Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiedźma
Pią 13 Sie, 2010 14:05
13piątek
Autor Wiadomość
Whiplash 
Junior Admin
Alkoholik m.inn.


Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 1331
Skąd: White Undercane
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 10:09   

Tajga napisał/a:
Whiplash napisał/a:
Kot Ci szczęście przynieść może,
jeśli tylko chcesz

No!
4g5


Taki też może przynieść szczęście

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.

Szczęście nie jest celem... Jest środkiem transportu.
 
     
milutka 
Trajkotka



Wiek: 45
Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 1705
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 10:10   

Ja nawet nie wiedziałąm ,że dziś 13-y...piątek do tego ...jakie to ma znaczenie jaki dzień ...
 
 
     
matiwaldi 
[*][*][*]


Wiek: 59
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 1046
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 12:53   

Jeśli drogę przebiegnie ci czarna babcia, czarna wnuczka, czarny Mruczek, czarna Kicia, czarna kurka, czarna gąska, czarny bociek, czarna żabka, a na ostatku kawka, też czarna, to znaczy, że dziadek zamiast rzepki wyciągnął kabel wysokiego napięcia.

:mgreen:
_________________
To be, or not to be, that is the question:...
 
     
milutka 
Trajkotka



Wiek: 45
Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 1705
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 12:57   

:buahaha:
 
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 13:02   

Wiedźma napisał/a:
Ale nie oczekuj ode mnie, że wezmę odpowiedzialność za Twój staw biodrowy! :szok:

Nieee, raczej stanę w Twojej obronie przed tamtym od zupek, uzbrojona w kulę :mgreen:
Na razie żyję, choć zostało jeszcze jedno okno do umycia.
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 09:29   

Tak naprawde to wiedzialam i nie wiedzialam .....dlaczego ,piatek 13 to ma byc pechowy ......az zapytalam wujka Google .....
"Piątek trzynastego jest uznawany za dzień pechowy w krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i portugalskojęzycznych. Taki sam status posiada w takich krajach jak: Polska, Estonia, Niemcy, Finlandia, Austria, Irlandia, Szwecja, Dania, Słowacja, Norwegia, Czechy, Słowenia, Bułgaria, Islandia, Belgia i Filipiny.

W Grecji, Rumunii i Hiszpanii za pechowy jest uznawany wtorek trzynastego, zaś we Włoszech piątek siedemnastego.

Strach przed piątkiem trzynastego jest nazywany paraskewidekatriafobią. Słowo to powstało z greckiego słowa paraskevi (piątek), dekatreis co oznacza trzynasty, zaś fobia to po grecku strach.

Istnieje pogląd, że feralność tej daty bierze początek od faktu, że w ten dzień (13 października 1307) aresztowano Templariuszy, kłamliwie oskarżonych przez króla Francji Filipa IV m.in. o herezję, sodomię i bałwochwalstwo (w rzeczywistości był on u nich ogromnie zadłużony i chciał się pozbyć wierzycieli). Według tej hipotezy Ostatni Wielki Mistrz Zakonu, Jacques de Molay, tuż przed spłonięciem na stosie przeklął Filipa IV i papieża Klemensa V, a rok później obaj nie żyli. Przekonanie o pechowości tej daty pojawiło się dopiero na początku XX w.

Data pt. 13. może w ciągu jednego roku przypaść co najmniej 1 raz i maksymalnie 3 razy"

Jednak najgorsze co moze sie mi czy nam w tym dniu przydarzyc to samosprawdzajace sie przepowiednie.Zamiat wiec wypatrywac pecha przyjmujemy ,ze piatek 13-tego to bardzo szczesliwy dzien.Im bardziej w to wierzymy ,tym wiecej dobrego moze nam sie wydarzyc.

Ja osobiscie ,wczoraj znalazlam ogloszenie o wolnym miejscu pracy,ktore by mi pasowalo ,wysle dzisiaj zapytanie i moje dokumenty ......moze bede miala szczescie ......Hi.....Hi.....Hi......
Dlatego ,ze chociaz nie wierze i podobniez jestem nie przesadna .....to prosze Wiedzmo poczaruj !!!!!!!!.....

