Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokochałam alkoholika
Autor Wiadomość
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Pomogła: 65 razy
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022 16:29   

Albo z poczucia straty i poczucia winy ze gdybym zrobila to lub tamto to by tak sie nie stalo. I nasunelo sie jeszcze mi.

Okazja czyni złodzieja. Chyba nie zawsze to prawda ale gdzies tam siedzi z tylu glowy.

pietruszka 
Moderator

Pomogła: 231 razy
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022 16:46   

Maciejka napisał/a:
Okazja czyni złodzieja.

Przysłowia to broń obosieczna. Z jednej strony mają nas dyscyplinować do zamykania tej kłódki, której nie zawsze chce się zamykać, ale jak coś się stanie to... wali po głowie i obciąża odpowiedzialnością za niedopilnowanie swoich spraw. Z drugiej strony - przecież ja bym nie ukradła komuś czegoś, tylko ze względu na to, że kłódki nie zamknął. Myślę, że to nadmierne poczucie winy, ten przesadnie surowy krytyk w naszej głowie to wyraz naszej nad-odpowiedzialności. W takich sytuacjach wali po głowie :( I nie dość, że skrzywdził nas ktoś z zewnątrz, to jeszcze same sobie robimy kuku.

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Wto 15 Lut, 2022 16:51   

Trudno sie z Toba nie zgodzic niestety ...

Borus 
Trajkotka
uzależniony

Wysłany: Wto 15 Lut, 2022 19:04   

Maciejka napisał/a:
Okazja czyni złodzieja.

ale z drugiej strony, to "Na złodzieja zamka nie ma... ", więc nie zamykając na kłódkę,
jesteś o jedną kłódkę mniej do tyłu... ;)

Wiedźma 
Administrator

Pomogła: 190 razy
Wysłany: Wto 15 Lut, 2022 19:41   

Borus napisał/a:
nie zamykając na kłódkę,
jesteś o jedną kłódkę mniej do tyłu... ;)

A czym więcej kłódek - tym dla złodzieja wyraźniejszy sygnał, że jest co kraść :aha:

pietruszka 
Moderator

Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 00:30   

Wiedźma napisał/a:
A czym więcej kłódek - tym dla złodzieja wyraźniejszy sygnał, że jest co kraść

Oj tak... piwniczkę na działce poprzedni właściciel wyposażył w super mocne metalowe drzwi z super zamkiem sejfowym... Jak już złodziej się włamał z kilkanaście lat temu... to sam zamek wart był ponad 700 stów (wtedy), nie wspominając o wygiętych metalowych drzwiach. Policjant stwierdził, że włamanie zabrało mu kilka godzin, bo nie łatwo takie zabezpieczenie sforsować. Ukradł... przedłuż z Biedronki wart 20 zł :roll: Nic cennego tam nie trzymaliśmy, bo piwniczkę lubiła zalać woda przygruntowa na wiosnę. Teraz jest zwykła zasuwa, a czasem zostawiamy po prostu otwarte drzwi. Niech se weźmie te plasitikowe doniczki. :luzik: Może przy okazji śmieci wyniesie? Mamy tam raczej składowisko gratów, co to są do wywiezienia na gratowisko.

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 08:23   

pietruszka napisał/a:
Ukradł... przedłuż z Biedronki wart 20 zł

:buahaha:

Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka

Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 08:26   

To jeszcze moze sie przydac. Do sasiada chytrusek wszedl przez okno w piwnicy, ukradl kielbase i pare piw, wypil i w komonko. Rano wlasciciel znalazl spiacego zlodzieja....i nie napisze co bylo dalej. :rotfl:

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 08:37   

Maciejka napisał/a:
chytrusek wszedl przez okno w piwnicy

Znaczy się - że lisek? :roll:
Nie wiedziałam, ze liski lubią piwerko :mgreen:

OSSA 
Upierdliwiec

Pomogła: 29 razy
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 09:37   

Mój znajomy wracał z pracy do domu , przed windą zobaczył dwóch gości targających duży telewizor . Uprzejmie przytrzymał drzwi , otwarł im jeszcze drzwi wyjściowe z bloku. Jakie było jego zdziwienie kiedy wszedł do swojego mieszkania i nie było w nim TV. , biżuterii i kilku cennych pamiątek rodzinnych.

Zgłosił sprawę na policję, podał dokładny czas, rysopis sprawców a ta po kilku tygodniach umorzyła postępowanie.
Niestety w blokach ludzie są bezimienni, ciągła rotacja mieszkańców, mieszkania przerabiane są na hostele, mieszkania "po babci" wynajmowane.

