masz pozytywne strony trzezwego zycia ?!

Moje życie jest zawsze trzeźwe, bo nie jestem uzależniona.

olga 
Uzależniony od netu

Pomogła: 77 razy
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 16:56   

Dostało Ci się Klarciu jak mojej ciotce radiomaryja :smieje:

A Ty kiwi taka trzezwa jesteś a nie umiesz przyznac się do błędu :blee:

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 17:15   

Klaro , za szybko czytasz .....Hi....Hi....Hi.....nie zrozumialas mojego pytania ......

Gdyby moja ciocia mi to napisala : " moje zycie jest trzezwe,bo nie jestem uzalezniona ".....to bym jej odpowiedziala ......fantastycznie ze jestes trzezwa .....ale zyjac tyle lat z uzaleznionym ,jestes wspoluzalezniona......i to tak paskudnie ,zlosliwie ,nie rozumiejac innych i upierdliwa strasznie .....
Czemu sie nie rozeszla jak bylo jej tak zle ?!.....tez zadalismy to pytanie .....odpowiedzia bylo zal jej mieszkania i tego dzielenia majatku .....wolala zrezygnowac calkowicie z siebie i swoich potrzeb czy marzen ....na rzecz finansowej stabilnosci ......a teraz by duzo mogla ,bo wujka juz nie ma .....to oczywiscie nie chce .....ale dobrze wie jak dokuczac innym .......
Te ostatnie lata z wujkiem .....to tylko sie klocili i sobie dokuczali i wyzywali i na koniec zal byl .....ze tak sobie zmarnowali zycie .....nie mowiac juz o czulosci czy milosci czy seksie .....
Ale na koniec to moja kuzynka byla przy ojcu ( z ktorym ona sie bardzo dobrze rozumiala ) ....przy nim jak umieral .....i bardzo chyba pragnal tego czego w tym malzenstwie mu brakowalo .....dobrego slowa i dotyku i usmiechu i poglaskania ......

Tez wspoluzaleznione po smierci pijaka czy rozwodzie ......tez maja pozytywne strony dalszego zycia ......pytanie bylo jakie .....co im zostawil ....dom czy mieszkanie ......dlugi czy pare zlotych i.t.d.....czy maja przyjaciela ,nowego meza czy kochanka ......
Fajnie Klaro ze tu zajrzalas ......mozemy podyskutowac ......dotrzymac z pijakiem do konca i byc finansowo zabezpieczona ,jak moja ciocia .......to chyba u Ciebie tak bylo ?!......

Kiwi, jak dla mnie zdecydowanie przekroczyłaś granice dobrego smaku ,no i regulamin forum. Za ten post ode mnie cxvcv54g cxvcv54g
Odsyłam do regulaminu forum
: http://komudzwonia.pl/viewtopic.php?p=1579#1579
Linka
Ostatnio zmieniony przez Linka Czw 08 Wrz, 2016 17:56, w całości zmieniany 1 raz  

olga 
Uzależniony od netu

Pomogła: 77 razy
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 17:32   

Cytat:
po smierci pijaka czy rozwodzie ......tez maja pozytywne strony dalszego zycia ......pytanie bylo jakie .....co im zostawil ....dom czy mieszkanie ......dlugi czy pare zlotych i.t.d...

Mój mi nic nie zostawił...ani majątku ani nawet długów :bezradny: i chyba dlatego nie jestem upierdliwa :mgreen:

Klara 

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 17:49   

kiwi napisał/a:
nie zrozumialas mojego pytania ......

Mogę opowiadać moje życie, ale na pewno nie Tobie i nie w tym dziale.
Na wszelki wypadek zaznaczę, że przy pracach budowlanych nie wymagających fachowości pomagałam osobiście, a finansowe zabezpieczenie też sobie sama zapewniłam.
To tyle, tytułem uściślenia.
A teraz do rzeczy, bo usiłujesz odejść od meritum, manipulując jak.....nietrzeźwa.
kiwi napisał/a:
paskudnie ,zlosliwie ,nie rozumiejac innych i upierdliwa strasznie .....

Dziękuję za tyle komplementów 54rerrer
Takie wielkie teksty, na mój temat, a tu TYLKO chodzi o to:
http://prawo.legeo.pl/pra.../?on=16.05.2016
Zaznaczam, że Administracja nie zamierza odpowiadać finansowo za Twoją niefrasobliwość.
Na ten temat Wiedźma już kiedyś pisała, a Ty jesteś na Dekadencji wystarczająco długo, by wiedzieć, że zamieszczenie linka do skopiowanego tekstu jest rzeczą normalną i dotąd nikt TRZEŹWY nie oburzał się na przypomnienie o tym.
Ostatnio zmieniony przez Klara Czw 08 Wrz, 2016 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 18:06   

http://pozytywna-strona-z...wne-cytaty.html

Karo ....przeczytaj sobie sama .....pozytywna strona zycia .....moze cos dopasujesz dla siebie ......

Kiedys naprawde bardzo staralam sie Ciebie polubic ......pozniej mi bylo to obojetne ......a teraz stwierdzilam sama dla siebie ......nie po drodze mi z Toba.....

I za co znowu kare dostalam .....zalaczam cos pozytywnego ....zle ....
Dyskutuje i zadaje pytania ......nikogo nie obrazam i grzecznie ......zle .....
I nie moja wina jak ktos cos wymysla ......albo czyta czego nie ma ......
Temat Tabu !!!!!!.......

Pa
Kiwi

smokooka 
Uzależniony od netu

Pomogła: 100 razy
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016 22:44   

kiwi napisał/a:
Kiedys naprawde bardzo staralam sie Ciebie polubic ......pozniej mi bylo to obojetne ......a teraz stwierdzilam sama dla siebie ......nie po drodze mi z Toba.....
no popatrz tak samo mam z tobą ja. Za dużo złosci w tych osobistych twoich wypowiedziach, za dużo jadu i innych obrzydliwych wydzielin.

Odpowiedz do tematu