Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokochałam alkoholika
Autor Wiadomość
Kami 
Trajkotka
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.



Pomogła: 38 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 1035
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 12:19   

OSSA napisał/a:
dostaję e-mail od operatora telefonu , że zapominałam hasła i mam kliknąć w link by je resetować.

Nigdy czegoś takiego bym nie zrobiła. Natychmiast wyrzucam bez otwierania cały spam, zerkanm tylko, bo parę razy do spamu weszły mi wiad. na które czekałam.

Wiedźma napisał/a:
Na stronach bankowych pojawiają się ostrzeżenia przed tego typu złodziejami -
warto je czytać, bo dzięki nim zyskujemy wiedzę, jak nie dać się wkręcić.


Dokładnie
pietruszka napisał/a:
U mnie dzisiaj była telefoniczna próba wyłudzenia danych w kwestiach bankowych.


Do mnie zadzwonili kiedyś z banku w sprawie ubezpieczenia od chorób, spytałam czy osoby "z przebytym rakiem też dotyczy" i pani szybko zakończyła ze mną rozmowę ;)
_________________
To nie droga prowadzi do celu, ale cel wskazuje Ci drogę...K.C.Buszman
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 13:01   

Kami napisał/a:
Pierd....y nowy ład ....
zobaczcie o ile mi w tym miesiącu podskoczzyły odsetki

:pocieszacz:
Jak ja Ciebie rozumiem......
Wczoraj rzucil mnie na glebe rachunek za zuzycie gazu - tak jak niedawno zapowiadali - o 50% wyzszy niz dotychczas. Gdyby zima byla mrozna, to bym sie nie wyplacila :(
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
Ostatnio zmieniony przez Klara Czw 17 Lut, 2022 13:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9660
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 13:42   

Kami napisał/a:
zobaczcie o ile mi w tym miesiącu podskoczzyły odsetki

:zemdlal:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Kami 
Trajkotka
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.



Pomogła: 38 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 1035
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 14:01   

I całe szczęście, że to już ostatnie 4 lata kredytu.
Mojej siostry koleżanka z pracy wzięła 2 lata temu kredyt na dom i w tym miesiącu jej przyszło o ponad 500 zł więcej odsetek :zemdlal:

Klara dojdzie pewnie do tego, że w salonie na środku rozpalisz ognisko by się ogrzać :zalamka:

Ludzie się jeszcze nie nauczyli, że by komuś dać za darmo, komuś innemu trzeba zabrać :[

Ponad 200% więcej odsetek, przecież to jest chore.

We Włoszech jak masz własne mieszkanie, to juz nie płacisz czynszu. Kupiłaś! Masz i to jest własność. Są jedynie ustalone przez lokatorów opłaty administracyjne (sprzatanie klatki, światło i coraz więcej mieszkańców ma własny system ogrzewania, przeważnie na gaz ale już od kilkunastu lat są liczniki na kaloryferach, więc się płaci za zużycie)
Ja na szczęście mam mieszkanie w Pl, gdzie jest jedynie 17 mieszkań i mamy wspólnotę zawiązaną, więc koszty mam bardzo przyzwoite mieszczę się w niecałej stówce za opłaty administracyjne i trochę ponad niż stówka wpłacana na fundusz remontowy.
_________________
To nie droga prowadzi do celu, ale cel wskazuje Ci drogę...K.C.Buszman
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 14:40   

Kami napisał/a:
We Włoszech jak masz własne mieszkanie, to juz nie płacisz czynszu


W Polsce jest podobnie, na czynsz składa się niewielka opłata administracyjna, fundusz remontowy proporcjonalnie do powierzchni mieszkania, reszta wg zużycia: woda, gaz, odgrzewanie, śmieci za osobę i podatek od nieruchomości ok. 100 zł/ na rok. Kablówka, internet to już indywidualna sprawa mieszkańca.
Tych opłat zbiera się około 1000 zł / miesięcznie (250 euro). Czy to dużo ??? Mam ciepło, ciepłą wodę w kranie, ostatnio robili remont klatek schodowych, wcześniej elewacji, od wczesnej wiosny do jesieni dbają o zieleń, place zabaw dla dzieci. Zimą wychodzę jest odśnieżone. Nie muszę się o nic martwić, jak się coś psuje w częściach wspólnych zgłaszam i następnego dnia lub kilka dni później naprawiają.

Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale ja nie zamieniłabym dużego mieszkania na dom.
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 14:45   

Kami napisał/a:
Mojej siostry koleżanka z pracy wzięła 2 lata temu kredyt na dom i w tym miesiącu jej przyszło o
ponad 500 zł więcej odsetek



Zapytaj koleżanki, czy jakby miała oszczędności to pożyczała by za darmo ? W ostatnim czasie lokaty były oprocentowane 0,5 % rocznie , obligację skarbowe ciut więcej, ale jak uwzględnić inflację podatek Belki , to lepiej było przepić niż oszczędzać w banku. :bezradny:

Pewnie mi się oberwie ale prawa ekonomii są nie ugięte, by ktoś zarobił inny musi stracić :bezradny:
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 15:45   

Kami napisał/a:
Ja od równych dwóch lat zeszłam poniżej stówki a teraz TAKI WZROST!!!!!?????

Wszystko dlatego, że jak piszesz, jest (w dalszym ciągu) rozdawnictwo i to MUSIAŁO doprowadzić do wzrostu inflacji.
/Tak, tak! Wiem, że pandemia, że inne zagrożenia itp/
Prezes Banku Centralnego, który powinien już dawno zadbać o to, żeby budżet doprowadzić do porządku, bajdurzył o tym, że ma nieprzebrane ilości gotówki (a on od kilku lat po prostu drukuje), że Polska jest tak bogata, że inni ustawiają się u nas po kredyty.... on godzinami potrafi takie bajki opowiadać.
Do tego doszły idiotyczne, niekonstytucyjne niby reformy sądownictwa, co jest powodem wstrzymania wypłat z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
Zabrakło pieniędzy i teraz Bank Centralny już nie wiem po raz który podnosi stopy procentowe, a to się odbija na odsetkach od kredytów.
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 16:03   

Cytat:
Ossa widziałaś co napisałam powyżej?

Umiem czytać ze zrozumieniem, syn ma kredyt mieszkaniowy, też ponieśli mu ratę i musi płacić więcej, ale i tak jest do przodu, bo jeszcze szybciej niż raty kredytu rosną ceny nieruchomości w Polsce. Na moim osiedlu deweloperzy zabudowują każdą wolną przestrzeń, bo póki co taniej jest wziąć kredyt i spłacać raty, niż wynająć kawalerkę na wolnym rynku.


Chciałam tylko przestawić inny punkt widzenia. :skromny:
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9660
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 16:50   

OSSA napisał/a:
W Polsce jest podobnie, na czynsz składa się niewielka opłata administracyjna, fundusz remontowy proporcjonalnie do powierzchni mieszkania, reszta wg zużycia

No co Ty mówisz, Ossa?
Niewielka opłata administracyjna?
Przecież utrzymujemy całe sztaby urzędników i konserwatorów w spółdzielniach mieszkaniowych
czy innych zarządach i administracjach z czynszu za mieszkania tzw własnościowe
(może gdyby się nazywały własne, byłoby inaczej). Nie płacisz czynszu tylko wtedy gdy masz własny dom.
W naszym mieście co miesiąc dla spółdzielni mieszkaniowej płaci się ponad 200 zł samego tylko czynszu
od mieszkania 50m2 w starym bloku - bez wliczania w to wody, CO i wywozu śmieci, bo za to spółdzielnia dolicza osobno.
Wynajmujemy ze szwagrem mieszkanie po rodzicach - do spółdzielni mieszkaniowej
co miesiąc odprowadzamy od lokatorów ok 600zł. Gazu i prądu oczywiście w to nie wliczam.
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 18:01   

Wiedźma napisał/a:
Niewielka opłata administracyjna?
Przecież utrzymujemy całe sztaby urzędników i konserwatorów w spółdzielniach mieszkaniowych
czy innych zarządach i administracjach z czynszu za mieszkania tzw własnościowe


Masz rację, ale znajdź kogoś kto ci naprawi cieknącą rurę, wymaluje klatkę schodową, naprawi dach, dokona przeglądu instalacji elektrycznej, gazowej, czy wentylacji, odśnieży chodniki zimą, czy skosi trawę za darmo ?
 
