Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkoholik jako bohater...
Autor Wiadomość
dromax 
Gaduła
abstynencki styl życia



Pomógł: 2 razy
Wiek: 73
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 507
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: Sob 05 Sty, 2019 10:58   Alkoholik jako bohater...

:roll: Bardzo wkurzające jest to, że część alkoholików kreuje się na bohaterów. Chodzi mi o to, że przedtem chlał, rzygał, bił żonę i dzieci, a teraz gdy nie pije to jest wielce bohater. Będzie się kreował, na gitarze zagra "Ach wróć tatusiu" i takie tam...wiersze będzie pisał o alkoholu itp. Nagra płytę ze swoimi pożal się Boże piosenkami. :zalamka:
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Sob 05 Sty, 2019 11:04   

Cześć Dromku :)
dromax napisał/a:
Bardzo wkurzające jest to,

A mnie już przestało wkurzać... Moje "wkurzanie się" ich nie zmieni, nie mam na to wpływu. "Mój alkoholik" tak miał chyba pierwsze pół roku, na szczęście mu przeszło. Przyjmuję z pokorą, że niektórzy nie mają NIC poza swoim alkoholizmem. Albo nie są gotowi do zajęcia się innymi sferami życia. Albo coś tam innego. Ich życie - ich prawo. Osobiście nie mam obowiązku przebywać z takimi osobami i z reguły... raczej unikam.

Cytat:
Zadbaj o pogodę ducha...

Pozdrawiam Dromaxie. A co tam u Ciebie słychać?
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 799
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Sob 05 Sty, 2019 11:18   

Miałem taki okres przez dwa lat nie picia "na zapartego", jeszcze przed trafieniem do AA i na terapię... chciałem aby wszyscy mnie podziwili nosili na rękach.
Po kilku miesiącach we wspólnocie doszło do mnie,że wtedy byłem "pijany na sucho..." nie piłem ale moje myślenie o życiu,sobie i ludziach pozostało takie jak wtedy gdy piłem .

Bohaterem nie jestem bo : wczoraj piłem ,dziś nie piję a jutro mogę się nie obudzić.

ps.
nie mam zdolności wokalnych ani poetyckich bo kto wie...:(
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
Ostatnio zmieniony przez jal Sob 05 Sty, 2019 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Sob 05 Sty, 2019 17:24   Re: Alkoholik jako bohater...

dromax napisał/a:
:roll: Bardzo wkurzające jest to, że część alkoholików kreuje się na bohaterów.

To nie jest wkurzające, to jest fakt a Ty wkurzasz się na fakty...

dromax napisał/a:

Chodzi mi o to, że przedtem chlał, rzygał, bił żonę i dzieci, a teraz gdy nie pije to jest wielce bohater. Będzie się kreował, na gitarze zagra "Ach wróć tatusiu" i takie tam...wiersze będzie pisał o alkoholu itp. Nagra płytę ze swoimi pożal się Boże piosenkami.

To od razu było mówić że wkurzasz się na Nergala, czy innego a-barda.
Też go nie lubię ale zamiast się wkurzać oszczędzam nie kupując jego płyt :medal:
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
dudek 
Towarzyski
alkoholik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 340
Wysłany: Nie 06 Sty, 2019 07:45   

Kiedyś byłem na rocznicy grupy w miasteczku koło Jarosławia na Podkarpaciu. Miał być mityng normalny, a był koncert pana Fiodorczuka. Trochę grał na gitarze i śpiewał, trochę jak stand up.... Ani śmiesznie nie było ani fajno. Po "koncercie" stoisko z płytami😂
Zanim odbyło się to przedstawienie kolega opowiedział swój piciorys. Dla tego było warto przyjechać. To ich sposób na życie.
_________________
Gdzie trzech Polaków, tam cztery różne zdania.
 
     
dromax 
Gaduła
abstynencki styl życia



Pomógł: 2 razy
Wiek: 73
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 507
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 06 Sty, 2019 19:30   

pterodaktyll napisał/a:
Mówiąc krótko, co mnie dotyka to mnie dotyczy :p


Ta zasada nie zawsze się sprawdza. A przeważnie się nie sprawdza!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Nie 06 Sty, 2019 20:00   

dromax napisał/a:
Ta zasada nie zawsze się sprawdza. A przeważnie się nie sprawdza!

Pozwolę sobie być innego zdania na ten temat
_________________
:ptero:
 
     
stiff 
Uzależniony od netu



Pomógł: 38 razy
Wiek: 63
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4911
Wysłany: Nie 06 Sty, 2019 21:56   

Siema Dromax ... :)
Kope lat chopie...
Co do wątku to trafny temat w wielu przypadkach.
podobnie jak ze skruszonymi kryminalichami... :wysmiewacz:
_________________
Jesteś taką osobą, jaką decydujesz się być...
 
     
LaPD76 
Małomówny



Wiek: 47
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 17:00   

dromax, wiele alkoholików wiele oczekuje za to że nie piją , a jeszcze więcej chce zostać gwiazdami w aa i poza aa , kiedyś mnie to denerwowało potem uznałem że jeśli w to mocno wnikam to chyba ze mną jest coś nie tak , teraz w ogóle się nie przejmuję takimi gwiazdorami w aa , szczególnie drażniły mnie wypowiedzi i rozmowy z ludźmi którzy "przeszli" program ze sponsorem , a teraz mogę się tylko pomodlić za ich zachowanie bo na pewno ich nie zmienię.

