Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiedźma
Pią 01 Lip, 2011 23:27
Pozytywne strony trzeźwego życia :)
Autor Wiadomość
stiff 
Uzależniony od netu



Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4912
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 21:03   

Tempe napisał/a:
A istnieją w ogóle trzeźwi murzyni?

Zależy których masz na myśli tj. białych czy czarnych... :D
_________________
Jesteś taką osobą, jaką decydujesz się być...
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15071
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 21:14   

Tempe napisał/a:
istnieją w ogóle trzeźwi murzyni?

Owszem, podobno kilku jest.............. g45g21
_________________
:ptero:
 
     
ZbOlo 
[*][*][*]
Ojciec Chrzestny


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2713
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 22:38   

Tempe napisał/a:
A istnieją w ogóle trzeźwi murzyni?

stiff napisał/a:
Zależy których masz na myśli tj. białych czy czarnych... :D

pterodaktyll napisał/a:
Owszem, podobno kilku jest.............. g45g21

...ja wiem, że w HP można wiele, ale rasizmu proszę tu nie szerzyć....
_________________
Homines soli animalium non sitientes, bibimus
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15071
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 22:41   

ZbOlo napisał/a:
rasizmu proszę tu nie szerzyć....

A gdzie Ty tu rasizm widzisz...........Łomatko :szok:
_________________
:ptero:
 
     
ZbOlo 
[*][*][*]
Ojciec Chrzestny


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2713
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 22:42   

pterodaktyll napisał/a:
A gdzie Ty tu rasizm widzisz...........Łomatko :szok:

...a co? Ciemno jak w....
_________________
Homines soli animalium non sitientes, bibimus
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15071
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 22:43   

ZbOlo napisał/a:
..a co? Ciemno jak w....
:buahaha:
_________________
:ptero:
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Nie 15 Cze, 2014 15:25   

Pozytywne strony trzezwego zycia :) .........dobry niedzielny obiad ......apetyt wrocil ......dogadzanie sobie zdrowymi posilkami ......u mnie dzis ryba ( w rekawie upieczona ) i salata i moje ulubione truskawki.....i kompot z jablek i truskawek
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Pon 16 Cze, 2014 17:48   

Pozytywne strony trzezwego zycia ......ja odczuwam juz od rana .......mycie zebow .....pierwsze spojrzenie w lustro ......na trzezwo to zadowolenie i przyjemnosc......a nie zeby jak kiedys zbieralo mi sie na wymioty ,bekanie czy rwanie zeladka ,bol i krwawienie dziasel oraz odrazajacy i smierdzacy zapach z jamy ustnej .......jak to dobrze ze to juz przeszlosc......teraz dbanie o higiene ciala ,dbanie o zeby ,kremowanie i tez dobrany odpowiednio makijaz do nie zmeczonych ,opuchnietych i przekrwionych oczu .......daje mi ogromna satysfakcje .....i nie raz mile komplementy czy w pracy czy w domu......podbudowuja mnie pozytywnie !!!!!!!!!!
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014 17:02   

Pozytywne strony trzezwego zycia ....tak bylo u mnie ......ze negatywne cechy chakteru dominowaly i razem z postepujaca choroba bylo ich coraz wiecej
Wymienie pare :
gniew
lenistwo
klamstwo
nierobstwo
smutek
niekonsekwentnosc
izolacja
nieslownosc
latwowiernosc
obojetnosc
chlod
wulgarnosc
tchorzliwosc albo kozactwo za wielkie i.t.d.
Zamienily sie .....razem z trzezwoscia ,albo pozytywnie odnowily na pozytywne cechy charakteru....ktore teraz sa mi bliskie i pomagaja i ulepszaja i uprzyjemniaja mi i innym ze mna zycie....
Sporo ich jest ......wymienie pare .....smiala,wrazliwa,uprzejma,uczciwa,troskliwa,towarzyska,stanowcza,rzetelna,rozwazna,rodzinna,optymistka,odpowiedzialna,dyskretna,cierpliwa ( choc z ogromnym temperamentem),szczera ,kolezenska,kulturalna ,punktualna,obowiazkowa,uczynna,ambitna,honorowa ........ lubiaca slowo NIE !!!!!......i dlatego warto byc trzezwa ......bo bardzo pozytywnie sie zyje !!!!!!!!.......a to dodaje sily i usmiechu na codzien !!!!!!!
 
