Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkoholikiem się jest do końca życia!
Autor Wiadomość
Ultra_KomeS 
Milczek


Dołączył: 11 Kwi 2024
Posty: 8
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 01:20   

Witam ,przechodził tu ktoś ostre zapalenie trzustki po alkoholu ?? Jeśli tak ,to czy są osoby które po wyleczeniu objawów piły alkohol ?? Czy po przejściu tej choroby można wypić chociaż 1 -2 piwa jednorazowo ,czyli tylko w jeden dzień ?? Pytam tu bo nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi .Pozdrawiam wszystkich :papa2: :papa2:
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 812
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 01:37   

Ultra_KomeS napisał/a:
Witam ,przechodził tu ktoś ostre zapalenie trzustki po alkoholu ?? Jeśli tak ,to czy są osoby które po wyleczeniu objawów piły alkohol ?? Czy po przejściu tej choroby można wypić chociaż 1 -2 piwa jednorazowo ,czyli tylko w jeden dzień ?? Pytam tu bo nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi .Pozdrawiam wszystkich :papa2: :papa2:


Witaj, ja bym nie ryzykował... jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz bo każdy ma inną trzustkę.
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Jonesy 
Upierdliwiec



Pomógł: 41 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 2407
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 07:22   

Ultra_KomeS napisał/a:
Witam ,przechodził tu ktoś ostre zapalenie trzustki po alkoholu ?? Jeśli tak ,to czy są osoby które po wyleczeniu objawów piły alkohol ?? Czy po przejściu tej choroby można wypić chociaż 1 -2 piwa jednorazowo ,czyli tylko w jeden dzień ?? Pytam tu bo nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi .Pozdrawiam wszystkich :papa2: :papa2:


Ja myślę że w każdej sytuacji jak masz ochotę czy tam przymus, to możesz wypić ile chcesz i co chcesz.
Pytanie tylko jaki efekt usiłujesz uzyskać i czy uzyskany efekt będzie się pokrywał z Twoimi potrzebami oraz czy w wersji ostatecznej na ile skróci to Twój żywot na tym łez padole.

A tak na serio, to podobny efekt żenady mógłbyś uzyskać pytając na forum dla chorych na raka czy możesz sobie popalić po pół paczki dziennie po wycięciu jednego płuca zniszczonego przez nowotwór...
_________________
Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 08:04   

Ultra_KomeS napisał/a:
przechodził tu ktoś ostre zapalenie trzustki po alkoholu ??

Mój mąż jest po tej chorobie, dosłownie uciekł grabarzowi spod łopaty. Nie pije od 19 lat.
Rzadko tu zagląda, ale spróbuję go wieczorkiem przywołać.
Ale nie oczekuj pozytywnej odpowiedzi na Twoje pytanie o picie alkoholu, bo to oczywiste, że nie wolno.
On chyba jeszcze przez jakiś czas po chorobie próbował, ale szybko się z tego wycofał i pewnie tylko dzięki temu żyje.
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Ultra_KomeS 
Milczek


Dołączył: 11 Kwi 2024
Posty: 8
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 21:59   

Wiedźma napisał/a:
Ultra_KomeS napisał/a:
przechodził tu ktoś ostre zapalenie trzustki po alkoholu ??

Mój mąż jest po tej chorobie, dosłownie uciekł grabarzowi spod łopaty. Nie pije od 19 lat.
Rzadko tu zagląda, ale spróbuję go wieczorkiem przywołać.
Ale nie oczekuj pozytywnej odpowiedzi na Twoje pytanie o picie alkoholu, bo to oczywiste, że nie wolno.
On chyba jeszcze przez jakiś czas po chorobie próbował, ale szybko się z tego wycofał i pewnie tylko dzięki temu żyje.


Jeśli to nie problem to z chęcią przeczytał bym jak to u niego wyglądało fsdf43t fsdf43t
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2024 22:16   

No dziś już się raczej nie pojawi, może uda się jutro :luzik:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
stiff 
Uzależniony od netu



Pomógł: 38 razy
Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4912
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2024 18:25   

Pytam tu bo nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi .

Witam ... :) Ja również nie wiem jakie konsekwencje z tego wynikną.
Ja miałem torbiele na trzustce, a kiedy się trochę podleczyłem, to wróciłem do picia.
Po 6-7 latach kiedy wylądowałem w szpitalu, po bardzo długim okresie picia, to już nie było co zbierać .
Torbiele się zasuszyły, a trzustka obumarła w tych miejscach gdzie były.
Ważyłem wtedy coś ok. 50 kg i marne szanse na przeżycie.Ale udało się dzięki lekarzom
którzy wtedy jeszcze leczyli.Od czasu jak nie pije, to bardzo rzadko coś się zadzieje.
Myślę ze warto zrezygnować z alko, aby raz żyć godnie , dwa być zdrowym.
Pozdrawiam... :)
_________________
Jesteś taką osobą, jaką decydujesz się być...
 
     
Ultra_KomeS 
Milczek


Dołączył: 11 Kwi 2024
Posty: 8
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2024 23:57   

stiff napisał/a:
Pytam tu bo nigdzie nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi .

