Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA "

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowa na cywilnym
Autor Wiadomość
Ann 
Upierdliwiec

Pomogła: 22 razy
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 08:31   Świadkowa na cywilnym

12 sierpnia będę świadkową na cywilnym przyjaciółki, trochę mam stresa szczerze mówiąc.
Zaczynam się zastanawiać czy wybór sukienki białej, rozkloszowanej w kolano z dużymi kolorowymi kwiatami, to dobry wybór? Przyjaciółka ma sukienkę ecru, w kolano. Wiem, że biały zarezerwowany dla Pani młodej, ale chyba te kwiaty jakby zwalniają z tego, prawda?

Kolejna sprawa to taka, że to jej drugi ślub w życiu. Jest rozwiedzona od wielu lat, ma dwóch synów, jeden dorosły drugi nastolatek.. . Jest niepijącą alkoholiczką, grono zapraszane na ślub jest bardzo małe. Czy ja jako świadkowa powinnam zorganizować coś w stylu wieczoru panieńskiego? W sensie jakąś posiadówkę babek przed uroczystością?

Doradźcie coś....

staaw 
Uzależniony od Dekadencji

Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 09:50   

Ja bym zapytał zainteresowanej.
Naszą świadkową na cywilnym i kościelnym ostatni raz widziałem na naszym ślubie. Nawet kwiaty jej kupiłem.
Taka była umowa...

(nie chciałem nikogo z rodziny ale to inna i długa historia)

Matinka 
Gaduła

Pomogła: 9 razy
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 21:07   

Ania, mi się wydaje, że jeśli sukienka jest kwiecista, to białe tło nie przeszkadza.
Ślub nietypowy, kameralny nie musisz się trzymać twardo zwyczajów, zapytaj przyjaciółkę czy ma ochotę na takie wieczorne spotkanie :)
Uśmiech, luzik i baw się dobrze! :okok:

Linka 
Moderator

Pomogła: 42 razy
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 21:35   

Ann napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać czy wybór sukienki białej, rozkloszowanej w kolano z dużymi kolorowymi kwiatami, to dobry wybór?

Moja córka niedawno była świadkiem.
Kolor sukienki, kwiaty, uzgadniała z panną młodą.
Nawet jeżeli nie ma specjalnych życzeń, to zawsze można zapytać.
Nie będzie Cię chyba narażać na niepotrzebne wydatki.
Wieczór panieński może być fajną niespodzianką, może wycieczka, może spotkanie w kawiarni.

Ann 
Upierdliwiec

Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 09:04   

staaw napisał/a:
Ja bym zapytał zainteresowanej.
Naszą świadkową na cywilnym i kościelnym ostatni raz widziałem na naszym ślubie. Nawet kwiaty jej kupiłem.
Rozmawiałam z K.. ale ona jest z tych bezproblemowych i godzi się na wszystko a nie wiem czy ma np tyle odwagi by choćby o tej sukience mi coś powiedzieć.
Linka, Matinka, Dzięki za rady. Jeszcze muszę zapytać o kwiaty ale zasadniczo się zastanawiam czy ja chcę mieć bukiet kwiatów... czy muszę itd, przecież przy zakładaniu obrączek czy coś to będę i tak trzymać jej bukiet :bezradny:
W kwestii bycia matką chrzestną mam czterokrotną wprawę. Ale w kwestii świadkowania :bezradny: i nigdy wcześniej też nie byłam na cywilnym :bezradny:
:mgreen:

Kupiłam prezent, dwie piękne włoskie filiżanki, w ozdobnym pudełku. Do tego mam zamiar dać napisany do nowożeńców list na ozdobnej papeterii, takie przesłanie dlaczego dwie filiżanki (mam na to patent, bo znam ich historię), oprócz tego każdy z nich dostanie osobną kopertę z listem na trudną chwilę, z zastrzeżeniem by nie otwierać wcześniej (to też wynika z ich historii).

Mała 
Trajkotka

Pomogła: 34 razy
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 09:25   

Ann napisał/a:
przesłanie dlaczego dwie filiżanki (mam na to patent, bo znam ich historię), oprócz tego każdy z nich dostanie osobną kopertę z listem na trudną chwilę, z zastrzeżeniem by nie otwierać wcześniej (to też wynika z ich historii).
I to jest najlepszy prezent - unikatowy i jedyny! :okok: Dzięki temu - i oni poczują się wyjątkowo i odczują - jak wyjątkowi są dla Ciebie! :buzki:

edit: chyba jestem głodna bo zjadam literki ;)
Ostatnio zmieniony przez Mała Śro 02 Sie, 2017 09:26, w całości zmieniany 1 raz  

Marianna76 
Małomówny

Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 20:10   

bralam slub w styczniu.Byli tylko swiadkowie czyli moj syn i jego dziewczyna.Bylo skromnie, takze stroje Swiadkowa szczegolnie skromnie-wiecie , jakby sie nie ubrala i tak nie przycmi mojej postaci jakże solidnej postury :mgreen: :mgreen: :mgreen:
Mysle ze powinnas sama ocenic czy nie zaslonisz jej tymi kwiatami,np na zdjeciach.

Nie wiem jak to jest ze sprawami towarzyskimi jesli wy dwie i goscie tworzycie jakas paczke to moze zorganizuj cos fajnego,jakies małe spa? sa takie oferty na jeden dzien.No i zalezy tez czy pan młody cos takiego bedzie mial jak kawalerskie.
Ostatnio zmieniony przez Marianna76 Śro 02 Sie, 2017 20:11, w całości zmieniany 1 raz  

Ann 
Upierdliwiec

Wysłany: Pią 11 Sie, 2017 11:16   

To już jutro.
Dziś właśnie czekam na nich w urzędzie stanu cywilnego żeby podać dane.
Dziś też "panieński". Stolik na 6 osób zamówiony.
:)
Ps. Podobam się sobie w wydaniu w jakim jutro wystapie

Odpowiedz do tematu