Strona Główna Forum Wolnych od Alkoholu
"DEKADENCJA"

czyli rozmowy o alkoholizmie oswojonym i nie tylko...


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anusiak wita i pyta
Autor Wiadomość
anusiak 
Małomówny
You just kill me, could you at least do that?



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 91
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 06:00   

Witam.

Jestem tu nowa. Mam 26 lat, jestem uzalezniona od alkoholu, nie pije od 2 tygodni.

Chcialabym sie zapytac po jakim czasie zeszla Wam np. opuchlizna pod oczami? Czy pomimo odwyku od alkoholu i programu HALT (w ktorym jak wiadomo nie wolno byc glodnym) schudliscie?

Ja przez piwo i depresje, ktora wpedzila mnie w alkoholizm bardzo przytylam (prawie 10 kg) :beczy:
W sumie ten fakt sprawil, ze odstawilam alkohol. Kiedy jeszcze pilam nawet sie sobie podobalam :roll: ale jak jestem trzezwa, to moj wyglad wcale mi sie nie podoba :beczy:
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 06:13   

Cześć Anusia :)
anusiak napisał/a:
nie pije od 2 tygodni.

2 Tygodnie to jeszcze stanowczo za krótko, aby organizm zregenerował się na tyle,
żeby mogło to mieć wpływ na wygląd. Poczekaj cierpliwie kilka miesięcy,
jesteś młoda, alkohol raczej nie zdążył poczynić u Ciebie jakichś nieodwracalnych zniszczeń,
więc wszystko powinno wrócić do normy :tak:
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Klara 
Uzależniony od Dekadencji


Pomogła: 264 razy
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 7857
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 07:28   

Witaj Anusia! :)
_________________
"Kiedy się przewracasz, nigdy nie wstawaj z pustymi rękami." /przysłowie japońskie/
 
     
anusiak 
Małomówny
You just kill me, could you at least do that?



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 91
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 07:44   

witam:)

Cytat:
2 Tygodnie to jeszcze stanowczo za krótko, aby organizm zregenerował się na tyle,
żeby mogło to mieć wpływ na wygląd. Poczekaj cierpliwie kilka miesięcy,
Walsnie problem jest taki, ze nareszcie wiem jak wygladam. Bo jednak jak sie pilo to wydawalo mi sie, ze pomimo utycia dobrze wygladam, a teraz jak jestem trzezwa to zal.pl :?

Ja nawet nie wiem ktore zmiany moge zwalic na alkohol a ktore na ogolne przytycie i zaniedbanie sie.

Jezu. Do czego ja sie doprowadzilam :roll: To nawet wstyd powiedziec na terapii, ze zdecydowalam sie na trzezwosc by znowu wygladac jak sztabka zlota a nie 1 groszowka (wiem, ze plytkie powody (innym powodem jest to, ze zauwazylam, ze przez alkohol "cofam sie" w rozwoju :? ) ale dla mnie to bardzo, bardzo wazne :skromny: :oops: )
 
     
Wiedźma 
Administrator


Pomogła: 192 razy
Dołączyła: 04 Paź 2008
Posty: 9647
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 07:49   

anusiak napisał/a:
Czy pomimo odwyku od alkoholu i programu HALT (w ktorym jak wiadomo nie wolno byc glodnym) schudliscie?
Ja przez piwo i depresje, ktora wpedzila mnie w alkoholizm bardzo przytylam (prawie 10 kg) :beczy:

HALT nie musi oznaczać tycia, czy niechudnięcia.
Można przecież nie być głodnym i nie tyć - trzeba tylko liczyć kalorie i ruszać się.
Gdy już się zadomowisz w dziale Alkoholizm, zapraszam do tematu Siem odchudzamy
_________________
Anioły dlatego latają, że lekce sobie ważą...
Co Wiedźma robi po godzinach
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:06   

