Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrócić uwagę, kupując opony?
Autor Wiadomość
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017 13:47   Na co zwrócić uwagę, kupując opony?

Muszę w moim starym autku wymienić opony. Złapałam przedwczoraj gumę, moje opony mają już swoje lata i raczej ze względu na bezpieczeństwo już powinnam je wymienić. Jakieś dwa lata temu z braku kasy wymieniłam dwie tylne na regenerowane,, no ale to było takie awaryjne wyjście.
Przyjrzałam się cenom na (chyba najpopularniejszym) serwisie z oponami i dziś mnie stać na takie z dość średniej półki, ale nowe. Zimowe też będę musiała wymienić, no ale to poczekam do jesieni.
Moje stare to 205/55 R16 i jakiś symbol 91W z przodu były Michelin, z tyłu Dunlop...
Kompletnie się na tym nie znam, ale chyba bardziej opłaca mi się kupić przez internet, bo w serwisie wydaje mi się, że znacznie drożnej. No, ale dojdzie też wymiana.

Chłopaki (i doświadczone dziewczęta) pomocy. Na co zwrócić uwagę? Bardziej liczy się dla mnie bezpieczeństwo niż zużycie paliwa. o w końcu już 15-letni Diesel.
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017 14:23   

Poszukaj w niższej półce Dayton, Barum, Matador w indeksie V LUB H , CHCESZ WIELOSEZONOWE CZY LETNIE ?
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
Ostatnio zmieniony przez Janioł Czw 06 Lip, 2017 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tibor 
Towarzyski



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 495
Skąd: z jasnej strony mocy
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017 14:31   

13 lat pracowałem w fabryce opon... i nie wiem co ci doradzić :bezradny:

Wiele zależy od zasobu portfela, to po pierwsze. Po drugie, żeby opona była trymowana, tzn. nie miała tych wystających włosków z gumy, bo te z włoskami to... one są raczej dla klientów drugiej kategorii.
Po trzecie, żeby zwrócić uwagę przy montażu (bardzo wielu serwisantów tego nie wie), gdzie jest kropka na oponie (każda opona powinna mieć namalowaną kropkę, w zależności od firmy mogą być różne kolory kropek). I tutaj niestety nie ma jednoznacznej normy, bo w zależności od firmy kropka (najczęściej czerwona) może oznaczać największy lub najmniejszy punkt ciężkości (opona jest wyważana na specjalnej maszynie, guma nie jest jednolitą strukturą i w niektórych miejscach jest gęściejsza, w innych rzadsza). Wtedy oponę na feldze należy montować w taki sposób, by kropka znajdowała się tuż przy wentylu (najmniejszy punkt ciężkości), bądź dokładnie po przeciwnej stronie wentyla (największy punkt ciężkości).

Mam pewność, że opony marki Bridgestone, Dunlop, Europe mają czerwoną kropkę, którą należy montować po przeciwnej stronie wentyla.
_________________
"życie duchowe to nie teoria"
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 08:31   

Chodzi o letnie opony.
Tibor napisał/a:
o drugie, żeby opona była trymowana, tzn. nie miała tych wystających włosków z gumy, bo te z włoskami to...

no kupując w necie to raczej nie widzę, czy ma włoski czy nie...
A przy okazji:
O co chodzi z tymi indeksami (indeks prędkości?) V H Y? itd...
 
     
yuraa 
Moderator


Pomógł: 111 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4272
Skąd: Police
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 08:59   

a już myślalem ze następny z reklamą się władował,
a to nasza poczciwa Pietruszka o rade pyta :)
_________________
:yura:
żaden tam niezaszczepiony.
Po prostu obywatel czystej krwi
 
 
     
rufio 
Uzależniony od netu
rozkojarzony



Pomógł: 57 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 3387
Skąd: Wyższy Śląsk
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 09:30   

https://www.tirendo.pl/in...0170707082939:s

Mówiąc ludzkim jezykiem chodzi bzpieczeństwo jazdy jak i komfort
- V - 240 KM
- H - 210 km
- T - 190 KM
Innymi słowy producent zaleca aby zmieniając opony były takie same oznaczenia jak w orginalnych .I nie chodzi tylko o predkośc maksymalna jak i równiez o stabilność i sztywnośc podwozia
_________________
I tak wszyscy skończymy w zupie .
Ostatnio zmieniony przez rufio Pią 07 Lip, 2017 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 17:46   

W końcu kupiłam Uniroyal Rainsport niewiele drożej niż na najbardziej znanym serwisie oponiarskim... Pan proponował wcześniej też Barum Bravuris :D w podobnej cenie, ale te Rainsport ponoć mają lepszą przyczepność. No ładnie się sprawdzają na mokrej powierzchni, miałam okazję sprawdzić. złapała mnie po drodze totalna ulewa.
o a ja mam już bezpieczniejsze oponki.
Dzięki chłopaki ergr

Zgłoszę się na jesień, jak zimówki będę zmieniać... 54rerrer
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14