Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niech zyje 1 maj...!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 11:28   

Whiplash napisał/a:
zgłaszam ten post do moderacji, jako, że nie wypada być sędzią we własnej sprawie.

system napisał/a:
HydePark - Moderatorzy: strażnik, pterodaktyll, Linka, Whiplash

:idzie:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 13:31   

Dla przypomnienia 1 maja jest swietem klasy robotniczej , i cala klasa robotnicza wiedziala jak i kiedy przygotowac sie na pochod pierwszomajowy , bylo wszem i wobec wiadomo ze pare dni wczesniej zbierano sie i malowano plakaty , robili rozne kwiaty z papieru , cwiczyli jak dojda do trybuny co krzyczec i.t.d.
Komusci to piekne swieto zagrabili dla siebie , z ogromnym smutkiem to pisze.

I jak ktos , zadaje takie dziwne pytanie , czy u niemniaszkow swieto to jest w innym terminie ?!, proste moje skojarzenie ze nigdy nie widzail i nie bral udzialu w Niech zyje 1 maj , wiec jest na pewno burzujem , bo ci nie brali udzialu w pochodach pierwszo majowych a pozniej nie byli na karuzeli czy na kielbasce z rusztu .

Tacy ludzie nie mieszali sie z klasa robotnicza , bylo im wstyd , taka to jest prawda i nie ma co oszukiwac siebie i innych.
Według zasad poprawnej polszczyzny, właściwą formą jest burżuazja. Jest to słowo z francuskiego 'bourgeoisie’ oznaczające mieszczaństwo. W języku polskim oznaczało pierwotnie synonim mieszczaństwa, następnie ogółu przedsiębiorców i osób zamożnych.

https://dyktanda.pl/jak-sie-pisze/burzuazja-czy-burrzuazja/

Ja wszem i wobec oglaszam ze nigdy nie mialam stycznosci i wcale mnie nie interesuje wprowadzone ponownie w 1990 roku Swieto 3 Maja , ja wtedy juz 10 lat mieszkalam na obczyznie .

Polskie święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791, ustanowione w 1919 r i ponownie w 1990 r. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. 3 maja 1791 uchwalono drugą po korsykańskiej konstytucję w nowożytnej Europie, a na świecie trzecią po amerykańskiej.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 13:37   



 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 13:42   



Polskie święta i zwyczaje to książka, która sprawi, że dzieci pokochają myszkowanie po domowym kalendarzu! Opowiada ona o dniach, podczas których mają miejsce szczególnie ważne lub ciekawe święta, i wyjaśnia, z czym są związane.

Znajdują się tutaj zarówno powszechnie znane, uroczyste święta, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Narodowe Święto Niepodległości, znane święta rodzinne i towarzyskie, jak Dzień Kobiet, Dzień Ojca czy Dzień Nauczyciela, ale też okazje mniej znane, a interesujące - Dzień Psa, Dzień Żywności, Dzień Pluszowego Misia.

Każdemu świętu towarzyszy data, zaznaczono dni wolne w szkole, a cała książeczka jest wręcz bajecznie kolorowa i pełna ciepłych ilustracji.

Wydanie w twardej oprawie jest eleganckie, bardzo trwałe i wyjątkowo estetyczne. Polecamy na prezent!

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Ale jak to możliwe, że nikt na świecie nie wpadł na to, by ustanowić dzień zabawek? Zabawki, nieodzowny element dzieciństwa na całym świecie. Zabawki rodziły się wraz z najdawniejszymi cywilizacjami.

Dla przypomnienia Pana Whiplasha ......
 
     
Whiplash 
Admin Techniczny


Wiek: 46
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1340
Skąd: White Undercane
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 13:55   

Dobra. Poprzednie krawaty mi się przedawniły, może czas zasłużyć na nowe. Ale nie pozwolę sobie po pierwsze wytykać czegoś czego nie zrobiłem, a po drugie używać wobec mnie (mniejsza o to że nietrafionych) inwektyw.

