Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitanie
Autor Wiadomość
Ville 
Obserwator


Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 0
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023 13:58   Przywitanie

Cześć Wam!
Fajnie, że istnieje forum. Wiele innych już zniknęło z tego co widzę. Kiedyś, przed laty, to właśnie od forum zaczęła się moja droga rozwijania świadomości nt uzależnień. No i wracam do tematu po latach. Cieszę się, że jesteście.
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 812
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023 16:57   

Ville - witaj :)

Może na początek napisz coś o sobie... pozdrawiam :)
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023 22:16   

No cześć. Też się cieszę, ze jesteś :radocha:
Ville napisał/a:
Kiedyś, przed laty, to właśnie od forum zaczęła się moja droga rozwijania świadomości nt uzależnień

Które to było forum?
Może już kiedyś się spotkaliśmy? :aha:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Ville 
Obserwator


Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 0
Wysłany: Śro 10 Maj, 2023 15:29   

jal napisał/a:
Ville - witaj :)

Może na początek napisz coś o sobie... pozdrawiam :)


Cześć jal! :)
Coś o mnie. 42 lata. Pierwsze próby zrozumienia tego, co się ze mną działo, i znalezienia pomocy - w roku 2010. Była terapia alkoholizmu. Podstawowa i pogłębiona. Był program 12 kroków. Wszystko szybko zrozumiałem. Za szybko. Zacząłem się wymądrzać. Po trzech latach wróciłem do picia i palenia papierosów (tego samego dnia - na wakacjach na Krecie). Po czym oddaliłem się od trzeźwych ludzi. Zacząłem poszukiwać po swojemu. Zacząłem korzystać z wiedzy i umiejętności poznanych w terapii i AA. Szukałem duchowości na własną rękę. Równolegle praca, rozwój. Ale nie tak dobry, jaki by mógł być gdybym pozostał w strukturze społecznej trzeźwych i zdrowych osób. Zawsze jakaś informacja zwrotna by spłynęła czy inna "blacha na czoło" na otrzeźwienie z pijanych zachowań. Podsumowując: samowola, chaos, zaniedbanie zdrowia. Pić nie piję, bo ani nie ma z kim, ani za co za bardzo (jestem bezrobotny obecnie) ani zdrowia nie mam. Poza tym moja żona mnie irytuje a ja ją - gdy wypijemy. Więc nie pijemy. Mamy 4 koty i jesteśmy w miarę szczęśliwi. Ale brakuje mi czegoś. Zastanawiam się nad powrotem do AA po 10 letniej przerwie. Trochę się boję, trochę wstyd. Taki był ze mnie kozaczek, a teraz zbity przez życie, schorowany. Plus jeszcze lockdowny chyba też mnie psychicznie zniszczyły. Izolacja. Zapadanie się w sobie. W głąb. W przeszłość. Podobają mi się coraz bardziej radykalne ujęcia historyczne. A nigdy mnie historia nie pasjonowała. A teraz tak. Szukanie winnych, szukanie wrogów. Itd..
Ostatnio zmieniony przez Ville Śro 10 Maj, 2023 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ville 
Obserwator


Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 0
Wysłany: Śro 10 Maj, 2023 15:36   

Wiedźma napisał/a:
No cześć. Też się cieszę, ze jesteś :radocha:
Ville napisał/a:
Kiedyś, przed laty, to właśnie od forum zaczęła się moja droga rozwijania świadomości nt uzależnień

Które to było forum?
Może już kiedyś się spotkaliśmy? :aha:


Byłem i na tym forum - jak się okazało. Nawet nie pamiętałem. Przeglądałem sobie wczoraj trochę i znalazłem swój profil. Stone. Byłem chwilę, powymadrzalem się. A zaczynałem na innym forum. U Meszugego. Nie wiem czy on tu jest? Tamtego forum chyba nie ma. W ogóle oglądałem statystyki i widzę, że pandemia trochę je podbiła, ale generalnie to spadki. Gdzie są dziś alkoholicy w necie? Na fejsie? Są w ogóle? Nie było mnie 10 lat bez mała. Strescisz mi 10 lat? :) Czy będę jednak musiał to sam przegrzebać? :p
Co pewnie i tak zrobię, bo lubię grzebać. Lubię czytać temat po temacie, poznawać autorki i autorów, wyobrażać ich sobie. To w końcu takie zajęcie wyciągnęło mnie kiedyś z alkoholowej marynaty i "przewarunkowało". Pozwoliło też niejedno zrozumieć. Ale nie od razu. Dopiero po latach niektóre rzeczy dotarły. Nie wiem czy nie za późno. No ale fajnie, że jesteście.
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 812
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Śro 10 Maj, 2023 15:47   

