Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KLER wg Kiwi
Autor Wiadomość
baca 
Towarzyski

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2021 20:37   

Wiedźma napisał/a:
To se ne wrati...

--nigdy nie mów nigdy.

Im starszy jestem tym bardziej nie boje sie Kostuchy. Jestem przekonany, to nie to samo co wierzyć, że po śmierci cos jest, wszystkie religie o tym mówią.
Miliony much nie mogą się mylić.

Wiec możliwe ze sie tam spotkamy. Ciekawe czy Bicz Bozy mnie rozpozna. I inni.
Pożyjemy, zobaczymy.
Niebawem nawiązana zostanie meilowa łączność z Zaświatami to sobie z nimi pogadamy.
Kiedyś były ruchome stoliczki, spirytyści itp. to teraz czas na Internet zaświatowy.

Czuje ze to możliwe ze sie Światy spotkają. Ale były by jaja.
Hej!

Wiedźma 
Administrator

Pomogła: 190 razy
Wysłany: Pią 23 Kwi, 2021 20:48   

baca napisał/a:
Ale były by jaja.

No! :cwaniak:

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Pią 23 Kwi, 2021 20:55   

Wiedźma napisał/a:
baca napisał/a:
Cieśla miał ok. 33 lata gdy sie wydarzyło.

Ano taaaak...
Jak zwykle mi się pozajączkowało

Żaden wstyd, Dionizemu Mniejszemu już dawno się pozajączkowało...

kiwi 
Trajkotka

Pomogła: 27 razy
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021 14:07   

W tej książce polscy katolicy opowiadają, jak w dzieciństwie padli ofiarami księży pedofilów. Opowiadają o samotności, bólu i lęku przed reakcją otoczenia, rodziny i samego Kościoła. Dwanaście świadectw daje kłam przekonaniu, że problem pedofilii nie istnieje w polskim Kościele.
Dlaczego ofiary boją się mówić? Dlaczego media chronią chorych księży, a pomijają odpowiedzialność biskupów? Dlaczego nie ma reakcji instytucjonalnej, jak w innych krajach? Dlaczego wierni akceptują sytuację, w której nie wiadomo gdzie w Kościele kryją się pedofile?
Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy zadają sobie te pytania i chcą się dowiedzieć, jak w innych krajach problem pedofilii w Kościele jest rozwiązywany.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Zbiór rozmów poświęconych najnowszej historii Kościoła. Poruszone zostały m.in. tematy: homoseksualizm duchownych, pedofilia, oszustwa finansowe banku watykańskiego, dokumenty ujawnione w tzw. aferze Vatileaks, prawdopodobne przyczyny dymisji Josepha Ratzingera, kondycja Kościoła w epoce postwojtyłowej.
Kiedy autorka przeprowadzała te rozmowy, nie wiedziała jeszcze ani o abdykacji Benedykta XVI, ani o wyborze kardynała Jorge Maria Bergoglia na papieża. Jej książka przepowiada te wydarzenia.

......ja z corka i duza wnuczka bylysmy caly tydzien w Rzymie .....bylo cudownie .....mielismy taki fajny plan co i kiedy zwiedzic ....wynajelismy sobie mieszkanie i tymi podziemnymi kolejkami zesmy wszedzie dojezdrzaly .....bylo tak fajnie , ze z wielka przyjemnoscia kiedys jeszcze raz tam pojedziemy tak sobie myslimy ......duza wnuczka ma swoja karykature .....jak ja fajnie uchwycil .....wrzucalysmy pieniazki do fontanny ......i stwierdzilysmy ze nastepnym razem pojdziemy zeby Watykan zwiedzic kolo 14 godz bylo pusto i bez wycieczek. I bardzo chcielismy watykanska apteke zwiedzic ....ale trzeba miec jakas recepte to wpuszczaja ....duza wnusia z przyjemnoscia patrzyla na watykanska gwardie ....fajni chlopcy ....az przykro ze do takich zberecenstw ich uzywaja ......