Moim zdaniem w sytuacji gdy ktoś włamuje się do domu , oczywiście poza startami materialnymi najgorsza jest utrata bezpieczeństwa. Mój dom moja twierdzą i gdy ktoś wchodzi i grzebie w moich rzeczach, odziera mnie z prywatności i poczucia bezpieczeństwa.

pietruszka 
Moderator

Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 10:41   

Wiedźma napisał/a:
pietruszka napisał/a:
Ukradł... przedłuż z Biedronki wart 20 zł

:buahaha:

Tak na marginesie... to przedłużacz był a nie jakiś przedłuż...
Niestety - działki są okradane bardzo często. Sama miałam kilka włamań. Straty? Od kwiatów w doniczkach, poprzez przyprawy po jakiś sprzęt elektromechaniczny. Zwykle najwięcej kosztuje naprawa wybitego okna, krat, drzwi, wymiana zamka. U sąsiadów jeszcze gorzej bo zerwana ze ścian instalacja, pocięte wszystkie kable (od telewizora po lampy), wyrwana ze ścian armatura. Dla świętego spokoju ubezpieczam się, przynajmniej na ewentualne pokrycie takich szkód będzie. Teraz kilka lat było spokoju, ale mieliśmy też dobrego pilnującego. Naprawdę starał się, kilka razy dziennie obchodził teren. Niestety - komuś się nie podobało, że zarabia. :/ Każda wiosna to trochę stres. :stres: Taka cena posiadania, czegokolwiek. Nie masz, masz spokój. :/

Kami 
Trajkotka
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.

Pomogła: 38 razy
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 14:44   

Ja mam po prostu nadzieję, że w końcu dadzą nam mieszkanie i że to już kwestia maksymalnie 4 lub 5 tygodni. Zamek oczywiście dodatkowy też wstawiliśmy, musieliśmy naprawić roletę więc dodatkowo ta przygoda nas kosztowała całkiem niemałe pieniądze.
Chyba w sobotę pójdziemy do tego garażu by w końcu dokładnie popatrzeć na to wszystko .... :(
Póki co unikamy tematu......
OSSA napisał/a:
oczywiście poza startami materialnymi najgorsza jest utrata bezpieczeństwa. Mój dom moja twierdzą i gdy ktoś wchodzi i grzebie w moich rzeczach, odziera mnie z prywatności i poczucia bezpieczeństwa.

Dokładnie tak jak napisała Ossa...... totalna utrata poczucia bezpieczeństwa.
Mieliśmy całą rodziną wyjechać na wielkanoc do rodziny teściowej (kot też ;) ) powiedziam już, że ja nigdzie nie jadę dopóki nie pozabieram wszystkich moich rzeczy do nowego mieszkania a te oczywiście ubezpieczę i ....... już mam umówione spotkanie z VERISURE :okok: na 15 maja (niedziela) na godzinę 12:00 w nowym mieszkaniu by założyć alarmy i być pod monitoringiem 24/24
Ja już nie chcę więcej w życiu takich niespodzianek. :(
:zalamka: :[

OSSA 
Upierdliwiec

Pomogła: 29 razy
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 21:12   

Kami napisał/a:
Ja już nie chcę więcej w życiu takich niespodzianek

Niestety niespodzianki czekają na nas nawet bez wychodzenia z domu, dostaję e-mail od operatora telefonu , że zapominałam hasła i mam kliknąć w link by je resetować. :mysli:
Nie logowałam się na stronie operatora od dawna nie ma takiej potrzeby, wiadomość wyglądała podobnie jak ta oryginalna strona. Poszłam do punktu obsługi klienta by wyjaśnić sprawę. Pani sprawdziła w systemie, że to nie ja prosiłam o zmianę hasła, nie ma było żadnej próby autoryzacji z mojej strony. Ktoś bez mojej wiedzy chciał ukraść moje dane, w jakim celu nie wiem. Na szczęście niczego nie klikałam. Wiadomość wrzuciłam do spamu.

pietruszka 
Moderator

Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 00:46   

U mnie dzisiaj była telefoniczna próba wyłudzenia danych w kwestiach bankowych. Tyle, co zdążyłam usłyszeć, że była próba włamania na moje konto (tak mnie poinformowała oszustka ze wschodnim akcentem) i czy to ja złożyłam zlecenie wypłaty na rzecz Pana X , bo oni mają tego pana na liście osób podejrzanych. Od razu mi coś podpadło, więc przerwałam, że nie będę tej rozmowy kontynuować. Chyba mam uczulenie na wschodni akcent.
ceewd

Sprawdziłam na stronie banku - rzeczywiście funkcjonuje taka metoda złodzieja "na złodzieja". Fachowo to się vishing nazywa.

Wiedźma 
Administrator

Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 09:19   

pietruszka napisał/a:
funkcjonuje taka metoda złodzieja "na złodzieja". Fachowo to się vishing nazywa.

Tak. Na stronach bankowych pojawiają się ostrzeżenia przed tego typu złodziejami -
warto je czytać, bo dzięki nim zyskujemy wiedzę, jak nie dać się wkręcić.

Odpowiedz do tematu