Ville napisał/a:
... Zastanawiam się nad powrotem do AA po 10 letniej przerwie. Trochę się boję, trochę wstyd. Taki był ze mnie kozaczek, a teraz zbity przez życie, schorowany. Plus jeszcze lockdowny chyba też mnie psychicznie zniszczyły. Izolacja. Zapadanie się w sobie. W głąb. W przeszłość. Podobają mi się coraz bardziej radykalne ujęcia historyczne. A nigdy mnie historia nie pasjonowała. A teraz tak. Szukanie winnych, szukanie wrogów. Itd..


Myślę że AA to dobry pomysł... nikt nie będzie się śmiał z Twojego powrotu a raczej się ucieszą.
Staram się być na mitingu jeden raz w tygodniu i nieźle funkcjonuje od wielu lat.

Pozdrawiam :)
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Śro 10 Maj, 2023 23:07   

Ville napisał/a:
znalazłem swój profil. Stone.

To może przywrócimy Twój dawny profil i będziesz kontynuować pisanie jako Stone?
Jeśli nie zechcesz, to trzeba go będzie regulaminowo zdezaktywować w myśl zasady: 1 user=1 nick.

Ville napisał/a:
A zaczynałem na innym forum. U Meszugego. Nie wiem czy on tu jest? Tamtego forum chyba nie ma.

Meszuge u nas nie ma, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Jego forum już nie ma, a szkoda, bo było bardzo merytoryczne.
Większość for poupadała, my się jeszcze jakoś kolibiemy jako jedni z nielicznych ocalałych...
Ale to już tylko ślady dawnej świetności :bezradny:

Ville napisał/a:
Gdzie są dziś alkoholicy w necie? Na fejsie?

Wielu dawnych naszych można tam spotkać.

Ville napisał/a:
Strescisz mi 10 lat? :)

:ohoho:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5440
Wysłany: Czw 11 Maj, 2023 23:45   

Witaj :)
Ville napisał/a:
U Meszugego.

O też sporo życia tam spędziłam. Moderowałam współuzależnienie pod nickiem decyzja.
Ville napisał/a:
Trochę się boję, trochę wstyd.

Wstyd to wiedzieć o problemie i... nic z nim nie robić.
Fajnie, że jesteś.
O ile też obserwuję rozwój różnych grup uzależnionych, trzeźwiejących na Facebooku, a nawet na Instagramie, to... jednak fora miały swoją specyfikę. Nie były tak powierzchowne, takie "chwilowe". No i jeszcze jest kwestia anonimowości. No ale to temat na dłuższą pogaduchę :)
 
     
Lisa1988 
Milczek


Dołączyła: 16 Lut 2023
Posty: 1
Wysłany: Pon 31 Lip, 2023 13:43   

Cześć. Miło mi tutaj dołączyć. Mój tata ma problem z alkoholem i chciałabym mu pomóc
 
     
Whiplash 
Admin Techniczny


Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1340
Skąd: White Undercane
Wysłany: Pon 31 Lip, 2023 13:52   

Cześć.

A jak chciałabyść mu pomóc? :mysli:
_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9683
Wysłany: Pon 31 Lip, 2023 13:58   

No cześć Lisa :)

Lisa1988 napisał/a:
Mój tata ma problem z alkoholem i chciałabym mu pomóc

Tata poprosił Cię o pomoc? :roll:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
pietruszka 
Moderator


Pomogła: 232 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5440
Wysłany: Pon 31 Lip, 2023 15:44   

Cześć Lisa :)
paradoksalnie najlepiej zacząć od siebie. Myślałaś o terapii DDA? Warto zdobyć wiedzę o tej chorobie, by... nie szkodzić. W tej chorobie jest tak dziwnie,że najlepiej się pomaga... nie pomagając.
Owszem można pomóc później, jeśli alkoholik podejmie abstynencje i leczenie, ale formy takiego wsparcia warto się nauczyć właśnie przy pomocy psychologów i to specjalistów w temacie. Pomogą też zorganizować np. interwencję kryzysową, ale wpierw warto samemu o siebie zadbać.
Mi osobiście terapia pomogła wrócić na zdrowsze ścieżki, a przy okazji... nauczyłam się nie interweniować w leczenie mojego partnera. Bo to on ma się sam nauczyć żyć na trzeźwo, ja mogę zadbać o swoje bezpieczeństwo i spokój w takim związku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13