Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Whiplash
Czw 27 Paź, 2016 11:47
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 28 Paź, 2016 10:55   

margo napisał/a:
Moja terapeutka mówi, że podchodzę do tego zbyt powierzchownie. Że zamiast wejść w to głębiej i skupić się na uczuciach i na powodach, to próbuję likwidować objawy, bo to łatwiejsze i mniej bolesne. No i w sumie muszę jej przyznać rację... trochę tak jest.


Margo :pocieszacz: ja bym poszła w tym kierunku .

http://www.nerwica.com/vi...hp?f=18&t=34561
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Pią 28 Paź, 2016 12:16   

Dzięki zołza za ten link, ciekawie wyjaśnione :okok:
 
     
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 28 Paź, 2016 12:16   

54rerrer
 
     
Mała 
Trajkotka



Pomogła: 34 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 1017
Skąd: Moja Wiocha :D
Wysłany: Pią 28 Paź, 2016 19:39   

margo napisał/a:
próbuję likwidować objawy, bo to łatwiejsze i mniej bolesne
:brawo:
Cieszę się, że miałąm rację...Już wiem, że leki na uspokojenie odstawisz w swoim czasie, bo nie będą Ci już potrzebne...Przerobiłam to :mgreen:
Wiesz co działo się z moim organizmem, kiedy psychika nie dawała już rady? Raz wylądowałam na ostrym dyżurze - zawiozła mnie kierowniczka prosto z pracy. Kolka nerwowa, potworny skurcz pleców, aż się dusiłam. Dostałam zwolnienie na 2 tygodnie. Wróciłam do pracy wcześniej bo...trafiłam na mądrego lekarza, który zasugerował powody takiej reakcji (pozornie bez powodu) i doradził szybką wizytę u psychiatry. Załatwiłam to w terminie ekspresowym. Pomogło.

Niedawno - na pewną wiadomość, że może zdarzyć się stresująca sytuacja - zareagowałam odruchem wymiotnym. Cały wieczór, noc i ranek - przewracało mi żołądek na lewą stronę, choć był zupełnie pusty. gdy zagrożenie tą sytuacją minęło - przeszedł odruch wymiotny. Expresem! W jednej chwili! I już nie mogę się doczekać wizyty u lekarza od chorej duszy ;)
Wtedy byłam tym przerażona - teraz już wiem, gdzie mam problem i mogę działać. Działaj owieczko, jesteś naprawdę dzielna i zasłużyłaś sobie na szczęście i wsparcie! ergr
_________________
"Nigdy się nie nie bój" - Krudowie <3
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Sob 29 Paź, 2016 23:01   

Boże już mam tego dosyć. Już nie wyrabiam. Dusze się, mam momentami nagłe skoki ciśnienia (ze 110/60 puls 65 do 150/190 puls 95 i po 3 minutach z powrotem... siedząc sobie na kanapie i próbując oglądać jakiś serial). Panicznie boję się, że zaraz po prostu umrę. Hiperwentylacja ciągła - non stop skupiam się na swoim oddechu. Biorę te ziołowe tabletki ale one nic nie dają... mam już tego dosyć :(
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Sob 29 Paź, 2016 23:26   

Do lekarza marsz... Owieczko
stres stresem, ale te skoki ciśnienia, moim zdaniem są niepokojące... :/
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 00:33   

Byłam właśnie. Ekg w normie, osłuchowo w normie, na moment badania cisnienie w normie. Dostalam skierowanie na dopplera...
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 10:48   

https://flandra.wordpress.com/2010/01/15/oddychanie-w-celu-uwolnienia-napiecia/

Do roboty Owca. Natentychmiast!!! :nono:
_________________
:ptero:
 
     
zołza 
Upierdliwiec
Zołza



Pomogła: 62 razy
Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2219
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 11:18   

Margo ...mam dla Ciebie filmik :)



Poza tym nie wiem czy wiesz ,że w nagłym ataku paniki bardzo dobrze sprawdza się oddychanie do papierowej torby albo maska do hiperwentylacji ( pomaga się skupić na oddychaniu i wyrównuje szybko C02) - można ją kupić w aptece ( cena około 8zł) .Wygląda tak :)



Martwię sie o Ciebie :pocieszacz:
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 16:01   

Też się o siebie martwię :uoee:

Próbuję robić te ćwiczenia ale nie mogę. Trudno mi się skupić, trudno mi wykonywać te polecenia, które tam są. Tak fizycznie. Od razu cały oddech sypie mi się jeszcze bardziej i jest jeszcze gorzej...