Cześć, Anusiak.
Zaniedbywanie wyglądu zewnętrznego jest jednym z objawów choroby alkoholowej (patrz - faza krytyczna). Też tak miałam.
Ponieważ w ostatnim okresie mojego czynnego alkoholizmu piłam głównie piwo, za to w kolosalnych ilościach, bardzo mocno przytyłam.
Przy wzroście 150 cm ważyłam 62 kilo. Byłam po prostu gruba! Do tego dochodziły wory pod oczami, zepsute zaniedbane zęby i czerwona spuchnięta twarz.
Mój terapeuta na jednym z pierwszych spotkań powiedział mi, żebym dużo jadła, nie przejmując się nadwagą, bo w ciągu roku na pewno bardzo schudnę.
Nie do końca mu wierzyłam, ale stosowałam się do zaleceń - i po roku okazało się, ze również w tym temacie terapeuta miał rację. Ważyłam 47 kilo.
Ostatnio znowu trochę przytyłam, ale to efekt wieku i zwolnionej przemiany materii.

Alkohol - a zwłaszcza piwo - jest bardzo wysokokaloryczne. :)
Ostatnio zmieniony przez Tomoe Wto 29 Cze, 2010 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
yuraa 
Moderator


Pomógł: 111 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4272
Skąd: Police
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:06   

witaj Anusia
od kilku lat uczestniczę w spotkaniach z ludźmi przestającymi pić, obserwuje jak przychodzą styrane alkoholem pijaczki, no pijaczki po prostu, balkony pod oczami, cera jak z kostnicy a po pewnym czasie wykluwają się z nich niezłe laski.
daj czas czasowi po prostu
_________________
:yura:
żaden tam niezaszczepiony.
Po prostu obywatel czystej krwi
 
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:17   

anusiak napisał/a:
Mam 26 lat, jestem uzalezniona od alkoholu, nie pije od 2 tygodni.

anusiak napisał/a:
Chcialabym sie zapytac po jakim czasie zeszla Wam np. opuchlizna pod oczami?

Czy Ty nie masz przypadkiem poważniejszych problemów w tej chwili???
anusiak napisał/a:
przez piwo i depresje, ktora wpedzila mnie w alkoholizm bardzo przytylam (prawie 10 kg)

anusiak napisał/a:
W sumie ten fakt sprawil, ze odstawilam alkohol.

Jeśli to ma być Twoja motywacja, to gratuluję sukcesu g45g21
A tak w ogóle, witaj na pokładzie ;)
_________________
:ptero:
 
     
evita 
[*][*][*]


Pomogła: 75 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 2895
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:21   

Hej anusiak - przyszła , trzeźwa modelko ;)
_________________
spragniona niecodzienności,stęskniona do nadzwyczajności ...
 
 
     
Tomoe 
(banita)


Pomogła: 106 razy
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 4791
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:23   

Dla kobiety, Ptero, zwłaszcza młodej, wygląd ma duże znaczenie.
Taka sama motywacja, jak każda inna. :)
 
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:30   

Tomoe napisał/a:
Dla kobiety, Ptero, zwłaszcza młodej, wygląd ma duże znaczenie.
:rotfl:
Tomoe napisał/a:
Taka sama motywacja, jak każda inna

Pozwolę sobie być nieco innego zdania na ten temat :lol2:
_________________
:ptero:
 
     
yuraa 
Moderator


Pomógł: 111 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 4272
Skąd: Police
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:31   

pterodaktyll napisał/a:
Jeśli to ma być Twoja motywacja, to gratuluję sukcesu g45g21

a Ty stary zgrzybiały Pterodaktylu nie chciales kiedys by na Twój widok laski nogami przebierały??
_________________
:yura:
żaden tam niezaszczepiony.
Po prostu obywatel czystej krwi
 
 
     
pterodaktyll 
Moderator
.....zmieniłem narodowość, jestem alkoholikiem....


Pomógł: 204 razy
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 15049
Skąd: z...mezozoiku
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:35   

yuraa napisał/a:
Ty stary zgrzybiały Pterodaktylu nie chciales kiedys by na Twój widok laski nogami przebierały?