     
Kami 
Trajkotka
Jak wyczerpać temat, zanim nas wyczerpie K.C.B.



Pomogła: 38 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 1035
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 18:21   

OSSA, nie sądzę by syn chcąc być do przodu sprzeda mieszkanie i pod most pójdzie.
Pójdzie mu ostro po kieszeni, każdy kto bierze kredyt robi swoje własne wyliczenia tak, by starczyło do pierwszego.
Mi zostało 30 tys kredytu do spłacenia, przez te wszystkie lata spłaciłam ponad 90 tysięcy złotych odsetek na 110 tysięcy zaciągniętego kredytu, więc nie pisz mi Ossa
OSSA napisał/a:
Zapytaj koleżanki, czy jakby miała oszczędności to pożyczała by za darmo ?

że to jest za darmo, oddam ponad 100% więcej niż wzięłam.
Tu nie dyskutuję, bo poszłam na układ, ale w najgorszych snach nie przypuszczałam, że w Pl dojdzie do takiego rozdawnictwa by mi podnieść odsetki o ponad 200%.
Za to co robi teraz ten rząd przyjdzie zapłacić twoim wnukom. :blee:

Wiedźma napisał/a:
Niewielka opłata administracyjna?
Przecież utrzymujemy całe sztaby urzędników i konserwatorów w spółdzielniach mieszkaniowych


Moja przyjaciółka w Polsce za około 60 metrów płaci ponad 800 zł, oczywiście bez wody, światła, gazu
Moja teściowa w Rzymie 3 km od Watykanu za 170 metrów mieszkania i 35 metrów garażu płaci na polskie około 550 złotych w tym jest wliczone ogrzewanie. Ja płaciłam 100 zł za 130 metrów bez ogrzewania i 24 metry garażu ....... więc nie pisz, że 1000 zł to niewiele.
Tu nie istnieją spółdzielnie mieszkaniowe, tu są wspólnoty mieszkaniowe i lokatorzy sami ustalają kwoty tak, by na wszystko starczyło.
Chciałam nadmienić, że w Rzymie jest drożej niż w innych okolicznych miastach ;)
_________________
To nie droga prowadzi do celu, ale cel wskazuje Ci drogę...K.C.Buszman
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9660
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 19:05   

OSSA napisał/a:
znajdź kogoś kto ci naprawi cieknącą rurę, wymaluje klatkę schodową, naprawi dach, dokona przeglądu instalacji elektrycznej, gazowej, czy wentylacji, odśnieży chodniki zimą, czy skosi trawę za darmo ?

Nikt mi nie zrobi nic za darmo, ale można z pominięciem wspomnianego sztabu urzędników.
Ja mieszkam w prywatnej kamienicy - zlepek prywatnych własności - 9 rodzin, bez ukonstytuowanej wspólnoty mieszkaniowej.
Nie mamy żadnego administratora ani zarządcy - sami sobie sprzątamy (i odśnieżamy) posesję i klatkę schodową (dyżury),
sami wystawiamy puszki ze śmieciami do zabrania, ja się zajmuję finansowymi rozliczeniami
(podatek gruntowy, ubezpieczenie budynku, opł. za wywóz śmieci i za wodę). Jak potrzebny jakiś remont - robimy składkę,
od niedawna stworzyliśmy sobie skromny fundusz remontowy, żeby te ewentualne składki za bardzo nie bolały.
I nie płacimy pensji żadnym paniom w biurze, ani hydraulikowi, któremu się należy czy się stoi czy się leży.
Bardzo tania opcja zamieszkania - dajemy coś z siebie, ale przynajmniej unikamy opłacania pośredników,
którzy ciągną naprawdę horrendalne kwoty!