     
Jacek 
Uzależniony od Dekadencji
...jestem alkoholikiem...


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 7326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014 17:13   

kiwi,zapytam cię zupełnie poważnie
a to zignorowanie mnie ,to do której zaliczasz grupy???
_________________
"Boże pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.."
... (Janusz L Wiśniewski )
:skromny: :pies:
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014 17:47   

Zupelnie powaznie Tobie odpowiem .......i az strasznie ze wogle sie o to pytasz czy wracasz do tamtej sprawy........to znaczy ze bardzo pamietliwy jestes a co za tym idzie tez i zly ......czekajacy tylko w cichym katku zeby wyskoczyc i dokuczyc ......ta Twoja zabawa w lakomczucha i pieczenie ciast ......to tylko gra .....uczciwie powiem i napisze ze przestalam Ciebie lubic .......
Wracajac do tematu ......przyleciales do dzialu film ......zeby sie moim kosztem zabawic .....bo Ci sie nudzilo .......chciales wywolac zadyme ......i oczywiscie od razu do tej zlej zabawy dolaczaja sie inni .....oczywiscie Tobie podobni ......swoj swojego zawsze znajdzie .....to chyba jest jest oczywiste ......
Ja uwazam i o sobie napisze ze razem z trzezwocia wracaja (i moim zdaniem musza ) zainteresowania i przyjemnosci ......otwartosc na przykladowo teatr czy sport czy ksiazka czy film czy spacer czy podroze ......ale najwazniejsze stojace na pierwszym miejscu jest zajecie sie MOIM ZYCIEM .......ktore dla mnie jest podstawa do trzezwienia , grzebanie w zyciorysach innych to nie dla mnie ......moj zyciorys musi byc dzien po dniu tak interesujacy ze mi dech w piersiach zapiera i ze dzien ma tylko 24 godziny i ze mam praca na pelnym wymiarze i ze mam Rodzinke i Rolanda i paru dobrych przyjaciol i znajomych i dwie cudowne wnusie i corki psa BorderCollie z ktorym biegam na spacery .....to tu na forum pisze i zagladam tam gdzie mi to sprawia przyjemnosc i na tyle na ile mi czas pozwoli.
Razem z trzezwoscia wrocil szacunek dla mnie samej ,ale tez nikomu nie pozwole robic ze mnie zarty ,czy sie nabijac .....
Ja dobrze zrozumialam Twoja zaczepke ......i juz wtedy bym Ci odpisala ......ale jak wiemy inna sprawa sie szybciej rozwinela......
Ogolnie bardzo duzo napisales ......ponad 8 tysiecy postow......ale ja uwazam ze grzebiac u innych zapominasz o sobie .......co jest podstawa trzezwosci .......moim zdaniem coraz blizej Ci do butelki .......uwazaj na siebie !!!!!!
 
     
endriu 
(banita)

Wiek: 55
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 2925
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014 20:20   

świetnie kiwi :okok: lubię Cie czytać i też lubię pisać o pozytywnych stronach trzeźwego życia, ostatnio o koszeniu, o Chorwacji, o dzieciach, niektórzy to biorą za przechwałki i gwiazdorzenie, ale ja się tym nie przejmuję

może nie potrzebne ostatnie zdanie
pozdrawiam :)
_________________
Nie piję od 29.04.2011
 
     
Jacek 
Uzależniony od Dekadencji
...jestem alkoholikiem...


