Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlosc i gniew
Autor Wiadomość
diskjokej 
(banita)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Wysłany: Wto 18 Sie, 2015 22:32   

wiecie, w latach podstawowk miewalem ogromne bole glowy. Nie pozwalajace funkcjonwoac. Nie pozwalajace wstac z lozka. Miewalem takie bole do 2 razy w tygodniu. Nie cała szkole, ale wg mnie lata 5-7, moze wiecej ciut, ale w 8 bylo juz lepiej. To byly bole, ktoremy nikomu nie rzycze, towarzyszyly im wymioty, po 30, 40 razy na dobe. Co to za cierpienie wymiotowac 40 razy na dzien? Masakra. Bylem chyba u kazdego lekarza w tamtych czasach, u kazdego psychologa, psyhiattry, na rezonansie magnetycznym, jedynym dostepnym wtedy w PL. Bylem kuzwa wszedzie. Moj ojciec dowiedzial sie jednwego. Ze prawdopodobnie symuluje. Ha. Ale ja se tak mysle, ze ja nie bylem szczery z psychologami. Oni nieraz sie pytalu czt twoj tato pije. Czy sa jakies probllemy w rodzinie. Ja zawsze zaprzeczaleem. Ale co mialiem robic., Mialem kila lat. To byly moje pierwsze oszustwa
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Wto 18 Sie, 2015 22:47   

A może to po prostu migreny? A próbowałeś jakichś naturalnych metod? Słyszałam też, że w kwestii migren dobrze jest odwiedzić czasem saunę... że pomaga.
 
     
szika 
Trajkotka
Uzależniona i DDA



Pomogła: 39 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 30 Sie 2013
Posty: 1649
Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 00:48   

diskjokej napisał/a:
ja czasem mysle, ze powinienem isc do egzorcysty

a wiesz, że to niegłupie? pisze to całkiem serio.. tyle, że to nie jest kwestia jednego "seansu" ale zmiany sposobu myślenia.. z myslenia biora sie emocje.. gdy myslenie jest jednokierunkowe to emocje są stale te same..
dobry egzorcysta moze pomóc.. ale nie ma drogi na skróty.. trzeba nad sobą popracować tak czy siak.. w przeciiwnym wypadku - gdy nadal będziesz odruchowo wchodził w niskie wibracje - znów przyciągniesz energie cienia..
_________________

 
     
diskjokej 
(banita)


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 41
Wysłany: Śro 19 Sie, 2015 09:48   

W mojej miejscowosci sa odprawinae egzorcyzmy, ale to chyba trza jakos udokumentowac, ze sie jest opetanty czy cos
 
     
czerownaA 
Milczek


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 14:49   

Zlosc przejawia sie w gniew, gniew w zlosc. Nie wiem czy ktos sie zgodzi na odprawianie egzorcyzmow w takiej sprawie.
 
     
andi 
Milczek


Wiek: 55
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 18:46   

Jestem alkoholikiem , 5 lat po terapii przeżywałem okropną złość (nienawiść) do wszystkiego.
Codziennie nienawiść albo dół ( , zapiłem kilka razy mimo trzymania się AA , póki nie dotarło do mnie że jestem emocjonalnie głupi , szarpię się sam ze sobą , nie rozumiem świata , nie potrafię utrzymywać kontaktów z ludźmi mimo zachowania abstynencji itp. Wyszło na to że:
Jeśli nie zmienię swojego nastawienia do ludzi i świata to się wykończę psychicznie albo wrócę do picia i kaplica, łatwo się mówi , tylko jak?
Przeczytałem kilogramy makulatury z psychiatrii i psychologi , new age cuda na kiju i nic.
(ewent , Antoni Kępiński coś wniósł do mojej wiedzy o emocjach , "Melancholia" "Lęk" ,
"Psychopatologia nerwic" , dobrze opisuje funkcjonowanie emocjonalne).
5 lat szukałem dla siebie pomocy i to czego nie rozumiałem wyprostowałem sobie tym .
Nie traktuj tego jako receptę dla siebie albo troll , ale ja teraz czuję spokój i zaczynam sobie dobrze radzić , nie chodzi o zostanie wyznawcą czegokolwiek, dla mnie życie się zmieniło.

[URL=http://_

tam są artykuły o tym z czym sobie nigdy nie radziłem , Gniewem i złością .
---------------
Na tym forum obowiązuje zakaz zamieszczania komercyjnych linków, odsyłam do Regulaminu - pietruszka
Ostatnio zmieniony przez pietruszka Wto 05 Sty, 2016 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4548
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 19:09   

andi napisał/a:
, zapiłem kilka razy mimo trzymania się AA
trzymanie się AA nie jest gwarantem trzeźwości
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 19:17   

Cześć Andi :) Zostaniesz z nami na dłużej, czy tylko wszedłeś, żeby wkleić te linki? Bo jeśli na dłużej, to fajnie. Opowiedz coś o sobie więcej :) Każdy z nas ma inną drogę, ważne, żeby była skuteczna i żeby nie była zamiennikiem w postaci innego uzależnienia (niekoniecznie od jakichś środków). Jeśli czujesz, że to Ci pomaga w trzeźwieniu i nie czujesz się tym spętany to fajnie :okok: :)
 
     
andi 
Milczek


Wiek: 55
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 20:35   

O sobie .. :mysli: , linki to dzielenie się radością :] że coś wreszcie drgnęło , nie mówiłem nawet o tym najbliższym znajomym , bo i tak mają mnie za czuba z którym się trudno dogadać , nie będę więc tłumaczył dlaczego teraz mogą.
Alkoholowy standard , straciłem wszystko , 2009 terapia na zamkniętym , potem samotność , nędza , kilka lat szarpaniny .Dopiero od czerwca 2015 zacząłem pojmować co jest problemem w tym że nie mogę 'adaptować' się do życia, złość i gniew to tylko część.
Szukam rozwiązań dla siebie od 2010 , bardzo wiele energii poświęciłem na to żeby chociaż jeden dzień przeżyć w spokoju i równowadze.Takich dni nie było nigdy.
Zmiana nastąpiła , znalazłem sposób 'na siebie' , ogrom poszukiwań ... i pod hasłem złość gniew , tutaj trafiłem .Oczywiście jestem ciągle w 'podróży wirtualnej' bo moja droga nigdy się nie skończy , sanatana dharma :D , znalazłem informację co mam robić i najważniejsze jak. Moim zdaniem nasza kultura nie daje szansy na rozwój , w szkołach (życiu codziennym) nie uczą jak "działasz" tylko jak masz działać, zarabiać, handlować ludzie od tego głupieją (przynajmniej ja).Dla mnie zrozumieć siebie to znaleźć równowagę w życiu, tyle że to praca od podstaw.Jak we wszystkich uzależnieniach. Chwilowo tyle , nie chcę 'zaśmiecić' tematu ( wiem że jest powitalnia aby się 'opisać'), ale w sumie wpis dotyczy -> Moja droga , Złość i Gniew :lol:
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 21:05   

To może załóż swój własny temat w dziale "uzależnienia", a nie będziesz miał poczucia, ze śmiecisz, bo będziesz "u siebie" :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13