...aha - a do cieknącej rury w mieszkaniu w bloku to hydraulik ze spółdzielni mieszkaniowej nie przyjdzie.
To znaczy może przyjść, ale po godzinach i nie za darmo, bo usuwanie wszelkich awarii wewnątrz mieszkania
leży w gestii lokatora. On tylko naprawi rurę jeśli walnie w piwnicy albo na klatce schodowej.
To samo z gazownikiem i elektrykiem. Tak więc te ich wypłaty za nasze pieniądze - to chyba już sama rozumiesz... :luzik:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 20:07   

Wiedźma napisał/a:
a mieszkam w prywatnej kamienicy - zlepek prywatnych własności - 9 rodzin, bez ukonstytuowanej wspólnoty mieszkaniowej.
Nie mamy żadnego administratora ani zarządcy - sami sobie sprzątamy (i odśnieżamy) posesję i klatkę schodową (dyżury),
sami wystawiamy puszki ze śmieciami do zabrania, ja się zajmuję finansowymi rozliczeniami


Zawsze jest coś za coś, moja znajoma mieszka w prywatnej kamienicy od lat mają przyłącze gazowe do budynku tylko nikt nie korzysta z gazu, bo trzeba zrobić remont na który ich nie stać. Ten co mieszka na piętrze chcę by naprawili cieknący dach , ten na parterze drzwi wejściowe, bo mu wieje. Do tego to osoby raczej starsze dzieci uciekły do bloków lub wybudowały swoje domy. W kamienicy nie ma miejsc parkingowych, a na ulicy nie można zostawić auta, bo ścisłe centrum i wszędzie strefa płatnego parkowania.
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 17 Lut, 2022 22:03   

Cytat:
OSSA, nie sądzę by syn chcąc być do przodu sprzeda mieszkanie i pod most pójdzie.


Kiedy brał kredyt hipoteczny rata wynosiła 1750 zł , w między czasie było kilka obniżek oprocentowania latem 2021 płacił 1500 zł , teraz po ostatniej podwyżce wynosi 1700 zł. Oczywiście wolałby płacić mniej nikt nie lubi gdy mu coś podnoszą. Tyle, że w między czasie pensje też były waloryzowane.


Najniższa krajowa 2015 r. 1750 zł brutto 1286,16 zł netto
2022 r. 3010 zł brutto 2209,56 zł netto

wg danych GUS.
Ostatnio zmieniony przez OSSA Czw 17 Lut, 2022 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
OSSA 
Upierdliwiec


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 2272
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 18 Lut, 2022 06:20   

Klara napisał/a:

Wszystko dlatego, że jak piszesz, jest (w dalszym ciągu) rozdawnictwo i to MUSIAŁO doprowadzić do wzrostu inflacji.
Zabrakło pieniędzy i teraz Bank Centralny już nie wiem po raz który podnosi stopy procentowe, a to się odbija na odsetkach od kredytów.


Klara ma całkowitą rację za ten bazjel kredytowy odpowiada rząd, bo przez lata namawiał Polaków do brania tanich kredytów, rozdawał 500 + , 300+ , 13, 14 emeryturę, niekontrolowany wzrost płac w gospodarce.


Rozbujał gospodarkę i teraz wielu z nas musiało zderzyć się ze ścianą, bo tak naprawdę nie wiemy ile będzie kosztowało utrzymanie, ile zapłacimy za mieszkanie, ogrzewanie, jedzenie, jaka będzie wysokość raty kredytu miesiąc, ile faktycznie zapłacimy podatku, czy tle ile wynika z ustawy, czy komunikatów prasowych premiera.

Za ten burdel podatkowy cały rząd powinien podać się do dymisji, tego bubla nie da się naprawić bo jak w jednym miejscu załatają to w innym wychodzi dziura. :bezradny:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13