Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój zupełnie własny temat
Autor Wiadomość
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 17:05   

Dziś mi smutno i źle. Czuje jakbym się miała rozpaść. Wiem, że to minie ale to i tak bardzo nieprzyjemne uczucia.

Chciałabym przez kilka dni nie mieć nic do zrobienia, zaszyć się pod kocykiem z dobrą książką albo filmem. Cokolwiek byle bezstresowo sobie posiedzieć i odpocząć.
 
     
She 
Gaduła



Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 646
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 18:00   

aja napisał/a:
Dziś mi smutno i źle. Czuje jakbym się miała rozpaść.

Takie uczucia moim zdaniem też są potrzebne... żebyśmy mogli docenić te lepsze dni :przytul:
Oczywiście pod warunkiem że nie zdarzają się zbyt często.
aja napisał/a:
Chciałabym przez kilka dni nie mieć nic do zrobienia, zaszyć się pod kocykiem z dobrą książką albo filmem.

Też tak mam czasami :)
Zostawić wszystko w diabły i zająć się swoim komfortem... i wtedy choć na chwilę zostawiam wszystko i zajmuję się sobą :)
_________________
Mądre myśli przychodzą do głowy wtedy, gdy wszystkie głupoty zostały już zrobione.
 
     
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 18:33   

She, zgadzam się, że są potrzebne- ale to że sie zgadzam i tak nie sprawia, że łatwiej się to przeżywa :)

Ja sobie jutro wieczorem pozwolę na totalny relaks. Teraz jakoś nie potrafię, niby nie uczę się (a powinnam!), ale sama świadomość jutrzejszego egzaminu mnie totalnie przyciska do gleby.
 
     
She 
Gaduła



Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 646
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 19:45   

aja napisał/a:
to że sie zgadzam i tak nie sprawia, że łatwiej się to przeżywa :)

A kto powiedział że będzie łatwo? :tia:

aja napisał/a:
Ja sobie jutro wieczorem pozwolę na totalny relaks. Teraz jakoś nie potrafię, niby nie uczę się (a powinnam!), ale sama świadomość jutrzejszego egzaminu mnie totalnie przyciska do gleby.

Czy ta świadomość przygniata Cię dlatego że wiesz że czegoś jeszcze nie umiesz?
A może to tylko stres przedegzaminacyjny (coś w stylu syndromu "białego fartucha"?)
W takich sytuacjach nauczyłam się "wyłączać" kiedy mam taką potrzebę. Skoro coś nie wychodzi mi w danej chwili zostawiam to i zajmuję się czymś innym, a przeważnie jest to coś co sprawia mi radość.
Gdy mam już naładowane akumulatory wracam do tego co miałam zrobić wcześniej - u mnie tak to działa :>
_________________
Mądre myśli przychodzą do głowy wtedy, gdy wszystkie głupoty zostały już zrobione.
 
     
MILA50 
Towarzyski
nadzieja



Pomogła: 5 razy
Wiek: 66
Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 454
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 19:46   

dasz radę :) na egzaminie
ja też chcę już relaksu....fajnie masz,że u Ciebie to już jutro
 
     
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015 20:06   

Cytat:
Czy ta świadomość przygniata Cię dlatego że wiesz że czegoś jeszcze nie umiesz?


Wiesz z tym egzaminem to jest tak, że jest ustny u kolesia, który hmm ma zupełnie inny tok rozumowania niż ja, więc ciężko mi się wstrzelić. W dodatku z przedmiotu, który mnie jakoś nie porywa.
Mam wrażenie, że strasznie tu dużo takich rzeczy, które się wie intuicyjnie- i właśnie tego się boje, że niby wydaje mi się że coś wiem, a jak przyjdzie co do czego to będę miała czarną dziurę.