:(
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 16:37   

Myślicie, że żeby leczyć się z nerwicy lękowej muszę iść do psychologa specjalizującego się właśnie w tym? Nie mogę tego robić w ramach obecnej terapii? Albo czy mogę chodzić tu na jedną, a tam na drugą? Bo nic nie dadzą ćwiczenia oddechowe, odwracanie uwagi itp. w momencie, kiedy ja nie wiem dlaczego to mi się dzieje. Skąd się wzięło i jak sobie z tym poradzić. Terapeutka twierdzi, że to dlatego że sama się "ukarałam", ale to coś mi nie gra. Ja od dziecka mam różnego rodzaju lęki i fobie. Chciałabym to sobie przepracować gdzieś i może faktycznie niekoniecznie faszerując się lekami, a porzadkując w głowie. Myślicie, że jest taka terapia na NFZ?
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016 17:07   

margo napisał/a:
Myślicie, że jest taka terapia na NFZ?

Margotka, trafiłam na takie forum:
http://www.nerwica.com/vi...=2603&start=210
Na tej stronie która Ci się otworzy jest wprawdzie rozmowa z 2012 roku, ale można "złapać trop" i po wymienionych ośrodkach poszukać w necie, albo zadzwonić z pytaniem, czy aktualne.
Zresztą dalej są też wpisy z bieżącego roku, więc może mogłabyś zapytać, jeśli wcześniej niczego nie wytropisz.
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016 10:36   

Dzięki Klaro, przejrzałam trochę to forum, ale w sumie to niewiele się dowiedziałam nowego w stosunku do tego, co już wiedziałam. Bo spis punktów gdzie są psycholodzy na NFZ mam. Tylko przeraża mnie to, że znajoma ostatnio się zapisywała i dostała termin na... za rok. No nic, będę musiała usiąść z telefonem i podzwonić we wszystkie te punkty, a nóż akurat znajdzie się coś na cito... tymczasem zapiszę się do psychiatry i może on mi coś podpowie, da jakieś skierowanie albo powie, że mam nad tym pracować na obecnej terapii. Trochę jestem zdezorientowana. Łykam te ziółka w podwójnej dawce, ale chyba nadal nic nie dają...
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016 10:52   

pterodaktyll napisał/a:
margo napisał/a:
Próbuję robić te ćwiczenia ale nie mogę. Trudno mi się skupić, trudno mi wykonywać te polecenia, które tam są.

A ktoś twierdził, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie? :p


:dokuczacz:

Po prostu na te ćwiczenia potrzebuję mieć chwilę względnego spokoju, żeby móc wykorzystać w chwili niepokoju, bo inaczej niczego z tego się nie nauczę. Popróbuję może dziś wieczorem. Najpierw może poczytam sobie jakąś książkę, żeby zając czymś myśli, a później wezmę skubańca z zaskoczenia :p
 
     
margo 
Trajkotka


Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 1881
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016 12:19   

pterodaktyll napisał/a:
margo napisał/a:
wezmę skubańca z zaskoczenia

Najlepiej wstrzymaj oddech i tak długo trzymaj powietrze aż udusisz skubańca :rotfl:


A, ha, ha :p :dokuczacz:


Tymczasem za tydzień w poniedziałek mam wizytę u psychiatry u mnie w ośrodku. Mogłabym mieć dziś za godzinę, ale jeszcze nie opanowałam tej tajemnej sztuki teleportacji, żeby zdążyć :p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12