Ty stary grzybie, przecież wiesz, że jak mężczyzna jest tylko ociupinę ładniejszy od diabła, to już jest przystojny. :wysmiewacz: Na mój widok laski nogami przebierają do dzisiaj i to wcale nie w celu ucieczki a wręcz przeciwnie :p
_________________
:ptero:
 
     
Bebetka 
Główna księgowa


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 1560
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 08:44   

rg5th67j fajna dyskusja....
_________________
Imperare sibi maximum est imperium - Seneka
Mój magiczny Świat
Thelema
 
 
     
anusiak 
Małomówny
You just kill me, could you at least do that?



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 91
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 09:18   

Tomoe napisał/a:
Cześć, Anusiak.
Zaniedbywanie wyglądu zewnętrznego jest jednym z objawów choroby alkoholowej (patrz - faza krytyczna). Też tak miałam.
Ponieważ w ostatnim okresie mojego czynnego alkoholizmu piłam głównie piwo, za to w kolosalnych ilościach, bardzo mocno przytyłam.
Przy wzroście 150 cm ważyłam 62 kilo. Byłam po prostu gruba! Do tego dochodziły wory pod oczami, zepsute zaniedbane zęby i czerwona spuchnięta twarz.
Mój terapeuta na jednym z pierwszych spotkań powiedział mi, żebym dużo jadła, nie przejmując się nadwagą, bo w ciągu roku na pewno bardzo schudnę.
Nie do końca mu wierzyłam, ale stosowałam się do zaleceń - i po roku okazało się, ze również w tym temacie terapeuta miał rację. Ważyłam 47 kilo.
Ostatnio znowu trochę przytyłam, ale to efekt wieku i zwolnionej przemiany materii.

Alkohol - a zwłaszcza piwo - jest bardzo wysokokaloryczne. :)
Wiesz, u mnie bylo tak, ze zaczelam zaniedbywac siebie w wyniku depresji, ktora "leczylam" alkoholem. Potem do tego doszedl alkoholizm :?
W resztce swego przepitego umyslu ciagle mialam nawyki z poprzednich lat: dbalam o zeby, cere, chodzilam na solarium, do kosmetyczki. Ale w pewnym momencie, przez alkohol, moje starania nie przynosily oczekiwanych efektow :roll:
I zastanawialam sie czemu skora jest pogrubiala, dlaczego skorki wysuszone, poduszki pod oczami skoro ja "tyle" dla siebie robie.
W swojej glupocie w ogole nie laczylam tego z alkoholem ("przeciez ja nie mam problemu. tzn mam taki malutki, ale na pewno moj wyglad nie pogorszyl sie od tego :nie: " - moje mysli)
Nie widziala, w swojej durnocie, ze co z tego, ze chodze na drenaz limfatyczny (by pozbyc sie opuchlizny na twarzy) ale dopoki nie przestane pic, nie pozbede sie tego, nie widzialam, ze co z tego, ze chodze na manicure, skoro w domu, bedac pijana, nie wcieram balsamow w skorki, ze co z tego, ze stosuje "diete" ale zapijam sie piwem (a potem jojcze "dlaczego dieta nie dziala? Do d**y z taka dieta") itp itd.

W ogole wydawalo mi sie, ze nie jest ze mna tak zle (przepity umysl plata figle)

I w koncu, 8 dnia mojej trzezwosci, przejrzałam na oczy. Wstalam rano, wchodze do lazienki i nie wierze w to co widze w lustrze. twarz zwykle ALKOHOLICZKI :beczy:
To byl dla mnie taki szok, ze to przechodzi ludzkie pojecie :beczy: :beczy: :beczy:
Ale to dobrze, ze mam jeszcze szanse by znowu byc piekna i szczupla:) Twoja osoba bedzie dla mnie przykladem:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Google
WWW komudzwonia.pl

antyspam.pl


Alkoholizm, współuzależnienie, DDA. Forum wsparcia
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 11