Cytat:
dasz radę :) na egzaminie


nie dziękuję :)
 
     
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 18:30   

Mam jakiś ostry zjazd w dół. Mogłabym siedzieć jeść lody i ryczeć, ewentualnie spać.
jest mi smutno, źle i czuje się nic nie warta, beznadziejna i bez szans na normalne życie.
egzamin oczywiście zdałam. zdałam już większość. Jeszcze dwa przede mną, i na wyniki z jednego czekam. W najgorszym wypadku jedną poprawkę będę miała- to chyba wcale nie jakoś bardzo źle.
i niby mam wreszcie chwile na odpoczynek, a czuje sie taka zmęczona tym jak mi jest, że tak źle i smutno. Kurcze co ze mną jest nie tak?
 
     
zimna 
Gaduła
Księżniczka \^^^/



Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 783
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 18:37   

aja napisał/a:
zuje sie taka zmęczona tym jak mi jest, że tak źle i smutno. Kurcze co ze mną jest nie tak?

a może po prostu jest luty :bezradny: , dwa tygodnie temu był najbardziej depresyjny dzień w roku, mało słońca, nad głową wisi brudna ścierka ale idzie ku dobremu, :)
_________________
"jestem ciszą między parą tonów,
które niełatwo się ze sobą godzą"
R.M.Rilke
..................................... :proca:
 
     
Tosia 
Trajkotka



Pomogła: 21 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 1559
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 18:44   

aja, Po tych zlych niach przyjdzie lepsze, zobaczysz! :pocieszacz: i gratuluje zdanych egzaminow :kwiatek: :buziak:
_________________
Milosc zaczyna sie od. .....usmiechu :-)
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 19:33   

aja napisał/a:
mam wreszcie chwile na odpoczynek

No to właśnie zacznij odpoczywać - pośpij do woli, jedz te lody, a nawet nad nimi sobie popłacz, bo płacz oczyszcza.
Po tym wszystkim przypomnij sobie, że nad dołkiem jest otwór. Podnieś głowę i może akurat zobaczysz tam słoneczko, może tylko czyste niebo, może chmury, ale tam właśnie jest wyjście, tylko się trzeba stamtąd wydrapać.
Będziesz "odpoczęta", to i siły się znajdą na to wydrapywanie.
Powodzenia! :sun:

Edit:
A.... i gratuluję zdanych egzaminów i życzę powodzenia na tych co Cię czekają :okok:
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
Ostatnio zmieniony przez Klara Wto 03 Lut, 2015 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MILA50 
Towarzyski
nadzieja



Pomogła: 5 razy
Wiek: 66
Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 454
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 19:55   

dołek minie,też jest czasem potrzebny-czas refleksji ale ja wtedy patrzę na swoje
"osiągnięcia",zawsze coś znajdę i słucham muzykę a Ty....najedz się tych lodów :)
za egzamin :brawo:
 
     
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015 13:28   

Dziękuję, dziękuję - już coraz bliżej końca sesji :)

Słuchajcie wreszcie ruszam z ankietą do magisterki- bardzo proszę o pomoc,
a tu link do tematu odnośnie prośby wypełnienia http://komudzwonia.pl/vie...p=769388#769388
 
     
aja 
Małomówny



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 94
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015 02:38   

Przestawiłam się na tryb nocny. Wolałabym przesypiać dnie. W nocy czuje się lepiej, w dzień zdycham.
Piszę co kilka dni tu posta, w swoim temacie po czym go kasuje, bo zawsze wydaje mi sie, że jest do bani.
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015 10:52   

aja napisał/a:
Piszę co kilka dni tu posta, w swoim temacie po czym go kasuje, bo zawsze wydaje mi sie, że jest do bani.

co może być do bani? Twoje uczucia, Twoje przemyślenia? Czy po prostu... boisz się oceny innych, odrzucenia?
 
     
MILA50 
Towarzyski
nadzieja



Pomogła: 5 razy
Wiek: 66
Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 454
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015 08:30   

pietruszka napisał/a:
Czy po prostu... boisz się oceny innych, odrzucenia?



u mnie tak było :evil:
dochodził do tego bezwzględny w ocenie "krytyk wewnętrzny" a razem powodowało to jakiś rodzaj paraliżu.....aż przyszedł moment zmęczenia materiału i ....myśl-a co mnie to obchodzi jakie uczucia i myśli wywołam swoim postem u innych.....pisanie mnie pomaga i tak zostało chociaż zdarzają się wyjątki :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11