Moja uwaga odnośnie dat dotyczyła obrazka wstawionego przez Ciebie Kiwi.
Tego:

Może przeczytaj co na nim jest napisane.
Czytać chyba umiesz? Polska cię chyba zdążyła tego nauczyć zanim spieprzyłaś za granicę?
Już? Super. Teraz popatrz na kalendarz. Chyba, że się nie znasz na kalendarzu? Popatrz w prawy dolny róg ekranu komputera, albo znajdź jakąś datę na ekranie telefonu. Albo Rolanda spytaj który dzisiaj, to się zorientujesz, że twój obrazek może i się tu nadaje, ale nie dziś.

kiwi napisał/a:
proste moje skojarzenie ze nigdy nie widzail i nie bral udzialu w Niech zyje 1 maj , wiec jest na pewno burzujem , bo ci nie brali udzialu w pochodach pierwszo majowych a pozniej nie byli na karuzeli czy na kielbasce z rusztu .


A może przyjdzie Ci to tej starej, emerytowanej głowy, że ktoś mógł się urodzić po przemianach? Albo w czasie, kiedy dorastał akurat już się na pochody nie chodziło? A nie czekaj, wszyscy są tak starzy i tak inteligentni jak ty... No chyba nie.

kiwi napisał/a:
Według zasad poprawnej polszczyzny, właściwą formą jest burżuazja. Jest to słowo z francuskiego 'bourgeoisie’ oznaczające mieszczaństwo. W języku polskim oznaczało pierwotnie synonim mieszczaństwa, następnie ogółu przedsiębiorców i osób zamożnych.


W języku polskim dziwka kiedyś oznaczała po prostu dziewczynę. Czy mam wobec tego zacząć nazywać Cię dziwką? No patrz... Mnie akurat poza tym, że Polska czegoś nauczyła, to jeszcze wychowała, na tyle, ze wiem, że nie wypada.

Jeszcze jedna uwaga. Wytykanie komukolwiek pochodzenia trąci ogromnymi kompleksami. Nikt nie jest winien tego w jakiej rodzinie się urodził. Nie jest nawet winien jak go wychowano. Ale już każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny.

Zamiast więc tłumaczyć, czemu jestem Twoim zdaniem, burżujem, stuknij się w pierś i przyznaj do błędu. Albo stuknij się w swój pusty łeb, bo coraz bardziej jestem przekonany, że Ty nie jesteś chamska. Jesteś po prostu głupia i pokazujesz to z każdym swoim wpisem.
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:11   

Whipflah , czy ty nie jestes pijany ?!
Cos strasznego co Ty tu wypisujesz .

Wiesz, mam tak dobre o sobie mniemanie i znam swa wartosc , i zadnych kompleksow nie mam i nie mialam .

Dziwka czy prostytutka , to najstarszy zawod swiata i bardzo ciezki , oczywiscie musi isc w pochodzie pierwszomajowym , ona pracuje i to w świątki i piątki prawie naokraglo , trzeba to uszanowac .

Ale co sie dziwic, jak jest pijany ( inaczej tego belkotu nie umiem sobie wytlumaczyc) ....ze ....Zamiast więc tłumaczyć, czemu jestem Twoim zdaniem, burżujem, stuknij się w pierś i przyznaj do błędu. Albo stuknij się w swój pusty łeb, bo coraz bardziej jestem przekonany, że Ty nie jesteś chamska. Jesteś po prostu głupia i pokazujesz to z każdym swoim wpisem.

W moj leb sie stuknelam i nie mam odglosu pustego .....Hi.....Hi.....Hi....
 
     
Jonesy 
Upierdliwiec



Wiek: 42
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 2407
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:17   

Tej, a jak Ci tak było fajnie i dobrze w tym peerelowskim bagnie, że mogłaś na pochody sobie chodzić, to po kiego grzyba spierdzielałaś z tej cudownej krainy żeby przez następne dziesięciolecia służyć zagranicznym panom kapitalistycznym???

Ja rozumiem wspomnieć z łezką w oku na jakieś tam wspomnienia. Ale cisnąć komuś, kto ma na te obsrane pochody wywalone po całości, że jest burżujem?

