Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowa na cywilnym
Autor Wiadomość
Ann 
Upierdliwiec



Pomogła: 22 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Lip 2013
Posty: 2074
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 08:31   Świadkowa na cywilnym

12 sierpnia będę świadkową na cywilnym przyjaciółki, trochę mam stresa szczerze mówiąc.
Zaczynam się zastanawiać czy wybór sukienki białej, rozkloszowanej w kolano z dużymi kolorowymi kwiatami, to dobry wybór? Przyjaciółka ma sukienkę ecru, w kolano. Wiem, że biały zarezerwowany dla Pani młodej, ale chyba te kwiaty jakby zwalniają z tego, prawda?

Kolejna sprawa to taka, że to jej drugi ślub w życiu. Jest rozwiedzona od wielu lat, ma dwóch synów, jeden dorosły drugi nastolatek.. . Jest niepijącą alkoholiczką, grono zapraszane na ślub jest bardzo małe. Czy ja jako świadkowa powinnam zorganizować coś w stylu wieczoru panieńskiego? W sensie jakąś posiadówkę babek przed uroczystością?

Doradźcie coś....
_________________
Być może jest tak, że każda istota musi podlegać jakiemuś uzależnieniu. Że człowiek zupełnie wyzbyty uzależnień jest niekompletny. Że to naturalne jak oddychanie.

Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł
 
     
staaw 
Uzależniony od Dekadencji


Pomógł: 125 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 9021
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 09:50   

Ja bym zapytał zainteresowanej.
Naszą świadkową na cywilnym i kościelnym ostatni raz widziałem na naszym ślubie. Nawet kwiaty jej kupiłem.
Taka była umowa...

(nie chciałem nikogo z rodziny ale to inna i długa historia)
_________________
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.

Nie martw się, jeżeli nie rozumiesz tego posta, nie był do Ciebie :)
 
     
Matinka 
Gaduła



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 20 Cze 2013
Posty: 991
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 21:07   

Ania, mi się wydaje, że jeśli sukienka jest kwiecista, to białe tło nie przeszkadza.
Ślub nietypowy, kameralny nie musisz się trzymać twardo zwyczajów, zapytaj przyjaciółkę czy ma ochotę na takie wieczorne spotkanie :)
Uśmiech, luzik i baw się dobrze! :okok:
 
     
Linka 
Moderator


Pomogła: 47 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 2200
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 21:35   

Ann napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać czy wybór sukienki białej, rozkloszowanej w kolano z dużymi kolorowymi kwiatami, to dobry wybór?

Moja córka niedawno była świadkiem.
Kolor sukienki, kwiaty, uzgadniała z panną młodą.
Nawet jeżeli nie ma specjalnych życzeń, to zawsze można zapytać.
Nie będzie Cię chyba narażać na niepotrzebne wydatki.
Wieczór panieński może być fajną niespodzianką, może wycieczka, może spotkanie w kawiarni.
_________________
Na moim niebie zawsze świeci słońce :)
 
     
Ann 
Upierdliwiec



Pomogła: 22 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Lip 2013
Posty: 2074
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 09:04   

staaw napisał/a:
Ja bym zapytał zainteresowanej.
Naszą świadkową na cywilnym i kościelnym ostatni raz widziałem na naszym ślubie. Nawet kwiaty jej kupiłem.
Rozmawiałam z K.. ale ona jest z tych bezproblemowych i godzi się na wszystko a nie wiem czy ma np tyle odwagi by choćby o tej sukience mi coś powiedzieć.
Linka, Matinka, Dzięki za rady. Jeszcze muszę zapytać o kwiaty ale zasadniczo się zastanawiam czy ja chcę mieć bukiet kwiatów... czy muszę itd, przecież przy zakładaniu obrączek czy coś to będę i tak trzymać jej bukiet :bezradny:
W kwestii bycia matką chrzestną mam czterokrotną wprawę. Ale w kwestii świadkowania :bezradny: i nigdy wcześniej też nie byłam na cywilnym :bezradny:
:mgreen:

Kupiłam prezent, dwie piękne włoskie filiżanki, w ozdobnym pudełku. Do tego mam zamiar dać napisany do nowożeńców list na ozdobnej papeterii, takie przesłanie dlaczego dwie filiżanki (mam na to patent, bo znam ich historię), oprócz tego każdy z nich dostanie osobną kopertę z listem na trudną chwilę, z zastrzeżeniem by nie otwierać wcześniej (to też wynika z ich historii).
_________________
Być może jest tak, że każda istota musi podlegać jakiemuś uzależnieniu. Że człowiek zupełnie wyzbyty uzależnień jest niekompletny. Że to naturalne jak oddychanie.

Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł
 
     
Mała 
Trajkotka



Pomogła: 34 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 1017
Skąd: Moja Wiocha :D
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 09:25   

Ann napisał/a:
przesłanie dlaczego dwie filiżanki (mam na to patent, bo znam ich historię), oprócz tego każdy z nich dostanie osobną kopertę z listem na trudną chwilę, z zastrzeżeniem by nie otwierać wcześniej (to też wynika z ich historii).
I to jest najlepszy prezent - unikatowy i jedyny! :okok: Dzięki temu - i oni poczują się wyjątkowo i odczują - jak wyjątkowi są dla Ciebie! :buzki:

edit: chyba jestem głodna bo zjadam literki ;)
_________________
"Nigdy się nie nie bój" - Krudowie <3
Ostatnio zmieniony przez Mała Śro 02 Sie, 2017 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marianna76 
Małomówny


Wiek: 47
Dołączyła: 01 Sie 2017
Posty: 14
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017 20:10   

bralam slub w styczniu.Byli tylko swiadkowie czyli moj syn i jego dziewczyna.Bylo skromnie, takze stroje Swiadkowa szczegolnie skromnie-wiecie , jakby sie nie ubrala i tak nie przycmi mojej postaci jakże solidnej postury :mgreen: :mgreen: :mgreen:
Mysle ze powinnas sama ocenic czy nie zaslonisz jej tymi kwiatami,np na zdjeciach.

Nie wiem jak to jest ze sprawami towarzyskimi jesli wy dwie i goscie tworzycie jakas paczke to moze zorganizuj cos fajnego,jakies małe spa? sa takie oferty na jeden dzien.No i zalezy tez czy pan młody cos takiego bedzie mial jak kawalerskie.
Ostatnio zmieniony przez Marianna76 Śro 02 Sie, 2017 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ann 
Upierdliwiec



Pomogła: 22 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Lip 2013
Posty: 2074
Wysłany: Pią 11 Sie, 2017 11:16   

To już jutro.
Dziś właśnie czekam na nich w urzędzie stanu cywilnego żeby podać dane.
Dziś też "panieński". Stolik na 6 osób zamówiony.
:)
Ps. Podobam się sobie w wydaniu w jakim jutro wystapie
_________________
Być może jest tak, że każda istota musi podlegać jakiemuś uzależnieniu. Że człowiek zupełnie wyzbyty uzależnień jest niekompletny. Że to naturalne jak oddychanie.

Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14