Torba - nie wolmo stawiac na podlodze,bo pieniadze uciekna
Uszy - Jak pieka ,ktos obmawia
Portmonetka - jak komus dajesz w prezencie ,wloz grosik
Sol - jak rozsypiesz,posyp cukrem ....zeby klopotow nie bylo
Kot ....i to czarny .....raz pech a raz szczescie .....splunac przez lewe ramie trzeba

A inne ?!.....zna ktos ?!....prosze dopisac
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15050
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 11:46   

Cytat:
A inne ?!.....zna ktos ?!....prosze dopisac

Zakonnica na rowerze w piątek 13 przynosi pecha, spluń trzy razy przez lewe ramię aby odczynić uroki :mgreen:
_________________
:ptero:
 
     
szymon 
Uzależniony od netu



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 4907
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 11:55   

pterodaktyll napisał/a:
Cytat:
A inne ?!.....zna ktos ?!....prosze dopisac

Zakonnica na rowerze w piątek 13 przynosi pecha, spluń trzy razy przez lewe ramię aby odczynić uroki :mgreen:


albo raz odcharknąć przez prawe - tak samo działa
 
     
vilemo 
Towarzyski
koalka, DDD



Wiek: 49
Dołączyła: 06 Mar 2012
Posty: 254
Skąd: nibylandia
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 11:57   

pterodaktyll napisał/a:
Cytat:
A inne ?!.....zna ktos ?!....prosze dopisac

Zakonnica na rowerze w piątek 13 przynosi pecha, spluń trzy razy przez lewe ramię aby odczynić uroki :mgreen:


Zakonnica z wiadrami na pasach przynosi pecha :krzyk:
_________________
Nic nie jest tak trudne do rozpoczęcia, niebezpieczne do przeprowadzenia i nie gwarantujące powodzenia jak wprowadzanie nowego porządku rzeczy. Machiavelli
 
 
     
kiwi 
Trajkotka



Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 1481
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 12:07   

Vilemo ....tez to znam ,ale w naszych czasach o zakonnice coraz trudniej ,i noszaca wiadra ( ale z czym ?....puste ,z woda ,z kartoflami ....i.t.d.),bardzo zadko a prawie nie mozliwe spodkac i jeszcze przez wyznaczone pasy czy przejscia dla pieszch przechodzaca......bardzo rzadki widok .....to chyba trzeba odwrotnie myslec .....przynosi szczescie ......Hi....Hi....Hi.....
 
     
pietruszka 
Moderator


Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 12:08   

A mi wszystko przynosi szczęście. A trzynastego w piątek to mam zwykle dużo szczęścia. Prawo jazdy zdałam na przykład... egzamin na kartę wędkarską... pierwsza w życiu randka :chmurka:
Nawet dzisiaj zaspałam do pracy :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
     
She 
Gaduła



Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 646
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 13:04   

Mi piątek, 13-go też zawsze przynosi dużo dobrego :)
13 w piątek zaliczyłam ostatni egzamin zawodowy, odebrałam prawo jazdy (zdałam miesiąc wcześniej :mgreen: ), znalazłam dawno zapomnianą rzecz na której bardzo mi zależało no i w ogóle jest w porządku ten 13 23r
Generalnie jest tak że gdy mam na ten dzień zaplanowaną ważną sprawę to zawsze udaje się ją załatwić po mojej myśli :okok:
Dzisiejszemu trzynastemu też niczego nie brakuje bo jest to dzień niosący same dobre wiadomości :rotfl: dziś też widziałam z bliska łosia i w ogóle jestem szczęśliwa :lol2:
_________________
Mądre myśli przychodzą do głowy wtedy, gdy wszystkie głupoty zostały już zrobione.
 
     
Wiedźma 
Administrator


Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9648
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 15:06   

A ja 13 w piątek po raz pierwszy spotkałam się w realu z moim mężem :mgreen:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Maciejka 
Uzależniony od netu
dawniej perełka



Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 3812
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 15:22   

A ja dzisiaj ukończyłam kurs zawodowy :skromny:
_________________
[*] [*] [*]
 
     
pietruszka 
Moderator


Wiek: 53
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 5423
Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 15:27   

Gratulacje perełko :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13