„Drzwi Watykanu” to niezwykły przewodnik. Spacer po największej i najpiękniejszej świątyni chrześcijaństwa oraz po Muzeach Watykańskich, które są dumą naszej cywilizacji, historii i sztuki. Podróż po Watykanie w stylu Grand Tour – w jaką wyruszali dawniej młodzi arystokraci i intelektualiści europejscy, by dokształcić się i zdobyć wiedzę o kulturze oraz obyczajach. Ebook został wydany specjalnie z okazji nadzwyczajnego Roku Świętego 2015 – ogłoszonego przez papieża Franciszka jako Jubileusz Miłosierdzia – dlatego oprócz artystycznej historii najmniejszego państwa świata przybliża również historię Świętych Drzwi oraz tradycję związaną z latami jubileuszowymi. Przewodnik dla koneserów, bo pisany przez watykanistkę z pozycji krytyka i historyka sztuki. Agnieszka Zakrzewicz mieszka w Rzymie i pisze o Watykanie od dwudziestu lat.

Mało znane, szokujące szczegóły trzech spraw, którymi żył świat. Zaskakujące informacje dotyczące zamachu na papieża Polaka, prania mafijnych pieniędzy w banku watykańskim, zabójstwa Roberta Calviego i zniknięcia córki funkcjonariusza Prefektury Domu Papieskiego, Emanueli Orlandi.

Kto, tak naprawdę, stał za zamachem na Jana Pawła II? Kto był na placu Świętego Piotra wraz z Ali Ağcą? Ile pistoletów strzelało? Ile padło strzałów i gdzie są wszystkie kule? Czy Alois Estermann był szpiegiem Stasi? Czy Szare Wilki raz jeszcze próbowały zabić papieża? Dlaczego zabito Roberta Calviego? Jak i dlaczego zaginęła Emanuela Orlandi? Czy banda z Magliany szantażowała Watykan? Na czym polegała operacja „Triangolo“? Czy na walkę z komunizmem i finansowanie Solidarności przekazano brudne pieniądze mafii?

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021 14:31   

Zakonnice niewolnice i dzieci księży

https://www.youtube.com/w...qpTl5eMlI&t=27s

Pedofilia w kościele katolickim szokujące fakty

https://www.youtube.com/watch?v=nVwbjUn1Bws

baca 
Towarzyski

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2021 23:11   

Nie ma co epatowac sie pedofilią kleru/bo homoseksualizm jest ok/ bo to było jest i będzie.
Trzeba się zabrać za nasze dzieci aby były wyczulone na takie nagabywania i natychmiast kablowały rodzicom.
Ale u nas kablowanie postrzegane jest nagannie więc dzieci milczą. Z czasem niektórym zaczyna sie to podobać i pozamiatane.
Zwróciliście uwagę jak mało jest donosów w temacie??
Celibat jest do du**!!
Hej!

staaw 

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 05:39   

baca napisał/a:

Trzeba się zabrać za nasze dzieci aby były wyczulone na takie nagabywania i natychmiast kablowały rodzicom.
Ale u nas kablowanie postrzegane jest nagannie więc dzieci milczą. Z czasem niektórym zaczyna sie to podobać i pozamiatane.

Mówisz całkiem jak Abp Michalik, ale masz 100% racji :okok:
Tylko który rodzic przyzna się że bardziej obchodzą go słupki w korpo niż własne dziecko? :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez staaw Pią 30 Kwi, 2021 05:40, w całości zmieniany 1 raz  

kiwi 
Trajkotka

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 11:51   

Baco i Staww i inni .....pytanie mam ....to co jest dzis z tymi 10 przykazaniami .....jednym z nich jest ....nie pozadaj zony blizniego swego ......dzis jest nie porzadaj dzieci blizniego swego ???!!!

Ja jestem i bylam za religia ....ja lubie sie modlic .....najlepiej lubie jak ide plaza i widze wode i niebo i chmury tak nisko wiszace i wtedy rozmawiam sobie ......i juz od dawna wiedzialam ze do spowiedzi nie musze chodzic ....Bog jest wszedzie i zanim ja slowo wypowiem i cos zrobie on juz wie co ja zrobilam .

Wszyscy wiemy ( nie ktorzy wiedza ale nie chca wiedziec ...to juz inna sytuacja ).....ze to cale zbiorowisko katolickich mezczyzn ....i co oni za zamknietymi drzwiami robia ....to ogromne klamstwo......i swinstwo ....i co robimy .....prawie nic ......i to mnie osobiscie przeraza !!!!