Pozdrawiam i życzę Pogody Ducha.
Ostatnio zmieniony przez LaPD76 Sob 19 Sty, 2019 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jędrek 
Trajkotka
ALKOHOLIK



Pomógł: 17 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 1617
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 17:44   

LaPD76 napisał/a:
szczególnie drażniły mnie wypowiedzi i rozmowy z ludźmi którzy "przeszli" program ze sponsorem , a teraz mogę się tylko pomodlić za ich zachowanie bo na pewno ich nie zmienię...

Ja na początku wiedziałem czego nie chcę... Nie chciałem być jak ludzie, którzy pozjadali wszystkie rozumy. Dla mnie to ostrzeżenie. Pycha mnie także zaślepia.
_________________
Andrzej
„Niepoczytalność: robisz w kółko to samo, a spodziewasz się zmian”
Poczytalność? Robisz w kółko to samo, kiedy zaczynasz zauważać pozytywne zmiany.
Ostatnio zmieniony przez Jędrek Sob 19 Sty, 2019 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
LaPD76 
Małomówny



Wiek: 47
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 18:47   

No właśnie ta Pycha ,znam sporo ludzi którzy "przerabiali" program ze sponsorem , a tylko jeden z nich zmienił się naprawdę na człowieka przez którego nie przemawia pycha a reszta uważa się za lepszych alkoholików i za gwiazdy aa, nie ma ludzi idealnych i nie będzie nigdy i ja nie jestem idealny ja chcę tylko nie pić, szanować każdego człowieka bez wyjątku obojętnie kim on jest , starać się zrozumieć każdego człowieka i pomagać innym ludziom tak na ile mnie stać i jak potrafię bo nie raz zamiast pomóc można jeszcze zaszkodzić po prostu żyć tak jak Bóg przykazał i tak jak mówią kroki bo one nie są do przerobienia tylko są programem na całe życie tak ja uważam.Na forach , a zwłaszcza na mitingach mogę opowiadać wszystko bo tam mnie nikt nie skrytykuje i nie oceni bo takie są zasady"jak to ja wytrzeźwiałem i jakim to ja jestem wspaniałym człowiekiem " jest jedno ale ; to jak ja trzeźwieję i jakim jestem człowiekiem mogą tylko powiedzieć inni a najwięcej moja rodzina np.żona,dzieci,matka po prostu ludzie z którymi obcuję na co dzień , a na pewno nie ja sam.
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 18:52   

LaPD76 napisał/a:
pomagać innym ludziom tak na ile mnie stać i jak potr


Czasem zeby komuś pomóc wystarczy po prostu być, druga osoba weźmie z takiego kontaktu to co jej potrzebne i być moze bedzie to duża rzecz lub inny kierunek drogi.
mi ktoś pomógł w taki sposób i ... ja pomogłam innemu alkoholikowiw w taki sam sposób. W sumie nie zrobiłam nic , kontakt mamy do dziś . Cuuuuuuuudne , tak mało i tak duzo zarazem...
_________________
[*] [*] [*]
Ostatnio zmieniony przez Maciejka Sob 19 Sty, 2019 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LaPD76 
Małomówny



Wiek: 47
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 19:05   

perełka napisał/a:
LaPD76 napisał/a:
pomagać innym ludziom tak na ile mnie stać i jak potr


Czasem zeby komuś pomóc wystarczy po prostu być, druga osoba weźmie z takiego kontaktu to co jej potrzebne i być moze bedzie to duża rzecz lub inny kierunek drogi.
mi ktoś pomógł w taki sposób i ... ja pomogłam innemu alkoholikowiw w taki sam sposób. W sumie nie zrobiłam nic , kontakt mamy do dziś . Cuuuuuuuudne , tak mało i tak duzo zarazem...


Zgadzam się w zupełności i między innymi po to właśnie jestem na mitingach :)
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Pomogła: 65 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3811
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 19:12   

A ja napisałam o zwykłym spotkaniu kiedyś tam gdzies tam i pisaniu na forum i rozmowach telefonicznych...

Zwyczajnie niezwyczajni są wśrod nas i my jesteśmy zwyczajni niezwyczajni często nie zdajac sobie z tego sprawy i dowiadujac się o tym nagle w najmniej spodziewanych sytuacjach.
_________________
[*] [*] [*]
Ostatnio zmieniony przez Maciejka Sob 19 Sty, 2019 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LaPD76 
Małomówny



Wiek: 47
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 19:46   

Ja też napisałem "między innymi na mitingach" a nie raz miewałem rozmowy zupełnie przypadkowe lub umówione no i jasne że i telefoniczne , i powiem że i nie raz były dobre efekty tych rozmów i dla mnie i dla kogoś , pomagając innym pomagasz i też sam sobie i też uważam że jeśli ktoś uważa się za chrześcijanina to jego obowiązkiem jest pomoc innemu człowiekowi który potrzebuje tej pomocy,nie neguje innych wierzeń bo uważam że i tak Bóg jest jeden obojętnie jak kto go nazywa dlatego jest to wspaniałe w aa że nazywa się go siłą wyższą , dla niektórych siłą wyższą jest grupa itd.itp ale to jest najmniej ważne w co kto wieży , ważne jest to żeby zajrzał w głąb siebie i rozpoznał kim tak naprawdę jest i czego tak naprawdę pragnie , jeśli pragnie pić to będzie pił a jeśli pragnie żyć normalnie to będzie tak żył jeśli odróżni co może zmienić a czego nie może zmienić.
_________________
Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16