Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc innym.
Autor Wiadomość
RysaNaSzkle
Gość
Wysłany: Pon 23 Mar, 2020 22:51   Pomoc innym.

Dobry Wieczór.
Moi drodzy, potrzebuję pomocy. Choć sama nie wiem jakiej. Mam problem (a właściwie nie ja) z moją siostrą cioteczną. Mieszka ode mnie niestety dość daleko bo około 150 km, ale bardzo mi na niej zależy. Ale do rzeczy. Jest alkoholiczką, zdiagnozowaną i po terapii, nie piła przez ostatnie około roku ale teraz znowu zaczęła. Z tego co się orientuję, doszły do tego narkotyki. Niestety na miejscu nie ma jej kto pomóc. Ma faceta (starszy od niej o około 20 lat, również pijący, ale nie dostrzega problemu), ma też teściów, w sumie również pijących, którzy obecnie sprawują opiekę nad jej 12letnim synem (ona ma ograniczone prawa, z powodu picia). Wydawać by się mogło, ze nie ma już nic do stracenia poza życiem, a i tego raczej nie szanuje, bo myśli o samobójstwie - wydaje mi się że poważnie,ale z alkoholikami nie wiadomo.
Czy można cokolwiek zrobić? Czy jest dla niej jakaś szansa? Trochę poczytałam na forum i nie wiem, jakie "dno" mogłoby ją jeszcze spotkać... Z tego co wiem, stoczyła się na tyle, ze jest jej wszystko jedno. Błagam pomóżcie
 
     
jal 
Gaduła
Alkoholik dozgonny.



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 803
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Wto 24 Mar, 2020 06:18   Re: Pomoc innym.

RysaNaSzkle napisał/a:

Czy można cokolwiek zrobić? Czy jest dla niej jakaś szansa? Trochę poczytałam na forum i nie wiem, jakie "dno" mogłoby ją jeszcze spotkać... Z tego co wiem, stoczyła się na tyle, ze jest jej wszystko jedno. Błagam pomóżcie


Każdy ma swoje dno... wygląda na to,że ma komfort picia,to że raz była na odwyku to nie znaczy że nie może powtórzyć.
Można ją przymusić do leczenia poprzez Gminną Komisję d/s rozw.probl.alkoholowych a co za tym idzie w końcu przez sąd.

Czy korzystałaś z jakiejś pomocy dla siebie ? warto zgłosić się do Poradni leczenia uzależnień i współuzależnienia... tam również dowiesz się jak sobie radzić z taką bolesną dla Ciebie sytuacją.
_________________
Mam bardzo silną wolę... robi ze mną co jej się tylko podoba.
Mój fotoblog
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9656
Wysłany: Śro 25 Mar, 2020 08:07   

RysaNaSzkle napisał/a:
Czy można cokolwiek zrobić?

Zainteresuj się tematem Interwencji wobec osoby uzależnionej .
Chociaż teraz, w stanie epidemii będzie to trudne do wykonania... :|
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11