Witam ... :) Ja również nie wiem jakie konsekwencje z tego wynikną.
Ja miałem torbiele na trzustce, a kiedy się trochę podleczyłem, to wróciłem do picia.
Po 6-7 latach kiedy wylądowałem w szpitalu, po bardzo długim okresie picia, to już nie było co zbierać .
Torbiele się zasuszyły, a trzustka obumarła w tych miejscach gdzie były.
Ważyłem wtedy coś ok. 50 kg i marne szanse na przeżycie.Ale udało się dzięki lekarzom
którzy wtedy jeszcze leczyli.Od czasu jak nie pije, to bardzo rzadko coś się zadzieje.
Myślę ze warto zrezygnować z alko, aby raz żyć godnie , dwa być zdrowym.
Pozdrawiam... :)


Dziękuję za konkretną poradę :okok: :okok: W moim przypadku chodzi o to ,że mój najlepszy przyjaciel po 4 latach zagranicą wrócił nie dawno do Polski i w sobotę obchodzi urodziny i chciałem symbolicznie wypić z nim 2-3 piwa lub kilka kieliszków wina .Jeśli chodzi o mnie to mam 43 lata i alkohol często gościł w moim życiu bo zacząłem pić dużo w młodym wieku przez co wtedy się uzależniłem miałem delirki itd lecz nigdy nie byłem na detoksie tylko radziłem sobie sam uzupełniając elektrolity no i oczywiście nie piłem .W ostatnich 10-15 latach znacznie zmniejszyłem częstotliwość picia ,tak na raz na 2-3 tygodnie 1 góra dwa dni ostro i zdychanie kolejne 2 dni .A ostatnio piłem 4 piwa dziennie i to tylko wieczorem przy grze komputerowej .Do stycznia tego roku przez te 43 lata nie leżałem nawet nigdy w szpitalu .Moje picie było zawsze specyficzne bo nie trwało bez przerwy dajmy na to miesiąc -dwa .Obecnie nie muszę pić ,nie walczę z tym ,że mnie ciągnie ,nie muszę chodzić na mitingi itd ,wiem ,że to może dziwnie brzmieć ,ale tak jest .Od zapalenia trzustki nie piłem nawet małego piwa .Przeczytałem ostatnio bardzo dużo o tym czy można wypić nie wielką ilość po OZT i chyba symbolicznie coś wypiję ,ale każda opinia jest dla mnie ważna ,tak ,że jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich :glupek: :glupek:
 
     
Ultra_KomeS 
Milczek


Dołączył: 11 Kwi 2024
Posty: 8
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2024 00:15   

PS.I fajnie ,że takie forum się jeszcze ostało ,bo teraz te media społecznościowe fb,instagramy itp tylko i nie można anonimowo podyskutować na tematy takie jak alkoholizm i wiele innych :/ :/
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2024 06:50   

Ultra_KomeS napisał/a:
fajnie ,że takie forum się jeszcze ostało

Otóż to - jeszcze, bo jakoś trudno dostrzec świetlaną przyszłość dla Dekadencji zrgvr
A to co widzisz obecnie to tylko mizerne resztki dawnej świetności :frasunek:
Ale cóż - jedziemy na tym co mamy! :bezradny:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Jonesy 
Upierdliwiec



Pomógł: 41 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 2407
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024 07:19   

Wiedźma napisał/a:
Ultra_KomeS napisał/a:
fajnie ,że takie forum się jeszcze ostało

Otóż to - jeszcze, bo jakoś trudno dostrzec świetlaną przyszłość dla Dekadencji zrgvr
A to co widzisz obecnie to tylko mizerne resztki dawnej świetności :frasunek:
Ale cóż - jedziemy na tym co mamy! :bezradny:


Ale jest to jakiś znak czasu upływającego i zmian w światopoglądzie i podejściu. !0 lat temu to by tu się gotowało w tym wątku, a nick użytkownika, odwołujący się do mocnego piwa regionalnego myślę że momentalnie byłby wytknięty. A może to tylko mnie to lekko drażni, bo ostatnie dwa lata mojego picia było właśnie na komesie oparte.
_________________
Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024 08:00   

Jonesy napisał/a:
nick użytkownika, odwołujący się do mocnego piwa regionalnego

Nawet przez głowę mi nie przemknęło, że to o piwo chodzi :shock:
Może dlatego, że regionalne, a ja widocznie nietamtejsza :beba:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Linka 
Moderator


Pomogła: 47 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 2209
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024 08:50   

Ultra_KomeS,
Z mojej perspektywy, osoby nieuzależnionej, wyglada to tak: nawet by mi nie przyszło do głowy, ze chcę, ( powinnam, muszę) pić, bo spotkam się z kimś dawno niewidzianym, bo ktoś ma urodziny, imieniny, czy jeszcze jakąś inną imprezę.
_________________
Na moim niebie zawsze świeci słońce :)
 
     
Jonesy 
Upierdliwiec



Pomógł: 41 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 2407
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024 09:51   

Wiedźma napisał/a:
Jonesy napisał/a:
nick użytkownika, odwołujący się do mocnego piwa regionalnego

Nawet przez głowę mi nie przemknęło, że to o piwo chodzi :shock:
Może dlatego, że regionalne, a ja widocznie nietamtejsza :beba:


Dlatego to niezwykle ważne dla tego typu forum, ale też i dla ruchu aa w ogóle, aby był wciąż napływ świeżej krwi ;)

Znaczy, najlepiej byłoby w ogóle gdyby wszelki napływ świeżej krwi się skończył, ale nie oszukujmy się - to się nigdy nie stanie.
_________________
Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2024 12:47   

Jonesy napisał/a:
aby był wciąż napływ świeżej krwi ;)

No tak! Wtedy bym na bieżąco wiedziała, jak się teraźniejsze trunki nazywają! sc43545
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 11