Kiedyś było tu na forum powiedzenie "wóda Ci się wylewa z monitora". Cóż, Kiwi, Tobie z monitora jedzie taką ruską, komunistyczną czerwienią, że to się po prostu w pale nie mieści.
_________________
Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem
 
     
Whiplash 
Admin Techniczny


Wiek: 46
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1340
Skąd: White Undercane
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:21   

kiwi napisał/a:
Whipflah , czy ty nie jestes pijany ?!

Nie jestem. Kiedyś już próbowałaś tej śpiewki. Uwierz mi, nie jesteś w stanie mnie zdyskredytować takim tekstami.
kiwi napisał/a:
Cos strasznego co Ty tu wypisujesz .
Serio? :mysli:
kiwi napisał/a:
Ale co sie dziwic, jak jest pijany ( inaczej tego belkotu nie umiem sobie wytlumaczyc)

Czyli "bełkot to objaw pijaństwa? Ok, poczytajmy bełkot kiwi:
kiwi napisał/a:
Whipflah

Whiplash. To naprawdę nie trudne. W razie czego można skopiować.
kiwi napisał/a:
naokraglo

na okrągło
kiwi napisał/a:
widzail

widział
kiwi napisał/a:
nie bral udzialu w Niech zyje 1 maj

tego potworka nie potrafię wytłumaczyć, ale pewnie chodziło o "Nie brał udziału w obchodach Święta Pracy" czy coś w tym stylu
kiwi napisał/a:
pierwszo majowych
kiwi napisał/a:
pierwszomajowym

Zdecyduj się na którąś pisownię... :wysmiewacz:
kiwi napisał/a:
wogle

w ogóle
kiwi napisał/a:
porozjerzdzala

porozjeżdżała


I to tylko z 2 stron tego wątku. Przestań więc bełkotać, wytrzeźwiej i wróć.
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:24   

Jonesy , duzo komplementow mi mowiono , ale tego jeszcze nie ....ze, jestem ruska , komunistyczna czerwienia ....dziekuje .....stawiam kawke ....☕☕☕☕☕☕

A wogle kolor czerwony jest tego roku bardzo modny , juz kupilam sobie na urlop dwie sukienki w kolorze czerwonym , wygladam super , a czy produkowane sa u ruskow ?! mnie to wsio jedno .....Hi....Hi....Hi....
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9025
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:28   

kiwi napisał/a:

no tak burżuje nie chodzili na swieto pracy , to fakt .


Kiwi, z pewnością nie jesteś głupia a jedynie brakuje Tobie wyrobienia ideologicznego.
Zamiast słowa "burżuj", powinnaś napisać "kułak" wtedy wystarczy by miał jedną gęś więcej niż sąsiad czy lepszy komputer a już można by go podać trojce do rozkułaczenia.

I jeszcze dołożyć odchylenie trockistowskie... :rotfl:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
Ostatnio zmieniony przez staaw Wto 30 Kwi, 2024 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 14:51   

Moj dziadek byl Kulakiem w Nowogrodku , ja nie widze w tym slowie nic obrazliwego .
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9025
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 15:12   

kiwi napisał/a:
ja nie widze w tym slowie [kułak] nic obrazliwego .

I całkiem słusznie, to słowo nie służyło do obrażania a do eliminowania wrogów postępowej ludzkości.

Zastanawia mnie jakie jest prawdopodobieństwo że dwie niewiasty oddalone od siebie o 500km dostaną jednocześnie przypadłości właściwej kobietom... :mysli:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15071
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 18:28   

Jesuuuuuuu........... :milczek:
_________________
:ptero:
 
     
esaneta 
Moderator


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 3396
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024 22:58   

Wy tu wszyscy tak na poważnie? :zemdlala:
_________________
I Love gołąbki Klarci.

:esa:
 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Śro 01 Maj, 2024 05:01   

esaneta napisał/a:
Wy tu wszyscy tak na poważnie? :zemdlala:

No właśnie ja też mam wrażenie, że tu się jakiś kabaret odbywa :glupek:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13