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 7326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014 21:38   

kiwi napisał/a:
uwazaj na siebie !!!!!!

dzięki Kiwi ,miłe to było :)
za to w porównaniu do reszty ,to wyobraź sobie że prawda jest taka,że nie znasz mnie osobiście
a to co o mnie opisujesz,to niestety tylko twoja wyobraź o mnie
postaraj se ją zmienić ,, i nie na mój koszt,,a na swój własny - gdyż takie myśli zdradzają twój charakter
Kiwuniu droga pokaż gdzie ja cię zaczepiam z wulgaryzmem ???
wręcz przeciwnie niż mnie opisujesz,,nie ganiam za tobą ( czytując cię wszystko)
i właśnie stąd było to moje pytanie,gdyż często mnie była widoczność cię w dziele o filmach
tak przyznaję była to zaczepka ,, lecz nie złośliwa,,a do rozmowy
Kiwciu to miłe co napisałaś o sobie
kiwi napisał/a:
Ja uwazam i o sobie napisze ze razem z trzezwocia wracaja (i moim zdaniem musza ) zainteresowania i przyjemnosci ......otwartosc na przykladowo teatr czy sport czy ksiazka czy film czy spacer czy podroze ......ale najwazniejsze stojace na pierwszym miejscu jest zajecie sie MOIM ZYCIEM .......ktore dla mnie jest podstawa do trzezwienia , grzebanie w zyciorysach innych to nie dla mnie ......moj zyciorys musi byc dzien po dniu tak interesujacy ze mi dech w piersiach zapiera i ze dzien ma tylko 24 godziny i ze mam praca na pelnym wymiarze i ze mam Rodzinke i Rolanda i paru dobrych przyjaciol i znajomych i dwie cudowne wnusie i corki psa BorderCollie z ktorym biegam na spacery .....to tu na forum pisze i zagladam tam gdzie mi to sprawia przyjemnosc i na tyle na ile mi czas pozwoli.

ten opis wyjaśnił i odpowiedział na tamto zadane pytanie - dzięki
kiwuniu,nie musisz mnie lubić ,nie musisz również mnie odpisywać i rozmawiać ze mną
ale uwierz,nie jestem tym który by komukolwiek źle życzył
pozdrawiam i całuski ślę :buzki:
_________________
"Boże pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.."
... (Janusz L Wiśniewski )
:skromny: :pies:
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Sob 05 Lip, 2014 19:02   

Pozytywna strona trzezwego zycia to ......spokoj ......spokoj w otoczeniu i spokoj w sobie samej ......wyciszenie .......spokojny oddech .......mysli z przyjemnoscia wracaja do ostatnich dni czy miesiecy czy dni czy godzin ......nie ma strachu ( co zrobilam ,co powiedzialam ,jak sie zachowalam czy dlaczego nic nie pamietam) ......spokojny sloneczny duszny i burzowy i wolny i trzezwy .....ot ,taki zwykly dzien .......ale dla mnie cudowny dzien bo moj !!!!!!!

Jacek .......ja uwazam ze psy nie maja mozliwosci wyboru musza byc cierpliwe i dopasowane ,sa tresowane i dziala u nich instynkt samozachowawczy czy sztucznie zrasowane czy kastrowane......ale wszystkie naprawde wrodzone zachowania jak .....polowanie i bieganie i wolnosc ( bez liny) sa im zabrane ......sa juz od urodzenia okaleczane przez nas ludzi ......i tylko dlatego ze nie wiedza jak fajnie moze by mialy gdyby sie urodzily na wolnosci ......bez wlascicieli .....sa naszymi kochanymi niewolnikam ......
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1492
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014 14:36   

Pozytywna strona trzezwego zycia .......zadowolenie .....z siebie samej ......i ogromna duma !!!!!.....i radosc ......ja lubie siebie i kocham zycie !!!!!!!......dlatego ......dzisiaj tez nie pije alk.......fajnie tak !!!!!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13