Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Te... telewizory, odbiorniki, dekodery i inne takie
Autor Wiadomość
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5440
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 11:03   Te... telewizory, odbiorniki, dekodery i inne takie

Coś tam do mnie dotarło, że będzie trzeba coś tam, coś tam. Kto mi tak krótko wyjaśni: Jak sprawdzić czy odbiornik Tv będzie się nadawał? Kto kupował już dekoder? Na co w razie czego zwrócić uwagę? W domu mam kablówkę, więc chyba nie będzie problemu. Na działce... hmmmm... stary rupieć już z jakimś dekoderem, antena. U mamy brak kablówki, średnio wiem, co i jak sprawdzić.
Proszę o łopatologię. :prosi:
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9025
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 12:45   

Sprawdzić w instrukcji czy dekoder obsługuje standard DVB-T2.
Z kablówka nie będzie problemu.
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 13:09   

Mnie na szczęście to już nie dotyczy - od paru ładnych lat nie oglądam TV! :beba:
wqdqw :manicure:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 13:16   

https://www.google.com/se...mobile&ie=UTF-8
Moze znajdziesz w tym linku jakas sensowna instrukcje.
Dotad sie tym nie zajmowalam, bo od dawna moja antena od tv naziemnej jest nieczynna, a siedzi jeszcze na dachu, bo nie ma jej kto zdjac.
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5440
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 14:02   

Wiedźma napisał/a:
Mnie na szczęście to już nie dotyczy - od paru ładnych lat nie oglądam TV!

Ja też rzadko. Czasem trochę na działce, ale jeśli już to czasem jakiś film późnym wieczorem. W domu z kablówki albo kanał muzyczny, albo Netflix. Właściwie to zajmuję się tym ze względu na mamę, bo chyba bym przez kilka miesięcy nawet nie zauważyła, że nie mam tv. Na działkę na pewno nie będę kupowała nic nowego. Jest stary TV z dekoderem, w dekoderze jest USB, więcmogę sobie od czasu do czasu jakiś film przez pendrive, jakbym była na głodzie... :wysmiewacz: filmowym

staaw napisał/a:
Sprawdzić w instrukcji czy dekoder obsługuje standard DVB-T2.

A czy każdy odbiornik można podpiąć pod taki dekoder? Jak sprawdzić, czy w ogóle nie trzeba nowego telewizora? Muszę sprawdzić, jaki to model. Kupić dekoder nie będzie problemu, gorzej jak będzie trzeba cały telewizor nowy kupić. A ten ma parę latek.
 
     
Halloween 
(banita)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 91
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 364
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 14:55   Re: Te... telewizory, odbiorniki, dekodery i inne takie

pietruszka napisał/a:
Coś tam do mnie dotarło, że będzie trzeba coś tam, coś tam. Kto mi tak krótko wyjaśni: Jak sprawdzić czy odbiornik Tv będzie się nadawał? Kto kupował już dekoder? Na co w razie czego zwrócić uwagę? W domu mam kablówkę, więc chyba nie będzie problemu. Na działce... hmmmm... stary rupieć już z jakimś dekoderem, antena. U mamy brak kablówki, średnio wiem, co i jak sprawdzić.
Proszę o łopatologię. :prosi:


