Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czemu tu na forum tak mało DDA a sami AA
Autor Wiadomość
głęboka otchłań 
Towarzyski



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 169
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 20:18   

ulena napisał/a:
Tobie kochana życzę tego samego i wierzę że jak jesteś tu ta forum to i wtobie ta zmiana się zaczęła ale do tego trzeba cierpliwości i pokory uzbrój się w nią i chłoń wszystko jak gąbka czytaj pisz wywalaj z siebie


Ulea dziękuję za te słowa. Masz rację potrzeba cierpliwości i pokory. Ale też takiego samozaparacia w sobie- co mnie oni obchodzą, niech leżą, cuchną, niech piją bo mają za co.., żyć wlasnym życiem- to najtrudniej:(
W środę sobie ide na terapię.
_________________
Kiedy, zbyt natarczywie usiłuje zmienić sprawy, gdy żądam zbyt wiele, zbyt szybko od siebie i innych, proszę Boga, by mi przypomniał: "Powoli, ale pewnie".
 
     
ulena 
Gaduła



Pomogła: 21 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 674
Skąd: dzikie ostępy
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 20:29   

głęboka otchłań napisał/a:
co mnie oni obchodzą, niech leżą, cuchną, niech piją bo mają za co

no właśnie Głęboka Otchłań to tzw TWARDA MIŁOŚĆ ta choroba jest jednym wielkim zaprzeczeniem bo by pomóc komuś kogo się kocha trzeba go wepchnąć w kloakę życia nijak się ma to do chorego człowieka no ale niestety czasem nawet i to za mało więc trzeba się zająć sobą bo inaczej człowiek razem z nimi w tę kloakę wpada tylko dla nas niestety jest gorzej bo nam alkohol nie zabija smrodu g***a w któym siedzimy i dlatego tak ciężko z nimi tam siedziec więc się rzucamy tarmosimy i coraz głębiej toniemy a wystarczy ze spokojem po prostu wyjść z tej gnojówy i się wykąpać by smró nie pozostał i niesty tylko się przyglądać jak kochani nam bliscy wesolutko się tam taplają ale my już tam nie chcemy wejść
_________________
MOJA SŁABOŚĆ JEST MOJĄ SIŁĄ
 
     
głęboka otchłań 
Towarzyski



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 169
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 22:20   

ulena napisał/a:
dlatego tak ciężko z nimi tam siedziec więc się rzucamy tarmosimy i coraz głębiej toniemy


Koleżanka mi dziś powiedziała, że oni pociągną na dno mnie, właściwie już to robią, a ja się daje ciągnąć, zamiast ociągać i bronić się..
_________________
Kiedy, zbyt natarczywie usiłuje zmienić sprawy, gdy żądam zbyt wiele, zbyt szybko od siebie i innych, proszę Boga, by mi przypomniał: "Powoli, ale pewnie".
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 22:24   

głęboka otchłań napisał/a:
Koleżanka mi dziś powiedziała, że oni pociągną na dno mnie, właściwie już to robią,

Zdaje mi się, że wszyscy tutaj od pewnego czasu też Ci to tłumaczą. A może się mylę?
_________________
:ptero:
 
     
głęboka otchłań 
Towarzyski



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 169
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011 23:35   czemu tu na forum tak mało DDA a sami AA

Zwracam się z prośbą do forumowiczów, szczególnie tych którzy są DDA by wypowiedzieli się jak radzą sobie z tym problemem, co robią by poprawić sytuację, jakie mają troski, kłopoty, obawy.
Odezwijcie się.. czy jestem sama samiutka?
_________________
Kiedy, zbyt natarczywie usiłuje zmienić sprawy, gdy żądam zbyt wiele, zbyt szybko od siebie i innych, proszę Boga, by mi przypomniał: "Powoli, ale pewnie".
 
     
zimna 
Gaduła
Księżniczka \^^^/



Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 783
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 00:06   

Tu jest pełno dzieci alkoholików, tyle że sami już mają dzieci alkoholików :bezradny:
 
     
hellmix 
Małomówny



Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Radlin
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 07:48   

Wiesz jak to jest przynajmniej w moim przypadku jestem DDA i AA to co widziałem w domu zrobiłem też ze sobą tyle że ja coś ze swoją upadłością robię a rodzice nie
_________________
Trzeźwi, odpowiedzialni i radośni
 
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 10:27   

hellmix napisał/a:
Wiesz jak to jest przynajmniej w moim przypadku jestem DDA i AA
ja tez ale jakoś bliżej mi do AA choć po prawdzie to kilkunaście lat w leczeniu alkoholizmu i okazuje sie że bez terapii z zakresu DDA ni hu,hu
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
esaneta 
Moderator


Pomogła: 94 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 3392
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 11:02   

głęboka otchłań napisał/a:
Odezwijcie się.. czy jestem sama samiutka?