95 tez (niem. 95 Thesen) – dokument ogłoszony przez Marcina Lutra w dniu 31 października 1517 w Wittenberdze.

Tezy, będące wezwaniem do publicznej dysputy religijnej na temat istoty i skuteczności odpustów, miały zostać przybite do drzwi katedry zamkowej. Celem Lutra było doprowadzenie do reformy Kościoła rzymskokatolickiego, jednak cel ten nie został osiągnięty i doszło do jego podziału.

Wybrane tezy

Teza 1: Gdy Pan i Mistrz nasz Jezus Chrystus rzecze: „pokutujcie”, to chce, aby całe życie wiernych było nieustanną pokutą.
Teza 2: W żaden sposób nie można pod wyrazem „pokutujcie” rozumieć Sakramentu pokuty, to jest spowiedzi i zadośćuczynienia, które kapłan sprawuje.
Teza 7: Bóg nie odpuszcza nikomu win, jeśli zarazem nie przywodzi go do upokorzenia się przed kapłanem, jako swoim zastępcą.
Teza 13: Umierających śmierć zwalnia z pokuty; są oni prawnie wolni od wszystkich kościelnych ustanowień, bo umierają.
Teza 21: Mylą się przeto kaznodzieje odpustowi twierdząc, że przez odpust papieski człowiek staje się wolny od wszelkiej męki i zbawiony.
Teza 36: Każdy chrześcijanin, który za grzechy żałuje prawdziwie, ma i bez listu odpustowego zupełne odpuszczenie kary i winy.
Teza 38: Nie należy jednak gardzić odpustem papieża, gdyż, jak to już powiedziałem, stanowi on objaśnienie Boskiego przebaczenia.
Teza 43: Należy pouczać chrześcijan, że ten, kto daje ubogiemu albo wspiera potrzebującego, lepiej czyni, niż gdyby kupował odpusty.
Teza 45: Należy pouczyć chrześcijan, iż ten, co widzi ubogiego i mimo to kupuje odpust, ten nie odpust papieża nabywa, ale gniew Boży ściąga na siebie.
Teza 46: Należy pouczyć chrześcijan, iż oni, gdy nie są zbyt bogaci, powinni zatrzymać to co potrzebne dla ich domu, a nie wyrzucać na próżno na odpusty.
Teza 62: Istotny, prawdziwy skarb Kościoła to święta Ewangelia chwały i łaski Bożej.
Teza 81: Następstwem koniecznym bezczelnych kazań odpustowych jest to, że i uczonemu trudno obronić papieża przed zarzutami i bezsprzecznie ostrymi oskarżeniami prostaczków.

Teza 82: Na przykład: dlaczego papież dla świętej miłości i dla cierpień, jakie dusze w czyśćcu ponoszą, dusz tych naraz nie wyzwoli z czyśćca; gdy tymczasem dla tak małej przyczyny, jaką jest budowa kościoła św. Piotra, za pieniądze tyle dusz wyzwala?

Teza 86: Będąc bogatym ponad magnatów, czemu to papież nie za swoje własne pieniądze, lecz za pieniądze ubogich wiernych buduje kościół św. Piotra?

Teza 92: Więc precz z prorokami, którzy wołają: pokój, pokój, pokój, a pokoju nie ma (Ezech. 13,10.16).
Teza 94: Należy upominać chrześcijan, aby usiłowali iść za Chrystusem jako głową swoją, przez krzyż, śmierć i piekło.

Teza 95: I byli pewni, że raczej cierpieć, niż używając fałszywego pokoju, wejść mogą do niebios.

najgorsze , ze to wszystko dzis jeszcze bardziej jak kiedys zbudowane jest na ogromnych klamstwach .....a nas ucza ....nie klam , zyj przykladnie .....ogromne zaklamanie ....

staaw 

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 17:30   

kiwi napisał/a:

Wszyscy wiemy ( nie ktorzy wiedza ale nie chca wiedziec ...to juz inna sytuacja ).....ze to cale zbiorowisko katolickich mezczyzn ....i co oni za zamknietymi drzwiami robia ....to ogromne klamstwo......i swinstwo ....i co robimy .....prawie nic ......i to mnie osobiscie przeraza !!!!