Jak masz kablówkę to, ta sprawa Cię nie dotyczy. W każdym razie nie musi dotyczyć.
Tam, gdzie kablówki nie masz, to jest kwestia anteny. Kupić tanio i o przyzwoitej jakości.
Ten system ma podobno dawać lepsza jakość obrazu, zwiększyć ilość odbieranych programów...
A pewnie inne sprawy się tu liczą,
O ile wiem, to oczywiście jest możliwość zbicia kasy /niektóre programy będą płatne. /oczywiście z przyczyn technicznych. :dokuczacz: / i chodzi tutaj o zwolnienie jakiegoś kanału. Dokładnie nie wiem, ale to jest nieistotne. To, co napisałem, tyczy się Niemiec. Pewnie w Polsce jest to bardzo zbliżone. Niestety musisz się przekonać czy TV system obsługuje.
Masz pecha, to masz wydatek... Nowy TV. To tyczy sie też i ewentualnego Recivera...
Dobrze pamiętać o modułu (Pisownia?) kodowym dla odbioru programów prywatnych.
Pozostaje sprawa anteny.
Najtańsza jest w zasięgu od 0 do 10 km od miejsca anteny nadawczej.
Reszta według potrzeb ...
Chyba prościej będzie, postarać się o kablowa TV
Ja nie oglądam TV od wielu lat, co najmniej 10.
Dzięki temu wiem, że Merkel nie była politykiem w narodzie i świecie wielbionym, jestem niezaszczepiony, w klimatyczne zmiany spowodowane gazami od hodowanych zwierząt, i spalaniem węgla nie wierzę...
A gdy chce się o świecie podszkolić czy film gapić... komputer w całości wystarcza.
Tutaj przynajmniej na razie sam decyduje komu z tych wiedze rozdzielających wiarę dam lub go unikam.
Ot, żebym w nadludzkie cechy Merkel nie zaczął kiedyś naprawdę wierzyć. zczc
Już przecież czołowy polityk światowej propagandy Josef G.wspominał o tym, w co przeradza się mon stop powtarzane kłamstwo.
Powodzenia.
A Netflix.
Złych ludzi wspierasz. :mysli:
ceewd
_________________
Fröhlich leben trotzig kämpfen und mit dem Lächeln sterben. J.P.
Żyj się wesoło, walcz zawzięcie i z uśmiechem umieraj. J.P.
Ostatnio zmieniony przez Halloween Śro 16 Lut, 2022 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9025
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 17:49   

pietruszka napisał/a:

staaw napisał/a:
Sprawdzić w instrukcji czy dekoder obsługuje standard DVB-T2.

A czy każdy odbiornik można podpiąć pod taki dekoder? Jak sprawdzić, czy w ogóle nie trzeba nowego telewizora? Muszę sprawdzić, jaki to model. Kupić dekoder nie będzie problemu, gorzej jak będzie trzeba cały telewizor nowy kupić. A ten ma parę latek.

To zależy jakie masz wejścia w telewizorze. Jeżeli masz stary telewizor bez wejścia HDMI to pewnie ma tylko EURO i musisz szukać dekodera z takim wyjściem:


W nowy telewizor bym nie inwestował, kupiłbym raczej dobry monitor do zdjęć do którego da się podpiąć dekoder przez HDMI.
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Whiplash 
Admin Techniczny


Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1340
Skąd: White Undercane
Wysłany: Śro 16 Lut, 2022 21:54   

staaw napisał/a:
W nowy telewizor bym nie inwestował, kupiłbym raczej dobry monitor do zdjęć do którego da się podpiąć dekoder przez HDMI.

A co z dźwiękiem? Trzeba zwrócić uwagę, żeby ten monitor obsługiwał audio przez HDMI i miał głośniki (bo niektóre mają obsługę, ale tylko na słuchawki).
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5440
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 00:45   

staaw napisał/a:
W nowy telewizor bym nie inwestował, kupiłbym raczej dobry monitor do zdjęć do którego da się podpiąć dekoder przez HDMI.

Ja na pewno nie będę, ale tu kwestia mamy. Akurat lubi sobie seriale pooglądać, a na kablówkę szans w jej domu nie ma. No i od wiadomości zaczyna wieczór i urzędowanie w "salonie". Ot, takie przyzwyczajenia. O siebie to się nie martwię. Na działce antena jest i dekoder też (nie wiem tylko, czy się nada, ale to mały problem - bardziej myślę o lepszej jakości Internetu tam, bo czasem muszę z laptopem chodzić po okolicy :rotfl:

Ale dla mamy to może być spory wydatek. Teraz pudło ma bardzo duże, ale obawiam się, czy pociągnie... ten nowy ład "panika". Chyba poproszę bratanka, niech ogarnie babcię ;) i ewentualne zakupy "techniczne".
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9025
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 04:06   

Whiplash napisał/a:
staaw napisał/a:
W nowy telewizor bym nie inwestował, kupiłbym raczej dobry monitor do zdjęć do którego da się podpiąć dekoder przez HDMI.

