Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CO KAŻDY ALKOHOLIK WIEDZIEĆ POWINIEN
Autor Wiadomość
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1335
Skąd: White Undercane
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 14:07   

wampirzyca napisał/a:
za to jak czytam wypowiedzi Whiplasha to sama prawda przez nie przemawia


:oczy: ale, że moje?
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
wampirzyca 
Trajkotka
praca nad samym sobą jest najtrudniejsza



Pomogła: 15 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 08 Cze 2011
Posty: 1792
Skąd: Transylwania
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 14:09   

Whiplash napisał/a:
ale, że moje?


:tak:
_________________
wampirzyca
 
     
Jo-asia 
Upierdliwiec
miłośniczka


Pomogła: 59 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 2955
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 17:39   

Marc-elus napisał/a:
Nie wiem dlaczego, PiotrzeAA82, ale przypominasz mi pewnych uczestników terapii.
Takich co są najmądrzejsi, "wyterapeutyzowani", tryskający miłością do trzeźwości, piewcy chwały życia bez alkoholu, przekonują innych jak to powinno wyglądać, choć niedawno jeszcze chlali w najlepsze.


pamiętam jak na terapii zamkniętej, gdzieś w drugim tygodniu jej trwania, tryskałam radością, entuzjazmem - że wreszcie jestem trzeźwa, że nie będę piła -
wtedy jedna z uczestniczek wyskoczyła na mnie - że "ty g... wiesz i dopiero zobaczysz jak wyjdziesz i na pewno się napijesz, wtedy już tak cieszyć się nie będziesz".
Wspomnę tylko, że nie była to jej pierwsza terapia i gdy miałyśmy przepustkę - sama zapiła :(
Znalazła się inna osoba, podeszła i powiedziała, że jestem w fazie "miesiąca miodowego", który w ten sposób się objawia.
I miała rację, z czasem ten stan zastąpiła faza muru :( która trwa do dziś.

piotrAA82 napisał/a:
czym jest skupianie się na innych?


według mnie, jest tak wówczas gdy oceniam innych, porównuje się do nich, myślę np. jak postąpić, co powiedzieć by mnie dobrze odebrano
do końca sama nie wiem,
szczerze, to zmusiłeś mnie żeby się nad tym głębiej zastanowić :skromny:
_________________
...Jak tak płaczę, to mi lepiej i przestaje mnie dobijać nieuchronność przemijania.. 3r23
Ostatnio zmieniony przez Jo-asia Pią 17 Sie, 2012 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4548
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 18:52   

Jo-asia napisał/a:
myślę np. jak postąpić, co powiedzieć by mnie dobrze odebrano
maski,maski ..maski z używaniem ich na terapii daleko nie zajedziesz co najwyżej pod monopolowy , tylko szczerość i uczciwość może przynieśc skutek
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
wlod 
Towarzyski
wlod AA


Pomógł: 3 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 169
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 20:32   Doświadczenie

Gdy pierwszy raz bylem na mitingu bylem w szoku ze wszystko co mnie spotkalo bylo wspaniale inne Ruch AA w tym dniu stał sie celem ,ktory winienem osiagnac.Jednak gdy opusciłem klub i ruch AA w tym dniu zderzenie sie rzeczywistocia mnie przerosła Wymysliłem sobie diabelski plan ze nie bede pił w Gdyni i przez pól roku mialem trzy wpadki alkoholowe.Ostanią mialem w Zielonej Górze trzydnowke z okazji moich imieninbylo ostro i mocno i wlasnie wtedy po tej wpadce zrozumialem ze jestem alkoholikiem i jedyna szanasa to ruch AA ale jak to powiedzieć grupiei przyzedl mi z pomoca drugi alkoholik i jego trzy miesieczna abstynencja tak mnie wzruszyl swoja wypowiedzia ,ze poniej podnioslem reke i przyznalem sie trzech wpadek.Po mitingu postanowiłem ze od 17 nie biore lekow i alkoholu do ust i postram sie zyc uczciwie na ile bede w stanie realizowac dwanascie kroków.Ale uczciwosc wobec siebie postawilem na pierwszym miejscu i tak jest do dzisiajPozdrawiam
 
     
Jo-asia 
Upierdliwiec
miłośniczka


Pomogła: 59 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 2955
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 22:11   

Janioł napisał/a:
maski,maski ..maski z używaniem ich na terapii daleko nie zajedziesz co najwyżej pod monopolowy

to dla mnie jest skupianie się na innych a dla Ciebie?

W moim pijanym życiu maskę miałam idealnie dobraną, że do teraz nawet nie zauważam kiedy znów mam ją na sobie :(
Dla mnie, na tym etapie, właśnie pozbywanie się maski jest priorytetem
wlod napisał/a:
uczciwosc wobec siebie postawilem na pierwszym miejscu

i tego własnie chcę ;)
_________________
...Jak tak płaczę, to mi lepiej i przestaje mnie dobijać nieuchronność przemijania.. 3r23
 
 
     
piotrAA82 
Towarzyski
trzeźwiejący alkoholik


Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 332
Skąd: Starachowice
Wysłany: Wto 21 Sie, 2012 22:45   