Jestem katolickim mężczyzną, członkiem Kościoła który raczyłaś nazwać "zbiorowiskiem" i widzę pewien margines zboczeńców których należy jak najszybciej osądzić i oczyścić Kościół z chwastów.
Tam gdzie Ty widzisz guano, ja widzę kwiaty które wyrosną na tym nawozie. Kwestia optyki, babranie się w brudach jakoś mnie nie pociąga...

No i taki argument z naszej codzienności:
Są alkoholiczki które oddają się za butelkę wina, jednak raczej nie zgodzisz się z tezą że wszystkie alkoholiczki to tanie dziwki.
Podobnie jest z księżmi, znakomita większość to bardzo porządni ludzie...

A Luter? Jedyne co osiągnął to rozbił kościół a następnie jego kawałek rozbił się na dziesiątki denominacji.
I wiesz co? On na prawdę zrobił to z wielkiej pobożności, tylko zapomniał zapytać Ducha Świętego co o tym myśli...

pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 17:39   

staaw napisał/a:
Luter? Jedyne co osiągnął to rozbił kościół

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym twierdzeniem, bowiem uważam, że jest to bardzo płytki i powierzchowny osąd.

staaw napisał/a:
On na prawdę zrobił to z wielkiej pobożności, tylko zapomniał zapytać Ducha Świętego co o tym myśli..

No i jak komentować takie bzdury? :bezradny:
No comments........... :milczek:

staaw 

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 17:54   

pterodaktyll napisał/a:
staaw napisał/a:
Luter? Jedyne co osiągnął to rozbił kościół

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym twierdzeniem, bowiem uważam, że jest to bardzo płytki i powierzchowny osąd.

Zgadzam się że to płytka i powierzchowna ocena działań wybitnego teologa swoich czasów... :)
Nie rozpoczynajmy więc wojny religijnej pięćset lat po reformacji, bym z kolei ja nie musiał chronić się w klasztorze przed zarzutem zabójstwa :milczek:

pterodaktyll 
Moderator

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 18:08   

staaw napisał/a:
Nie rozpoczynajmy więc wojny religijnej pięćset lat po reformacji,

My Luteranie w sercach zazwyczaj nosimy miłość i pokorę podczas gdy Wy Katolicy zazwyczaj.................(i tu resztę przemilczę) :milczek:
:mgreen:
staaw napisał/a:
bym z kolei ja nie musiał chronić się w klasztorze przed zarzutem zabójstwa

Znamiennym jest fakt i ż uważasz, że mury klasztoru obronią Cię przed, było nie było, poważnym zarzutem i konsekwencjami............ :mysli: coś mi to przypomina :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez pterodaktyll Pią 30 Kwi, 2021 18:13, w całości zmieniany 1 raz  

staaw 

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 18:26   

pterodaktyll napisał/a:

staaw napisał/a:
bym z kolei ja nie musiał chronić się w klasztorze przed zarzutem zabójstwa

Znamiennym jest fakt i ż uważasz, że mury klasztoru obronią Cię przed, było nie było, poważnym zarzutem i konsekwencjami............

Czytałem troszku o pewnym Augustianinie któremu się udało a następnie został pierwszym Luteraninem.
Gdybym założył, na ten przykład, Stawianizm, to kto wie? :mysli:

pterodaktyll 
Moderator

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 18:31   

staaw napisał/a:
Czytałem troszku o pewnym Augustianinie któremu się udało a następnie został pierwszym Luteraninem.

Z kontekstu Twojej wcześniejszej wypowiedzi nasuwa się sugestia, że ten Augustianin kogoś zabił :shock:
staaw napisał/a:
chronić się w klasztorze przed zarzutem zabójstwa

:milczek:

:szok:

staaw 

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 18:36   

pterodaktyll napisał/a:
staaw napisał/a:

Z kontekstu Twojej wcześniejszej wypowiedzi nasuwa się sugestia, że ten Augustianin kogoś zabił

Wybacz pewną nieskładność wypowiedzi o Skamieniały :prosi:
Oczywiście najpierw wygrał pojedynek a następnie został Augustianinem bo okazało się że za mocno wygrał...

Odpowiedz do tematu