A co z dźwiękiem? Trzeba zwrócić uwagę, żeby ten monitor obsługiwał audio przez HDMI i miał głośniki (bo niektóre mają obsługę, ale tylko na słuchawki).

Oczywistość tak oczywista że pominąłem.
Dzięki.
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 08:24   

pietruszka napisał/a:
Ja na pewno nie będę, ale tu kwestia mamy.


Mam podobny problem z mamą, ona ogląda TV cały dzień, bo jak mówi " by nie zapomnieć ludzkiego głosu " . Telewizor ma w miarę nowy prezent na okrągłe urodziny, ale czy będzie obsługiwał ten nowy system :mysli: poproszę syna niech przy okazji wizyty u babci sprawdzi.

staaw, starsi ludzie nie ogarniają tych nowinek, komputerów , monitorów itd. ale nie wyobrażają sobie życia bez TV , swoich ulubionych seriali
Kiedyś byłam u mamy siedziała na ławeczce przed domem z sąsiadkami, rozmawiały o jakieś rodzinie, pytam o kogo chodzi, kto z kim się rozwodzi. Co ty nie wiesz ? :shock: no niby skąd ..... chodziło o bohaterów telenoweli. Były bardzo poruszone, że mogę nie wiedzieć, nie oglądać. Zadzwoń do jakieś starszej pani w czasie jej ulubionego serialu :[ zadzwoń później, bo teraz leci "Ojciec Mateusz" co jaki ojciec ......no przecież mówię, że jestem zajęta, oddzwonię.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 67 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3864
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 08:33   

To prawda, w ostatniej pracy nawet rehabilitacja byla tak ulozona zeby serial mogl byc obejrzany.
_________________
[*] [*] [*]
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 08:49   

To tak z inne strony, moje wnuczki wychowane na netfix chcą bajkę , mój stary telewizor smart, nie bardzo współpracuje z internetem, coś się zawiesiło. Mała :beczy: włączyłam telewizor na program dla dzieci ABC akurat leciała bajka, nawet im się spodobała , ale po chwili reklama ... babciu pomiń te reklamy , :bezradny: jakie były zdziwione, że nie można wyłączyć reklamy , wybrać kolejnej bajki na życzenie.

Ich TV umie obsługiwać nawet trzylatka , jest specjalny dedykowany do netfixa przycisk na pilocie , naciska i wybiera sobie bajkę,
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 09:29   

OSSA napisał/a:
nie można wyłączyć reklamy

To był jeden z powodów, dla których przestałam telewizję oglądać.
Ale tylko jeden :aha:
To znaczy - telewizor jako taki ciągle mam, ale służy mi jako drugi ekran do laptopa
i rzucam sobie na niego filmy z internetu - wieczorkiem do uśpienia lepiej się tak ogląda.
...bo wstyd się przyznać, ale nie potrafię usnąć bez filmu :wstyd:
Oglądam każdy w wielu odcinkach, bo zwykle zasypiam zanim się skończy
i następnego wieczoru wracam do miejsca, które pamiętam :hihi:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 09:55   

Nie oglądam TV, mam kablówkę jak to w bloku. Ostatnio tak podnieśli cenę, że zrezygnowałam nie będę płacić 80 zł/ miesięcznie, za oglądanie kłócących się polityków różnej opcji, w zależności od stacji, reklam suplementów, itd. Nawet jeśli jest jakiś ciekawy film , program to w takich godzinach że nie mam czasu albo przerywany taką ilością reklam, że tracę wątek. Kiedyś można było zmienić kanał , ale teraz to nic nie daję wszyscy operatorzy się dogadali i reklamy nadają w tym samym czasie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10