Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od cukru
Autor Wiadomość
dtstgseete 
(banita)


Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 375
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 12:17   

Przejdzie Ci samo. Pytanie tylko czy dozyjesz tego... A moze kupujesz wlasnie dlatego, ze Cie nie stac. Gonisz w zyciu za czymsi dopiero gdy zaczniesz zyc pelnia zycia na dzialeczce wsrod warzyw kwiatow i pszczol a nie z pracy do pracy, to nagle samo sie unormuje. U mnie zadzialalo. Podatnikow to kosztowalo jakies 20 tys bo odwyk mi zafundowali terapie nerwic i troche zasilkow 300 zl przez kilka lat, ale ustapily zle nawyki. Taki moj sposon
_________________
Jestem jak ,,MediaMarkt": nie dla idiotów
Skazany na sukcez

drggb
Ostatnio zmieniony przez dtstgseete Śro 15 Lip, 2015 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 13:40   

szika napisał/a:
ja schudłam w miesiąc 5 kg.. co przy mojej wadze to jest bardzo duzo.. z 54,5 spadłam do 49,5.. więc to naprawde duzo..


ja ważę 65 kg przy wzroście 164 cm.........czy to już nadwaga? zaznaczam, że jestem bardzo drobnej kości i wyglądam szczupło (nie licząc brzuszka, którego nie jestem w stanie się pozbyć.........taka uroda po prostu :bezradny: ) a słodycze lubię i czasami pochłaniam i nie zamierzam się tego wyrzekać.......
 
     
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 15:11   

Dobre działanie wykazuje chrom ( najlepiej z wit. B1 , B6 ) reguluje poziom glukozy we krwi i zapobiega napadom ochoty na słodkości.
Czerwona herbata - może być przyczyną bolów żołądka( to tylko tak na marginesie) wiele osób jej nie toleruje . ;)
Ostatnio zmieniony przez zołza Śro 15 Lip, 2015 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 15:54   

policzyłam :] BMI 24,17 .......pogratulowali mi prawidłowej wagi :hura:
 
     
Kami 
Trajkotka
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.



Pomogła: 38 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 1035
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 16:11   

ja 22,32 BMI ale rozbieżność jest wielka ...... prawidłowa waga od 53 do 70 kg przy moim wzroście 168 ..... :shock:
_________________
To nie droga prowadzi do celu, ale cel wskazuje Ci drogę...K.C.Buszman
Ostatnio zmieniony przez Kami Śro 15 Lip, 2015 16:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
olga 
Uzależniony od netu



Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 4353
Skąd: Hagen
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015 16:33   

bo to zależy od kośca, jeśli jesteś drobna to powinnaś ważyć w dolnej granicy, jeśli grubokoścista to w górnej........u mnie niby powinnam w dolnej a dolna to 50 kg (górna 66 kg)......50 kg to ja ważyłam w szkole podstawowej a wagę 51 kg utrzymywałam przez wiele lat a wyglądałam jak szkieletor
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 20:57   

Rozmawiałam dziś z terapką o tym cukrze. Powiedziała, że nie ja jedyna robię sobie zamiennik alkohol na cukier. I, że skoro straciłam nad tym pewną kontrolę i robię to dla pewnego rozładowania emocji, to lepiej by było, żebym jednak w jakiś sposób rezygnowała z tego cukru, bo to nie o to chodzi, żeby sobie zamieniać siekierkę na kijek, tylko żeby się zmierzyć ze sobą i swoimi emocjami. I że mam znaleźć sobie jakiś bezpieczniejszy sposób, bo ten ewidentnie ze względu na mają hipoglikemię mi szkodzi.
 
     
smokooka 
Uzależniony od netu


Pomogła: 100 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 4059
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 22:08   