Mylisz się głęboka, ja jestem DDA i dlatego współ****. Ty na razie tylko DDA, ale jesli nic nie zmienisz w swoim zyciu, to potem mozesz byc jeszcze współ**** albo AA.
Twój wybór. :bezradny:
Jak sobie poradziłam? Ano chyba sobie jednak nie poradziłam skoro dotarłam tu jako współ****
_________________
I Love gołąbki Klarci.

:esa:
Ostatnio zmieniony przez esaneta Pon 19 Gru, 2011 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
głęboka otchłań 
Towarzyski



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 169
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 11:06   

Ja się brzydzę alkoholem, nie mogę na niego patrzeć. W szafie mam od 3 lat 3 butelki wina nie napoczęte i nie korci mnie by je rozpieczętować ( chyba że oni mi je wezmą).
_________________
Kiedy, zbyt natarczywie usiłuje zmienić sprawy, gdy żądam zbyt wiele, zbyt szybko od siebie i innych, proszę Boga, by mi przypomniał: "Powoli, ale pewnie".
 
     
Janioł 
Uzależniony od netu
Uśmiech to pół pocałunku



Pomógł: 70 razy
Wiek: 58
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4545
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 11:21   

głęboka otchłań napisał/a:
Ja się brzydzę alkoholem
też tak miałem do momentu fsdf43t
_________________
P.S. Janioł może być tylko jeden ;) chociaż też czasem w coś walnie aureolką ;) by: Pietruszka
 
     
esaneta 
Moderator


Pomogła: 94 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 3392
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 11:48   

głęboka otchłań napisał/a:
W szafie mam od 3 lat 3 butelki wina nie napoczęte i nie korci mnie by je rozpieczętować ( chyba że oni mi je wezmą).


Więc po co to trzymasz? Skoro już leciwe są, to sprzedaj je na jakiejs aukcji internetowej, przynajmniej pożytek z tego będziesz jakiś miała.
_________________
I Love gołąbki Klarci.

:esa:
Ostatnio zmieniony przez esaneta Pon 19 Gru, 2011 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ulena 
Gaduła



Pomogła: 21 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 674
Skąd: dzikie ostępy
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 13:09   

?[/quote]

Mylisz się głęboka, ja jestem DDA i dlatego współ****. Ty na razie tylko DDA, ale jesli nic nie zmienisz w swoim zyciu, to potem mozesz byc jeszcze współ**** albo AA.
Twój wybór. :bezradny:
Jak sobie poradziłam? Ano chyba sobie jednak nie poradziłam skoro dotarłam tu jako współ****[/quote]

no właśnie tak to chyba już ja działa ja DDA czyli współł... alkohol w moich młodych latach też mi nieźle dał się we znanki czyli otarcie o chorobę również a moja siostra wychowana już bez alkoholika (zginął jak była malusia) wszystko w życiu ma poukładane -szkoła, praca, mąż niealkoholik , dzieci tak przykładna z niej matka i żona że aż mnie szlag trafia że ja tak nie mogłąm mieć w życiu więc Głęboka z tym radzeniem sobie to Ty nie przesadzaj bo sobie nie poradzisz jeśli tylko masz taką możliwość iść na głęboką terapię to leć pókiś jeszcze nie uwikłała się w jakiś chory związek co w 99% procentach ci grozi i szamotanie się przez całe życie z partnerem alko lub innym narkoamnem bo m MY DDA już tak mamy póki się z tego nie wyzwolimy a bez specjalisty napewno się nie wyzwolimy . Forum jes ok grupy wsparcia rónież a do tego terapia, a może porzede wszystkim i jest duża szansa że nie skończysz jak ja i wiele innych. Pozdrawiam cieplutko Ulka
 
     
ulena 
Gaduła



Pomogła: 21 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 674
Skąd: dzikie ostępy
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 13:13   

esaneta napisał/a:
Więc po co to trzymasz? Skoro już leciwe są, to sprzedaj je na jakiejs aukcji internetowej, przynajmniej pożytek z tego będziesz jakiś miała.

Esaneta brawo właśnie Głęboka a może to tak "na wszelki wypadek" ??? Ja jak zostaje mi po gościach w pracy jakiś alkohol po prostu wyrzucam nawet niekomu nie daję , bo niewiem czy kogoś nie skrzywdzę tym
_________________
MOJA SŁABOŚĆ JEST MOJĄ SIŁĄ
 
     
yul-ya 
Towarzyski
DDA, uzależniona od chorej miłości



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 227
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 13:45   

głęboka otchłań napisał/a:
szczególnie tych którzy są DDA by wypowiedzieli się jak radzą sobie z tym problemem, co robią by poprawić sytuację

Wyprowadziłam się z domu w wieku 18 lat. Jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Polecam każdemu DDA.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12