Witam :)
Pamiętam fazę miesiąca miodowego. Teraz wkroczyłem w fazę muru, no i już tak super przyjemnie nie jest :/ , choć muszę przyznać że i tak więcej jest tych pozytywnych emocji. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Problemy są, ale kto mówił że ich nie będzie. Ale zauważyłem że następuje u mnie taki "kołowrotek" nastroju. Pół dnia jest fajnie, a następne pół do bani.
Dzięki Joasiu, że starałaś mi się wyjaśnić czym jest to "skupianie się na innych". Ja też tego tak do końca nie rozumiem. Rozumiem to podobnie jak Ty, więc możliwe że o to właśnie chodzi.
Pozdrawiam. :)
 
     
chrzciciel 
Małomówny
chrzciciel



Wiek: 50
Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 56
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012 00:14   

piotrAA82 napisał/a:
Joasiu ja trochę nie rozumiem tak naprawdę czym jest skupianie się na innych? Jest to jeden z objawów głodu alkoholowego. Czym to tak dokładnie jest? Ja to odbieram tak, że przykładowo patrzę co inni źle robią, krytykuję innych, a dość często nie dostrzegam swojego złego postępowania. Proszę więc o podpowiedź czym to tak właściwie jest 8)
Pozdrawiam :)
Z wlasnego doswiadczenia-krytykowalem zazwyczaj z dwuch powodow-po pierwsze,to mnie dowartosciowywalo,i ze jestem taki llllaal i wogole,po drugie odsowalem od siebie swiadomosc wlasnych brakow. Wszystko zaczyna sie od siebie i staram sie zastanawiac nad tym co mysle i mowie,zadajac sobie pytanie-Czy ja sam chcialbym aby mnie krytykowano??? Oczywiscie nie mam tu na mysli konstruktywnej krytyki pozbawianej podtekstow :D
 
     
piotrAA82 
Towarzyski
trzeźwiejący alkoholik


Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 332
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012 19:32   

No to Chrzcicielu poznałem odpowiedź dzięki Tobie na nurtujące mnie pytanie i już wiem czemu ja tak skupiam się na innych. Dowartościowuję się w ten sposób, że jestem niby w jakiś sposób lepszy od osoby którą krytykuję :skromny: . Moje skupianie się na innych zazwyczaj odnosi się do osób podobnie jak ja mających problem z alkoholem, i w szczególności kiedy widzę te osoby pijane. Takie to wszystko proste a ja zastanawiałem się dlaczego ja się skupiam na innych :uoee: Faktem jest, że ostatnio już mi się to bardzo sporadycznie zdarza. Wydaje mi się chyba że skoro ja poszedłem na terapię i nie piję, to już wszyscy powinni zrobić tak jak ja. Dzięki za bardzo pożyteczną dla mnie odpowiedź. :)
_________________
Ty wierz w co chcesz, ja wierze w to co wiem.
 
     
chrzciciel 
Małomówny
chrzciciel



Wiek: 50
Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 56
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 01:31   

piotrAA82 napisał/a:
No to Chrzcicielu poznałem odpowiedź dzięki Tobie na nurtujące mnie pytanie i już wiem czemu ja tak skupiam się na innych. Dowartościowuję się w ten sposób, że jestem niby w jakiś sposób lepszy od osoby którą krytykuję :skromny: . Moje skupianie się na innych zazwyczaj odnosi się do osób podobnie jak ja mających problem z alkoholem, i w szczególności kiedy widzę te osoby pijane. Takie to wszystko proste a ja zastanawiałem się dlaczego ja się skupiam na innych :uoee: Faktem jest, że ostatnio już mi się to bardzo sporadycznie zdarza. Wydaje mi się chyba że skoro ja poszedłem na terapię i nie piję, to już wszyscy powinni zrobić tak jak ja. Dzięki za bardzo pożyteczną dla mnie odpowiedź. :)
Po siedmiu latach nie picia,kiedy powinela mi sie nozka zrozumialem jak wazna jest pokora-mam kieszonkowy kalendarzyk,w ktorym na kazdej stronie u gory napisalem-PAMIETAJ O POKORZE a zagladam do niego czesto,bo zapisuje w nim kazda moja obecnosc na mitingu-Pozdrawiam :D
 
     
piotrAA82 
Towarzyski
trzeźwiejący alkoholik


Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 332
Skąd: Starachowice
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012 19:08   

Dla mnie Chcicielu pokora to jeszcze dość odległe słowo, ale ostatnio coraz częściej pamiętam o niej i szczerze powiedziawszy jest mi o wiele łatwiej ze wszystkim. Dopiero tak naprawdę od niedawna zaczyna do mnie docierać, że nie jestem pępkiem świata, wszyscy ludzie mają takie samo prawa jak ja. Pozdrawiam. :)
_________________
Ty wierz w co chcesz, ja wierze w to co wiem.
 
     
kasia1234 
Towarzyski
kasia


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 208
Skąd: piaseczno
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 10:38   

hej. mamm pytanie, pewnie glupie, ale i tak je zadam.
na ile miarodajne sa te testy? jak wyglada diagnoza alkoholizmu?
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 10:47   

To jest napewno diagnoza wstępna, tak dla siebie samego.
Ostateczną diagnozę przeprowadza terapeuta uzależnień
na drodze bezpośrednich rozmów i dodatkowych testów.
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
kasia1234 
Towarzyski
kasia


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 208
Skąd: piaseczno
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 10:52   

dzieki, bo coraz poważniej o tym mysle
 
     
alicja565 
Milczek


Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Bielsko_Biała
Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 08:17   

:? Dziękuję za informacje. Są bardzo cenne. Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11