Ja z cukrem zaczęłam dłuuuugo zanim poznałam smak alkoholu. Herbatkę wczoraj kupiłam w delikatesach - były dwie wielkości opakowania - 20 i 40 sztuk sprasowanych kostek, co ciekawe małe opakowanie niecałe 6 złotych a duże prawie 16 :) wzięłam małe na spróbowanie, pijałam już czerwoną ale u nas pakowaną. Ta jest znacznie mocniejsza i taka och! :lol2:
_________________
Nie mąć tego co przejrzyste. (by Kami)
:smok: :oczyska: ka
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 22:37   

Ja tez cukier w sporych ilosciach od dziecka. No nic, bede probowala tych metod po kolei kazda, herbatki, diety, chrom, odkwaszanie i inne :p
 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Pomogła: 39 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 07:25   

margo napisał/a:
odkwaszanie

doskonale odkwasza oragnizm cukier brzozowy - ksylitol.. z tego co wiem, najlepszy oryginalny norweski bodajze...w kazdym razie z płnocy Europy.. ten cukier ponoć dobrze jest nawet wziąć łyżeczką do ust i trzymać do rozpuszczenia (czyli tak jak lubisz) - najlepsze efekty przeciwpróchnicze i odkawszające..
ma jedną wadę - jest drogi, kilogram kosztuje ok 40 zł... ja kupowałam w necie po 16 zł za 550 gram w plastikowych puszeczkach..

nawet nie wiecie jak sie ciesze, ze chcecie skorzystac z wyprobowanej przeze mnie herbaty.. na mnie podziałała idealnie.. ma dziwny zapach i smak ale nawet ją lubię... ale najwazniejsze to wreszcie brak tego okropnego ssania w zołądku.. kiedy to zjadłabym konia z popytami.. a najlepiej na słodko..

piszcie jak skutki, czy odczuwacie mniejsze łaknienie i jak z apetytem na słodkie..
u mnie słodycze moga lezec na stole wkuchni aja sobie obok nich tak na luzaku chodze.. czasem cos zjem.. ale bez pożerania..
trzymam kciuki i powodzenia.. :buzki:
_________________

 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Pomogła: 39 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 07:27   

smokooka napisał/a:
Herbatkę wczoraj kupiłam

Smoka jaką kupiłaś? moze to własnie taka? Polska chyba nie robi prasowanej..
_________________

 
     
ankao30 
Trajkotka



Pomogła: 24 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 1554
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 07:46   

szika,

Ja też już mam. Pakowana jak cukierki w kostkach. Bordowa, no trochę złota. Mocno sprawowana. Pani z zielarskiego poleciła. No i chińskie znaki.
Od dziś parze i piję.

Miłego
_________________
Twój los zależy od Twoich nawyków. Brian Tracy
Ostatnio zmieniony przez ankao30 Pią 17 Lip, 2015 07:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 08:37   

szika napisał/a:
ksylitol.. z tego co wiem, najlepszy oryginalny norweski bodajze

A nie fiński? Ja zawsze kupuję właśnie ten z Finlandii.
Z norweskim się nie spotkałam, za to chiński kusi nieco niższą ceną... :|
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Pomogła: 39 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 08:39   

Wiedźma napisał/a:
A nie fiński? Ja zawsze kupuję właśnie ten z Finlandii.

oczywiście, że tak :) nie chciało mi sie iśc do kuchni sprawdzić :) dziękuję Ewa :buzki:
_________________

 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9661
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 08:48   

Ksylitol jest super! :okok:
Używamy go obie z córką - jej bardzo służy przy cukrzycy, oraz grzybicy jamy ustnej, jaka tej cukrzycy towarzyszy :(
Zrobiła sobie nawet pastę do zębów (ksylitol + olej kokosowy + soda) i bardzo ją sobie chwali.
Ja co prawda trochę się obawiam działania sody na szkliwo, ale Młoda twierdzi, że nic złego się nie dzieje.
Ja odkąd zamieniłam chemiczne słodziki na ksylitol... niemal przestałam słodzić cokolwiek :shock:
Kawa posmakowała mi gorzka, a herbatę przestałam pić w ogóle.
Ze słodyczy pozostały mi lody :lody: :mniam: Szkoda, że nie produkują z ksylitolem. Samej nie chce mi się robić :beba:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15